Skocz do zawartości
Zdjęcie

Odkryto nowy gatunek zwierzęcia. Koto-lis znaleziony na Korsyce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

koto-lis.jpg

@PetRadioShow / twitter.com

 

Tajemnicze zwierzę znaleziono w lesie na śródziemnomorskiej wyspie Korsyka. Naukowcy podejrzewają, że jest to nieznany wcześniej gatunek.

 

 

Eksperci nigdy czegoś takiego nie widzieli. Zwierzę zostało odkryte przez dwóch miejscowych leśników. Natrafili oni na nie podczas spaceru po okolicznym rezerwacie przyrody. Szacuje się, że na całej wyspie żyje aż 16 takich koto-lisów.

 

    Wierzymy, że jest to dziki, naturalny gatunek, który istniał już dawniej, ale nie został naukowo zidentyfikowany, ponieważ jest niezwykle niepozornym zwierzęciem o nocnym trybie życia- mówi Pierre Benedetti, główny specjalista ds. ochrony środowiska w Narodowym Urzędzie Łowiectwa i Przyrody (ONCFS).

 

Stworzenie wygląda jak połączenie kota i lisa. Zwierzę jest długie na 90 cm oraz posiada bardzo szerokie uszy i krótkie wąsy. Ma też specyficzne kły, takie jakie występują u lisów. Ponadto, jego ogon wyróżnia się takimi samymi futrzastymi pierścieniami, jak w przypadku drapieżnych ssaków.

 

Koto-lisy żyją w odosobnieniu. Można je znaleźć głównie na terenach dalekich od miasta i ludzi. Zwierzęta te chowają się najczęściej pod roślinnym poszyciem, spędzając czas w chaszczach i zaroślach. Takie środowisko pozwala im się uchronić przed atakiem groźnych zwierząt np. orła - donosi strona thelocal.fr.

 

Naukowcy chcą pomóc im przetrwać. 16 osobników, które złapano, zostały natychmiast po przebadaniu wypuszczone na wolność. Teraz będą prowadzone testy na zdobytym materiale genetycznym, aby określić pochodzenie zwierzęcia.

 

    Patrząc na DNA, możemy stwierdzić, że zwierzę jest podobne do kota nubijskiego zamieszkującego Afrykę. Dokładna tożsamość wciąż jest określana - dodaje Benedetti.

źródło

 


  • 5

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u