Skocz do zawartości


Zdjęcie

James Randi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#46 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

i tak uważam ,że randunio nie powinien być w tym dziale:) raczej w hideparku

Zresztą, gdyby zaprosił Ojca Pio śp, lub Edgara C. śp. w ówczesnych czasach (gdyby żyli) to byłby bankrutem bankowym hehe:)
  • 0

#47

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muhad, z tym Edgarem nie ma co przesadzać, bo swoje wpadki też miał ;) O ile się nie mylę to już jakiś czas temu minęła bez echa jakaś ważna data jaką zapowiedział (koniec świata albo coś takiego) ;)
  • 0



#48

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co jednak nie zmienia faktu, że jakoś Randi nie pasuje do działu "niezwykli ludzie", chyba że niezwykłymi nazywamy takich dupków jak on... sorry za sformuowanie :) .
  • 0

#49

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ej no dobra, kasa kasą, ale Fenix nie mówiłeś, że psionicy nie robią nic dla pieniędzy? więc co za problem pokazać co się umie tak po prostu, aby udowodnić.
  • 0

#50

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmmm, "dupek" pojęciem względnym jest, dla mnie np on jest niezwykłym człowiekiem :)
  • 0



#51

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dla mnie jest on bardziej kreatywny niż niezwykły.
  • 0

#52

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączam się do oczekujących na listy Fenixa :)

ale głowy nie dam, to było ładne trzy lata temu, mogli przeczyścić archiwa forum

Eee... Nie sądzę, żeby tak dyskredytujące psioników materiały z forum Randiego zostały usunięte.
  • 0



#53

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A to forum jeszcze istnieje w ogóle ? Bo daaaawno nie wchodziłem :lol .

Pyziak - a pokazać u Randiego ? :)
  • 0

#54

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Istnieje Fenix. Właśnie sprawdziłem. Są tam nawet posty sprzed 4 lat. Twoje więc też powinny być. :)
Będąc uprzejmym podrzucę Ci nawet adres: http://forums.randi.org/forumindex.php :)
  • 0



#55

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Heh spoko, dzieki... tylko teraz jak to znaleść ? Hm... nic to, zobaczę czy Sean mnie jeszcze pamięta, może ma jakieś kopie maili na dysku... ale zdobyłem trochę logów z forum, okazało się że to nie te :) . Pech...
  • 0

#56

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Prosby o przeniesienie uwazam za nieuzasadnione, bo emocjonalne sympatie czy antypatie do sceptykow nie maja tutaj nic do rzeczy. A przegladajac caly dzial - jest wiele osob, ktore takze dla jednych zbyt "wielcy" nie sa, a dla innych sa, chocby moj ulubieniec Sai Baba :) ktory moim zdaniem tez nie powinien tutaj sie znajdowac, ale nie narzekam.
  • 0

#57 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila, o jakiej wpadce mówisz? Akurat to co przepowiadał odnośnie przyszłości ma dopiero nastąpić. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś takie informacje hehe:) Ja już Ci mówiłem.Przeczytaj chociaż jedną książkę o tym facecie, dobrze Ci radzę.

Przypominam ,że Edgar; sam wyleczył się z niemowy, leczył każdego na odległość nawet z chorób śmiertelnych, uzyskał honorowy doktorat medycyny za zasługi, miał zdolności paranormalne, z którymi się nie krył i nikt nigdy nie pomyślałby o oszustwie, potrafił przepowiadać przyszłość, dzięki jego transom Dr. Brown odkrył podwodną piramidę oraz Edgar przepowiedział wydarzenia ,które są bardzo podobne do tego co ma nastąpić w czasie naszego sporu.

A jeśli to jest za mało to przeczytaj też o przyjacielu Naszego Juzefa Płsudskiego , ten to dopiero potrafił aż by Ci oczy z orbit wyskoczyły.


Fenix oczywiście że nie pasuje ale to im to tłumacz.Oni go porównują do wielkich i zasłużonych ludzi, którzy mieli wpływ na historię, na społeczność itp. hehe

Tiamat a czytałeś o doświadczeniach PTR związanych właśnie z mnichami?? A warto hehe.
  • 0

#58

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co prawda jest to temat o Randim, ale skoro pytasz o Edgara:

Podobno w 1958 roku wg niego USA miały wynaleźć promienie śmierci uzywane przez Atlantów, że rok 1933 będzie bardzo dobrym rokiem (a w rzeczywistości trwał wtedy Wielki Kryzys) a także że w 1968 roku Chiny miały przejść na chrześcijaństwo. Raz też podobno wybrałsię na poszukiwanie jakiegoś skarbu, którego oczywiście nie odnalazł (pokrętnie wytłumaczono to tym, że skarb ten zostałalbo wykopany już wcześniej, albo że miał tam zostać zakopany w przyszłości). Dodatkowo, Cayce rekomendował używanie "Laetrile" (z ang. - nie znam polskiego odpowiednika) na raka, czego medycyna po próbach z tym specyfikiem nie potwierdza - nikt po stosowaniu tejże kuracji nie wyleczył się z niego.
Cayce również nie uratował ani swojego syna ani kuzyna od choroby.
Są też przypadki, kiedy rodzina chorego wysyłała do Edgara listy o pomoc, a on dokonywał "badania na odległość" zalecając metody lecznia - ale kiedy on dokonywał tego badania na odległość, już te osoby nie żyły (zmarły po wysłaniu listu o pomoc a przed dokonaniem "badania". Oczywiście Cayce nie wiedział o tym i w listach zwrotnych pisał jak należy leczyć pacjenta. Ciekawe jak reagowała rodzina zmarłego. :]

Przeczytaj chociaż jedną książkę o tym facecie, dobrze Ci radzę.

Wiesz, książki o tego typu ludziach to rzecz niepewna. Widziałem w empiku (zajrzałem do nich z ciekawości) parę książek o "Twarzy na Marsie" o i tarocie, wróżkach, kosmicznych piramidach itp. Różni ludzie różne rzeczy piszą, a książki o Edgarze początkowo były pisane przez jego rodzinę, która z oczywistych względów koloryzowała conieco. Jak zapatrujesz się na pomyłki Twojego "wielkiego mistrza"?
  • 0



#59 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Podaj źródło, z którego zaczerpnąłeś te informacje.Ja podawałem wszystkie informacje i źródła na temat Edgara i nie było mowy o jego wpadkach. W książce odnośnie jego uzdrowień były przypadki, które się nie powiodły ale mnie bardziej interesuje znacznie większa ilość przypadków uleczonych.

Tak w ogóle; statystyczne przypadki procentowe zawsze się zdarzają. Nie ma ludzi idealnych. Zamiast dyskredytować kogoś o kim nigdy nie chciało Ci się czytać, to weź pod uwagę to czego dokonał.
Taką taktykę zawsze stosujesz?
  • 0

#60

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Aquila, o jakiej wpadce mówisz? Akurat to co przepowiadał odnośnie przyszłości ma dopiero nastąpić. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś takie informacje hehe:) Ja już Ci mówiłem.Przeczytaj chociaż jedną książkę o tym facecie, dobrze Ci radzę.

Przypominam ,że Edgar; sam wyleczył się z niemowy, (...)

Edgar Cayce - "spiący prorok" przepowiedział w 1934 roku, że przed rokiem 2000 nastapi następujące zjawisko:
"Europa północna zmieni swój wygląd w ciągu paru sekund. Ziemia otworzy się w płn-zach strefie Ameryki. Japonia niemal całkowicie pogrąży się w morzu. U wschodnich wybrzeży Ameryki wynurzy się ląd.(...)" - źródło: Franco Cuomo "Wielkie proroctwa" Kraków 1999. :drink:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych