Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czas budowy Piramidy Cheopsa

piramidacheopsa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
607 odpowiedzi w tym temacie

#46

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jasne, brak UFO na malowidłach też sobie zaraz jakoś wytłumaczycie tak, żeby i tak dalej stało na swoim. O poszukiwacze prawdy! :D

Dla mnie jest to wlasnie glowny argument za tym, ze jednak zadnej pomocy w budowaniu piramidy od kmosmitow nie bylo.
  • 0

#47 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Emanuel, teoretycznie jest to latwiesze niz sama budowa piramidy ale wez pod uwage to ze malowidla sa znacznie mlodsze od samej piramidy

jakie są na to dowody? wiesz wszakże, że np. datowanie przy pomocy C14 jest bardzo niepewną metodą. to jakie inne są poszlaki do takiej tezy? czy mamy świadectwa wykute np. w kamieniu, że ktoś 1000 lat po powstaniu piramid stwierdza, że oto jest świadkiem domalowania tam czegoś? pytam bo nie wiem.



Nie chodzi o badanie metoda C14. Wyjasnienia sa formulowane na bazie historii. Legalize wykazal wiele bledow ktore mowia o malowidlach itp. Sa to dowody przedstawione przez naukowow.

wez pod uwage to ze malowidla sa znacznie mlodsze od samej piramidy

A skąd Ty to niby wiesz?


Legalize Ci przedstawil to i olales to ze tak powiem. Inaczej bys sie nie pytal mnie skad to wiem.


Liny i rusztowania(kupa smiechu).

Nie, latające UFO. :lol : :rotfl:


jestem blizej tej teorii niz czegos co jest tylko kolejna proba wmowienia ludziom ze kolejna cywilizacja starozytna to prymitywy i poganie i ze drewienkiem i linami zbudowali cos czego japoncy nie powtorzyli w skali 1:10. wybacz


Z tego wlasnie powstaly teorie; z mlodszych malowidel(miedzy innymi).

A co sądzisz o pozostałościach ramp zachowanych przy innych piramidach? Po co je budowali, skoro UFO wszystkim się zajmowało?


a gdzie ja napisalem ze wszystkim? Ludzie kopali kanaly dla wody, polewali bloki woda (jako spoiwo) ...mogli jedynie rusztowanie postawic wlasnie do tej czynnosci. ale daj spokoj.Nie do podnoszenia blokow.



P.S hmm...a mowilem Ci ze bylo dwoch cheopsow? jeden byl tylko restauratorem i to on prawdopodobnie byl autorem Twoich malunkow w czasach gdy spodkow juz nie bylo.
  • 0

#48

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Legalize wykazal wiele bledow ktore mowia o malowidlach

I każde z nich błędem jest, ale niestety tego, kto takie bzdury wypisywał...

"nie było pędzli" - były były :D

"pismo hieratyczne powstało dużo później" - :lol : W rzeczywistości powstało nawet wcześniej, przed piramidami. Na takiej "nauce" i "dowodach" się opierasz? :)

Legalize Ci przedstawil to i olales to ze tak powiem. Inaczej bys sie nie pytal mnie skad to wiem.

J/w. O tamte wyjaśnienia Ci chodzi? Sorki, one są już nieaktualne :D

jestem blizej tej teorii niz czegos co jest tylko kolejna proba wmowienia ludziom ze kolejna cywilizacja starozytna to prymitywy i poganie i ze drewienkiem i linami zbudowali cos czego japoncy nie powtorzyli w skali 1:10. wybacz

Nie prymitywy, zaawansowani na swoje czasy ale nie przewyższający NAS.

Ależ wybaczam Ci.

Nie do podnoszenia blokow.

No ale są inne budowle przy których jednak używali lin do podnoszenia bloków :D
Obeliski... świątynie... Wszystko to tylko przyużyciu lin i drewienek :D

No ale nie, piramide to nam UFOki zbudowali :D

a mowilem Ci ze bylo dwoch cheopsow? jeden byl tylko restauratorem i to on prawdopodobnie byl autorem Twoich malunkow w czasach gdy spodkow juz nie bylo.

Taaa a skąd to niby wiadomo że było ich dwóch?
  • 1



#49

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

malowidla sa znacznie mlodsze od samej piramidy

Masz na myśli słynne malowidła z Piramidy Cheopsa? ;->
  • 0



#50 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

"nie było pędzli" - były były :D

"pismo hieratyczne powstało dużo później" - :lol : W rzeczywistości powstało nawet wcześniej, przed piramidami. Na takiej "nauce" i "dowodach" się opierasz? :)



ja wiem ze lubisz sie opierac na tej stronce 30paro stronnicowej gdzie jest nagonka na sitchina ale omijaj stronki tego typu jak "Prawda Absolutna" - nie wchodze na takie stronki;>

Legalize Ci przedstawil to i olales to ze tak powiem. Inaczej bys sie nie pytal mnie skad to wiem.

J/w. O tamte wyjaśnienia Ci chodzi? Sorki, one są już nieaktualne :D


a co ? powiedzieli Ci co sa zazdrosni o Sitchina?


jestem blizej tej teorii niz czegos co jest tylko kolejna proba wmowienia ludziom ze kolejna cywilizacja starozytna to prymitywy i poganie i ze drewienkiem i linami zbudowali cos czego japoncy nie powtorzyli w skali 1:10. wybacz


Nie prymitywy, zaawansowani na swoje czasy ale nie przewyższający NAS.

Ależ wybaczam Ci.


no prosze, a my tacy super rozwinieci i spapralismy piramidke schodkowa...Obciach...



P.S myslisz ze jak bedziesz probowal mnie zagiac, wydawaloby sie ,dowcipnymi odpowiedziami to wiedz, ze to CI raczej nie pomoze, bo raz ze Ci nie wychodzi, to dwa; kiepskimi armumentami sie poslugujesz.
Jesli stronki typu: "prawda absolutna" to jest to z czego korzystasza...hmm :jump:
  • 0

#51

Coralus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no prosze, a my tacy super rozwinieci i spapralismy piramidke schodkowa...Obciach...


Czepil sie jak wesz, psiego ogona. ROTFL. Wiesz moze co to KANSAI? Technicznie jest to budowla milion razy bardziej zaawansowana i okolo 80 razy wieksza od piramidy Cheopsa. Raz jeszcze prosze o zrodla ... Chyba, ze nie masz (co ja mowie, raczej na bank nie masz).

myslisz ze jak bedziesz probowal mnie zagiac, wydawaloby sie ,dowcipnymi odpowiedziami to wiedz, ze to CI raczej nie pomoze, bo raz ze Ci nie wychodzi, to dwa; kiepskimi armumentami sie poslugujesz.


Czytam Twoje wypowiedzi i czytam, probuje znalezc w nich "dobre" argumenty i nie znajduje nic. Muhad, czy Tobie cos w dziecinstwie zaszkodzilo? Czy Ty potrafisz cos udowodnic? Czy Ty przyjmujesz cos do wiadomosci poza swoimi wymyslami?

Z czego Ty korzystasz, ze wiesz tak wszystko? Ze stron Projektu Cheops? ROTFL - to najwieksza bajka ze wszystkich. Wypisujesz takie, pozbawione merytorycznego sensu, glupoty, ze az strach sie bac, jesli takich jak Ty byloby wiecej.

Prosze Cie o odpowiedz, ktora zawiera w sobie jakikolwiek przekaz merytoryczny, a nie zwykly balwanizm, na ktorym opierasz sie w 99% swoich wypowiedzi, kiedy braknie Ci argumentow.
  • 0

#52

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak...

W kwestii obecności latajacych spodków w starożytnym Egipcie powiem tak:
1. UFO na malowidłach byłyby tego dowodem.
2. Ale ich brak... też okazuje się tego dowodem.

Jestem pod wrażeniem tej logiki. :rotfl:
  • 2



#53

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ale omijaj stronki tego typu jak "Prawda Absolutna" - nie wchodze na takie stronki;>

To ciekawe, bo wszystkie stronki spiskowców o 9/11 nazywają się np "9/11 - The Ultimate Truth" :D

a co ? powiedzieli Ci co sa zazdrosni o Sitchina?

Zazdrośni? Hehe, po prostu wyjaśnili parę bzdur :)
Zresztą można samemu poszukać żeby siędowiedzieć, że pismo hieratyczne było na długo przed powstaniem piramid... Wbrew temu, co wypisywał Legalize :)

myslisz ze jak bedziesz probowal mnie zagiac, wydawaloby sie ,dowcipnymi odpowiedziami to wiedz, ze to CI raczej nie pomoze, bo raz ze Ci nie wychodzi

Tobie też, tak szczerze powiedziawszy.

kiepskimi armumentami sie poslugujesz.

A Ty jakimi? Fachowymi może?
  • 1



#54

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pragnę zauważyć, że pan Niwiński jest prawdziwym naukowcem, egiptologiem, który był w Egipcie i prowadzi tam wykopaliska, więc chyba "coś" o tym wie.
  • 0

#55

Coralus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem inaczej:

1. Legalize wykazal wiele bledow ktore mowia o malowidlach itp. Sa to dowody przedstawione przez naukowow.

- prosze o zrodlo.

2. jestem blizej tej teorii niz czegos co jest tylko kolejna proba wmowienia ludziom ze kolejna cywilizacja starozytna to prymitywy i poganie i ze drewienkiem i linami zbudowali cos czego japoncy nie powtorzyli w skali 1:10. wybacz

- prosze o zrodlo.

3. Ludzie kopali kanaly dla wody, polewali bloki woda (jako spoiwo) ...mogli jedynie rusztowanie postawic wlasnie do tej czynnosci. ale daj spokoj.Nie do podnoszenia blokow.

- prosze o zrodlo.

4. P.S hmm...a mowilem Ci ze bylo dwoch cheopsow? jeden byl tylko restauratorem i to on prawdopodobnie byl autorem Twoich malunkow w czasach gdy spodkow juz nie bylo.

- prosze o zrodlo.

5. no prosze, a my tacy super rozwinieci i spapralismy piramidke schodkowa...Obciach...

- prosze o zrodlo.

... i mozna by tak dalej i dalej. Muhad - nie dajez zrodel (a rzucasz tekstami) i masz wszystko gdzies. Daj zrodla swoich teorii i nie mow zebym sobie poszukal, bo to Ty je pokazujesz, ty chcesz cos udowodnic - albo sie po prostu nie odzywaj. Jesli ich nie masz, to znaczy ze jestes zwyklym fantasta, ktory podlapie jakis pomysl zaszlyszany w internecie i wypisuje potem pseudonaukowe teksty na ten temat :lol :

Wypowiadasz sie na te wszystkie tematy, jakbys co najmniej byl miesiac w egipcie i pracowal nad wykopaliskami. Byles tam choc raz fizycznie? Widzisz, ja nie musze tam jezdzic, zeby zbijac glupoty, ktore produkujesz, a to dlatego, ze udowadnianie swoich racji, zawsze bylo trudniejsze, wymagalo lepszej widzy i zaplecza, niz udowadnianie, ze te racje sa zwykla glupota - a to dlatego, ze moge sie opierac na ludziach, ktorzy poswiecili konkretnym zagadnieniom zycia, a nie na jakichs 16 letnich dzieciach neostrady, ktore wymyslaja historyjki rodem z Gwiezdnych Wojen, zeby tacy jak ty mieli o czym gadac.I blagam Cie, nie podawaj mi za przyklad Geryla albo Sithina :lol :
  • 1

#56

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nie podawaj mi za przyklad Geryla albo Sithina

Za chwilę usłyszysz o pani Łobos :-D
  • 0



#57 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Coralus, a po co zrodlo skoro wszystko bylo pare postow wczesniej?

co do wielu kwestii o ktorych mowilem ; mam Ci dac link do programu na discovery science? niby jak? co to ja czarodziej?


P.S aha i prosze bez takich glupich, personalnych wycieczek w moja strone.chyba sie zagalopowales.


No tak...

W kwestii obecności latajacych spodków w starożytnym Egipcie powiem tak:
1. UFO na malowidłach byłyby tego dowodem.
2. Ale ich brak... też okazuje się tego dowodem.

Jestem pod wrażeniem tej logiki. :rotfl:



nie malowidlami sie kieruje.Dla mnie sa malo istotne.


Pragnę zauważyć, że pan Niwiński jest prawdziwym naukowcem, egiptologiem, który był w Egipcie i prowadzi tam wykopaliska, więc chyba "coś" o tym wie.



nie badz bezczelny, no chyba ze to jedyny argument na ktory Cie stac.


nie podawaj mi za przyklad Geryla albo Sithina

Za chwilę usłyszysz o pani Łobos :-D



Kolejny argument.Brawo!! :wall:




P.S Wyobrazacie sobie ze jak bedziecie ze mnie drwic w czterech ,czy pięciu to ja spokojnie podkule ogon i przyznam wam racje? Mam przytaknac bo Wy tak mowicie i to jest wasza prawda. ?


Coralus, podniecasz sie lotniskiem Kansai a do tej pory nikt logicznie nie wytlumaczy czemu japoncy spaprali piramidke(i to schodkowa) w skali 1:10.

Jakie bylo wyjasnienie? Ano Aquila powiedzial tak: bo mieli tylko jedna probe.

Czy to jest powazne? Obrzucacie innych blotem a na jedno proste pytanie nie potraficie odpowiedziec.Zamiast tego to coraz to nowsza, kolejna osoba podrzuca mi argument rewelacji z Kansai.
  • 0

#58

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podaj link, do informacji o tej piramidzie zbudowanej przez Japończyków. Ciągle o tym piszesz, ale nawet nie ma nigdzie źródła tej informacji.
Pan Niwiński naprawdę się zna na Egipcie, jest autorem wielu książek o tym wspaniałym kraju. Artykuł wielokrotnie tu podawany jest jego autorstwa, więc nie jest stroną "Prawda absolutna". Większość stron podawanych przez Ciebie jest właśnie takiego typu.
muhad to Ty nie masz żadnych argumentów na poparcie tej tezy oprócz sesji z panią Łobos i rzekomej niemożliwości zbudowania piramidy.
  • 0

#59

Coralus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I dla mnie jest wszystko jasne. Muhad rzuca wyssanymi z palca glupotami, tylko zeby sie uwiarygodnic ... ROTFL. Nie potrafi podac ani jednego linka do tych ton dowodow ...

O piramidzie mowili tylko w Discovery ... ROTFL. I sie nie zagalopowalem. Jesli nie masz nic konkretnego do powiedzenia to sie nie odzywaj.

Czy to jest powazne? Obrzucacie innych blotem a na jedno proste pytanie nie potraficie odpowiedziec


A czy to jest powazne, ze wszedzie zarzucasz swoimi hitoryjkami, a nie potrafisz podac ani jednego linku, ktory by je uwiarygodnil? Wszyscy cie o to prosza! Wiec co? Ty wiesz i ci z tym dobrze, my juz nie musimy? Smieszny z ciebie czlowieczek.

I nie widze, zeby Saladyn byl bezczelny, na razie to ty wykazujesz sie perfekcyjnym olewaniem wszystkich, ktorzy cie o cos prosza, wiec to ty jestes bezczelny. A tak poza tym, to mialo byc bez osobistych wycieczek - chyba sie zagalopowales, co? :lol :
  • 0

#60

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ekhm, sorki chłopaki że przeszkadzam w kłótni, ale chyba dla dobra dyskusji lepiej trochę pisać bardziej stonowane posty. Wiem, że niektóre zachowania mogą drażnić, ale mimo wszystko zalecam umiar :)
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych