Skocz do zawartości
Zdjęcie

8 najbardziej przerażających miejsc na świecie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Pomidoro.
  • Postów: 21
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

                          8 najbardziej przerażających miejsc na świecie
 
1. Szkoła weterynarii w Belgii
W Anderlechcie znajduje się szkoła weterynarii, która została opuszczona w latach 90. Wygląd tej szkoły jest przerażający, a szczerze mówiąc, mrozi, krew w żyłach. Szkoła spokojnie mogłaby posłużyć za nawiedzony dom lub plan horroru, i to bez żadnych rekwizytów. Do dziś w opuszczonych, szkolnych laboratoriach można znaleźć słoiki wypełnione zwierzęcymi organami, w całej szkole są wszędzie porozrzucane książki naukowe.
e682506d58da2682655fc0f852c77094.jpg
rommy-wg-opuszczona-szkola-weterynaryjna.jpg
abandoned-veterinary-school-9.jpg
abandoned-veterinary-school-8.jpg
abandoned-veterinary-school-7.jpg
abandoned-veterinary-school-12.jpg
abandoned-veterinary-school-11.jpg
 
2. Opuszczony Park Rozrywki w Nowym Orleanie 
Six Flages New Orleans niegdyś był w Nowym Orleanie tętniącym życiem lunaparkiem. Niestety w 2005 roku, nad południowe Stany Zjednoczone nadciągnął jeden z morderczych huraganów w historii. Prawie 10 lat po przejściu Katriny park rozrywki stał się niczym nawiedzony park rozrywki w Nowym Orleanie. Park rozrywki ostatni raz przyjął swych gości 21 sierpnia 2005 roku. Po przejściu huraganu wiele amerykańskich firm próbowało odbudować lunapark, jednak bez skutku. Działa o powierzchni 14 tys. mkw jest niszczącym parkiem rozrywki wykorzystywanym jako plan filmowy. Nakręcono tam filmy takie jak:, Zabójczy Joe, Jurassic Word itd.
a91e984697f74a6dc7a3be599eaee4d3.jpg
rTCktkpTURBXy8xMzg5ZGUyNWUyYTMwM2I5ZDNiODhjZWIzZmQ3ZTU4Ni5qcGeSlQLNA8AAwsOVAgDNA8DCww.jpg
 
3. Bałakława — tajna, dawna baza radzieckich okrętów podwodnych
W miejscowości Bałakława na Ukrainie można zobaczyć opuszczoną bazę radzieckich okrętów podwodnych. Wykorzystywano ją do roku 1993 dziś działa tu muzeum. Pozostałością zimnej wojny są nie tylko nietypowe narzędzia zniszczenia, ale również miejsca, których istnienie przez lata owiane, było mgłą tajemnic. Jednym z nich są wykute w skale sztolnie stanowiące kiedyś bazę radzieckiej 11 Dywizji Okrętów Podwodnych.
Bałakława przeszła do historii jako miejsce słynnej bitwy z 1854 roku, podczas której wojska francuskie, brytyjskie i tureckie starły się z Rosjanami. Bałakława przez lata była również bazą Floty Czarnomorskiej. Były to czasy, kiedy największe światowe mocarstwa kombinowały, jak skutecznie wysadzić w powietrze konkurentów, a wraz z konkurentami połowę naszego globu. W 1953 roku Józef Stalin zatwierdził plany budowy tajnej bazy okrętów podwodnych w Bałakławie. Niedługo później władza trafiła w ręce Gieorgija Malenkowa, a następnie w 1955 roku przejął ją Nikita Chruszczow i kontynuowali zatwierdzone przez Stalina dzieło. W Bałakławie, w zboczu wyłaniającej się z Morza Czarnego góry, rozpoczęto drążenie tuneli. Trwające dekadę lat prace zakończyły się uruchomieniem bazy 11 Dywizji Okrętów Podwodnych. Baza ta stanowiła magazyn broni atomowej dla Floty Czarnomorskiej. W roku 1957 wydano rozkaz usunięcia Bałakławy ze wszystkich map. Obecna dzielnica Sewastopola stała się miastem zamkniętym, z rygorystycznie ograniczonym dostępem osób z zewnątrz. Wewnątrz góry ukryto suchy dok, w którym można było dokonywać napraw i przeglądów oraz sześć ogromnych kanałów mieszczących okręty podwodne. Baza w Bałakławie miała umożliwić im przetrwanie w przypadku ataku nuklearnego.
balaklawa-01-278168-9701a04d73cf.jpg
bk04-278168-1a9644e4677b5a5986b5.jpg
 
4. Opuszczone miasto San Zhi w Tajwanie
Jedno z najdziwniejszych opuszczonych miast na świecie to San Zhi, miejsce, w którym postawione budynki przypominają latające, kosmiczne spodki. Wybudowane około lat 80 miasteczko i budynki miały być atrakcyjnym wypoczynkiem dla ludzi zamożnych. W San Zhi doszło do tajemniczych śmierci robotników. Prawdopodobnie były to wypadki przez to, że budynki powstawały z kiepskich materiałów, ale mieszkańcy Tajwanu opowiadali swoje własne teorie. Miasteczka nikt nie chciał odwiedzać i odcięto, od niego fundusze na jego budowę stało się niedokończone. Aż w końcu w roku 2010 je zburzono.
5743e4329f3c3d4e66fe460b07310c8a.jpg
 
5. Opuszczona wieża chłodnicza w starej elektrowni w Monceau w Belgii, czyli Power Plant IM
W belgijskiej dzielnicy Monceau-sur-Sambre będącej częścią miasta Charleroi w Belgii znajduje się jedna z najsłynniejszych, opuszczonych elektrowni na świecie nie licząc elektrowni w Czarnobylu. Power Plant IM była jedną z największych elektrowni w całej Belgii. Power Plant IM od 2007 roku stoi opuszczona.
Elektrownia w Monceau-sur-Sambre powstała w 1921 roku. Przez te lata była największą elektrownią węglową w Belgii, a do 1977 roku była źródłem energii dla Charleroi. Charakterystycznym elementem elektrowni była wieża chłodnicza (chłodnia kominowa), znajdująca się przy rzecze, przy której zbudowano elektrownię. Konstrukcja była wykorzystywana do chłodzenia wody, wykorzystywane w elektrowni do schładzania podzespołów. Wieża wyposażona była w liczne otwory, przez które dostawało się powietrze, które wykorzystywano do schładzania wody. Według niektórych informacji wieża była w stanie schłodzić około 1 820 000 litrów wody na minutę. Chociaż elektrownia ta była, ważnym dostawcą energii na początku XXI wieku przeprowadzono, badania, z których wynikło, że obiekt odpowiada za emisję 10% CO2, które zostało wytworzone w Belgii. Informacja ta doprowadziła do protestów wszystkich belgijskich ekologów, którzy w roku 2007 wymusili od państwa zamknięcie elektrowni. Olbrzymi budynek wyłączono, zaniedbano i pozostawiono własnemu losowi. Po zamknięciu elektrowni w roku 2007 w ciągu kilku lat złomiarze zaczęli dewastować zabudowania, w związku z czym podjęto decyzję o zabezpieczeniu obiektu. Wszystkie znajdujące się w elektrowni drzwi dokładnie zamknięto i zabezpieczono, a cały teren ogrodzono. Dodatkowo zatrudnili ochroniarzy, którzy mieli pilnować, aby elektrownia nie została zniszczona. Opuszczona elektrownia przyciągała nie tylko złomiarzy, ale również ludzi, którzy chcieli na własne oczy zobaczyć potężną, zapierającą dech w piersiach, opuszczoną wieżę chłodniczą. Do 2016 roku można było dostać się do środka wnętrza chłodni przez oryginalne drzwi, ale nawet one zostały ostatecznie na zawsze zamknięte. Aby obecnie dostać się do wieży śmiałkowie muszą pokonać niebezpieczną drogę w podziemiach konstrukcji. Po zejściu do podstawy trzeba wspiąć się po betonowej konstrukcji do wnętrza. Jest to trudne i niebezpieczne zadanie, w związku z czym większość eksploratorów wybiera się na miejsce w kilkuosobowych ekipach, albo rezygnuje z wejścia do wieży, ograniczając się do pozostałych zabudowań. Teren elektrowni jest w niezbyt dobrym stanie. Według najświeższych informacji z 2017 roku władze planują zburzyć obiekt. Według różnych źródeł część obiektów już rozebrano, a olbrzymia chłodnia kominowa również podzieli ich los.
480213583b3148666b9b9e3c39e9ef44.jpg
6-13.jpg
3-19-300x200@2x.jpg
 
6. Forty morskie w Wielkiej Brytanii
Podczas II wojny światowej przez Wielką Brytanię forty morskie w Maunsell Sea Forts to jedne z najdziwniejszych opuszczonych budynków. Jest to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w pobliżu wschodniego wybrzeża Anglii.
3ee5638b5ec429a5da11979b4221efcd.jpg
 
7. Opuszczone psychiatryki
Ryan Murphy w takim właśnie szpitalu umieścił akcję serialu pt. „ American Horror Story: Asylum”. Szpital psychiatryczny nawet dziś jawi się jako rzecz straszna, a co dopiero te sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy to pacjentów leczono dużo koszmarniejszymi metodami niż dziś. Na zdjęciu poniżej znajduje się Cane Hill Asylum, który działał w Londynie pomiędzy 1883-1990 rokiem.
8efd6fcd15c1c35acafa687d5988a7d3.jpg
 
8. Wyspa Hashima
W dzisiejszych czasach niektóre zdjęcia są przerabiane, ale zdjęcia wyspy Hashima znajdująca się w Japonii na Morzu Wschodniochińskim są prawdziwe i aż ciężko uwierzyć, że zdjęcia te są prawdziwe. Niektórzy ludzie mówią, że wyspa ta jest najpiękniejszym miejscem na ziemi, natomiast inni mówią, że należy ona do przerażających miejsc na świecie. Hasima to wyspa gdzie niekiedy była zamieszkiwana przez robotników i została opuszczona w latach 70. Dziś wygląda jak opuszczone, pełne wymarłych blokowisk miasto, które siłą rzeczy przyciąga turystów. Wyspy zwiedzać nie można, ale można wybrać się na wirtualną wycieczkę w internecie :) i zobaczyć również to, co jest dla zwiedzających niedostępne.
efaabd9a8ee64400fbe191aa66763158.jpg
 
Regulamin 3.14, tekst został poprawiony. Proszę podać źródło tematu.
TheToxic


Źródło: https://gadzetomania...-na-swiecie,all
 


  • 3

#2

Ożywieniec.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam wrażenie, że widziałem jakoś niedawno w telewizji materiał o domach-spodkach w Tajwanie. Powodem opuszczenia miasteczka nie były żadne wypadki robotników, ale pory roku. W lato w takim domku było bardzo gorąco, wyobraźcie sobie jeszcze gotowanie w takim miejscu. W zimę było znowu zimno, jeśli dobrze pamiętam to ściany w takim domku były bardzo cienkie. Poza tym miał to być kompleks wypoczynkowy, ale rzadko kto decydował się na wynajęcie takiego domku ze względu na znajdujący się w pobliżu zaniedbany cmentarz. Ludzie z przyczyn religijnych po prostu nie wyobrażali sobie wypoczynku w takim miejscu, nawet jeśli do morza mieli stamtąd kilka kroków - wiadomo tajwańskie przesądy. Poza tym deweloper żądał za dużych sum jak za domki budowane z tak kiepskich materiałów, ludzie wybierali rozsądniejsze opcje.
  • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u