Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Globalne Ocieplenie może wywołać epokę lodowcową


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
251 odpowiedzi w tym temacie

#46

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jesteś zbyt krótko by wiedzieć co miałem na myśli pisząc to co napisałem do Lynxa.
(...)
Proste?

I dlatego m.in. zupełnie do tego się nie wtrącałem. :] Zwróciłem uwagę na obdarzenie atencją materiału naukowego, który stanowi alfę i omegę wiedzy wszelakiej. I właśnie to przesuwa cię w kierunku grona zwanego "sceptykiem".
  • 0

#47 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie Ty ustalasz normy przynależności do danej grupy światopoglądowej.

P.S jeszcze raz powtarzam; nie jest ważne to co Lynx podał, chodzi o przeszłość.Ty tego nie zrozumiesz.
  • 0

#48

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ja podam Twój

Muhad, zdecyduj się. W jednej wypowiedzi piszesz, że nie będziesz odpowiadał na moje posty, a przy najbliższej okazji wyskakujesz z prowokacjną pyskówką. Takiego zachowania można się spodziewać po gówniarzu z kiepskiego gimnazjum, a nie po studencie.

Smog nie ma wpływu na zmiany klimatyczne naszej planety.

Podtrzymuję. Jeśli masz argumenty przeciwne, to je przedstaw w odpowiednim wątku zamiast pluć dookoła i toczyć pianę gdzie popadnie.

A te Twoje artykuły wsadź sobie w pułeczkę. Mnie raport ONZ wystarczy.

Tym stwierdzeniem wystawiłeś sobie najlepszą cenzurkę. Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że jesteś zwykłym ignorantem, a głoszone przez Ciebie "otwarcie umysłu" i "czerpanie z różnych źródeł" to bzdura.

Pokaż, że jesteś cokolwiek wart i daruj sobie na przyszłość takie prowokacje. Ten post zgłaszam do moderatora i od tej pory będę tak robił z innymi w których będziesz próbował mnie obrażać.

To co Lynx zamieszcza w ogóle mnie nie interesuje

ROTFL :-D
  • 0



#49 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Muhad, zdecyduj się. W jednej wypowiedzi piszesz, że nie będziesz odpowiadał na moje posty, a przy najbliższej okazji wyskakujesz z prowokacjną pyskówką.


a zgłaszaj gdzie chcesz i nie rób z siebie wielce pokrzywdzonego bo dobrze wiesz ,że ton Twoich wypowiedzi jak i ich treść jest sam w sobie prowokacyjny. Nigdzie Cię nie obrażałem...Stwierdziłem fakty, że artykuł możesz sobie wsadzić w pułkę...no chyba ,że to uważasz za obraźliwe.



Takiego zachowania można się spodziewać po gówniarzu z kiepskiego gimnazjum, a nie po studencie.


Głodny głodnemu chleb wypomni...Przypomnij sobie własne pyskówki i te Twoje uśmieszki.A takie komentarze to sobie odpuść, za coś takiego to mógłbyś dostać po...berecie...Rozumiemy się?

Podtrzymuję. Jeśli masz argumenty przeciwne, to je przedstaw w odpowiednim wątku zamiast pluć dookoła i toczyć pianę gdzie popadnie.


To Ty odpuść sobie ironię na każdym kroku , to ja nie będę toczył pianę..heh..


Tym stwierdzeniem wystawiłeś sobie najlepszą cenzurkę. Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że jesteś zwykłym ignorantem, a głoszone przez Ciebie "otwarcie umysłu" i "czerpanie z różnych źródeł" to bzdura.


Ten, kto siedzi długo na forum, ten wie czego się może po mnie spodziewać.Ci co powinni dobrze wiedzą w co wierzę, jakie mam stanowisko i jakich wartości bronię. To jest Twoje subiektywne zdanie, bo sprawa tyczy się Ciebie i Ciebie dotknęła; również Twoje zdanie mnie nie interesuje.Ty dobrze wiesz dlaczego i nie bądź hipokrytą, bo Ty już swoje popisy dałeś jakiś czas temu. Nie pamiętasz może jak to z nami było?? Kto tu w kulki bezczelnie leciał?? Myślisz ,że jak napiszesz wyniosłe słowa to zamkniesz mi usta?


Pokaż, że jesteś cokolwiek wart i daruj sobie na przyszłość takie prowokacje. Ten post zgłaszam do moderatora i od tej pory będę tak robił z innymi w których będziesz próbował mnie obrażać.
ROTFL :-D



ROTFL ;-D
  • 0

#50

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I co, ulżyło Ci?
  • 0



#51

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Panowie, wiem ze wywolalem ta klutnie i bardzo tego zaluje. Dajcie sobie po gongu i bedzie spokoj :> Do porozumienia i tak nigdy nie dojdziemy wiec nie ma sensu tego przeciagac ;)
  • 0

#52

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Legalize, daj spokój, nic nie wywołałeś. To Twój brat postanowił sobie poużywać. Zaś co do porozumienia, to faktycznie, trudno będzie osiągnąć kompromis dopóki obie strony nie będą chciały rozpatrzyć dlaczego raport IPCC jest tak mocno krytykowany w środowisku naukowym.
  • 0



#53

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Faktycznie,zamiast się przepychać warto zwrócić uwagę na skutki i "potencjalne" ofiary zmian klimatu.

Kogo najbardziej dotknie globalne ocieplenie?


Globalne ocieplenie dotknie najbardziej tych, którzy nie są za nie odpowiedzialni. Tego zdania jest sekretarz generalny ONZ, którego oświadczenie rozpoczęło międzynarodowy szczyt klimatyczny w stolicy Kenii, Nairobi.
Ban Ki-Moon stwierdził, że zmiany klimatyczne zagrażają głównie krajom biednym. Na przykład małym państwom wyspiarskim, dla których niebezpieczny może okazać się jakikolwiek wzrost poziomu oceanów. Sekretarz generalny podkreślił też w oświadczeniu, że wywołane zmianami klimatycznymi powiększanie się pustyń może zagrozić ludności i gospodarce wielu krajów afrykańskich. A to przecież nie one przyczyniają się do globalnego ocieplenia, argumentował sekretarz generalny. Dodał on, że całkowitą odpowiedzialność za to powinny wziąć te państwa, które emitują gazy cieplarniane.

Apel Ban Ki Moona pojawił się w związku z zeszłotygodniową publikacją raportu ONZ, stwierdzającego, że za globalne ocieplenie jest niemal z całą pewnością odpowiedzialny człowiek. Zdaniem obserwatorów nasili to krytykę społeczności międzynarodowej wobec największych producentów gazów cieplarnianych takich jak USA, Chiny czy Indie. Opublikowany w zeszły piątek w Paryżu raport ONZ zatytułowany "Zmiany Klimatyczne 2007" stwierdza, że obserwowany wzrost temperatur jest niemal na pewno wywołany spalaniem paliw kopalnych. Raport przeczył tym samym teorii, jakoby globalne ocieplenie było skutkiem naturalnego cyklu klimatycznego. Naukowcy ONZ sugerowali też, że wskutek emisji dwutlenku węgla do atmosfery średnia temperatura Ziemi wzrośnie do końca wieku o trzy stopnie Celsjusza a poziom oceanów o około 35 cm. Konsekwencją tych zmian mogą być nasilające się fale upałów, huragany i tajfuny.

Szczyt z udziałem ministrów środowiska z ponad stu krajów potrwa tydzień.
http://wiadomosci.on...,1,1,,item.html
  • 0



#54

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Szczerze, to ja sobie nie wyobrażam jak raport oparty na badaniach kilku tysięcy naukowców z całego świata, może być jeszcze krytykowany :)
  • 0

#55 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

I na tym polega paradoks ...szczerze dziwi mnie postawa sceptyków w stosunku do tego raportu.
Najpierw zasłaniają się nauką a jak co do czego przychodzi to sam widzisz.
  • 0

#56

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szczerze, to ja sobie nie wyobrażam jak raport oparty na badaniach kilku tysięcy naukowców z całego świata, może być jeszcze krytykowany

Może być i powinien być krytykowany za brak obiektywizmu. Autorzy Raportu nie wzięli pod uwagę tysięcy wyników pomiarów nie zgadzających się z ich koncepcją zmian klimatycznych. To efekt przyjętej metodologii eliminującej m.in. najnowsze wyniki badań wpływu Słońca na ziemski klimat. Innymi słowy, autorzy chcieli od samego początku wykazać katastrofalny wpływ człowieka na klimat i wybrali tylko te elementy, które tą wizję potwierdzały.
  • 0



#57 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

a skad masz takie informacje? z Bushowskich artykulow, napisanych przez jego podnozkow? czy sam ulozyles sobie ta wersje do wlasnej wizji?

Tylko nie rob klik i nie podsuwaj zadnych artykulow, ktore z takich zrodel pochodza ;-)
  • 0

#58 Gość_jarecki_ole

Gość_jarecki_ole.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale o co chodzi bo nie jarzę jest w raporcie mowa o epoce lodowcowej czy tylko o wzroście średniej temperatury, bo coś jedno z drugim nie pasuje, a symulacje komputerowe to chyba ludzie piszą, więc wynik zawsze będzie przegięty, co można wywnioskować ze 100 letniej bazy danych?
  • 0

#59

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a skad masz takie informacje?

Przeczytałem coś więcej niż tylko artykuł opisujący streszczenie Raportu IPCC ;->
Wcześniej podałem linki do dwóch ciekawych artykułów, których - sam to napisałeś - nawet nie zamierzasz przeczytać. Zapowiadasz przy okazji, że nie przeczytasz też innych tekstów, jeśli takie wkleję. Proszę bardzo. Nie bronię nikomu tkwić w swoich przekonaniach. Jeśli jednak chcesz ze mną dyskutować, używaj argumentów, a nie ślinotoku.

jarecki_ole, przeczytaj Raport IPCC, to się dowiesz o czym mowa :-)
  • 0



#60

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Lynx ale o czym ty mowisz??
Przecie ten raport byl tworzony wlasnie na bardzo obiektywnej i demokratycznej zasadzie... Raport sklada sie z badan kilku tysiecy naukowcow z calego swiata a wiesz na jakiej zasadzie byl opracowywany ten raport?? Wybierano akurat te argumenty za ktorymi stala znacna procentowa wiekszosc naukowcow - z ktorymi praktycznie wszyscy sie zgadzal...
Juz wspomnialem nawet, ze bardzo liczaca sie czesc naukowcow byla zdania ze skutki globalnego ocieplenia beda jeszcze tragiczniejsze ale nie uwzgledniono ich w raporcie ze wzgledu na to ze nie byla to wiekszosc :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych