Skocz do zawartości
Proszę pamiętać, że od godziny 0:00 11 lipca do godziny 21:00 12 lipca obowiązuje cisza wyborcza.


Zdjęcie

UFO - Michio Kaku


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

ppp.
 • Postów: 486
 • Tematów: 29
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

The Ufology World Congres 2019 - wywiad Michio Kaku

 

...

- „Dokąd idziemy?”

 

Istnieją trzy typy cywilizacji. Pierwszy typ to cywilizacje planetarne, która kontrolują pogodę, wybuchy wulkanów oraz trzęsienia ziemi. Typ drugi to gwiezdne, mogą używać energii jekiejś gwiazdy, skolonizować kilka planet, kontrolować słońce. Następnie istnieje typ trzeci, cywylizacje galaktyczne: rządzą galaktykami i podróżują między nimi.

 

- „Brzmi jak science fiction”.

 

- Wraz ze wzrostem, który się właśnie dokonuje, zgodnie z ilością zużywanej przez nas energii w stosunku rocznym, możemy obliczyć, ile czasu zajmie nam doścignięcie cywilizacji typu 1, 2 lub 3. Typu pierwszego, za 100 lat, do 2100 roku, będziemy posiadać władzę nad planetą. Internet jest technologią tupu pierwszego, którego powstanie przypadkowo przypadło w tym stuleciu. Językiem planetarnym będzie język angielski lub chiński. Zbliżamy się już do ekonomii planetarnej, a kultura planetarna już istnieje, to rock and roll.

 

- „A co z ciwilizacją typu drugiego?”

 

- W ciągu kolejnych 100 lat będziemy cywilizacją gwiezdną i dościgniemy nieśmiertelności. Nic, co współcześnie nazywamy nauką, nie jest w stanie zniszczyć cywilizacji typu drugiego. Będziemy panować nad ruchem komet i asteroidów. Nawet jeśli Słońce przestanie świecić, będziemy mogli się przemieścić do innego układu słonecznego. Aby osiągnąć trzeci typ galaktyczny, będzie nam  potrzebne dodatkowe sto lat.

 

- „Czy istnieją takie cywilizacje?”

 

- Są ludzie, którzy twierdzą, że widzieli ze swojego ogródka statki przemieszczające się z jednej gwiazdy na drugą. Z pewnością jest to jakaś cywilizacja typu drugiego, choć bardziej prawdopodobne, że chodzi o typ trzeci. W każdym razie, są tysiące lat bardziej zaawansowani technologicznie od nas.

 

- „Czy w takim społeczeństwie istnieją pieniądze?”

 

- Będzą miały odmienne znaczenie, ponieważ dla fizyka istnieją tylko dwie rzeczy, które mają wartość: energia i informacja. Wszystko można do tego sprowadzić. Pieniądze to zdolność do przemieszczania rzeczy i tu właśnie obiawia się energia. Kiedy kupujesz coś płacąc pieniędzmi, w rzeczywistości zastępujesz pieniądze energią. Współcześni ludzie kupują informacje. To stanowi źródło nowego społeczeństwa technologicznego, ale również być kierowani pieniędzmi i energią, czyli tym, co nazywa się biznes: przepływ energii.

 

- „Dlaczego przyszedłeś na ten kongres?”

 

- Aby wyjaśnić, że ciężar udowodnienia istnienia życia poza Ziemią nie spoczywa już na tych, którzy w to wierzą.

 

— „A zatem?”

 

- Teraz mamy dowody. Nauka opiera się na tym, co można sprawdzić, powielić i obalić. W zeszłym roku gra się zmieniła.

 

- „W jaki sposób?”

 

- Ponieważ piloci wojskowi są w posiadaniu filmów i zdjęć obiektów poruszających się z prędkością do pięciu do dwudziestu razy większą niż prędkość dźwięku, po trajektorii zygzakowatej, powodując siłę odśrodkową, która zabiłaby każdą żywą istotę. Nie są to balony, nie są to gazy, nie jest to anomalia pogody ani echo radaru.

 

- „Co to jest?”

 

- Istnieją dwie możliwości: chodzi o cywilizację typu drugiego lub trzeciego, która pochodzi z poza Ziemi, lub są to hipersoniczne drony, wyprodukowane przez jakieś państwo. W marcu tego roku Putin ogłosił, udoskonalenie techniki dronów kierowanych, hypersonicznych. Stany Zjednoczone przyznały również, że jeszcze dwa lata temu pracowały nad tym samym, ale porzuciły program wypadkach niektórych z nich. Chińczycy powiedzieli, że też nad tym pracują. Tak więc albo są to pojazdy testowe, albo kolejna cywilizacja, która nas odwiedza.

 

— „Skąd to możemy wiedzieć?”

 

Jeśli już wiemy, że istnieją, powinniśmy je odtworzyć. Jeśli nie możemy tego zrobić, to znaczy że nie pochodzą z tego świata. Nie było by nas tu wcześniej. Teraz ciężar dowodu spoczywa na wojskowych. Muszą wykazać, że nie są dronami hipersonicznymi, nad którymi pracują od 15 lub 20 lat.

 

- „Włosy stają dęba”.

 

—Gdy Stany Zjednoczony rozwijały projekt bombowów strategicznych w strefie 51, pojawiło się wiele opowieści o niezidentyfikowanych obiektach latających. Być może ludzie teraz widzą ich drony hipersoniczne. Wiele osób je widziało, chociaż nie udało im się robić zdjęć ani nagrywać filmu. Już je mamy.

 

- „Wygląda to jak fabuła filmu”.

 

—Gdy ktoś mi opowiada, że go uprowadzili, mówię mu, żeby następnym razem, gdy to się wydarzy spróbował coś ukraść, aby po jego powrocie na Ziemię, postarano się tą rzecz odtworzyć. Kiedy to zrobimy, będziemy mogli zweryfikować jej istnienie.

 

źródło:  https://www.abc.es/c...17_noticia.html


Użytkownik ppp edytował ten post 12.09.2019 - 21:20

 • 0

#2

ppp.
 • Postów: 486
 • Tematów: 29
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Srodowisko naukowe zaczyna dopyszczać możliwość istnienia pozaziemskij inteligencji, i wierzy w jej bliskie odkrycie.

 

https://www.dailymai...-creatures.html

 

https://twitter.com/Deepneuron


 • 0

#3

ppp.
 • Postów: 486
 • Tematów: 29
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Srodowisko naukowe zaczyna dopyszczać możliwość istnienia pozaziemskiej inteligencji, i wierzy w jej bliskie odkrycie.

 

Aleksander Panow

- Więc myśli pan, że nie jesteśmy sami we wszechświecie, po prostu nie udało nam się znaleźć jeszcze sygnałów pozaziemskich cywilizacji?
- Oczywiście, że nie jesteśmy sami. Zajmuje się kosmologią. Jestem wykładowcą. Wiem, czym jest Inflacja kosmologiczna, który to model w tym momencie najlepiej pokrywa się z danymi obserwacyjnymi i najlepiej odnosi się do globalnej struktury obserwowanego wszechświata. Według teorii inflacji kosmologicznej, cały wszechświat jest bezmiernie rozległy i może zawierać w sobie 10^100 regionów, takich jak obserwowany przez nas wszechświat. Nie to, żeby tam istniały inne inteligentne cywilizacje, tam istnieją dokładne kopie naszej cywilizacji lub kopie niewiele od nas się różniące.
Pytanie nie w tym czy oni istniją, ale w tym gdzie są? Jeśli w naszej Galaktyce jest tuzin cywilizacji podobnych do naszej, to znalezienie ich będzie prawie niemożliwe, ale jeśli jest ich tysiąc, to szanse na ich znalezienie są, a jeśli jest ich 100 tysięcy, to szanse na ich znalezienie są bardzo duże.

 

- Prawie wszystkie metody poszukiwania pozaziemskich cywilizacji oparte są na równaniu Drake’a, które pozwala na oszacowanie liczby cywilizacji w Galaktyce. Jednym z głównych parametrów wzoru jest czas trwania fazy komunikacyjnej. My działamy dopiero od 100 lat. Przy takich parametrach, jeśli użyjemy formuły Drake'a, w Galaktyce jest tylko jedna cywilizacja - my sami. Jeśli czas trwania fazy komunikacyjnej wynosiłoby 10 tys. lat, dzielimy ten parametr przez 100 i otrzymujemy liczbę cywilizacji, które w naszej Galaktyce będą posiadały możliwość kontaku. Teraz mamy tak zwany Paradoks Fermiego, który polega na tym, że jeśli nasz rozwój będzie kontynuowany w tym samym tempie, nasza cywilizacja wkrótce stanie się kosmiczna i będzie mogła się rozprzestrzenić na inne systemy gwiezdne. Mogło instnić wiele cywilizacji starszych od najszej. Oni powinni już dawno doścignąć poziomu cywilizacji galaktycznych i zaludnić wszystko wokół siebie. Gdzie oni są? Dlaczego nie możemy ich zobaczyć? Istnieją dziesiątki sposobów na rozwiązanie tego paradoksu.
Może czas trwania fazy komunikacji jest zbyt krótki i cywilizacje niszczą się same. Inną możliwością jest to, że jesteśmy pierwszą i najwcześniejszą cywilizacją w naszej Galaktyce, a inne cywilizacje narazie jeszcze nie powstały, potrzebują jeszcze trochę czasu. Możliwe, że osiągniemy poziom cywilizacji galaktycznej, zapanujemy nad wszystkimi systemami dającymi możliwość przeżycia i po prostu fizycznie uniemożliwimy innym cywilizacjom pozaziemskim rozwój na wysokim poziomie. Trzecią najważniejszą, moim zdaniem, możliwością jest hipoteza o rezerwacie kosmicznym. Polega ona na tym, że wyskokorozwinięte cywilizacje nie ingerują w nasz rozwój i ustanowiły wokół nas strefę kwarantanny, strefę ciszy, aby nie przeszkadzać w naszym niezależnym rozwoju.

 

https://ria.ru/20200...1564348499.html


Użytkownik ppp edytował ten post 22.02.2020 - 19:51

 • 0

#4

ppp.
 • Postów: 486
 • Tematów: 29
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

#StayHome and learn more about CIA's investigations into UFOs.

 

https://twitter.com/...365966034403331


Użytkownik ppp edytował ten post 05.04.2020 - 15:49

 • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u