Skocz do zawartości
Zdjęcie

Ciekawy przypadek Mary Reeser i spontanicznego samozapłonu

mary reeser spontaniczny samozapłon spontaneous human combustion

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Dagmii.
  • Postów: 109
  • Tematów: 49
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kiedy policja odnalazła ciało Mary Reeser w 1951 roku, było prawie całkowicie obrócone w popiół. Ale reszta jej mieszkania pozostała praktycznie całkowicie nietknięta.

 

Nazywa sprawą ''kobiety z popiołu'', historia Mary Reeser z St. Petersburg na Florydzie prezentuje się następująco: 2 lipca 1951 roku właścicielka mieszkania, Pansy Carpenter, wpadła do jej lokum podrzucić telegram. Kiedy przybyła nikt nie otwierał. Położyła dłoń na klamce, która okazała się niezwykle parząca, więc zadzwoniła na policję.

 

Służby dotarły na 1200 Cherry Street by odnaleźć 67-letnią Mary Reeser spaloną na śmierć w wyniku tajemniczego ognia. Raporty podawały, że jej ciało rozpadło się na skutek ''białego, gorącego, intensywnego ognia''.

 

Z Reeser niewiele pozostało. Jedna stopa w kapciu, która co zadziwiające, nie pokazywała żadnych śladów zwęglenia, a także część jej kręgosłupa. Znaleziono też kawałek jej czaszki, który był opisywany jako skurczony.

 

 

m-reeser-fire.jpg

fot/google

 

Chociaż kiedy przybyła policja w mieszkaniu było ciepło, to większość jego zawartości pozostało nienaruszone. Plastikowe sprzęty domowe znajdujące się obok siedzenia, w którym siedziała Reeser zmiękły i straciły kształt. Ale reszta pokoju była nieporuszona przez płomienie, z wyjątkiem dywanu, który miał ślad przypalenia.

 

Potrzeba trzech lub czterech godzin w temperaturach około 3000 stopni Fahrenheita aby ciało zostało skremowane, dlatego też ta sprawa nie dawała spokoju władzom.

 

Z powodu tajemniczych okoliczności przypuszcza się, że Reeser była ofiarą spontanicznego samozapłaponu. Dochodzi do niego kiedy ktoś staje w płomieniach w wyniku reakcji chemicznej zachodzącej w jego ciele, bez żadnego zapalenia zewnętrznych źródeł ognia. Pomimo, iż istnieją zgłoszenia przypadków spontanicznego samozapłonu aż od 1663 roku, nie wszyscy naukowcy są przekonani.

Dowodzący Cass Burgess był detektywem w sprawie Reeser. Powiedział reporterom: ''Ten ogień to ciekawa sprawa".

 

Burgess i jego drużyna wysłali pudełka z materiałami z mieszkania do laboratorium FBI w Waszyngtonie w celu analizy chemicznej. Znajdowały się tam między innymi: kawałek dywanu, gruz ze ścian, a także fragmenty fotela, w którym siedziała Reeser w chwili swojej śmierci.

 

Szersza publika również była zafascynowana sprawą. Koroner Ed Silk zgłosił, że przynajmniej piętnastu detektywów-amatorów dzwoniło do niego ze swoimi teoriami.

 

Drużyna detektywów wydała oświadczenie mówiące, że była to ''przypadkowa śmierć spowodowana przez ogień niewiadomego pochodzenia''. Burgess powiedział, że nie oznaczało to, że kończyli śledztwo: wydali oświadczenie, aby mogło dojść do pochówku.

 

FBI ustaliło, że przyczyną śmierci Reeser nie był spontaniczny samozapłon. Jednak prawdziwa przyczyna wciąż pozostaje tajemnicą.

 

FBI uważało, że tłuszcz w ciele Mary Reeser zapewnił podpałkę dla ognia, który ogarnął jej ciało, być może po tym, jak odpaliła 

papierosa i usnęła. Zaczęła się palić i ''kiedy ciało było podpalone doszło do prawie całkowitej destrukcji przez jej własną tkankę tłuszczową''.

 

Prawdą jest, że ludzka tkanka tłuszczowa jest łatwopalna, szczególnie u cięższych ludzi. A Reeser była krzepką kobietą o wadze 170 funtów.

 

Podczas gdy wyjaśnienie FBI miało za sobą pewną logikę, zapewniło jedynie częściowe rozwiązanie, ponieważ wciąż nie wszystko było wyjaśnione. Przykładowo, sterta gazet ułożona obok fotela Reeser pozostała zupełnie nienaruszona przez ogień.

 

Dr. Wilton M. Krogman, profesor antropologii fizycznej Uniwersytetu Pensylwanii i doświadczony badacz pożarów, nie zgodził się z wnioskiem FBI. Krogman napisał, że ze wszystkich śmierci w płomieniach, które badał ''nie mogę wyobrazić sobie całkowitej kremacji bez spalenia się mieszkania''.

 

Minęło prawie 70 lat od kiedy zmarła Mary Reeser. Czy był to spontaniczny samozapłon? Biorąc pod uwagę ile czasu minęło od jej zgonu, wydaje się nieprawdopodobne, że prawdziwa przyczyna zostanie kiedykolwiek ustalona.

 

 

 

Źródło: https://allthatsinte...com/mary-reeser


  • 2#2

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

sprawa samospaleń jest trudna,jak wiadomo ludzki organizm to jest  wielkie laboratorium,tkanka tłuszczowa człowieka łatwopalna hmm niestety chyba nie ma nikogo co znałby się na medycynie sądowej i powiedział czy jest możliwe spalenie się tkanki tłuszczowej pod skóra w tak gwałtowny sposób,kilka latemu  jakaś dziewczyna w warszawie dosłownie ugotowała się bo zażyła 2,4-Dinitrophenol zwany także  DNP,chciała odchudzić się ale doszło do niekontrolowanego przegrzania organizmu i zmarła.

 

według mnie  cała sprawa tych samospaleń może być wynikiem gwałtownego skoku metabolizmu,mmoże stres powodować takie rzeczy? tylko jak wytłumaczyć to że ciało nie spala się zupełnie,najczęściej nie ulegają spaleniu nogi.

 

w indiach paliło się niemowlę cztery razy

https://www.wprost.p...mospalenie.html

 

kolejny artykuł

https://facet.onet.p...ozaplon/30s09yt

 

jeszcze jeden

https://menway.inter...zana,nId,445145

 

zagadką jest dlaczego ciało pali się a mprzedmioty dookoła tylko lekko topią się albo przypalają ale nie ma zupełnej destrukcji w wyniku pożaru

jedna z ofiar samospalenia miała zachowany fragment czaszki kawałek kręgosłupa i część nóg,kości czaszki miały być skurczone w wyniku tegoż ognia,ale co ten samozapłon wywołuje,wiadomo w ludzkim organiźmie dochodzi do utleniania ale jakoś pożar nie powstaje,ludzki organizm nie jest teoretycznie wstanie podnieść temperatury powyżej 45 stopni chyba że z jakiegoś powodu metabolizm przyspieszy,wiadomo że zażycie pewnych toksycznych substancji powoduje wzrost temperatury ciała i okropną śmierć ale ci ludzie nic nie brali więc jakim cudem ich ciała spaliły sie w łóżku,na fotelu. nadmiar tkanki tłuszczowej,czy może  sprzyjać powstaniu warunków do samozapłonu,\ zakładajac że osoba która ma nadmiar  jest w silnym stresie metabolizm w niekontrolowany sposó przyspiesza i się zaczynamy palić,czasem się mówi jak ktoś jest rozzłoszczony "gotuje się ze złości".

 

wiemy że niektórym ludziom udało się przeżyć samozapłon ale dalej nie znamy  głównego powodu samego samozapłonu


Użytkownik Anunnaki edytował ten post 05.08.2018 - 10:49

  • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u