Skocz do zawartości


Zdjęcie

Napoleon Bonaparte


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co się stało podczas pobytu Napoleona w piramidzie Cheopsa? Zaskakująca relacja wyemitowana w programie telewizji Discovery.

Na Ziemi od czasu do czasu pojawiają się giganci, ludzie obdarzeni niezwykłą siłą i charyzmą, którzy swoim geniuszem potrafią oświetlić całą planetę. Wobec nich nikt nie jest obojętny: albo ich się kocha, albo nienawidzi. Ludzie Ci roztaczają wokół siebie niezwykłą aurę, której nie sposób znaleźć w „ludzkim szarym tłumie”.

Wśród tych postaci miejsce szczególne zajmuje „największy z wielkich”, Napoleon Bonaparte. Wiele wskazuje na to, że w tym drobnym człowieku ukryła się wyjątkowa istota. Wystarczy wspomnieć, że ciało Napoleona po śmierci nie uległo rozkładowi (!), co jest typowe dla osób uznawanych przez Kościół za... święte! Jego wiedza i to, jak wpłynął na świat pozwalają postawić wniosek, że w ciele Napoleona mogła objawić się wyższa istota. Napoleon wierzył zresztą w reinkarnację i powtarzał, że jest wcieleniem m.in. Karola Wielkiego.

Najbardziej zagadkowym okresem życia Napoleona była jego wyprawa do Egiptu. Wyprawa egipska doszła do skutku w maju 1798 r. Wzięło w niej udział 38 tysięcy marynarzy i żołnierzy oraz 175 uczonych i artystów, którzy mieli badać kulturę i historię Egiptu.

Po sukcesach, sprowadzających się do zajęcia Malty i Dolnego Egiptu, z Aleksandrią i Kairem, wojska ekspedycyjne spotykały same niepowodzenia: upiorny klimat, choroby tropikalne, zniszczenie floty francuskiej przez eskadrę angielskich okrętów adm. Nelsona pod Abu Kirem u wybrzeży Egiptu, powstanie ludności w Kairze, ingerencja wojsk tureckich, zajęcie Malty przez Anglików. Ostatecznie Francuzi zmuszeni zostali przez siły turecko-angielskie do kapitulacji w 1801 r. Ekspedycja egipska Napoleona udała się więc tylko w swej części naukowo-badawczej. Między innymi znalezienie wówczas w czasie wykopalisk tzw. „kamienia z Rosetty”, to jest płyty z wyrytymi napisami greckimi i hieroglificznymi, pozwoliło na odczytanie w 1822 r. hieroglifów egipskich.

Napoleon chciał za wszelką cenę dostać się do Piramidy Cheopsa, co mu się wreszcie udało. Kulisy tego wydarzenia odsłoniła telewizja Discovery w programie „Obsesje NAPOLEONA – Egipt”. Z przedstawionych tam materiałów wynika, że Cesarz poprosił wszystkich o to, aby pozostawić go samego w Komnacie Królewskiej Wielkiej Piramidy. Przebywał tam ponad godzinę. Kiedy wreszcie zaniepokojeni oficerowie Napoleona wysłali jednego z nich do komnaty, ten ujrzał niezwykły widok. Napoleon Bonaparte był wstrząśnięty czymś, co zobaczył. Cesarz znany był z tego, że mówił tylko prawdę. Na pytanie, co wydarzyło się w komnacie królewskiej Bonaparte odpowiedział:

- Nieważne. I tak by nikt nie uwierzył!

Wiadomo, że w Piramidzie doszło do wydarzenia, które można uznać za wyjątkowe. Do tej pory pojawiają się opinie, że do Napoleona w Piramidzie przyszedł duch Aleksandra Macedońskiego. Jest jednak teoria, według której Bonaparte był wcieleniem wyższej istoty, której jedno z wcieleń przebiegało w innym świecie, w którym przebywają prawdziwi „budowniczowie piramidy”. Zwolennicy tej teorii twierdzą, że kiedy Korsykanin przebywał w piramidzie otworzył się sekretny tunel do ukrytej „komnaty wiedzy”. Co naprawdę stało się w Wielkiej Piramidzie – Napoleon Bonaparte zabrał do grobu.

Tekst: Andrzej Wilson
  • 0

#2

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jako "sceptyk" naprawdę włożyłbym tę opowieść między bajki.... :D
  • 0

#3

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Trzeba na takie tematy dyskutować, a nie wkładać między bajki wszystkiego to co mało prawdopodone wedle naszej wiary, albo nielogiczne zgodnie z naszą nauką . Zakładając z góry sceptycyzm nigdy nie poznamy prawdy na wiele niewyjaśnionych pytań...
Zamieszczając ten temat nie oznacza tego że w to wierze. Zamieściłem go bo uwarzam że jest to ciekawy temat biorąc pod uwage osobe Bonaparte
  • 1

#4

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja też bym nie wieżył w całość tej opowiastki, jednak we wszystkim jest zaiarnko prawdy... Kto wie jak było naprade?
  • -1



#5

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ja wiem, nie mówie przecież że jako katolik nie mogę się zgodzić z tąm teorią.....Poprostu generalnie takie historie jest naprawde łatwo wymyślic

Ale widzisz, nawet to że nie wiadomo co się stało jest troche bez sensu, równie dobrze do tych teorii można dodać inną; Napoleon pusćił bąką, który w połączeniu z mikroklimatem wnętrza piramidy zaczął świecić....
  • 0

#6 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale widzisz, nawet to że nie wiadomo co się stało jest troche bez sensu, równie dobrze do tych teorii można dodać inną; Napoleon pusćił bąką, który w połączeniu z mikroklimatem wnętrza piramidy zaczął świecić....


Nie skomentuje tego :D :( :D
  • 0

#7

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok dodam równiez teorię że Napoleon jako jeden z antychrystów odbył w piramidzie rozmowę z szatanem....ale nikt by mu w to nie uwierzył....
  • 0

#8 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

w to napewno nie :D
  • 0

#9

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No jasne rozmowa z Duchem Aleksandra Macedońskiego jest bardziej wiarygodna.....ale przeciez duchy nie istnieja...
  • 0

#10 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

tego tez nie powiedzialem....poprostu rozwazam opcje...To ze nie bagatelizuje wszystkiego co przeczytam nie oznacza odrazu ze w to wierze :D
  • 0

#11

Malin.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W kazdej z takich historii kryje sie ziarenko prawdy, ja bym sie opowiadala za opcje iz odkryl on jaks wewnetrzna komnate, a co w niej bylo, hmm tego sie pewnie nie dowiemy
  • 0

#12

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jakby on potrafił odkryć jakąś wewnętrzną komnate, to w naszych czasach po tych penetracjach przez które musiała przejść piramida, też byśmy odkryli :P
  • 0

#13

Malin.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakby on potrafił odkryć jakąś wewnętrzną komnate, to w naszych czasach po tych penetracjach przez które musiała przejść piramida, też byśmy odkryli


Moze i masz racje, ale nie mialam na mysli, ze odkryl ja tak "po prostu". Moze widzial cos co innym ludziom nie jest dane widziec. A propo tekstu jakoby Hitler byl inkarnacja Napoleona, to gdzies czytalam, ze prawdopodobne jest iz Napoleon byl inkarnacja Aleksandra Wielkiego.
  • 0

#14

Malin.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to jeszcze gen. Patton się przyznawał, że jest inkarnacją Aleksandra W. Nie wiem czy do Napoleona się też przyznawał?


Tego tez nie wiem, wiem jednak, ze sam Napoleon czul sie "duchowo" zwiazany z Aleksandrem Wielkim, co czesto powtarzal.
  • 0

#15

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja czytałem artykuł o istotnych związkach Napoleona Bonaparte i Adolfa Hitlera. Jakby was interesowało moge go przytoczyć...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych