Skocz do zawartości
Zdjęcie

Potwór z Loch Ness - debata zawieszona


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

  Researcher

 • Postów: 3467
 • Tematów: 975
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Debata na temat: Potwór z Loch Ness

Prawda czy Mit?

Forma debaty: 1 vs 1

Zasady debaty:

- Każdy uczestnik posiada prawo do 5 wpisów (przy czym pierwszy wpis powinien mieć formę wprowadzenia, a ostatni być konkluzją, czyli podsumowaniem)

- Na kolejne wpisy uczestnicy debaty mają maksymalnie 7 dni czasu

- Za każdy kolejny dzień zwłoki (po przekroczeniu limitu 7 dni) naliczane są 2 punkty karne.

- O kolejności wpisów zadecyduje rzut monetą


Uczestnicy debaty:

Pingwin opowiadający się za istnieniem potwora

Kurczak opowiadający się za nie istnieniem Potwora


Opiekun debaty:

cisz


Komisja oceniająca:

zostanie powołana


 • 0#2

cisz.

  Realizm Magiczny

 • Postów: 832
 • Tematów: 33
 • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Witam forumowiczów na kolejnej debacie!

- Rzut monetą wyłonił osobę, która rozpocznie debatę, a jest nią Raven89. Debata rozpocznie się w dniu 2 stycznia (piątek) o godzinie 11:00. Wtedy też temat zostanie otworzony, a Raven89 będzie miał 7 dni na pierwszy wpis.

- Debata jest dostępna publicznie, jednak bez możliwości komentowania w tym wątku dla osób postronnych. Za każdy wpis w tym temacie osoby, która nie bierze udziału w debacie przysługuje 1 ostrzeżenie. Debatę należy komentować wyłącznie w kuluarach.

Po zakończeniu debaty komisja przyzna oceny zgodnie z systemem oceniania i odbędzie się podsumowanie.

- Skład komisji oceniającej:

sędzia Bandi
sędzia Eru75
sędzia Mienso

Niniejszym otwieram debatę "Potwór z Loch Ness - prawda czy mit?"

Uczestnikom życzę powodzenia i wytrwałości!!!


 • 0#3

Tempter.
 • Postów: 413
 • Tematów: 11
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych.To pierwsza debata,w której biorę aktywny udział.Myślę,że będę godnym przeciwnikiem Pingwina.Mam też nadzieję,że sprostam wymaganiom forumowiczów,a czytanie moich wypocin nie spowoduje masowych zaśnięć przed monitorami ;)

Przejdźmy więc do wstępu:


Fenomen Nessie - Potwora z Loch Ness - co roku przyciąga nad największe jezioro Wielkiej Brytanii tysiące ludzi - zarówno żądnych spotkania oko w oko z legendą amatorów przygód,jak i badaczy,którzy przyjeżdżają tu wraz ze specjalistycznym sprzętem po to,by zdobyć dowód na istnienie mitycznego stworzenia,które rzekomo
ma zamieszkiwać te wody.Nessie jest z całą pewnością jedną z najbardziej znanych zagadek kryptozoologii - opisuje się go przeważnie jako stworzenie przypominające Plesiosaurusa - gada morskiego,który wymarł w okresie kredy.Ma ono posiadać długą szyję,zwieńczoną małą głową oraz owalny korpus i sporej długości ogon:

http://static.howstu...ies-nessie2.jpg


Jak do tej pory nie udało się jednak znaleść nawet ciała zwierzęcia,a liczne dowody jego istnienia w postaci fotografi lub klipów filmowych,to najcześciej mniej lub bardziej udane mistyfikacje,które zostały skutecznie obalone.Czym więc jest Potwór z Loch Ness? - jeszcze jednym nieodkrytym gatunkiem,zwykłym kilwaterem,czy też konsekwentnie podtrzymywaną legendą,która ma zapewnić zyski wynikające z stałego napływu turystów?

Postaram się udowodnić,że Nessie należy do świata mitów,który nie ma nic wspólnego z realnymi wydarzeniami.W tym celu w kolejnych wpisach przedstawię szereg argumentów wykluczających możliwość występowania w Loch Ness nieznanej kryptydy,bądź żywego reliktu epoki dinozaurów,z którymi będzie musiał zmierzyć się mój przeciwnik.Umieszczę równierz listę najbardziej znanych oszustw dotyczących Potwora,które pozwolą w krytyczny sposób spojrzeć także na inne "relacje".

Dołączona grafika
 • 0#4

Pingwin.
 • Postów: 443
 • Tematów: 28
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich na początku chciałbym przeprosić za takie długie odpowiadanie w debacie jednak nie wiedziałem, że takowa się zaczęła nikt mnie o tym nie powiadomił dopiero dziś dostałem PW dobrze skoro już się dowiedziałem to wezmę udział.

Jest to moja pierwsza debata więc nie mam wielkiego doświadczenia w tych sprawach celem tej debaty jest stwierdzenie czy potwór z Loch Ness jest zmyśloną legendą czy stworzenie naprawdę zamieszkuje jezioro.

Dobra do tematu chciałbym zacząć od położenia jeziora w, którym prawdopodobnie mieszka obiekt debaty

Jezioro znajduję się w Szkocji powstało one z lodowca w czasie epoki lodowcowej Loch Ness jest drugim co do wielkości szkockim jeziorem, ma powierzchnię 56,4 km², ale ma największą pojemność dzięki swojej głębokości. W najgłębszym miejscu mierzy ono 226 m

Czy jednak jezioro te kryję jakąś tajemnice jaką jest życie tzw. " Nessie " :?:

Legendy o Nessie " zaczęły " się ponad 500 lat temu ale czy te legendy są prawdziwe :?: nad tym będziemy się zastanawiać w dalszej części debaty....

Co roku jezioro jest " nawiedzane " przez stado turystów, którzy chcą zobaczyć te niezwykłe stworzenie jakim jest Nessie jednak nikomu dotąd się nie udało, wielu badaczy prowadziło ekspedycje 1934 i 1970 dokonano przełomowych zdjęć które okazały się jedynymi z niewielu które nie były " fake " w dalszej części zostaną one pokazane.

Jak narazie to wszystko z mojej strony zapraszam do dalszego czytania debaty.

Pozdrawiam
 • 0

#5

cisz.

  Realizm Magiczny

 • Postów: 832
 • Tematów: 33
 • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Z powodu wycofania się z debaty Ravena89 zawieszam debatę "Potwór z Loch Ness". Poszukiwany jest przeciwnik dla Pingwina. Zgłoszenia proszę kierować TUTAJ
 • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u