Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jeśli Bóg jest miłosierny to dlaczego...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

#31

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zauważyłem, że ten temat powoli przeobraża się w temat o "PRAWIE SILNIEJSZEGO" :lol : , a pytamie było "czyło czy Bóg lubie oglądać cierpienie skoro stworzył świat w którym przyttrwanie opiera się na zabijaniu innych !!!!!!!!!!
  • 0

#32

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to temat moznabyło by zamknąć, bo myślę że już wszystko zostało wyjasnione, wszystko sobie powiedzieliśmy :P
  • 0

#33

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem tego samego zdania co reaper, chuba nic już niemożna dodać!!!
  • 0

#34

kalokja.
  • Postów: 86
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

uff temat sie troche rozwinął, Raziel najlepiej ująłeś pytanie na które szukałem odpowiedzi
  • 0

#35

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ok nawet jesli bysmy nie jedli miesa, zeby zrezygnowac z zabijania zwierzat, to musielibysmy tez zrezygnowac z noszenia skorzanych ubran i zazywania jakichkolwiek lekarstw, ktore sa testowane na zwierzetac. zawsze sie zastanawialem, czy wegetarianie sa konsekwentni, nie sa hipokrytami i czy zazywaja jakies lekarstwa, gdy zachoruja ? :) czy moze poprostu nie maja zielonego pojecia jak wyglada procedura zanim dany lek zostanie wprowadzony ? ;)
  • 0

#36

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wiem o co Bogu chodzi.... Chce żebyśmy się zjednoczyli... ale to jest bardzo trudne a wręcz niewykonalne....mówimy innymi językami na tym globie,narzuca się na nas moda, style różne od skinheadów po skate'ów... używki typu alkohol itd. Ideologie typu nazizm rasizm komunizm inne religie... cóż gdyby nie pieniądze żyłoby się nam o wiele lepiej... ale... pieniądze, ideologie, mode wymyślił człowiek.... a nie BÓG... więc sami na siebie powinnismy byc źli... a nie na Boga... że tak sie dzieje...
  • 0

#37

BlueBoy.
  • Postów: 159
  • Tematów: 28
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wiem o co Bogu chodzi....


Tak rodzą się religie.

więc sami na siebie powinnismy byc źli... a nie na Boga... że tak sie dzieje...


Otóż to !

Każde zwierze i każda roślina powinny być traktowane z wielkim szacunkiem. Prawo dżungli. A może mamy wyrwać się z tego koła ?! Tak często mówi się o zbawieniu, oświeceniu ... (?)
  • 0

#38

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

uff temat sie troche rozwinął, Raziel najlepiej ująłeś pytanie na które szukałem odpowiedzi


Dora niepodlizuj się ;p nie no żartuje :lol :

Ok nawet jesli bysmy nie jedli miesa, zeby zrezygnowac z zabijania zwierzat, to musielibysmy tez zrezygnowac z noszenia skorzanych ubran i zazywania jakichkolwiek lekarstw, ktore sa testowane na zwierzetac. zawsze sie zastanawialem, czy wegetarianie sa konsekwentni, nie sa hipokrytami i czy zazywaja jakies lekarstwa, gdy zachoruja ? smile1.gif czy moze poprostu nie maja zielonego pojecia jak wyglada procedura zanim dany lek zostanie wprowadzony ? wink1.gif



Wegetarianie niejedzą mięsa, ale lekarstwa testowane na zwierzętach zażywają jak każdy dlatego wogle ich nierozumie i zostaje przy teorii "PRAWA SILNIEJSZEGO" bo tak zostaliśmy stworzeni

cóż gdyby nie pieniądze żyłoby się nam o wiele lepiej... ale... pieniądze, ideologie, mode wymyślił człowiek.... a nie BÓG... więc sami na siebie powinnismy byc źli... a nie na Boga... że tak sie dzieje...



No tak wszystko co na tym świecie złe jest spowodowane przeż człowieka

ALE TEMAT BYŁ O ZABIJANIU ZWIERZĄT I PYTANIE CZY BÓG LUBI PATRZEĆ NA TO JAK JE ZABIJAMY!!!!!!!!!
  • 0

#39

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

RAZIEL:
Wegetarianie niejedzą mięsa, ale lekarstwa testowane na zwierzętach zażywają jak każdy

Mięso a lekarstwa testowane na zwierzętach mają tyle samo co piernik do wiatraka...
  • 0

#40

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

`Pi3gi~`[b]

Jeśli masz zamiar się kogoś czepiać to przeczytaj wszystkie posty, bo wiesz to nie ja wyskoczyłem z takim stwierdzeniem
  • 0

#41

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale przytakujesz więc obojętne jest kogo zacytuje.
  • 0

#42

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no niewiem. w koncu jesli w procesie tworzenia jakiegos leku zginie iles_tam myszy laboratoryjnych, to niewiem czemu milosnicy zwierzat mieli by sie nie sprzeciwiac. zwlaszcza, ze zartucie pewnie wiaze sie z wieksza iloscia cierpienia niz odciecie glowy.
troche to raczej wybiorcze.
  • 0

#43

BlueBoy.
  • Postów: 159
  • Tematów: 28
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dora niepodlizuj się ;p nie no żartuje :lol :
Wegetarianie niejedzą mięsa, ale lekarstwa testowane na zwierzętach zażywają jak każdy dlatego wogle ich nierozumie


Zapewniam Cię że wszyscy wegetarianie, których Ja znam, zwracają uwagę jakie kosmetyki i lekarstwa kupują. To są wegetarianie z przekonania ideologicznego. Ty zapewne znasz ludzi którzy zostali wegetarianami z racji mody która panuje.


Mięso a lekarstwa testowane na zwierzętach mają tyle samo co piernik do wiatraka...


Aby na pewno? :hmm: BTW. Gdyby nie wiatrak, to by i piernika nie było. ;)
  • 0

#44

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli bóg jest absolutem, to muszą mu być obce takie uczucia jak miłość czy nienawiść.
Personifikacja boga, upodabnianie go do słabych i ułomnych ludzi występuje tylko w religiach. Dzięki takiemu wyobrazeniu łatwiej przekonać ludzi do wiary w tego czy tam innego boga. Te wszystkie historie o miłosiernym Allahu, Jahwe itp. to tylko bajki dla wyznawców. Takie jest moje zdanie :)
  • 0

#45

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapewniam Cię że wszyscy wegetarianie, których Ja znam, zwracają uwagę jakie kosmetyki i lekarstwa kupują. To są wegetarianie z przekonania ideologicznego. Ty zapewne znasz ludzi którzy zostali wegetarianami z racji mody która panuje.


A je Cię zapewniam, że ludzie z którymi się zadaje nieulegajką modzie, niecierpie oportunistów


a co do tych wegetarian to wiem, że uważaja na to co kupują, ale niezawsze moga dostać leki które niebyły testowane na zwierzętach i zapewne nieraz uzywali leków po takich właśnie testach więc nie są do końca konsekwentni w swoich poglądach
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych