Skocz do zawartości
Zdjęcie

10 Dziwacznych starożytnych artefaktów


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#1

AlienGrey.

  I know

 • Postów: 639
 • Tematów: 78
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przez ostatnie kilkaset lat, wiele kłopotliwych artefaktów zostało wykopanych, artefaktów, które kłócą się z teorią geologii i historii człowieka.

Wedle słów Biblii, Bóg stworzył Adama i Ewę kilka tysięcy lat temu przez jakieś fundamentalne interpretacje. Nauka mówi, że to zwykła fikcja, że człowiek żyje na Ziemi od kilku milionów lat, a cywilizacja ma dziesiątki tysięcy lat. Czy jest możliwe, że nauka myli się tak samo jak Biblia? Od groma jest archeologicznych dowodów na to, że życie na Ziemi mogło być bardzo różne od tego, jakim je widzimy, o czym mówią geologiczne i antropologiczne teksty. Przyjrzyjmy się kilku dziwnym rzeczom:

1. Wyżłobione kule

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Od kilku dekad górnicy w Południowej Afryce odkopują tajemnicze kule z metalu. Ich pochodzenie jest nieznane, kule te mierzą mniej więcej cal średnicy i mają wyryte trzy równoległe linie biegnące dookoła kuli. Odkryto dwa typy kul: jedne składają się ze stałego niebieskawego metalu z białymi plamkami; drugi typ ma wyżłobienia wypełnione białą, gąbczastą substancją. Skała, w której znaleziono owe kule datowana jest na 2.8 miliarda lat! Kto i po co je zrobił? Tego nie wiadomo.

2. Kamienie Dropa

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


W 1938 roku, podczas archeologicznej wyprawy, której dowodził Dr. Chi Pu Tei wiodąca przez chińskie góry Baian-Kara-Ula, odkryła jaskinie zamieszkałe niegdyś przez starożytną kulturę. Na podłożu jaskini, w od wieków nie tykanym kurzu, leżały setki dysków wykonanych z kamienia. Owe dyski mają średnicę 22.86 cm [9 cali], każdy ma wycięte w środku koło i spiralną bruzdę, przez co owe dyski wyglądają jak starożytne płyty gramofonowe sprzed 10/12 tysięcy lat. wspomniana spiralna bruzda, wydaje się być jednym z małych hieroglifów, które opowiadają niesamowitą historię o statkach kosmicznych z jakiegoś odległego świata, które rozbiły się lub wylądowały w górach. Statki miały być pilotowane przez ludzi, którzy nazywali się Dropa, których to szczątki znaleziono w jaskini razem z kamieniami.

3. Mechanizm Antikythera

Dołączona grafika


Mechanizm Antikythera został odnaleziony przez nurków w roku 1900 we wraku statku, na wybrzeżu Antikythera, małej wyspy, leżącej na północny-zachód od Krety. Nurkowie wydobyli z wraku wiele posągów z brązu i marmuru, które wydawały się być ładunkiem statku. W wydobytym ładunku znaleziono kawałek skorodowanego brązu, który zawierał pewien rodzaj mechanizmu z wielu przekładni i kół. Prawdopodobnie wykonano je 80 lat przed naszą erą, a wielu ekspertów z początku sądziło, że mechanizm był astrolabium - czyli narzędziem astronomów. Prześwietlenie mechanizmu promieniami rentgenowskimi ujawniło, że odnaleziono tylko część całości, zawierającej wyrafinowany system przekładni. Mechanizm napędowy nie został poznany aż do 1575 roku. Nadal jednak nie wiadomo, kto i po co go skonstruował ponad 2 tysiące lat temu oraz dlaczego ta technologia została zapomniana.

4. Kamienie z Ica

Dołączona grafika


Na początku roku 1930, ojciec Dr. Javier'a Cabrera, Kulturowy Antropolog Ica w Peru, odkrył kilkaset ceremonialnych kamieni w grobowcach starożytnych Inków. Dr. Cabrera, kontynuując pracę ojca, zebrał ponad 1.100 tych kamieni, których wiek przewidywany jest na od 500 do 1.500 lat. Kamienie stały się sławne pod nazwą Kamienie z Ica. Na kamieniach wyryto różne wzory, między innymi o temacie seksualnym, jakieś postacie, obrazy, które mogą przedstawiać operacje na otwartym sercu i przeszczep mózgu [w angielskim tekście: and brain transplants]. Najbardziej zaskakującymi rycinami są te, które przedstawiają dinozaury - brontozaury, triceratopsy (na zdjęciu), stegozaury i pterozaury. Autentyczność owych kamieni nie została nigdy potwierdzona i udowodniona, a sceptycy rozważają oszustwo.

5. Bagdadzka Bateria

Dołączona grafika

Dołączona grafika


W dzisiejszych czasach baterię można kupić praktycznie w każdym sklepie. Oto bateria, która ma 2.000 lat! Znana jako Bateria Bagdadzka, została odnaleziona w ruinach wsi Parthian, której to datę ustalono na 248 lat przed naszą erą i 226 lat naszej ery. Urządzenie składa się z glinianego naczynia o wysokości 14 cm, do którego wkładało się cylinder z miedzi, a wszystko zalewało się asfaltem, dodatkowo w jego wnętrzu umieszczano utleniający żelazny pręt. Eksperci, po zbadaniu tej baterii, doszli do wniosku, że by wytwarzała ona prąd, wystarczyło napełnić ją kwasem, albo zasadowym płynem. Uważa się, że starożytne baterie mogły być używane do galwanizowania złota. Jeśli tak, to dlaczego zapomniano o tym odkryciu... i dlaczego bateria została zapomniana przez 1.800 lat?

6. Starożytny model Samolotu

Dołączona grafika


Odnaleziono artefakty należące do starożytnego świata Egipcjan i kultur Środkowej Ameryki, które wyglądają jak nowoczesne samoloty. Artefakt odnaleziony w grobowcu Saqquara w Egipcie w roku 1898, jest drewniany, ma długość 15,25 cm i przypomina model samolotu, z wyszczególnionymi skrzydłami, kadłubem i ogonem. Wedle słów ekspertów, przedmiot jest na tyle dynamiczny, że byłby w stanie szybować. Mały przedmiot odkryty w Środkowej Ameryce (na zdjęciu) datowany jest na tysiąc letni i wykonany jest ze złota, łatwo można go pomylić z modelem latającego skrzydła [ang. delta-wing aircraft], lub nawet z wahadłowcem. Widać nawet siedzenie pilota.

7. Niemożliwe skamieniałości

Dołączona grafika


Starożytne skamieniałe odciski, jak uczono nas w szkole, pozostały w odciśniętym materiale, tysiące lat temu. Jednak istnieją skamieniałe odciski, które kłócą się z geologicznym i historycznym sensem. Skamieniałe odciski ludzkiej dłoni, zostały odnalezione w wapieniu datowanym na 110 milionów lat. Co współgra ze skamieniałym ludzkim palcem, odnalezionym na Kanadyjskiej Arktyce datowanym na 100 do 110 milionów lat. Odkryto również odcisk ludzkiej stopy, prawdopodobnie noszącej sandał. Owy odcisk odnaleziono niedaleko Delty w Utah, datuje się go na od 300 do 600 milionów lat.

8. Artefakt Coso

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Starożytny artefakt Coso odnaleziono w górach Kalifornii niedaleko Olancha podczas zimy w 1961 roku. Wallance Lane, Virginia Maxey i Mike Mikesell znaleźli skałę, z początku myśleli, że jest to geoda - dobry dodatek do ich sklepu z kamieniami szlachetnymi. Gdy Mikesell zdecydował się przeciąć skałę, znalazł w jej wnętrzu coś w rodzaju białej porcelany. W środku skały był trzonek lśniącego metalu. Eksperci ocenili, że otoczką skały jest geodet, by forma w takiej postaci mogła powstać, potrzeba ok. 500.000 lat. Wspomniany metalowy trzonek wygląda na wyrafinowany twór ludzkiej ręki. Dalsze badania ujawniły, że porcelana była otoczona sześciokątną osłoną/obudową, a prześwietlenie ujawniło na jednym końcu malutką sprężynkę wielkości iskry. Artefakt budzi jednak kontrowersje, jak łatwo się domyśleć. Niektórzy twierdzą, że otoczką nie jest geoda, lecz stwardniała glina. Artefakt został zidentyfikowany przez ekspertów jako Champon spark plug [spark plug - świeca zapłonowa (dop. ariel)] z roku 1920. Pechowo, Coso został skradziony, przez co nie można go zbadać dokładniej. Czy jest dla niego jakieś naturalne wytłumaczenie? Jego odkrywca twierdzi, że wewnątrz jest geoda. Skoro tak, to w jaki sposób do wnętrza 500.000 letniej skały dostała się świeca zapłonowa [ spark plug] z roku 1920?

9. Metalowe obiekty puste w środku

Dołączona grafika


Jeśli ludzi potrafiących pracować z metalem nie było jeszcze na Ziemi 65 milionów lat temu, to jak nauka wyjaśni metalowe tuby datowane na 65 milionów lat z okresu Kredy znalezione we Francji? W 1885 roku, rozbito blok węgla, w którym znaleziono metalową tubę, nad której stworzeniem pracował najwyraźniej inteligenty człowiek. W 1912 pracownicy elektrowni stłukli również duży blok węgla, z którego wypadło metalowe naczynie! Znaleziono też paznokcie wbite w piaskowiec z okresu Mezozoiku. Odkryto bardzo wiele podobnym anomalii.

10. Olbrzymie kamienne kule z Kosta Ryki

Dołączona grafika


Podczas oczyszczania terenów z dżungli pod uprawę bananów w roku 1930 odkryto niesamowite obiekty: tuziny kamiennych kul, z których wiele było perfekcyjnie sferyczne. Ich rozmiary wahały się od małych, wielkości piłek do tenisa, po zdumiewające o 20 cm średnicy i wadze blisko 18 ton! Chociaż wielkie kamienne kule są wyraźnie sztucznie wykonane, nie wiadomo, kto je wykonał, jak je wykonał, i to co najbardziej zdumiewa, jak osiągnięto tak precyzyjną sferyczność.

Jaki budzą wniosek owe znaleziska? Oto kilka z nich:

 • Inteligentny człowiek wykształcił się o wiele wcześniej, niż sądziliśmy.
 • Inne inteligentne cywilizacje istniały na Ziemi, dużo wcześniej przed naszą zarejestrowaną historią.
 • Nasze metody datowania są zupełnie bezużyteczne, i kamień, węgiel i skamieniałości powstają szybciej niż nam się wydaje.

W każdym razie, te przykłady - a jest ich wiele więcej - powinny skłonić naukowców, do ponownego przemyślenia historii życia na Ziemi.


Tłumaczenie: BlackOnePerson
Dla: www.paranormalne.pl
Źródło: ufo.whipnet.org
 • 3#2

Ladd.
 • Postów: 1115
 • Tematów: 49
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Szok :o 2.8 miliarda lat metalowa kula, stare na 100 milionów lat odciski palców :] jeśli chociaż połowa jest prawdą to pokazuje tylko jak jeszcze dużo nie wiemy o histori ziemi.
 • 0

#3

Borte Czino.
 • Postów: 431
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh ale suchary:P

1. Nie wiem jak powstały kule, dla mnie to faktycznie tajemnica.
2. Dyski Dropa z tego co się orientuję to oszustwo.
3. Ciekawe urządzenie Greków, byc może samego Archimedesa.
4. Kamienie z Ica-oszustwo.
5. Bagdadzka bateria- nie wiem, wydaje się wszystko sporą nadinterpretacją. Tu nie mam zdania.
6. Jak dla mnie to może być ptak albo jakiś owad...
7. Ślady stóp to najczęściej nadinterpretacja albo oszustwo.
8. Artefakt Coso- źle wydatowane, musiały nastapić jakieś procesy, które spowodowały, że współczesny przedmiot znalazł się w tej geodzie.
9. Złe datowanie, sytuacja analogiczna jak wyżej, poza tym wtedy nie znano takich metod jak teraz;)
10. Nie wiem. Może natura jest w stanie coś takiego stworzyć?

Wybieram odpowiedź d) oszustwa, złe datowanie, nadinterpretacja, czasem tajemnica (w przypadku dwóch rodzajów kul).
 • 1

#4

Cahir.
 • Postów: 1195
 • Tematów: 74
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Żadne zdjęcie mi nie działa :/
 • 0#5

Bukaj™.
 • Postów: 33
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nie dość że Ci ludzie byli na ziemi około 65 mln lat temu to umieli wytwarzać przedmioty z żelaza. Albo te dziwne mechanizmy. Tylko czemu z tego okresu są tylko jakieś poszlaki? Jedno znalezisko i od tego czasu nic...
Może odkryto dopiero niewielką część z tych artefaktów?
 • 0

#6

pieczywo.
 • Postów: 65
 • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jesliby wziac pod uwage jak szybko nasza cywilizacja ewoluowala, moznaby przypuszczac, ze kilka a nawet kilkadziesiat cywilizacji zyło przed nami, Tu na Ziemi.
Kto wie co znajduje sie glaboko pod kazdym z nas :)
 • 0

#7

Bukaj™.
 • Postów: 33
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W sumie... kto wie czy np. ja nie mam pod piwnicą jakiego artefaktu. Przecież takie znaleziska mogą być dosłownie wszędzie :D
 • 0

#8

bonifacy_krak.
 • Postów: 232
 • Tematów: 10
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sparkplug - jest to świeca. no wiesz te co są używane do zapłonu w silniku!! :P a poza tym artykuł świetny !!! choć jest to zastanawiające. nasza cywilizacja (mówię tu o technice i komputerach). powstała niebywale szybko zaledwie 150-200lat kiedy cywilizacje typu Egipcjanie, Inkowie, Aleksandria, Grecy. Wszystkie upadły nieosiągając znacznego rozwoju technicznego (mówię tu o znanych cywilizacjach). Co spowodowało taki NAGŁY skok w przód naszej. Może coś znaleziono co pozwoliło nam tak szybko się rozwinąć. Jedni mówią że odnaleziono UFO i z stamtąd zaczerpnięto wiedze, inni że odkryto jakieś starożytne artefakty (ku temu ja się skłaniam) które opisywały jak konstruować "rzeczy". nie wiem. ale wiem jedno ta wiedza miała swój początek.
 • 0

#9

Borte Czino.
 • Postów: 431
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież to normalna ewolucja... Aby ten skok cywilizacyjny był możliwy musiała się zmienić mentalność ludzi. W Egipcie było to niemożliwe! Państwo rządzone przez monarchę oraz kapłanów, zajmowało się przede wszystkim rolnictwem, więc kto tam miał niby komputer wymyślać? :P
Ludzie, nie przesadzajcie, przecież nikt nie musiał nam maszyny parowej przywozić z kosmosu :roll:
Wystarczyło kilka wynalazków, stopniowo unowocześnianych, nie potrzeba tu UFO. Wystarczy człowiek.

angelus-x jaką to cywilizację stworzyła Aleksandria? :P


Bukaj™ kto wie, czy pod Twoją piwnicą nie ma artefaktów. Może mieszkasz na pozostałościach jakiejś prehistorycznej osady;)
 • 0

#10

Deneb.
 • Postów: 20
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak by naszą cywilizacje czekała nagła zagłada , to obawiam się ze następna np po 100 tyś latach wbijając gdzie kolwiek łopatę w np. Europie nadzgnie się na butelki PET , rury, kable, resztki samochodów , miliony ton betonu i takie tam inne śmieci.
 • 0

#11

Tiamat.
 • Postów: 3048
 • Tematów: 29
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jedni mówią że odnaleziono UFO i z stamtąd zaczerpnięto wiedze,


Tak i dzieki ufo powstaly samoloty, samochody, pralki automatyczne, mikrofalowki, czajniki bezprzewodowe, komputery, telefony komorkowe, telewizory, lodowki, nanotechnologia, cos pominalem ? A moze dzide, albo maczuge tez dostalismy od ufo ? bo pzreciez czlowiek taki glupi, sam na nic nie wpadnie.
 • 0

#12

Tiamat.
 • Postów: 3048
 • Tematów: 29
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

P.s. co do znalezisk, to nalezy pamietac jeszcze o jednym. Ze datuje sie material z ktorego dzielo jest wykonane, a nie wiek dziela ;)
 • 0

#13

Borte Czino.
 • Postów: 431
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zależy jaką metodą. Dzisiaj mamy wiele metod datowania, nie tylko warwową, która najpewniej była stosowana w XIX i na początku XX wieku w czasach odkrycia tych artefaktów;)

Mnie z tej listy interesują tylko kule, reszta to albo oszustwo, albo nadinterpretacja. Co na temat tych kul mówi oficjalna nauka?
 • 0

#14

eltom.
 • Postów: 204
 • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Że są okrągłe? Ja myślę, że cywilizacje były przed nami wcześniej i to wielokrotnie. Może rok 2012 będzie końcem naszej cywilizacji i początkiem następnej...
 • 0

#15

Krzysztof.
 • Postów: 45
 • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I jeszcze kilka.


Kredowa kula znaleziona we wczesnoeoceńskim pokładzie lignitu w pobliżu Laon we Francji. Na podstawie jej pozycji stratygraficznej można ją datować na 44-55 milionów lat.Tłuczek i moździerz odkryte przez J. H. Neale'a w korytarzu kopalni przechodzącym przez złoża trzeciorzędne liczące 33-55 milionów lat leżące pod Table Mountain w okręgu Tuolumne w Kalifornii.Ślad przypominający odcisk buta znaleziony przez Williama Meistera w kambryjskim łupku w pobliżu Antelope Spring w stanie Utah w USA. Jego wiek szacuje się na 505 milionów lat.Figurka ze studni Nampa w stanie Idaho w USA. Znalezisko to pochodzi z przełomu pliocenu i plejstocenu, czyli sprzed około 2 milionów lat.
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u