Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Globalne Ocieplenie może wywołać epokę lodowcową


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
251 odpowiedzi w tym temacie

#31

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No proszę Cię :)
W ramach humorystycznej rozrywki proponuje abyś poczytał wszystkie od samego początku wypowiedzi na temat zmian klimatu i ch konsekwencji...

Reasumując: nie wiesz które? :)

Niektórzy to już tak zabłądzili w swoich sceptycznych "poglądach" że nawet nie zdają sobie sprawy z tego jak stopniowo i systematycznie, wraz z napływem informacji sami zmieniali swoje opinie w jednych punktach a ślepom brneli w innych :lol
Mówie Ci, ubaw na całego :>

Czyli całkiem normalne postępowanie. Tylko dane powinny mieć wpływ na zmianę poglądu, weryfikowalne dane. :)
  • 0

#32

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hehe musze przyznać, że zadajesz teraz besczelne pyutania :D

Nie wiem jak długo udzielasz się na forum ale nie zdajesz sobie sprawy ile burzyliwych kłutni odbywało się na temat klimatu odkąd rozwinęło się forum :)
Nie było praktycznie tematu w którym sceptole by się znami zgadzali a tak się składa, że ten raport potwierdził 100% nasze poglądy :)
Zatem któraś strona teraz ma problem ;)

Na tym zakończe bo offtopujemy.
  • 0

#33

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

rozmawiałam dzisiaj o ociepleniu z ksiedzem i on mówił że w Gościu Niedzielnym był o tym artykuł i było napisane że żaden z naukowców pod tym że ocieplenie może wystąpic z takimi tragicznymi skutkami żaden się nie podpisuje...

do tego zaprosiłam ksiedza na forum żeby porozmawiał z nami na tematy o religii bo parapsychologią chyba się nie interesuje a tak to ktoś wykfalifikowany może nam wytłumaczyc to i owo o Bogu:)
  • 0

#34

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A to ciekawe :) W Wiadomosciach mowili o tym raporcie ONZ i wspomnieli, ze bardzo duzo naukowcow prognozowalo jeszcze gorsze skutki zmiany klimatu ale nie zostalo to uwzglednione w raporce... W raporcie znajduja sie tylko punkty z ktorymi zgadzaja sie wszyscy naukowcy... Zatem jest pewne ograniczenie.
  • 0

#35

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zgadza się, sam czytałem wiele opracowań naukowców, badaczy, a nie żadnych tam pieniaczy, którzy podpisują się obiema rękoma pod ostrzeżeniami dotyczącymi zmian klimatycznych pod wpływem działalności ludzkiej cywilizacji.
  • 0

#36

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem jak długo udzielasz się na forum ale nie zdajesz sobie sprawy ile burzyliwych kłutni odbywało się na temat klimatu odkąd rozwinęło się forum :)

Od nadlatującej komety. ;) A czytam wprost nałogowo. :)
A pytanie jest bezczelne ponieważ mam wrażenie, że kontrowersja powstaje wokół spowodował, przyczynił a ma wpływ. :)
  • 0

#37

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A to ciekawe smile1.gif W Wiadomosciach mowili o tym raporcie ONZ i wspomnieli, ze bardzo duzo naukowcow prognozowalo jeszcze gorsze skutki zmiany klimatu ale nie zostalo to uwzglednione w raporce...

Przeciez to dane oficjalne :P a wszystko co oficjalne jest zle i zaklamane :D Kto by tam zmanipulowanej telewizji wierzyl hehe, joke :P
  • 0

#38

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Amerykanie tuż po ogłoszeniu raportu o zmianach klimatu,zdążyli się już przekonać co do jego prawdziwości.

Śmiercionośne tornada przeszły przez Florydę


Dzisiaj rano tornada zabiły na Florydzie co najmniej 14 osób. Żywioł dosłownie zmielił to, co stanęło na jego drodze: domy, budynki firm, kościoły. Okolica wygląda jak po wojnie - pozostały tylko ruiny i połamane resztki mebli i domów.

Tornada przeszły przez środkową część stanu. Najbardziej ucierpiało miasto Lady Lake i jego okolice. Jeśli wiatr nie mógł zniszczyć domu, w całości wyrywał go z fundamentów i przesuwał. W niektórych miejscach niewiele świadczy o tym, że stał tam kiedyś dom.

W sąsiednich hrabstwach wiatr połamał drzewa, pozrywał linie energetyczne, na autostradzie poprzewracał przyczepy, traktory, a nawet całe ciężarówki.

Mieszkańcy twierdzą, że tornada nadeszły znienacka, nie było syren ostrzegawczych. Ale Narodowy Serwis Pogodowy ostrzegał przed tragedią, tyle że alarm nadszedł w środku nocy, więc nie wszyscy go słyszeli. A tornado pędziło z ogromną szybkością - mało kto zdążył zbiec do schronu.

Floryda nadal jest zagrożona kolejnymi atakami tornad.

http://www.dziennik....ArticleId=30342
  • 0



#39

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kiedys mama mowila mi, ze rzady Busha, ktore sa powiazane z biznesem naftowym, probuja ukrywac na rozne sposoby prawde o globalnym ociepleniu. Przyznam szczrze, ze pare lat temu jeszcze w to nie wierzylem.



Ludzie Busha płacą za podważenie raportu ONZ
Amerykańskie lobby finansowane przez jeden z największych koncernów naftowych oferuje po 10.000 dolarów plus zwrot kosztów podróży i hoteli każdemu naukowcowi, który opracuje ekspertyzę lub artykuł podważający wiarygodność raportu ONZ w sprawie zmian klimatycznych.
Pisze o tym piatkowy madrycki "El Pais" w wersji elektronicznej.


American Enterprise Institute (AEI), zespół ekspertów powołany przez towarzystwo naftowe ExxonMobil związane z prezydentem Bushem, rozesłał do ekonomistów, klimatologów i innych naukowców listy, w których oferuje 10.000 dolarów oraz zwrot kosztów podróży i hoteli każdemu, kto napisze artykuł wskazujący na braki raportu Międzyrządowego Panelu ONZ ds. Zmian Klimatycznych (IPCC). Opublikowany w piątek w Paryżu raport zawiera ostrzeżenie przed szkodliwymi zmianami klimatycznych. Stwierdza m.in., że w 90 procentach ocieplenie klimatu naszej planety jest wynikiem działalności człowieka.

W listach AEI oskarża się panel m.in. o "formułowanie ogólnikowych wniosków" na temat niekorzystnych zmian klimatycznych zachodzących na świecie wskutek efektu cieplarnianego.

AEI otrzymał od koncernu naftowego 1,6 miliona dolarów, a 21 osób z tego instytutu pracowało jako doradcy Białego Domu za kadencji prezydenta George'a W. Busha.

David Vincer z Sekcji Badań Klimatycznych Uniwersytetu Wschodniej Anglii określił inicjatywę tego konserwatywnego instytutu jako "desperacką próbę organizacji, która chce podważyć dowody naukowe dla swych partykularnych interesów politycznych".

Według Bena Stewarta z Greenpeace, eksperci na usługach Białego Domu "przegrali batalię naukową, przegrali batalię etyczną i jedyne co mi jeszcze pozostało, to walizka pełna pieniędzy".

onet.pl
  • 0

#40

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Właśnie czytałem ten artykuł i chciałem tu umieścić. Legal wyprzedziłeś mnie :)
Powiem jednym słowem: skurw...ny. Ta piękna Ameryka (rząd Busha konkretnie, a w kontekście 50% amerykanów którzy na niego głosowali) ma w du..e cały ten świat. Walą nas jak chcą. Polskę, Europę, Planetę... Demokracja - szerzenie jej siłą czołgów i karabinów - to przykrywka dla kapitalizmu zrzerającego moralność ludzi.
Ludzkość upada w zastraszającym tempie...
  • 0

#41 Gość_jarecki_ole

Gość_jarecki_ole.
  • Tematów: 0

Napisano

Tia, a może w USA wiedzą więcej i dla nich globalne ocieplenie nie stanowi problemu, może wcześniej ma się coś ważniejszego wydarzyć i do tego przygotowują się aby przetrwać i ocalić wszystko co jest możliwe w obecnych warunkach. Naukowcy amerykańscy w latach 70-tych odkryli dziurę ozonową nad Kalifornią, parę lat później wprowadzono pierwsze na świecie katalizatory w samochodach amerykańskich, opracowali programy komputerowe do symulacji pogody w oparciu o globalne ocieplenie na skutek emisji CO2, miałem taki program w DOS na PC w 91 roku i już wtedy wiedziałem co może się wydarzyć, a obecna sytuacja klimatyczna mnie nie dziwi.

Nawet jeśli zmniejszylibyśmy emisję CO2 do zera ponad 5 lat temu to programy wyliczą ten sam wynik
i nadchodzące klęski są nie do powstrzymania.
  • 0

#42

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hehe i w tym o to krótkim strzeszczeniu raportu ONZ wszystkie argumenty sceptoli w mgnieniu oka legły w gruzach

Hehe, coś mi się wydaje, że gdyby poprosić Cię o wymienienie argumentów sceptoli, to nie potrafiłbyś podać ani jednego ;-) Jak już przejdzie Ci ekstaza po lekturze streszczenia raportu IPCC, polecam przeczytanie dwóch artykułów. Jeden z nich, autorstwa prof. Jaworskiego masz kilka postów wyżej, a drugi znajdziesz tutaj.

Szczerze mówiąc, to nie sądziłem, że az w 90% człowiek wpływa na zmany klimatyczne

Bo faktycznie emisja antropogenicznego CO2 wynosi ok. 3,5% ;-)
  • 0



#43 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Hehe, coś mi się wydaje, że gdyby poprosić Cię o wymienienie argumentów sceptoli, to nie potrafiłbyś podać ani jednego ;-)



To ja podam Twój..... Smog nie ma wpływu na zmiany klimatyczne naszej planety.

Dodatkowo próbowałeś mnie ośmieszyć co jest z Twojej strony żałosnym posunięciem.

I co Sceptolu??

Zapomniałeś już swoje wywodu w kierunku mojej osoby??


A te Twoje artykuły wsadź sobie w pułeczkę. Mnie raport ONZ wystarczy.
  • 0

#44

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A te Twoje artykuły wsadź sobie w pułeczkę. Mnie raport ONZ wystarczy.

:) Jak rozumiem to od teraz dołączyłeś do grupy sceptyków czyli ludzi, którzy przedstawiając swoje poglądy na dany temat opierają się na materiałach naukowych.
A po drugie prace ONZ-towskiej komisja polegały własnie na analizie takich materiałów jak m.in. podany przez Lynxa materiał.
  • 0

#45 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Jesteś zbyt krótko by wiedzieć co miałem na myśli pisząc to co napisałem do Lynxa.

Do nikogo nie dołączyłem.Ci co są już wystarczająco długo na forum, Ci wiedzą jakie mam stanowisko w tej sprawie. Lynx od samego początku bagatelizował skutki zanieczyszczeń i innych czynników wpływających na zmiany klimatu, więc proszę Cię kulturalnie abyś nie insynuował mi takich bzdur ok?

To co Lynx zamieszcza w ogóle mnie nie interesuje, dlaczego?? Z powodu wyżej wymienionych względów.

Jeśli dalej nie rozumiesz, to proponuję odesłanie Ciebe do tematów , w których widnieją nasze spory.

Proste?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych