Skocz do zawartości
Zdjęcie

JoAP: elektromagnetyczne właściwości Wielkiej Piramidy


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

Nick.
 • Postów: 1527
 • Tematów: 777
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

pyramid-2675466_1280.jpg?itok=F0G1wiq6

 

 

Tak zwana Wielka Piramida w Gizie, to jeden z najbardziej niesamowitych monumentów na świecie. Do tej pory, naukowcy utrzymywali iż jest to olbrzymi grobowiec co było traktowane jako swoisty dogmat, pomimo nie odnalezienia w niej żadnej mumii ani napisów naskalnych które mogłyby na to wskazywać. Tymczasem teraz, okazuje się iż Wielka Piramida potrafi skupiać promienie elektromagnetyczne.

 

To niecodzienne odkrycie zostało ujawnione w pracy badawczej opublikowanej w czasopiśmie naukowym Journal of Applied Physics. Oto co o samym badaniu powiedział jeden z jego koordynatorów Dr. Andrey Evlyukhin:

 

"Egipskie piramidy od zawsze skupiały na sobie dużo uwagi. My jako naukowcy również zainteresowaliśmy się tą budowlą dlatego zdecydowaliśmy sprawdzić czy Wielka Piramida może zachować się jak cząstka rezonująca z falami radiowymi[...] Ze względu na brak informacji na temat fizycznych właściwości piramidy, musielismy skorzystać z kilku wstępnych założeń. Przykładowo, uznaliśmy że w jej wnętrzu nie ma żadnych nieznanych wgłębień a jej budulcem to zwyczajny wapień, równomiernie rozłożony wewnątrz i na zewnątrz piramidy. Korzystając z tych założeń, doszliśmy do interesujących rezultatów, które mają istotne i co ważniejsze praktyczne implikacje"

 

Naukowcy poddali Wielką piramidę działaniu kilku rodzajów elektromagnetycznego promieniowania. I ku zaskoczeniu wszystkich, okazało się iż piramida weszła z nimi w reakcję. Oznacza to, że ten ogromny kamienny monument zachował się zupełnie jak pudło rezonansowe. Czyli mechanizm, którego głównym zadaniem jest przyciąganie oraz wzmacnianie fali radiowych. Wielokrotne analizy tego obiektu dowiodły ponad wszelką wątpliwość, że Wielka Piramida jest w stanie koncentrować energię elektromagnetyczną wewnątrz swoich ukrytych komnat.

 

1.5026556.figures.online.f2.jpg?itok=aMl

 

Badacze byli w stanie uwiecznić do zjawisko i przedstawić elektryczne i magnetyczne pole emitowanę przez piramidę. Następnie wykonali oni specjalny model, który umożliwił im określenie w jaki sposób energia jest przetwarzana przez Wielką Piramidę. Okazało się, że większość pól elektromagnetycznych koncentrowała się w wewnętrznych komnatach obiektu oraz pod jego powierzchnią.

 

pyramid-energy_1.jpg?itok=cG355hQ5

 

Szczególnie ciekawie prezentuje się sposób w jaki piramida przetwarza energię. Okazuje się, że na początku Wielka Piramida akumuluje energię wewnątrz "komnaty królewskiej" a dopiero potem przesyła ją do niższych poziomów, gdzie znajdują się pozostałe z czterech odkrytych dotąd komnat. To nowe odkrycie po raz kolejny narusza dominującą wersję zdarzeń na temat celu istnienia Wielkiej Piramidy w Gizie.

 

1.5026556.figures.online.f5.jpg?itok=5Jj

 

Nie wykluczone iż natrafienie na mechanizm zdolny do przetwarzania ładunków elektromagnetycznych sprawi że środowisko naukowe nieco przychylniej spojrzy się na teorie zgodnie z którymi nie jest ona wcale grobowcem, ale czymś zupełnie innym. Warto w tym miejscu wspomnieć o innych budowlach o podobnych właściwościach czyli kontrowersyjnych piramidach z Bośni. Jednym z bardziej istotnych znalezisk związanych z tymi domniemanymi piramidami jest właśnie obserwacja emisji strumienia energii z ich czubka.

 

bosnian-pyramid-of-the-sun-1024x768.jpg?

 

Jest to około 4 metrowy promień o częstotliwości 28 kHz, pochodzący ze środka jednej z piramid.  Zjawisko to obserwowało niezależnie czterech naukowców choć ostatecznie nie zostało ono zaakceptowane przez środowisko naukowe. Dr Osmanagich znalazca i główny propagator idei istnienia piramid w Bośni sugeruje, że ten promień energii mógł stanowić podstawowy cel dla budowy piramid.  Mężczyzna uważa iż piramidy mogły stanowić niewyczerpane źródło czystej energii dla starożytnych mieszkańców Bośni.

 

Teoria ta nie jest zresztą niczym nowym a jednym z jej pierwszych propagatorów był autor książki "Elektrownia Giza" Christopher Dunn, który opublikował ją już w 1998 roku. Nie wykluczone więc, że biorąc pod uwagę najnowsze dowody, rzeczywiście jest to jakaś starożytna maszyna lub coś czego natury poprostu jeszcze nie znamy. Znajdą się zapewne i tacy, którzy stwierdzą że jest to po prostu przypadek, ale stwierdzą że badanie było przeprowadzone w sposób nieprawidłowy. O tym jaka jest prawda, dowiemy się już w nadchodzących latach. 

 

źródło

za:

https://aip.scitatio....1063/1.5026556

Wszystkie zdjęcia pochodzą z artykułu


 • 4#2

fussy.
 • Postów: 206
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

wszystkim zainteresowanym subskrybentom Netflix (być może gdzie indziej ten dokument jest również dostępny) polecam The Pyramid Code  , w którym autorzy stawiają -  oparte na mocnych poszlakach - śmiałe tezy na temat przeznaczenia i przeszłości Piramid.

 

edit, napisy w języku polskim są dostępne choć w bardzo marnej i mocno uproszczonej formie. 


Użytkownik fussy edytował ten post 03.08.2018 - 20:18

 • 0

#3

Anunnaki.
 • Postów: 540
 • Tematów: 10
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

problem w tym że w piramidach  nie ma żadnych generatorów fal radiowych ani żadnych innych urządzeń elektrycznych,może te piramidy przetwarzają to co dostaje się do środka z zewnątrz?  


 • 0

#4

Dagmii.
 • Postów: 109
 • Tematów: 49
 • Płeć:Kobieta
 • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo fajny artykuł. Myślę, że świat starożytny skrywa przed nami jeszcze wiele tajemnic.


 • 0#5

Nick.
 • Postów: 1527
 • Tematów: 777
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też lubię sytuacje, gdy teorie spiskowe stają się po prostu teoriami. :)


 • 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u