Skocz do zawartości
Zdjęcie

NASA: ISS zostanie otwarta na sektor prywatny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

iss.jpg

Foto: NASA

 

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest bardzo drogim przedsięwzięciem, które kosztuje Stany Zjednoczone miliardy dolarów. NASA postanowiła więc otworzyć ISS na sektor komercyjny. Amerykańska Agencja Kosmiczna dołączy do stacji moduły, które będą mogły wykorzystać na własne potrzeby prywatne firmy.

 

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna pochłania rocznie miliardy dolarów. Już jakiś czas temu dyskutowano o jej przyszłych losach. Teraz NASA ogłosiła, że obiekt zostanie częściowo udostępniony sektorowi prywatnemu. Do ISS zostaną dołączone dodatkowe moduły i habitaty, które będą mogły wykorzystać firmy.

 

Nowa dyrektywa NASA zakłada sprzedaż sektorowi komercyjnemu czasu i miejsca na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Firmy będą mogły je wykorzystać na produkcję, marketing czy testy własnych produktów. Przy okazji zapewni możliwość kontaktowania się z astronautami, którzy przebywają na pokładzie ISS.

 

Co ciekawe, NASA umożliwi także wysyłanie firmom własnych astronautów na pokład ISS. Jednak koszty utrzymania będą bardzo wysokie. Przykładowe znajdziecie w poniższej tabeli. Jak nietrudno zauważyć, dzienny pobyt jednego astronauty na Międzynarodowej Stacji Kosmiczne będzie drogi.

 

iss2.jpg

Foto: NASA

 

NASA obecnie prowadzi prace z wybranymi partnerami, które mają pozwolić na jak najsensowniejsze rozbudowanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Amerykańska Agencja Kosmiczna wezwała także do współpracy prywatny sektor kosmiczny, który ma dostarczyć pomysły na kolejne moduły i habitaty dla ludzi.

źródło

 

 

 


  • 2

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u