Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skąd tak naprawdę pochodzi Ludzkość?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#16

ppp.
  • Postów: 769
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Nie jestem pewien czy to my mamy duszę, czy dusza ma nas a może jesteśmy ciałem i duszą. Zatem pytanie o to czy zwierzęta mają duszę należy kierować do duszy.

 

Dodam z własnego doświadczenia:
poziom 1> człowiek
poziom 2> ci co mnie wrzucili do złego (Kubrick, Taylor Swift - w ich sztuce można ich poszukać)
poziom 3> Aniołowie broniący mojej duszy (czyli dusza nie jest na tym poziomie)
poziom 4> Być może dusza stanowiąca cząstkę Boskiego Wymiaru.

 

Związek człowieka z duszą bardziej przypomina kontrakt małżeński niż konieczność.


Użytkownik ppp edytował ten post 16.10.2021 - 11:53

  • 0

#17

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A co jeśli nie pochodzimy z ZIemi? Co jeśli tu przylecieliśmy tak dawno temu, że zapisy o tym są przykryte dziesiątkami mietrami piassku? Istnieją w Grecji o ile się nie myle ślady kół w skale, gdzie skała kiedyś była błotem, by zamienić się w wapienną skamielinę potrzebowała nawet setek tysięcy lat. Może skądś tu przylecieliśmy albo był jakiś kataklizm, przetrwała grupka osób i stworzono na tej podstawie zbiór wierzeń opartych na legendach.

Niektórzy przywołują również argumentacje, że nasze ciałą są bardzo kruche jak na osobniki, które wyłoniły się drogą ewolucji. Zwierzęta na ogół są gotowe do życia kilka tygodni po narodzinach (żyworodne) a my potrzebujemy lat. Jesteśmy formą życia, któa przez narzędzia, tryb życia zmieniła się do formy obecnej, uzależnionej od technologii no ale koło, rydwany, wozy, broń wg. oficialnej linii nauki mamy dopiero od paru tysięcy lat a to trochę mało, co było wcześniej? Coś było, może byliśmy zaawansowani ale jak wspomniałem coś nas zredukowało i wybiło niemal co do nogi? :) 

 

Wszsystko i tak można tutaj opierać tylko na wierze, domyłach i legendach bo w nich w sumie jakąśś wiedze da się znaleźć po załączeniu w głowie odpowiedniego filtra pomijającego ograniczenia percepcji dawnego człowieka. 


  • 0

#18

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyby ludzkość nie pochodziła z Ziemi to byśmy pewnie o tym wiedzieli. Mamy dobrze potwierdzony związek z innymi organizmami żyjącymi na Ziemi. Wiemy mniej więcej z jakich zwierząt powstaliśmy i nawet z bakterią w kałuży mamy więcej wspólnego kodu genetycznego niż to można wytłumaczyć przypadkiem. Co do tej naszej delikatnej budowy, to fakt, ludzie mają stosunkowo słabe mięśnie i kości w porównaniu z innymi naczelnymi, ale tłumaczy się to raczej tym, że z naszą inteligencją więcej nie było trzeba. W starciu z silniejszymi zwierzętami i tak wygrywaliśmy, bo mieliśmy np. dzidy, już nie mówiąc o naszej wyjątkowo dobrze rozwiniętej umiejętności współpracy, dzięki której mogliśmy polować na mamuty. Poza tym samo to, że mielibyśmy zapomnieć o naszym pozaziemskim pochodzeniu jest mało prawdopodobne. Cywilizacja, która by była w stanie przybyć z innej planety na pewno znałaby pismo, a więc pewnie by coś sobie zapisywali i bardzo prawdopodobnie to by przetrwało do dzisiejszych czasów.


  • 0



#19

HowardLovecraft.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dusze doświadczają rzeczywistości fizycznej inkarnując w ciałach odpowiednio przystosowanych do swojego aktualnego poziomu rozwoju. Można powiedzieć, że jesteśmy duszami doświadczającymi życia w ciałach fizycznych. Świadoma energia jest we wszystkim ponieważ wszystko jest energią. Należy jednak zaznaczyć, że są różne poziomy świadomości.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych