Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gigantyczny krater pochłonął ludzi i pojazdy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#16

twinsen.
  • Postów: 171
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Paranormalne zjawisko to to nie jest ale imponujące. Rozmiar i głębokość tych dziur jest jak dla mnie ogromny.
Kolejny raz matka natura nas zadziwia i informuje nas, że jeśli ona chce, żeby woda płynęła w tym miejscu to człowiek może sie starać ale do końca tego nie zmieni....
  • 0

#17 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

No tak...znajomość podstaw geofizyki jest nieodzowna w tym temacie, bo:

Z drugiej strony, nie jest bezpodstawnym stwierdzenie "cicha woda brzegi rwie", niemal na każdym miejscu kuli ziemskiej możemy podziwiać jak małe strumyczki przecinają ogromne masywy skalne, żłobią jaskinie, powodują zapadanie się powierzchniowych warstw gleby i wiele innych, zdawałoby się niemożliwych rzeczy.

więc czymże jest wyżłobienie takiej przepaści dla rury z wodą...no jak ja mogłam... :roll: :cafe:
  • 0

#18

Lasocki.
  • Postów: 176
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pod spodem płynie zła żyła wodna :cafe:



Zła energia

Żyła wodna to nic innego jak woda, która płynie głęboko pod ziemią. Najczęściej jest to ciek, który pod dużym ciśnieniem przedziera się przez piasek, żwir, kamienie. Tak dzieje się często, bowiem spora część terenów pod zabudowę wydarta jest bagnom i obszarom podmokłym.
  • 0

#19

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Inga Moim zdaniem pęknieta rura mogła spowodować coś takiego ... ponieważ wydobywająca sie woda pod Cisnieniem wymyła piach czy gline ... a to co było wyzej pod wpływem własnego ciezaru runeło w dół , a byc moze poprostu pod pewna Warstwa ziemi była pusta przestrzen ... i zawalając sie ziemia przebiła sie i spadła nizej :) - zakrecone ale to jedyne co mi na mysl przychodzi ... swoja drogą dziwny kształt ... idealny :) przypomina mi to promien lasera w filmie Alien Vs. Predator :)
  • 0

#20

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

przypomina mi to promien lasera w filmie Alien Vs. Predator

A może to UFOnauci dr Pająka odparowali ten kawał ziemi? W końcu podobno to samo zrobili z WTC. ;)

Ale poważnie, jak najbardziej mogła to zrobić woda. Woda i czas stanowią razem ogromną siłę niszczącą. Jak to się mówi: "Kropla drąży skałę". :)
  • 0



#21

tom3k.
  • Postów: 127
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

San Fransisco sink hole :cafe:

An open hole in full downtown area!

In California, an immense landslide occurred in the sector of North Beach, in San Francisco.
The event occurred in middle of the night.

A building of 45 apartments is perched in precarious balance at the top of the immense crater formed by the landslide. Approximately 150 people had to be evacuated, but nobody was wounded.

The cause of the catastrophe is always unspecified. The authorities think that the abundant rains of the last days could be with the orgine disaster.

http://lcn.canoe.com...227-140358.html

Wszystko znalezione na GLP Klik
  • 0

#22

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coś mi się nie chce wierzyć,żeby deszcze aż tak podmyły taki budynek.
  • 0



#23

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co to kolejna dziura w ziemi?, podobnie jak w Gwatemalii ;)
  • 0

#24

meth777yl.
  • Postów: 116
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hm... Sybilla cos tam wieszczyły, że ziemia się zacznie zapadać, sam już nie wiem co o tym myśleć...
  • 0

#25

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika


W Kaliforni nastąpiło zapadnięcie terenu, w sektorze North Beach w Sanfrancisco.

Do zdarzenia doszło nocą.

Budynek z 45 apartamentami zapadł się w wielkim kraterze, który uformował się poprzez zapadnięcie terenu. Około 150 osób zostało ewakuowanych ale nikt nie jest ranny

Powód katastrofy nie jest znany. Władze miasta uważają, że obfite deszcze w ostatnich dniach spowodowały obsunięcie.

Tłumaczyła z francuskiego
konwallia

  • 0



#26 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak to dobrze że nie mieszkam w bloku :D A swoją drogą to projektanci infrastruktury miast powinni brać pod uwagę żyły wodne i wilgotność terenu. Nie byłoby wtedy tych dziur... Ciekawe czym to zatkają :)
  • 0

#27

sceptyk.
  • Postów: 129
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak to dobrze że nie mieszkam w bloku :D A swoją drogą to projektanci infrastruktury miast powinni brać pod uwagę żyły wodne i wilgotność terenu. Nie byłoby wtedy tych dziur... Ciekawe czym to zatkają :)


to wszystko brane jest pod uwagę choć nie wszystko można przewidzieć i nie przed wszystkim ochronić budynej
  • 0

#28

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeszcze kilka fotek z tego miejsca.
Warto zwrócić uwagę na fakt,że otwór w ziemi ma bardzo regularne kształty a ściany są pionowe.
Czy to oby napewno była awaria sieci wodociągowej?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


No mi tez się nie chce wierzyć że to kanalizacja, chyba że mają tam rury w których zmieściłby się samolot. Jesli już to może jakieś ruchy tektoniczne w końcu to teren aktywny sejsmicznie. W każdym razie zaiste troche za bardzo regularna ta dziura :o
  • 0

#29

coley.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

niesamowite sa te dziury
ich wielkosc i głebokosc(nie widac dna :o ) po prostu przeraża
nie wydaje mi sie żeby to była wina rur i wody...
  • 0

#30

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

moze ta sa pieczary ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych