Skocz do zawartości
Zdjęcie

“Slender Man” i uczennice z Wisconsin

#SlanderMan #Morderstwo

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Ni_Ka172.
  • Postów: 6
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

120042793_712309622688571_8537862301496769200_o.jpg

Chudy, bardzo wysoki, w czarnym garniturze, białej koszuli, z czerwonym krawatem i bez twarzy - tak można opisać postać z popularnej miejskiej legendy “Slender Man”. Według pasty mieszka on na terenach leśnych, a jego przybycie zwiastuje mgła. Porywa dzieci, które bez pozwolenia rodziców poszły się bawić do lasu.

 

Niektórzy wzięli legendę o Slender Manie za bardzo do serca…

 

Tragedia miała miejsce w miasteczku Waukesha w stanie Wisconsin w 2014 roku.

Anissa Weier nie miała zbyt wielu przyjaciół w szkole. Była wyśmiewana, traktowana jak osoba z marginesu społecznego. Czuła się bardzo samotna. Pewnego dnia Anissa w autobusie szkolnym poznała Morgan Geyser. Dziewczynki się zaprzyjaźniły. Okazało się, że mieszkały na jednym osiedlu.

 

Jeżeli chodzi o Morgan, miała problem z okazywaniem, odczuwaniem emocji. Brakowało jej empatii i miała bardzo bogatą wyobraźnię. Nie potrafiła oddzielić prawdy od fikcji.

 

Obie dziewczynki fascynowały się creepypastami. Po zaznajomieniu się z historią Slender Mana, postanowiły zostać jego służącymi. Chciały zaimponować tej fikcyjnej postaci. W grudniu 2013 roku postanowiły zabić Payton - koleżankę z klasy. Morderstwo zaplanowały na 30.05.2014 roku - w 12-ste urodziny Morgan.

 

30.05 Morgan zaprosiła do siebie Anissę i Payton. Na początku zabawa przypominała typową imprezę urodzinową. Pierwotnie Morgan i Anissa miały w planach zabić dziewczynkę o 2 w nocy w piwnicy. Chciały przykryć jej ciało kocami, wziąć plecaki i uciec do lasu. Jednak Morgan stwierdziła, że Payton należy się coś jeszcze od życia, więc zmieniły plan. Postanowiły zabić ją następnego dnia, by przyszła ofiara zjadła jeszcze śniadanie i chwilę się pobawiła.

 

Kolejnego dnia dziewczynki poszły do parku. Zwabiły Payton do toalety. Anissa uderzyła w głowę dziewczynę, ale zbyt słabo, więc zdziwiona ofiara wyszła z toalety. Dziewczyny później bawiły się w chowanego. Payton się schowała. Morgan i Anissa w tym czasie zaczęły się sprzeczać, która ma zabić przyjaciółkę. Finalnie Morgan wzięła nóż i dźgnęła Payton 19 razy. Ofiara cały czas była przytomna.

 

„Powiedziałyśmy jej, że otrzyma pomoc, ale tak naprawdę to nie... Miałyśmy uciekać i pozwolić jej umrzeć”.

Morgan i Anissa uciekły do lasu. Rowerzysta znalazł wykrwawiającą się dziewczynkę przy drodze (Payton udało się doczołgać do częściej uczęszczanego miejsca). Mężczyzna wezwał pomoc, dzięki czemu Payton przeżyła.

 

W między czasie rozpoczęto poszukiwania Morgan i Anissy. Po 6 godzinach policja je odnalazła przy drodze. Szukały Slender Mana.

21.08.2017 roku Anissa przyznała się do winy. Skazano ją za próbę morderstwa 2 stopnia. Z powodu choroby psychicznej ma spędzić co najmniej 25 lat w zakładzie psychiatrycznym.

 

29.09.2017 roku Morgan usłyszała podobny wyrok - 40 lat leczenia psychiatrycznego.

Payton przebywała tydzień w szpitalu i wróciła do szkoły. Jednak zostały liczne blizny i trauma na całe życie…

Autor creepypasty - Eric Knudsen, podsumował makabryczne zdarzenie:

 

„Jestem głęboko zasmucony tragedią w Wisconsin i kieruję się sercem do rodzin osób dotkniętych tym strasznym aktem.”

Co ciekawe - nie jest to jedyna tego typu zbrodnia.

 

W Ohio 13-latka w białej masce dźgnęła nożem własną mamę. Kobieta przeżyła.

 

„Pewnej nocy wróciłam z pracy do domu, a ona czekała na mnie w kuchni i miała na sobie maskę - białą maskę”

 

Kolejne zdarzenie miało miejsce na Florydzie. 14-latka zainspirowana Slender Manem podpaliła swój dom. Namoczyła ręcznik i prześcieradło w wybielaczu oraz rumie, a następnie podpaliła wszystko w garażu. W domu w tym czasie przebywała jej mama i młodszy brat. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

Źródło:

https://www.facebook...712309619355238


  • 1

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 7780
  • Tematów: 81
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Geyser ponoć od dawna cierpiała na różne halucynacje i widziała na jawie postaci z wyobraźni. Jej ojciec cierpiał na schizofrenię i wygląda na to, że ona także, ale nie rozpoznano tego w porę.

 

W Polsce mieliśmy sytuację, że chłopak z liceum wkręcał kolegom, że należy do Gildii Zabójców, było to coś wzorowanego na grze Asassin Creed. Jeden z nich ciągle się z niego przez to naśmiewał, więc aby zaimponować innym i podtrzymać swoją wersję zabił go po szkole. O tym jakoś nie było głośno. 


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 21.09.2020 - 22:18

  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u