Skocz do zawartości
Zdjęcie

Zagadka Col de Vence


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
 • Postów: 4103
 • Tematów: 426
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest bez wątpienia jednym z najdziwniejszych miejsc świata - czym jest zagadka Col de Vence?..."Wszystkie przedmioty,
których doświadczamy,
przypominają Księżyc
odbijający się w wodzie
- nie są ani naprawdę rzeczywiste,
ani naprawdę fałszywe."

Powyższy cytat Nagardżuny bardzo pasuje do artykułu, który po krótkiej debacie na pokładzie naszego okrętu, postanowiliśmy Wam przedstawić. Na samym początku chciałbym jednak Was przestrzec, ponieważ prezentowany materiał jest bardzo „mocny” nawet dla nas – obytych zarówno z tematami, jak i zdjęciami zjawisk niewyjaśnionych...

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że nasze zmysły są omylne – nasz węch nie jest nawet w połowie tak dobry jak węch psa, oczy nie dorównują w budowie ani możliwościach oczom sokoła. Poza tym właśnie wzrok, który dostarcza nam najwięcej informacji o świecie jest najłatwiejszy do wprowadzenia w błąd. Iluzje czy złudzenia wzrokowe sprawiają, że nasze zmysły zostają „oszukane”, a my odbieramy mylny obraz rzeczywistości. To oczywiście jedna strona przysłowiowego „medalu”. Druga pojawia się w momencie gdy mamy do czynienia ze zjawiskiem zupełnie odwrotnym. Gdy pozornie „zwyczajny” – szary, namacalny świat kryje w sobie drugie dno. Są wśród nas osoby zdolne do widzenia aury wokół człowieka, są też osoby widzące w swoim życiu duchy czy orbsy. Wszystkie te zjawiska są ukryte przed naszymi „zwykłymi” oczyma, a jednak istnieją. Co jeszcze znajduje się „poza zasłoną” zmysłów? Co składa się na ten prawdziwy, pełny obraz świata, którego nie możemy dostrzec? Jak wiele elementów? Każdy z nas wciąż szuka odpowiedzi na te pytania...

Gdy na zamkniętym sympozjum na temat wydarzeń w Zdanach zabrała głos Nancy Talbott wszyscy umilkli. Po krótkich, ale bardzo przychylnych komentarzach badaczki światowego formatu, jaką bezsprzecznie jest Nancy, po kilku zdaniach na temat implantów nadszedł moment w którym Nancy zaprezentowała nam materiały ze swojej podróży do tajemniczej mieściny znajdującej się we Francji, niedaleko Nicei – Col de Vence.
Przyznam, że widzieliśmy już naprawdę dużo, a każdego dnia docierają do nas nowe materiały. Nie byliśmy jednak przygotowani na to, co pokaże nam Nancy Talbott...

Miasteczko Col de Vence słynie z tego, że na zdjęciach robionych w tamtej okolicy wychodzą niezwykłe obiekty. Jest tam też grupa ludzi, którzy katalogują i archiwizują fotografie z tamtego regionu (od 1979 roku mają ich już kilkaset). Co wychodzi na tamtych zdjęciach? Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć do końca na to pytanie...
Zobaczcie sami:
Dołączona grafika
Na pierwszym zdjęciu widać normalny krajobraz, na kolejnym ulega on niezrozumiałej deformacji..

Powyższy przypadek, jak wspomniałem, nie jest jedynym. Nie jest nawet szczególnie oryginalny w tamtym rejonie.
Dołączona grafika
Na tych zdjęciach dla odmiany widać obiekt UFO – oczywiście „gołym okiem” wszystko wydawało się „normalne”.
Zdjęcia są tak niesamowite, że wydają się aż niewiarygodne. Nancy pojechała w tamto miejsce osobiście. Miała ze sobą własne aparaty fotograficzne. Chciała samemu sprawdzić „niezwykłość” tamtego miejsca, aby nie mieć żadnych wątpliwości.
Również u niej pojawiły się niezrozumiałe „transformacje” zdjęć – niezależnie od tego, czy zdjęcia były robione aparatem cyfrowym, czy tradycyjnym. Człowiek zajmujący się między innymi katalogowaniem tamtych zdjęć opowiadał Nancy, że zdarzało się robić zdjęcia w tamtym regionie profesjonalnym fotografom – posiadającym bardzo drogie aparaty, „lustrzanki” na film, z dużymi obiektywami, również najdroższe aparaty cyfrowe – obiekty nieznanego pochodzenia pojawiały się również na zdjęciach wykonywanych przez nich...
Dołączona grafika
Zdjęcie z lewej strony (“Anioł”) zostało wykonane przez Nancy.


Bardzo ciekawa jest też cała seria niezrozumiałych obiektów wychodzących na fotografiach:
Dołączona grafika

Pierwsze zdjęcie zostało wykonane podczas zwykłego rodzinnego pikniku. Układ świateł na obiekcie zgadza się z kierunkiem padania światła słonecznego. W Col de Vence zjawisko ORBS również jest dobrze znane:
Dołączona grafika


Zaprezentowane na naszej stronie zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony miasteczka. Jeśli Nancy Talbott wyrazi zgodę, zaprezentujemy Wam również zdjęcia wykonane przez nią, albo te, na których występuje ona osobiście.

Co takiego dzieje się w Col de Vence? Tego na razie nie wiemy, ale wpisaliśmy to miejsce na listę naszych obiektów do obowiązkowego odwiedzenia – w najbliższej przyszłości nasza wyprawa tam nie będzie jednak możliwa.

http://www.nautilus.org.pl/
 • 0#2

reaper.
 • Postów: 532
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fascynujące :o Bardzo możliwe jest, że nasze oczy nie widzą wszystkiego co nas otacza. Przeciez nie jest powiedziane, że są one idealne. Tak samo jak słyszymy dźwięki o jakiejś określonej częstotliwości, tak samo możemy widziec tylko rzeczy o jakiejś określonej... :hmm:
 • 0

#3

Jequon.
 • Postów: 116
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Okiem sceptycznego laika :) :

Nie podważam tego, iż w tych okolicach zdjęcia wychodzą dziwacznie, jednak jak wiemy, jeżeli gdzieś pojawia się coś dziwnego, wiele osób dla sławy fałszuje zdjęcia i opowieści. Prawie każde zdjęcie można jakoś wytłumaczyć.

Zdjęcie 1:
Widzimy wyraźnie deformację przestrzeni, odchylenie chmur, które np w mniejszym kółku przechodzą jak by się nie przesunęły. Na pierwszy rzut oka wygląda to jak przypalona, bądź uszkodzona klisza fotograficzna, możliwe, również że to obróbka graficzna, ale takie coś było by widoczne jak wybuch atomowy, więc nie jest możliwe, aby to był realny widok.

Zdjęcie 2:
Zdjęcie jakich wiele, zastanawiające jest, że w części pierwszej tło jest rozmyte, a 'ufo' dość wyraźne, a w części lewej na odwrót. Nie musi to świadczyć o 'dorysowaniu', ale może być również dowodem na to, że między tłem, nawet tymi górkami na dole, a naszym 'ufo' była bardzo duża odległość, czyli 'ufo' mogło być przedmiotem lecącym niedaleko fotografa, czymś rzuconym...

Zdjęcie 3:
Podobnie jak większość, szkoda że jest z złej jakości bo są na prawdę ładne. Lewe przypomina grafikę, ale może być uzyskana, troszkę prześwietlając kliszę, albo długo naświetlając słońce za chmurami. To po prawej znowu przypomina usterkę kliszy.

Zdjęcie 4:
Ładnie uchwycona rzucona tuba :)

Zdjęcie 5:
Szkoda że takie małe, bo nie sposób zobaczyć czy te światła faktycznie oświetlały otoczenie, jeśli nie to przypuszczalnie zostały nałożone później, albo tym bardziej w przypadku lewego, to refleks na obiektywie.

Wiem że sporo osób się odezwie podważając moją teorię, ale myśląc logicznie, jest ona w najgorszym przypadku równie prawdopodobna co teoria autora tekstu. Nie znamy autora zdjęć, ani sytuacji w jakich zostały zrobione, więc zawsze zanim pomyślę, że to 'ufo' czy inne dziwo, staram się wyjaśnić to sobie już istniejącą nauką.
 • 0#4

michalp.
 • Postów: 1780
 • Tematów: 98
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wg. mnie to kiszka i każdo z tych zdjęć wygląda jakby chciało a nie mogło...
Zdjęcie nr.5:
W zasadzie w 5 pozycji mamy dwie fotki, na pierwszej zdecydowanie w ciemności stoi samochód z zapalonymi lampami( prawdopodobnie jeep)
Na drugim zdjęciu z 5 pozycji, światło odbija przedmiot zakopany w liściach. To że na niebie nei ma słońca wcale nie znaczy że nie może odbić światła dziennego.
Zdjęcie nr.4:
Zgodnie z przedmówcą, ładnie rzucony obiekt, a nawet ładnie wklejony w photoshopie :) chociaż będe oryginalny i powiem że to skówka od długopisu
Zdjęcie nr.3:
Efekt słońca został dorze sfotografowany(ładna fotka) druga, słońce raczej nie wbija się w ziemie i nawet balon jest! :) za balon daje +
Zdjęcie nr.2
Defekt na kliszy, (lub) prawdopodobnie coś się przykleiło, w przybliżeniu uległo zamazaniu w rezultacie wygląda jak kropelka wody( niebieska, otoczenie też sprawia wrażenie niebiekawego koloru) więc można gdybać czemu to coś jest niebieskie a nie innego koloru, co też zmusza do myślenia, że gdyby był to nol, to prawdopodobnie posiadałby inny kolor niż otoczenie.
Zdjęcie nr.1:
Chyba ktoś na siłe wciska robote w programie graficznym, wystarczy przyjżeć się jak chmurka zakrywa kawałek drzewa na drugim zdjęciu :lol2: Kiedy nie powinna, bo góry sa stosunkowo daleko a drzewko rośnie dość blisko i nie powinno kolidować z chmurami w górach. Pozatym żałośnie to wygląda.
 • 0

#5

turrkus.
 • Postów: 851
 • Tematów: 15
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na samym początku chciałbym jednak Was przestrzec, ponieważ prezentowany materiał jest bardzo „mocny” nawet dla nas – obytych zarówno z tematami, jak i zdjęciami zjawisk niewyjaśnionych...

To zdanie w odniesieniu do przedstawionych pozniej zdjec mnie rozwalilo. Potwierdzilo sie tylko to, co juz od dawna mysle sobie o ekipie nautilusa.
 • 0

#6

Mariush.
 • Postów: 4117
 • Tematów: 59
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy ten artykuł to jakaś prowokacja??? ;) :P
 • 0#7

OliviaValentine.
 • Postów: 363
 • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

haha ! byłam tam mam zdjęcia i nie zauważyłam na nich niczego niezwykłego ...... z Nautilusa to można boki zrywać :-/
 • 0

#8

Kurasza.
 • Postów: 19
 • Tematów: 1
 • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakos w to nie wierze,jak ktos sie zna na kompie to łatwo dałby rade to podrobic.Wg mnie to fake :/
 • 0

#9

michciu.
 • Postów: 350
 • Tematów: 7
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ładnie to wszystko wygląda ale nie uwierzę dopuki nie pojadę tam z aparatem fotograficznym i nie zrobię zdjęcia i nie zobacze go na wyświetlaczu, ot co:)
 • 0

#10

ciemność.
 • Postów: 1937
 • Tematów: 21
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to fake, jestem trochę zdegustowany.
 • 0#11

vcore.
 • Postów: 833
 • Tematów: 26
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no bez żartów... chyab duzo nie tzreba mówic ... a fotografie i opinie o nich to przemilcze bo ten kto je wstawił chyba nie sadzil ze ktokolwiek da sie nabrać ...
1 foto to fotomontaż ...
2 to jakis latający worek ...
3 to tez moze byc zabawa w photoshopie ... efekt szklanej kuli...
4 ktos podrzucił kawałek patyka .. wielkie mi halo..
5 to moze byc opiłek metalu czy kawałek folii aluminiowej ..

w skrócie ... do Mnie nie przemawia
 • 0

#12

Necro_666.
 • Postów: 23
 • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up
Byc moze.
Ale dziwnie mi to wygląda. Koło zdjęcia ,,Anioł'' Jest jakby wybuch.
Potem jest ten objetk, przypomiający pocisk.
Mam 2 terorie.
1. Anomalia czasowe, widziane przez aparat.
Byc moze, są to jakieś pozostałości, po czasach starożywnych, lub...niedawnych.
Pocisk mógł wystrzelić ktoś podczas wojny..., a wybuch..z początków ziemi<nie..nie było wtedy tego...>
2..Jakieś anomalia...magnetyczne?
Może tamto miejsce ma magnetyzm inny, i rozne czesci aparatów jakoś...sie psują?
 • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u