Skocz do zawartości
Ttegoroczna gala rozdania Złotych Szaraków odbędzie się w niedzielę 1. marca o godzinie 20:00. Zapraszamy!
Wymagany jest strój formalny, wieczorowy. W końcu użytkownik w krawacie jest mniej awanturujący się! :szczerb:

Zdjęcie

Trzęsienie ziemi w Japonii. Zdjęcia pokazują skalę zniszczeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

Agnieszka81.
  • Postów: 305
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Trzęsienie ziemi zaskoczyło mieszkańców japońskiej wyspy Hokkaido w środku nocy. 

 

Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się na wschód od miasta Tomakomai. Eksperci japońskiej Agencji Meteorologicznej zlokalizowali je na głębokości 40 kilometrów. Wszystko przez zniszczenia w elektrowni Tomato Atsuma, która dostarcza energię połowie mieszkańców wyspy. Sytuacja jest poważna, a przywrócenie zasilania może potrwać nawet tydzień. Przesiewali nimi tony ziemi, skał i gruzów w nadziei znalezienia ocalałych w Atsuma. Na domy mieszkańców miasta zawaliły się strome zbocza, miażdżąc budynki i pozostawiając dziesiątki wyżłobień we wzgórzach.

 

data=lBIfFG3RQT5GuaGkFm61-pRJ7rtTaifScpjonbWJaT8vq6JuILxYSL6IPu1uZmncHY8a16QhkqFm7BZjs7e8n_SGSUzfl4XzukFXfhlf3CXb0oSwfj1ylvcZ5hTgIZcJi__2ydf_SehYdPJgGulA3KEu5dnUaKw8F8VTCMYVXrDEhSULrPRS_B-QtDpGYWSwQI2oPUjNTRSVEAq.png

 

Lotniska i wiele dróg na wyspie zostało zamkniętych. Pociągi również nie kursują z powodu awarii zasilania. Władze Japonii wysłały na pomoc 25 tysięcy żołnierzy.

 

Trzęsienie uderzyło zaraz po potężnym tajfunie. Ulewne deszcze spowodowały powodzie w Hiroszimie, a wszystkim te kataklizmy przeplatały się z śmiertelnie groźnym upałem w całym kraju.

 

Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,7, które w czwartek nad ranem nawiedziło południową część japońskiej wyspy Hokkaido, wzrosła do 16 osób - poinformowała telewizja publiczna NHK. Około 30 osób uznaje się za zaginione, ponad 300 jest rannych.

 

- Szarpnęło cztery razy. Zanim się dowiedzieliśmy, co się stało, nasz dom już był przełamany i nie mogliśmy otworzyć drzwi. - relacjonowała w telewizji NHK jedna z mieszkanek miasta Atsuma.

 

Właśnie niedaleko miasta Atsuma na południu wyspy Hokkaido zeszły lawiny błotne. Na zdjęciach wykonanych ze śmigłowca widać zwały błota oraz powalone drzewa. Trwa usuwanie szkód.

- Prognozy przewidują opady deszczu, które mogą spowodować dalsze osuwiska. Zachowajcie wyjątkową ostrożność. - ostrzegł.

 

trzesienie-ziemi-w (1).jpg

 

trzesienie-ziemi-w.jpg

 

trzesienie-ziemi-w (2).jpg

 

trzesienie-ziemi-w (3).jpg

 

trzesienie-ziemi-w (4).jpg

 

trzesienie-ziemi-w (5).jpg

 

 

źródło


  • 4Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u