Skocz do zawartości
Dołączona grafikaSzaraki wesoło wybiegły ze szkoły, zapaliły papierosy, wyciągnęły flasz... eee... to nie tutaj... znaczy się zapraszamy do głosowania w kolejnej edycji Złotych Szaraków!Dołączona grafika


Silne trzęsienie ziemi na Sumatrze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Silne trzęsienie ziemi na Sumatrze
PAP 09:00

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło indonezyjską wyspę Sumatra, skłaniając mieszkańców do ucieczki w wyżej położone miejsca w obawie przed tsunami.

Na razie brak informacji o ofiarach w ludziach bądź szkodach materialnych. Trzęsienie, którego epicentrum znajdowało się około 50 kilometrów na północny zachód od miasta Padang na zachodzie Sumatry, miało siłę 6,9 w skali Richtera.

Sobotni wstrząs był odczuwalny również na sąsiadującej z Sumatrą wyspie Nias, gdzie 28 marca znacznie silniejsza katastrofa sejsmiczna uśmierciła setki ludzi. Epicentrum sobotniego wstrząsu znajdowało się na południowy wschód od Nias.

Tsunami nie pojawiło się, bowiem wstrząs wystąpił głęboko pod dnem morza. Dał się on jednak całkiem silnie odczuć w Padangu i na Nias, choć brak doniesień o szkodach. Jego skutki były znacznie mniejsze niż trzęsienia na Nias (w marcu) - powiedział Reuterowi Rinto Madjiono z centrum sejsmologicznego w Dżakarcie.

Indonezję, a zwłaszcza Sumatrę wciąż nawiedzają wtórne wstrząsy sejsmiczne, zapoczątkowane potężnym podmorskim trzęsieniem ziemi 26 grudnia ubiegłego roku, któremu towarzyszyło niszczycielskie tsunami.

Czy to nie staje sie juz nagminne?
  • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u