Skocz do zawartości


Zdjęcie

W 5 sekund przeczytał tekst liczący 1482 słowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#31

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ja zwykle czytam stronę w minutę a mój rekord to ok. 10 sekund
  • 0

#32

glinas.
  • Postów: 82
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajna umiejętność. Ja nigdy nie potrafiłem szybko czytać.. za bardzo zagłębiam się w treść tekstu ;)
  • 0

#33

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Z jednej strony fajnie byłoby umieć szybko czytać ale z drugiej... kiedy czytam dobrą książke to przyjemność sprawia mi wolniutkie i dokładne czytanie. Co to za przyjemność jak przelecimy w godzinę jakiegoś bestsellera?
  • 0



#34

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

to ja dodam od siebie coś takiego:

Obecny rekord świata i Polski w szybkim czytaniu wynosi
ponad 35 000 (słownie: trzydzieści pięć tysięcy) słów na minutę (zrozumienie tekstu ponad 90%).

Rekord został ustanowiony w sierpniu 2002 roku, podczas I Otwartych Mistrzostw powiatu Lwóweckiego w Szybkim Czytaniu (imprezie towarzyszącej Ogólnopolskiemu Festiwalowi Filmów Komediowych w Lubomierzu) i należy do Katarzyny Sobolewskiej z Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

http://www.szkola.za...oczytania4.html

a tu jeszcze lepiej:

"Rekord świata w szybkim czytaniu wynosi ok. 65 tysięcy słów na minutę."

http://typer.ys.pl/e...ybkie-czytanie/
  • 0



#35

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bo w szkole źle nas nauczono czytać, jakby uczyli czytać po kilka linijek na raz a nie po literce to każdy by parę tysięcy słów na minute czytał i łyknąłbym pewnie z jedną lekturę w szkole :D
  • 0

#36

Chorus777.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szacun...
Jak on to robi ?! To prawie nie możliwe... :o
  • 0

#37

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tekst zawierający 1482 słowa, Skomorowski przeczytał w nieco ponad 5 sekund.

niektórzy czytają 100 słów na minutę.
:wtf:
  • 0

#38

ahmed.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wolę czytać powoli i "delektować" się tym... Chociaż z drugiej strony, gdy w książce dzieję się akcja to z chęcią przyspieszył bym czytanie. Ogólnie czytanie pozwala zabić czas dlatego też, gdybym posiadał zdolności szybkiego czytanie to czytałbym kilka książek dziennie, a czy to miało by sens? Jednak to bardzo pomagało by w nauce. Ale dla mnie ludzie, którzy aż tak szybko czytają to naprawdę geniusze. Czasem ciężko w to uwierzyć.
  • 0

#39

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

CYTAT
Przegigant - prawie 18 000 słów/minutę ze zrozumieniem 55%!

Kolejny dowod na to, ze Polak potrafi nie tylko pic wodke i narzekac biggrin1.gif

zawsze występują wyjątki :P
  • 0

#40

ozim.
  • Postów: 92
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak ja bym chciał tak "łykać" te nudne jak flaki z olejem lektury :P .
  • 0

#41

machado.
  • Postów: 248
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żeby nauczyć się szybko czytać trzeba poświęcić sporo czasu ok. 3godz dziennie przez kilka miesięcy, przynajmniej tak było w moim przypadku. Do tego nie wolno też zbyt dużo czytać, najlepiej w ogóle żeby oduczyć się tradycyjnego czytania, z czego wynika, że dzieci lub osoby nie umiejące czytać szybkiego czytania uczą się szybciej.
  • 0

#42

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na mnie to nie robi wrażenia, szybkie czytanie wcale nie jest tak fajne, jak może się wydawać, wiem z autopsji ;/ może chłopak po prostu lubi i uważa, że jest mu to bardzo potrzebne, ale hmm...ja niewiele widzę plusów :]
  • 0

#43

Elfares.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę, że dużo osób na to chodziło, więc moje pytania:
- Po jakim czasie zacznę zauważać różnicę?
- Czy jest tak, że trzeba mieć do tego jakiś talent, czy wystarczą sposoby i przeciętna osoba?
- Możecie opisać dokładne metody lub znacie jakieś internetowe, darmowe, dobre kursy ?
- A i znacie inne umiejętności tego typu?
  • 0

#44

roberto5455.
  • Postów: 30
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

a ja wiem mniejwiecej na czym to polega i powiem tak. dla normalnego człowieka mozliwe jest w ciagu kilku dni przyspieszenie do ok 600-800słow na minute. mi sie wlasnie udalo. chodzi o to ze czytajac patrzymy na kazdy wyraz osobno, a powinnismy spojrzec na 1 polowe liniki, druga i do nastepnej przechodzic. trwa to 3 razy szybciej niz normalne czytanie. pozatym jesli chcemyu przekroczyc magiczna bariere 1000sł/min to musimy sie wyzbyc nawyku, ktorego naczucyli nas w szkole podstawowej, albo nawet w przedszkolu podczas czytania naglos. czytajac mowimy ten tekst w myslach, co automatycnzie eliminuje przkroczenie tej bariery gdyz niewedziemy w stanie tak szybko wypowiadac tekstu w myslach. jelsi natomiast chodzi o ludzi ktorzy czytaja wiecej niz 10000sł/min to oni wcale nieczytaja. na teog typu konkursach oni zapamietuja z bardzo dobra dokladnoscia obraz jaki w ciagu kilku sekund zarejestrowalo nasze oko. to tak jakby spojrzec na obrazek a potem go dokladnie opisac z pamieci. oni "wgrywaja" sobie te napisy do mozgu, a potem je "odtwarzaja"
  • 0

#45

Rynezian.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawe. Zastanówmy się jednak czy możliwe.
Jak wiadomo jest jakiś program, pozwalający obejmować wzrokiem cały tekst a nie słowo->następne słowo itd. Jednak, jak można "przeczytać" 4 strony w 5 sekund!? Jest to niemożliwe. Nawet, jeśli nie werbalizujemy tego słowa w myślach, trzeba nie nie spojrzeć, co też zajmuje chwile. Nawet jeśli objąłby wzrokiem cały tekst, "przeczytał" i odwrócił na następną stronę zapamiętałby co najwyżej 10-15%, ponieważ mózg koncentrowałby się tylko na tym, żeby szybko przeczytać cały tekst, a nie na zapamiętywaniu jego znaczenia.

jelsi natomiast chodzi o ludzi ktorzy czytaja wiecej niz 10000sł/min to oni wcale nieczytaja. na teog typu konkursach oni zapamietuja z bardzo dobra dokladnoscia obraz jaki w ciagu kilku sekund zarejestrowalo nasze oko. to tak jakby spojrzec na obrazek a potem go dokladnie opisac z pamieci.

Zgadzam się z tym. Oni po prostu zapamiętuję to, a potem opisują. Innej możliwości NIE MA. No bo w końcu 4 strony w minutę, tobym się nie zdziwił, ale w 5 sekund, to lekkie przegięcie :D
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych