Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ważyła 544 kg - zmarła najcięższa kobieta świata


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

#16

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Rozumiem, otyłość. Ale to...?
  • 0



#17 Gość_prb

Gość_prb.
  • Tematów: 0

Napisano

Rozumiem, otyłość. Ale to...?

Oni po prostu wierzyli w reinkarnacje i uznali, że w zeszłym wcieleniu byli słoniami.

Nihil novi sub sole.

Edit Tiamat: to ostatni glupawy i pseudosmieszny komentarz w tym temacie ;)
Edit prabab: niechaj tak się stanie.
  • 0

#18 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Proponuję jak najszybciej zamknąć temat z oczywistych powodów.
  • 0

#19

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

O właśnie, miałem o to zaapelować w odpowiednim miejscu.

Zamiast wypisywać głupoty, dziękujcie każdego dnia, że się tacy nie urodziliście.
  • 0

#20 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Po prostu denerwuje mnie to wszechobecne "współczucie", że jakiś homo hippopotamus doprowadził się do takiego stanu, do jakiego się doprowadził. Wkurza mnie dokładnie tak samo jak banda menelastych alkoholików pod monopolowym, która całymi dniami prowadzi jakże życiowe dyskusje na temat tego, jak to "trudno prace znaleźć" - bo to to samo zjawisko, tylko przybrane w inne piórka :/ .

Tak więc to Twoje zalecenie, Legalize, wybacz, ale mi nie pasuje. To tak, jakbyś kazał mi płakać nad losem biednego człowieka, który w przypływie radości postanowił odciąć sobie rekę i zjeść na śniadanie - wiedział, że to robi i wiedział jakie będą tego konsekwencje - ale winę zwalałby na nóż, który jakoś tak... wpadł mu w oko. Tak samo jak nasza Rozalka.

Gwoli ścisłości, radze przewertować jej życiorys - żeby nikt nie zwalał winy na chorobę...
  • 0

#21

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Az spowrotem otworzylem temat z ciekawosci :D jest gdzies polska wersja jej zyciorysu ? daje jeszcze szanse temu tematowi, licze ze nie bedzie juz komentarzy typu "ch.. trzeba sciagac ja dzwigiem z domu" itd. jak dalej bedzie to samo to zamykam, albo przenosze do hydeparku, a tam juz zrobia z tym co zechca.
  • 0

#22 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

jest gdzies polska wersja jej zyciorysu ?

Niestety, nigdzie takiej nie znalazłem. A szkoda, bo to "wdzięczny" temat.

Aczkolwiek te dwa zdania pokazują cały sens mojej walki o pietruszkę:

Rozalia już w dzieciństwie uważała się za "jedzenioholiczkę". Winnym za ten stan obarczała swoją depresję.

Czyli WIEDZIAŁA co ze sobą robi i starała się sobie to tłumaczyć "och, to nie moja wina!". Doceńmy, że starała się z tym walczyć - z tym, że coś kiepsko jej to szło, skoro mimo regularnych ćwiczeń obżerała się do tego stopnia, że wciąż tyła :/ ... I to nie żadna wrodzona wada, ani choroba - po prostu nieznajomość siedmiu grzechów głównych do potęgi entej.
  • 0

#23

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

co do przyczyn otylosci: http://www.mediweb.p..._vad.php?id=570

A co do tej pani, nie wiem ile dziennie trzeba jesc zeby tyle wazyc, napewno musiala miec jakies klopoty z przemiana materii, bo sa ludzie, ktorzy chocby jedli przez 24 h na dobe to az do takiej wagi by nie dobili, chocby nie wiem jak tego chcieli. Zdrowy czlowiek chocby nie wiem jak sie obzeral to 500 kg wazyc nie bedzie, takze musiala oprocz obzarstwa miec jakies inne dolegliwosci.
  • 0

#24 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Ok, załóżmy, że miała coś z przemianą materii. Ale, w takiej sytuacji, powinna się do tego dostosować.

Np. ja, mam wadę kręgosłupa (i to potężną, bodajże kręgi L6 i L7 zrośnięte ze sobą) i dobrze wiem, co mi wolno, a czego nie. Z tej przyczyny nie robię co 5 sekund przewrótów w przód, ani nawet nie staram się wykonywać salt - bo wiem, czym mi to grozi. Ona wiedziała, że łatwo tyje, a mimo to z lubością wcinała kolejne tysiące kalorii.

Doprowadzenia się do takiego stanu IMO nic nie usprawiedliwi.
  • 0

#25

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak się składa, że nikt nie zauważa tego, że to nie jest zwykłe obżarstwo tylko choroba... Rodzą się ludzie, którzy nie potrzebują nic jeść a niestety inni bez nadmiernego jedzenia nie potrafią żyć i sobie z tym radzić... To nie jest skutek zachłanności tylko metabolizmu, psychiki itd. Jeżeli tak łatwo byłoby jej się obejść bez jedzenia to uwierzcie mi, że nie chciałaby ważyć pół tony.
  • 0

#26 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak się składa, że nikt nie zauważa tego, że to nie jest zwykłe obżarstwo tylko choroba...

Z tego wynikałoby, że narkomania to też choroba i powinniśmy rzewnie płakać nad każdym ćpunem, który kopnął w kalendarz.

Rodzą się ludzie, którzy nie potrzebują nic jeść a niestety inni bez nadmiernego jedzenia nie potrafią żyć i sobie z tym radzić...

Poczytaj sobie wpisy na jej stronie. Ona WIEDZIAŁA, że doprowadziła się do tego stanu z powodu WŁASNEGO niedbalstwa i nie starała się temu przeczyć.

Jeżeli tak łatwo byłoby jej się obejść bez jedzenia

Rozumiem, że dokładnie to samo napisałbyś o alkoholiku: "jeżeli tak łatwo byłoby mu obejść się bez picia..."?

nie chciałaby ważyć pół tony.

Tak, ja też nie chciałbym mieć wady wzroku.

Ale nie obrażam się, jak ktoś mi wypomina fakt noszenia soczewek, a także nie życzyłbym sobie, aby inni się z tego powodu obrażali.
  • 0

#27

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przedewszystkim nie porównujmy kłopotów z nadwagą do narkomani i alkoholizmu... To są zjawiska które funkcjonują całkiem odmiennie...

Z tego wynikałoby, że narkomania to też choroba i powinniśmy rzewnie płakać nad każdym ćpunem, który kopnął w kalendarz.

Narkoman uzależnia się na własne życzenie a otyłość przedewszystkim wynika z zaniedbania i problemów metabolicznych itd ciała...

Rozumiem, że dokładnie to samo napisałbyś o alkoholiku: "jeżeli tak łatwo byłoby mu obejść się bez picia..."?

Alkohol to samo - uzależnia z własnej woli...
Nie jest winą tej kobiety, że urodziła się taka a nie inna.. Wyobraź sobie jakbyś przez całe życie miał ogromny pociąg do jedzenia i takie a nie inne warunki życia... Można walczyć przez jakiś czas ale wyjątkowo ciężko jest sobie radzić przez całe życie... Bardzo istotny wpływ na to ma także wychowywanie przez rodziców... Bardzo często twoja wagowa przyszłość zależy od najwcześniejszych okresów twojego życia kiedy to o wymiarach twojego żywienia decydują rodzice...
Jeżeli do tego wszystkiego dojdzie jeszcze lipna genetyka to nie jest łatwo...
Już sama depresja może prowadzić człowieka do otyłości, niedowagi itd... A czy depresja to też wina człowieka??

Poczytaj sobie wpisy na jej stronie. Ona WIEDZIAŁA, że doprowadziła się do tego stanu z powodu WŁASNEGO niedbalstwa i nie starała się temu przeczyć.

Fakt źle robiła, że się zaniedbywala swoje pożywienie ale myśle, że to jest bardziej złożony problem którego początki mają miejsce w dzieciństwie owej kobiety.
Jak już mówiłem najważniejsze aspekty to:
Genetyka, wychowanie i warunki życiowe...
  • 0

#28 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

No dobra, powiedzmy że masz rację. Ale nie znaczy to, że ja jej nie mam, po prostu nasze racje uzupełniają się nawzajem.

Mimo wszystko uważam, że sam fakt, iż zdawała sobie sprawę z tego co robi jest godny potępienia i nie widze powodów, dla których miałbym uznać moje wcześniejsze komentarze za 'nietaktowne' :) .
  • 0

#29

Sangre Sani.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

matko :| pol tony...

ale w sumie troche szkoda kobiety ;] nie potrafie sobie nawet wyobrazic co ona mogla przezywac bedac unieruchomiona lub majac duze problemy z poruszaniem sie... a jak juz udalo jej sie schudnac to zmarla...
  • 0

#30

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie jest ważny wyglad lecz lecz wnetrze. ;p ;p ;p ; heheh. Ciekawe......macie moze zdjecia tej kobiety (BABSZTYLA)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych