Skocz do zawartości
Zdjęcie

Czy Megalodon mógłby wciąż istnieć?

megalodon

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

Dagmii.
  • Postów: 109
  • Tematów: 49
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

megalodon-shark-facts.jpg

Megalodon, fot/google

 

To zdecydowanie fajna myśl. Pomysł, że największy rekin, jaki kiedykolwiek istniał, może wciąż pływać w naszych rozległych oceanach.

 

O ile zabawnie jest wyobrażać sobie, że te rekiny wciąż są gdzieś w nieodkrytej głębi, terroryzując ofiary, pytanie pozostaje: czy są jakiekolwiek naukowe podstawy, by sądzić, że Megalodony mogą wciąż istnieć?

 

Kim były Megalodony?

 

Megalodon to największy znany drapieżny rekin, który kiedykolwiek pływał w oceanach. Żył od 26 milionów do 2.3 milionów lat temu podczas ery kenozoicznej. Megalodon dorastał do 20 metrów w długości i ważył aż 114 ton. Megalodon, nazwany po greckim określeniu na ''duży ząb'', miał zęby o długości 168 mm. Mógł mieć do 276 tych olbrzymich zębów, co sprawiało, że jego pysk był szeroki na 11 stóp i mógł jednym ugryzieniem przepołowić wieloryba. Megalodon żywił się głównie wielorybami, dinozaurami i innymi rekinami żyjącymi w ciepłych wodach. Megalodon był lamnokształtnym rekinem, który zachowywał się i wyglądał podobnie do Żarłacza Białego. Był więc naprawdę okrutnym łowcą.

 

sk-2017_04_article_main_mobile.jpg

fot/google

 

Dlaczego są tak ekscytujące?

 

Ludzie kochają Megalodony, bo igrają one z naszym największym strachem związanym z naturą. Rekiny są dominującymi drapieżnikami wód i poza lądem ludzie mają bardzo małe szanse na przetrwanie, jeśli rekin postanowi zaatakować. Megalodon był olbrzymim rekinem, który mógłby z łatwością połknąć człowieka w całości. Wiedząc, że ta istota już kiedyś istniała, pomysł, że mógłby wciąż tam być i pewnego dnia po nas przyjść, jest naprawdę przerażający. To zabawna myśl, która ma na celu trochę nas przestraszyć, ale czy to realistyczne, by sądzić, że człowiek i Megalodon kiedykolwiek staną twarzą w twarz?

 

 

300px-Megalodon_shark_jaws_museum_of_nat

Szczęki Megalodona, fot/google

 

Argumenty za istnieniem Megalodona

 

Czy to możliwe, że Megalodon wciąż gdzieś tam jest? Kryptozoolodzy wierzą, że mógłby. Ocean jest olbrzymi i w dużej części niezbadany, a Megalodony wciąż się poruszają więc nie można wiedzieć gdzie są w określonym momencie. Chociaż naukowcy twierdzą, że wymarły one około 2.3 miliona lat temu, wielu kryptozoologów uważa, że te olbrzymie rekiny mogą wciąż gdzieś być. Kryptozoolodzy mają kilka argumentów:

 

-Wymarłe oceaniczne gatunki są często odnajdywane- kryptozoolodzy patrzą na dowody w postaci dużych ryb, które były uznawane za wymarłe, a jednak okazało się, że wciąż pływają w oceanie. Najbardziej znanym przypadkiem są ryby celakantokształtne. Myślano, że wyginęły one 65 milionów lat temu, ale jedna z nich została złowiona na wybrzeżach Afryki w 1938 roku. Celakantokształtne rosną do 6 stóp długości, więc chociaż nie są tak duże jak Megalodony, to są dowodem, że olbrzymie, wymarłe ryby, mogą wciąż pływać w naszych oceanach.

 

-Olbrzymie oceaniczne gatunki są wciąż odkrywane- kryptozoolodzy patrzą też na fakt, że olbrzymie oceaniczne rekiny są wciąż odkrywane. Na przykład rekin wielkogębowy rośnie do 20 stóp długości i został odkryty dopiero w 1976 roku. Rekiny wielkogębowe żyją w głębokich wodach i wynurzają się tylko w nocy, więc jeśli Megalodon zachowuje się podobnie, może wciąż pozostawać nieodkryty. 

 

-Znane wielkie gatunki oceaniczne wciąż pozostają niewidziane- ocean jest pełen olbrzymich stworzeń jak kałamarnica kolosalna, o której naukowcy wiedzą, że istnieje, ale nigdy nie była widziana, ani złapana. Innym przykładem jest kałamarnica olbrzymia, która ma 9.1 metra długości i dopiero niedawno udało się ją nagrać. Więc skoro znane olbrzymie stworzenia nam umykają, kto może powiedzieć, że nie ma gatunków jak Megalodon czających się w ciemności.

 

-Dowody zdjęciowe- Istnieją dwa zdjęcia, które mogłyby dowodzić istnienia 50 tonowego rekina. Jedno zostało zrobione na wybrzeżu Cape Town w południowej Afryce i zostało zrobione przez niemieckiego u-Boota podczas II wojny światowej. Inne zdjęcie zostało zrobione w 2013 roku na wybrzeżu Cape Town i ukazuje olbrzymiego rekina. Te zdjęcia mogą przedstawiać Żarłacze Białe, ale mogą to też być Megalodony.

 

-Spotkania z Megalodonem- w 1918 roku olbrzymi rekin zniszczył sprzęt zespołu rybaków. W latach 60-tych rekin o rozmiarze zbliżonym do ponad 16-metrowej łodzi przeraził kapitana i załogę w Australii. Te opowieści mogą być przesadzone, ale mogą też dowodzić o istnieniu Megalodona.

 

megalodon-size.jpg

Jakie rozmiary osiągały Megalodony, fot/google

 

Argumenty przeciwko istnieniu Megalodona

 

Pomimo, że krypotozoolodzy mają dowody na istnienie Megalodona, naukowcom potrzeba czegoś więcej. Ponadto, większość uczonych patrzy na fakty o Megalodonach i twierdzi, że nie ma mowy, aby wciąż istniały. Oto kilka argumentów, które wysuwają naukowcy:

 

-Ludzie odnajdywaliby ich zęby- pomimo argumentów tłumaczących jak Megalodony mogłyby unikać odkrycia, wszystkie rekiny tracą zęby. Więc nawet jeśli Megalodony wciąż gdzieś są, pomimo, iż ich nie widzimy, to i tak znajdowalibyśmy ich zęby. Szczególnie biorąc pod uwagę to, jakie są duże.

 

-Zdjęcia są zwodnicze- długoszpary są olbrzymimi lamnoksztatnymi rekinami, które często brane są za Żarłacze Białe, ponieważ mają podobną budowę ciała. Długoszpary często rosną aż do 33 stóp i łatwo można by było pomylić je z Megalodonem. Tak więc zdjęcia długoszparów mogłyby być uznawane za Megalodony. 

 

-Nowo odkryte oceaniczne gatunki nie oznaczają, że Megalodony istnieją- tylko dlatego, że odkryto takie gatunki jak celakantokształtne i rekiny wielkogębowe, Megalodon wcale nie musi wciąż pływać w oceanach. 

 

-Ludzie by je widzieli- Megalodon był rekinem pływającym w ciepłych wodach, który polował w dużej części tak samo, jak Żarłacz Biały. Jeśli Megalodony wciąż polowałyby w oceanach, widzielibyśmy je obok Żarłaczy Białych. Jadały one głównie wieloryby, więc widzielibyśmy jak polują i pożerają wieloryby, lub przynajmniej znaleźlibyśmy dowody na to, że olbrzymie rekiny zjadają wieloryby.

 

Megalodon-scale.jpg

Megalodon w porównaniu do innych gatunków rekinów i człowieka, fot/google

 

Więc pomimo, iż fajnie jest myśleć, że Megalodon wciąż pływa w oceanie, argumenty za jego istnieniem są dość słabe. Naukowcy twierdzą, że gdyby Megalodony wciąż istniały, to wiedzielibyśmy o tym z pewnością. Na razie pozostaje nam jedynie utrzymywać wizerunek Megalodona w naszych umysłach.

 

 

Źródło: https://www.sharksid...on-still-alive/

 


  • 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u