Skocz do zawartości
Proszę pamiętać, że od godziny 0:00 11 lipca do godziny 21:00 12 lipca obowiązuje cisza wyborcza.


Zdjęcie

Postapokaliptyczny wieżowiec z kadłubem statku wrośniętym w fasadę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

w3.jpg

Domena publiczna

 

 

Czeska Praga być może będzie niedługo mogła poszczycić się wyjątkowo zjawiskowym, postapokaliptycznym wieżowcem. W pobliżu stacji metra Nové Butovice ma stanąć 135-metrowa budowla z kadłubem statku wrośniętym w fasadę.

 

 

Budynek TOP TOWER został zaprojektowany przez rzeźbiarza Davida Černý'ego i architekta Tomáša Císařa ze studia Black n´ Arch. Budowa 135-metrowego wieżowca ma kosztować 2 miliardy czeskich koron (ok 336 milionów złotych), a TOP TOWER ma stać się tym samym najwyższym budynkiem w Czechach. Zachwyt budzi nie tylko jego wysokość, ale przede wszystkim design.

 

w1.jpg

Czeska TOP TOWER z lotu ptaka Foto: trigema

 

Projektanci zainspirowani (czy też może bardziej zaniepokojeni) zmianami klimatycznymi na planecie postawili na postapokaliptyczny vibe i budynek będzie wyglądał, jakby został częściowo zrewitalizowany po kolejnym wielkim potopie. W jedną z jego ścian dosłownie wrośnięty będzie ogromny statek, częściowo porośnięty roślinnością.

 

Na samym dachu budynku znajdzie się punkt widokowy, do którego goście będą mogli dostać się wyciągiem narciarskim. Będzie rozciągać się z niego widok na całą panoramę Pragi, między innymi na Zamek Praski, Teatr Narodowy, Wyszehrad i Zbraslav. W budynku znajdą się zarówno mieszkania do wynajęcia, jak i również biura, sklepy i lokale usługowe. Budynek ma być również energooszczędny.

 

w2.jpg

Taras widokowy budynku TOP TOWER

 

Firma developerska Trigema zakłada, że ​​budowa TOP TOWER rozpocznie się w 2021 r. i potrwa nie dłużej niż trzy lata.

 

 

 

źródło

 


  • 7

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u