Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kochaj Jezusa lub pal się na zawsze w Piekle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#121

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie Tobie jest oceniać wypowiedzi Moje ani Bayakusa.

A to dlaczego? Ja tylko stwierdzam fakt, a faktem jest to, że oboje piszecie bzdury.

Moje stwierdzenie dotyczyło komentowanego przez Was konkretnego fragmentu ST opisującego kamieniowanie nieposłusznych dzieci. Akurat w tym przypadku pisanie o dopiskach sprzed kilkuset lat, czy mieszanie w to św. Augustyna świadczy o zupełnej ignorancji w temacie.

Komentowany fragment...:

Jeśli ktoś będzie miał syna nieposłusznego i krnąbrnego, nie słuchającego upomnień ojca ani matki, tak że nawet po upomnieniach jest im nieposłuszny, ojciec i matka pochwycą go, zaprowadzą do bramy, do starszych miasta, i powiedzą starszym miasta: Oto nasz syn jest nieposłuszny i krnąbrny, nie słucha naszego upomnienia, oddaje się rozpuście i pijaństwu. Wtedy mężowie tego miasta będą kamienowali go, aż umrze. Usuniesz zło spośród siebie, a cały Izrael, słysząc o tym, ulęknie się. (BT)

...pochodzi z Księgi Powtórzonego Prawa, rozdział 21, wersety 18-21. Księgi, której niezmienność przekazu przynajmniej na przestrzeni ostatnich 2 tysiącleci gwarantuje m.in. ok. 30 jej przedchrześcijańskich kopii pochodzących z jaskiń Qumran.
  • 0



#122

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie Tobie jest oceniać wypowiedzi Moje ani Bayakusa


Myślałem, że forum jest od tego by wyrazić swoje zdanie...

Nasze usposobienie życia można pokazać innym ,tylko żeby miało tą energie, która jest energią miłości prawdziwej.

Kolejny pseudofilozoficzny dogmat... to w takim razie czym jest ta miłość, którą masz zamiar przekazać, wszak każdy odczuwa ją na swój sposób i może ją interpretować i przypisywać jak chce i czemu chce. "energią miłości prawdziwej" - hymm na przestrzeni historii trudno jest się tego dopatrzeć, a wręcz doszukamy się przeciwności.

Czy naprawimy to co zostało popsute ,przez nieprawych i fałszywych kapłanów ?

Ale co tu chcesz naprawiać? O ile wiem to prawdziwa wiara powinna wypływać z serca a nie z dogmatów kościelnych, więc niech księże głoszą swoje ścieżki miłości, Ty miłuj swojego Boga a ja będę każdy dzień przeżywał najlepiej jak tylko mogę...

Czasy oczyszczenia z tych nieprawości już nastały z rokiem 2007 i wszystko będzie się toczyć w tym kierunku by ludzie którzy żyją w wielkiej niewiedzy dowiedzieli się prawdy jaką głosił sam Stwórca mową człowieka ! .

Przepraszam za cynizm i lekki lakonizm, ale aż samo ciśnie się na usta "nie wiem co paliłeś, ale ja też chce"...
Powiedz mi proszę, gdzie żeś to usłyszał, bo po takiej mowie można Cię wykreować jako fanatyka religijnego.

Wysłannik Boga

Nick to masz uroczy... rozumiem, że jakaś chrystianizacja na forum się szykuje?
  • 0



#123

crazionista.
  • Postów: 39
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Kochanie Jezusa to naśladowanie Jezusa najdoskonalszego wzoru dla człowieka zmierzającego do zbawienia, i wykluczającego piekło czyli wieczne cierpienie, ból przerażenie etc.
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych