Skocz do zawartości
Zdjęcie

Król i hipnotyzer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Król i hipnotyzer


Na kilka miesięcy przed swoją abdykacją brytyjski książę Edward VIII został zahipnotyzowany przez doktora zafascynowanego okultyzmem i faszyzmem. Sprawozdanie od wiejskiego wikariusza, jakoby doktor Alexander Cannon używał mediów do komunikacji z duchami "radzącymi" pacjentom jak uwolnić się od alkoholizmu i innych uzależnień, dotarło do arcybiskupa Canterbury 4 grudnia 1936 roku. Arcybiskup dr Cosmo Lang tak się przejął tym sprawozdaniem, że natychmiast przesłuchał lekarza z Harley Street, by dowiedzieć się jak najwięcej o doktorze Cannonie i poinformować później redakcję gazety Downing Street.

Jak podaje BBC, wiadomość dotarła do pałacu Lambeth Palace, kiedy parafianin w miejscowości Eye w hrabstwie Suffolk przekazał wikariuszowi, że słyszał, jak doktor Cannon chwalił się, że wyciągnął króla z alkoholizmu. Wśród pacjentów Cannona znajdował się George Drummond, bankier wspomagający finansowo faszystowskiego działacza Oswalda Mosleya i jego brytyjski ruch związkowy. Te informacje potraktowano krytycznie.

Dwa dni wcześniej podczas homilii biskup Bradford ogłosił "wszem i wobec" to, o czym plotkowano od miesięcy: król wziął ślub z amerykańską rozwódką wyznania rzymskokatolickiego, Wallis Simpson (oboje na zdjęciu). Zarówno Kościół jak i hrabstwo nie były pewne, jak król mógłby zadziałać i czy jego słabości mogłyby spowodować implozję jego królewskiej godności.

Wikariusz skontaktował się z arcybiskupem, aby przekazać mu informację o hipnozie króla. Kapelan dr Langa natychmiast zaczął wypytywać o szczegóły. Kapelan w liście napisał: "Dr Lang uznał dostarczone przez ciebie informacje za interesujące, ponieważ mogą one dostarczyć możliwego wytłumaczenia pewnych rzeczy znanych Jego Wysokości. Traktuj je, oczywiście, jako ściśle poufne".

W tym czasie Lang skontaktował się z doktorem Williamem Brownem, psychiatrą z Harley Street, aby zapytać o jego opinię na temat królewskich dziwactw. Dr Brown odpowiedział, że jeden z jego pacjentów poradził się doktora Cannona i opisał, jak "wprowadził on medium w trans i poprosił o zadawanie mu pytań". Takiej procedury nie mógłby użyć sam Brown.

Do chwili, gdy informacje dotarły do arcybiskupa 10 grudnia, zdołano przekonać króla do abdykacji, wydaje się jednak prawdopodobne, że te informacje mogły stanowić część działań dr Langa i Stanleya Baldwina, prezesa Rady Ministrów, mających na celu właśnie detronizację króla.

Filip Zieger, oficjalny biograf Księcia Windsoru, powiedział niedawno: "Moim zdaniem jest to bardzo intrygujące. Wątpię, czy Edward poradził się kiedykolwiek tego człowieka w sprawie alkoholizmu: była to rzecz, o którą nigdy go nie oskarżali nawet jego krytycy, choć oczywiście pił, nie stanowiło to jednak żadnego problemu".

Zieger zgodził się natomiast co do tego, że król był leczony z powodu problemów seksualnych i być może również doktor Cannon, wielki chwalipięta, mógł okazać niedyskrecję w stosunku do królewskiej osoby.

Ben Fenton, Telegraph Media, 30 listopada 2006
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios, http://www.paranormalium.pl
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u