Skocz do zawartości
Dołączona grafikaSzaraki wesoło wybiegły ze szkoły, zapaliły papierosy, wyciągnęły flasz... eee... to nie tutaj... znaczy się zapraszamy do głosowania w kolejnej edycji Złotych Szaraków!Dołączona grafika


Zdjęcie

Księżyc ma wpływ na zdrowie? Odpowiedź może cię zaskoczyć


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
 • Postów: 476
 • Tematów: 69
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

7a21c7b72bd4d00fa034203e2c04.jpeg

 

Naturalny satelita Ziemi zawsze fascynował ludzkie umysły. Przez wieki ludzie prowadzili badania nad Księżycem. Niekiedy na jego podstawie próbowali przewidzieć swoją drogę życiową... oraz stan zdrowia.

 

Fascynacja Księżycem trwa. W tym roku świętowaliśmy 50. rocznicę lądowania na Księżycu Apollo 11, a NASA planuje wysłać kolejną załogę osobową na Księżyc w 2024 roku. Księżyc wpływa na życie na Ziemi i różne naturalne mechanizmy w sposób, który prawdopodobnie istniał setki, a nawet tysiące lat temu. Ponieważ Księżyc wpływa na takie aspekty życia na Ziemi, jak przypływy morskie oraz rozmnażanie koralowców, ludzie wierzyli również, że może wpływać na różne aspekty zdrowia fizycznego i psychicznego.

 

Księżyc a cykl menstruacyjny

Pogląd, że cykl menstruacyjny i fazy księżyca są w jakiś sposób powiązane, wywodzi się z koncepcji, że cykl menstruacyjny trwa średnio 28 dni, czyli mniej więcej tyle, co księżycowy. Różne badania z lat 70.-90. sugerowały, że okresy i fazy owulacji u kobiet pokrywały się z fazą „jasną” (prowadzącą do pełni księżyca) i fazą „ciemną” (prowadzącą do nowiu). Niektóre z tych badań wykazały również korelacje między fazami księżyca, zmianami poziomu melatoniny – hormonu, który pomaga regulować sen – i fazą cyklu miesiączkowego. Nawet badanie z 2005 r. wykazało, że kobiety, których faza owulacji zbiegła się z pełnią księżyca i które zaszły w ciążę podczas pełni, częściej rodziły chłopców, a te, które poczęły przed pełnią – dziewczynki.

 

Jednak na ogół kobiecy okres nie „synchronizuje się” z poszczególnymi fazami Księżyca, a jeśli nawet, to przypadkiem. Cykle menstruacyjne mogą trwać od 21 do 35 dni, a ich długość może również zmieniać się z wiekiem i ze względu na czynniki hormonalne. Nowsze, trwające rok retrospektywne badanie 74 kobiet w wieku rozrodczym zaprzeczało poglądowi, że księżyc ma wpływ na cykl menstruacyjny. Badanie nie wykazało żadnej korelacji między miesiączką, płodnością i fazami Księżyca.

Księżyc a sen

 

Badanie opublikowane w „Sleep Medicine” w 2014 roku oceniało jakość snu 319 uczestników podczas różnych faz Księżyca. Badanie to wykazało, że podczas pełni uczestnicy mieli mniej efektywny sen. Oznacza to, że przez większość czasu pozostawali w łóżku bez snu.

W innym badaniu z 2013 r. uczestniczyło 17 zdrowych ochotników w wieku 20-31 lat i 16 zdrowych ochotników w wieku 57-74 lata. Wolontariusze zgodzili się spać w ciemnych pokojach bez okien przez okres badań wynoszący 3,5 dnia. W tym czasie naukowcy zmierzyli zmiany w strukturze snu, aktywność mózgu podczas snu, a także poziomy melatoniny i kortyzolu. Później przyjrzano się korelacji z fazami Księżyca. Ta analiza sugeruje, że bezpośrednio przed i po pełni uczestnicy potrzebowali średnio około 5 minut więcej, aby zasnąć, a ich czas snu spadł o około 20 minut. Naukowcy zauważają, że ich poziomy melatoniny spadały blisko pełni. Naukowcy nie byli w stanie wyjaśnić tych zmian ekspozycją na jasne światło Księżyca, ponieważ uczestnicy spali w całkowicie ciemnych, kontrolowanych warunkach.

 

Księżyc a zdrowie psychiczne

Jedno z badań z 1984 r. sugerowało, że wskaźnik przestępczości prawdopodobnie wzrośnie w nocy przy pełni. Jego autorzy stwierdzili, że może to być spowodowane „falami”, które wywoływało grawitacyjne przyciąganie Księżyca. Badania z 2009 r. sugerują, że placówki psychiatryczne przyjmowały więcej osób podczas pełni Księżyca niż zwykle. Przeanalizowano zapisy 91 pacjentów „z gwałtownymi i ostrymi zaburzeniami zachowania” i wykazano, że 23 procent przyjęć miało miejsce podczas pełni Księżyca.

Jednak badanie opublikowane w czasopiśmie „Psychiatry” w 1998 r. wykazało „brak znaczącego związku” między dowolną fazą Księżyca a wzrostem radykalnych zachowań. Z kolei w 2019 r. naukowcy ze Szwajcarii i Stanów Zjednoczonych przeanalizowali dane pozyskane od 17 966 osób leczonych na 15 różnych oddziałach psychiatrycznych w ciągu 10 lat. Badanie to również nie znalazło dowodów na wzrost agresji podczas pełni.

 

https://zdrowie.wpro...-zaskoczyc.html


 • 2

#2

Archonit One.
 • Postów: 7
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Warto poznać akta organizacji MUFON i wtedy napisać o bazie na Księżycu. Kiedy o jego powierzchnię rozbiła się sonda dudnił prawie miesią i to info NASA więc we wnętrzu musi być jakiś gaz.
Księżyc może być statkiem i jest gdzieś o tym teoria. Wg mnie najlepiej podróżować czymś wielkim z napędem falowym.
Cały ten układ gwiezdny jest dziwny jakby nie dość że go ktoś ustawił to i była w nim wojna która zniszczyła planetę.
Ciekawe kto ich tam wpuści z betoniarkami
 • 0

#3

StatystycznyPolak.
 • Postów: 1842
 • Tematów: 14
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedy o jego powierzchnię rozbiła się sonda dudnił prawie miesią i to info NASA więc we wnętrzu musi być jakiś gaz.

 

Odnoszę wrażenie, że to spiskowcy zinterpretowali notatkę NASA tak aby pasowała do teorii pustego Księźyca.

 

Cały ten układ gwiezdny jest dziwny jakby nie dość że go ktoś ustawił to i była w nim wojna która zniszczyła planetę.

 

To na pewno sprawka galaktycznej federacji.


 • 0#4

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
 • Postów: 476
 • Tematów: 69
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Wszechświat nie jest pusty – taki wniosek płynie z ostatnich badań NASA. Na początku 2017 r. okazało się, że zupełnie blisko nas – jak na kosmiczne warunki – znajduje się układ planet podobny do tego, w którym żyjemy. W świetle tego odkrycia wiara w istnienie życia we Wszechświecie i kontakty jego mieszkańców z ludźmi, nie wydają się już tak niedorzeczne. Istnienie obcych cywilizacji i to, że ich przedstawiciele próbują się z nami skontaktować, jest badane zupełnie na poważnie przez Centralną Agencję Wywiadowczą (CIA).

 

Dowodem na to są odtajnione w ubiegłym roku dokumenty CIA, które potwierdzają zainteresowanie agencji tym tematem. Wśród nich znajduje się m.in. rysunek konstrukcji tajemniczego obiektu latającego, sporządzony na podstawie zeznań osoby, która go widziała. Niektórzy dopatrują się wizerunków statków kosmicznych oraz samych przybyszów z kosmosu wśród egipskich hieroglifów. Jest to spójne z teorią, według której starożytne budowle, w tym szczególnie właśnie egipskie piramidy, powstały dzięki wiedzy przedstawicieli obcych cywilizacji.

 

Znakami dowodzącymi ingerencji kosmitów w nasz ziemski świat mają być też kręgi w zbożu. Co ciekawe pierwsze doniesienia o ich występowaniu pochodzą sprzed około tysiąca lat. Wtedy twierdzono, że to ślady po tańcach boginek. Współcześnie kręgi najczęściej spotykane były Wielkiej Brytanii, ale i Polska ma swoje słynne Wylatowo, w którym obserwowano takie zjawisko, co zresztą zainteresowało poszukiwaczy śladów pozaziemskich cywilizacji z całego świata. Sceptycy powtarzają – zresztą zgodnie z prawdą – że krąg da się dość łatwo zrobić przy użyciu prostych narzędzi – kija i linijki. Ale kiedy trafiono na kręgi we wsi Kimpton, okazało się, że nie dało się ich wykonać prostym sposobem, bo nie dość, że miały owalny kształt, to w dodatku źdźbła w środku i na zewnątrz kręgów były wygięte w różnych kierunkach. Ich zagadka do dziś nie została wyjaśniona.

 

Jednak najbardziej spektakularnymi dowodami na istnienie pozaziemskich cywilizacji są świadectwa osób, które twierdzą, że widziały obce istoty. Bywają to relacje budzące pytania nawet u osób kwestionujących prawdziwość historii o UFO. Tak jest z opowieścią amerykanki Betty Hill, która, wraz z mężem, miała w 1961 r. zostać porwana i badana przez kosmitów. Po tych przejściach m.in. narysowała konstelację Zeta Reticuli, w latach 60. jeszcze zupełnie nieznaną. Dokładną mapę gwiazdozbioru mieli pokazać kobiecie kosmici. Choć nie pamiętała szczegółów spotkania z nimi, w stanie hipnozy wszystko sobie przypomniała i opisała m.in. właśnie tę konstelację. Betty do śmieci w 2004 r. przekonywałam, że jej spotkanie z pozaziemskimi istotami rzeczywiście się odbyło."

 

https://www.historyt...eją-oto-dowody

 

 

 

Księżyc może być statkiem i jest gdzieś o tym teoria. Wg mnie najlepiej podróżować czymś wielkim z napędem falowym.

 

Kiedyś był film, w którym to pewna grupa mieszkańców małej wioski wypowiedziała się na temat księżyca z tego co pamiętam w taki sposób, że był to dom "bogów" lub "krągły ptak" gdzie zamieszkiwały te ponad przeciętne istoty, które były przyjazne i pomagały im. Wracając do mieszkańców - prawdopodobnie byli to Indianie, lecz nie potrafię dokładnie określić z jakiego plemienia. Istoty te niosące pomoc, ale też obserwujące ich poczynania określali mianem bogów, a więc bogowie albo też potocznie: "ludzie mrówki" - co ciekawe legendy tego ludu podają, że księżyc pojawił się dopiero na niebie kilkaset lat wcześniej, a przedtem po prostu go nie było, wg. Nich, nie był widoczny na niebie, ponadto przetrwały rysunki naskalne przedstawiające rzekomą wizytę tych bóstw na ich terenie.


Użytkownik ­­ ­­ ­­ ­­ ­­ edytował ten post 25.09.2019 - 22:54

 • 0

#5

Archonit One.
 • Postów: 7
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Istnieje opcja blokady?
ILuminatek a ty wg obowiązującej teorii jesteś gadającą małpą i w iluminatki wierzysz
Obejrzyj sobie debilu dokument,, Z tajnych archiwów NASA" w którym to programie występują naukowcy którzy pracują w owej agencji i to oni to opowiadali. Zapamiętaj debilu półmózgu że nigdy niczego z własnej głowy nie wymyślam.
[wulg] myślałem że tutaj znajdę osoby interesujące się tymi zjawiskami niestety znowu prymityw z jaskini mi tu [wulg] zaczyna

 

wulgaryzmy2.gif

obraza2.gif

blokada14.gif

 

TheToxic


 • 0

#6

StatystycznyPolak.
 • Postów: 1842
 • Tematów: 14
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Warto poznać akta organizacji MUFON i wtedy napisać o bazie na Księżycu.

 

Są bazy i to wielu cywilizacji. Księżyc jest podzielony na 5 stref dyplomatycznych i muszą w pokoju żyć koło siebie nawet cywilizacje które są w stanie wojny. Kiedyś wybrałem się astralnie całą grupą w niewidoczną stronę księżyca (nie polecam) i są tam widoczne bazy Szarych. Nie są że tak powiem otwarci na takie odwiedziny, a wiedzą o tym ponieważ sami częściowo funkcjonują w tym wymiarze. Był za nami pościg i jeden z nich mnie zdołał chwycić poniżej łydki. Ślad po tym czułem na nodze fizycznie jeszcze przez 4 dni. Odczuwałem tam taki rodzaj poparzenia.


 • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u