Skocz do zawartości


Zdjęcie

Realistyczny dotyk we śnie

sen dotyk postać

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kamolika.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej wszystkim :), to  mój pierwszy post tutaj.

Dzisiejszego dnia nie byłam wyspana, więc poszłam na drzemkę ok. godziny 15:30. Wybudziłam się na chwilę, napiłam wody i zasnęłam spowrotem praktycznie od razu. Tyle, że coś było po chwili dziwnego. Czułam, że wraz z zasypianiem ktoś łapie mnie za rękę. Dotyk był baardzo realistyczny. Ręka ta później dotknęła moje usta, a ja nie mogłam się poruszyć. Orientacyjnie czułam, że leżę w swoim łóżku, a ktoś przy mnie jest. Postać obróciła mnie na bok i wsadzając rękę pod talie starała się mnie podnieść. W tym momencie już się trochę wystraszyłam i udało mi się otworzyć oczy. Wszystko było okej, nikogo obecnego, więc nie poruszając się znowu je zamknęłam. Poczułam jak lekko spadam i znowu ten dotyk! Jakby ta postać w ogóle nie poszła. Wciąż starała się mnie podnieść, więc się wybudziłam. Było już to cięższe niż za pierwszym razem (coś jak próba wyjścia z koszmaru?). 

Co to mogło być? Czy ktoś miał coś podobnego?


  • 0

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Paraliż senny.
https://pl.m.wikiped...
  • 0



#3

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Twój organizm wchodził w stan paraliżu sennego. Mózg powoli zaczynał wprowadzać cię w sen paraliżując po kolei wszystkie mięśnie. Fale mózgowe przez to również zmieniają się. Na tym etapie pojawiają się fale Theta. Twoja zasypiająca świadomość powiązała moment paraliżowania z dotykiem. Zauważ jak to wygląda np. podczas podawania znieczulenia u dentysty. Znieczulanemu miejscu towarzyszy uczucie dyskomfortu, takiego dociskania. I właśnie takie coś mogło wywołać u ciebie złudzenie dotyku.  Każdy człowiek przechodzi te etapy podczas zasypiania i wybudzania się, ale mózg w tym czasie powinien znajdować się już w takiej fazie, że świadomość nie odbiera bodźców. Dlatego tego nie zauważamy. Kiedy świadomość podczas tego procesu jeszcze "nie usnęła" lub "wybudziła się"  za szybko to w umyśle pojawia się połączenie snu z rzeczywistością. Człowiek widzi realną rzeczywistość, myśli realnie, ale może również zobaczyć w tej rzeczywistości postacie ze snu, które jeszcze nie zanikły, bo mózg po części jeszcze śpi. W twoim przypadku jeszcze w dalszym ciągu aktywna świadomość, zaobserwowała moment powolnego wprowadzania ciała w paraliż przez mózg by przygotować cię do snu.


Użytkownik Endinajla edytował ten post 15.01.2019 - 20:23

  • 0



#4

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

paraliż senny albo sen na jawie,miałem to samo ale uczucie jakby mnie ktoś uderzał  drewnianą łyżką, jak się przebudziłem nikogo nie było,nie spałem tylko normalnie siedziałem na krześle i nagle mnie coś dorwało.


  • 0




Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: sen, dotyk, postać

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych