Skocz do zawartości
Zdjęcie

Short news


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#106

Panjuzek.
 • Postów: 1979
 • Tematów: 16
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

attachicon.gifcur.jpg

Dziwny obiekt wygląda jak kawałek metalu, brutalnie wyrwany z jakiegoś urządzenia /materiały prasowe

 

Na zdjęciach z Marsa widać obiekt, który może być reliktem technicznej cywilizacji

 

18 marca 2019 r.

 

Łazik Curiosity przesłał na Ziemię dziwne zdjęcie przedstawiające obiekt, który wygląda na poddaną obróbce mechaniczną część lub osłonę jakiegoś mechanizmu.

 

Niezwykłe zdjęcie przedstawiające coś, co przypomina fragment jakiegoś urządzenia, zostało wykonane 1 marca 2019 roku przez jedną z kamer łazika Curiosity. Wzbudziło ono zainteresowanie ufologów, którzy sugerują, że może to być jakiś artefakt poprzedniej marsjańskiej cywilizacji.

 

Niezwykły obiekt z pewnością nie jest kamieniem - twierdzą badacze. Wygląda jak kawałek metalu, brutalnie wyrwany z jakiegoś urządzenia. Widać ślady obróbki i okrągły otwór na środku. Według pierwszego założenia, może to być częścią łazika, ale trudno powiedzieć, która. Poza tym nigdy nie informowano, aby z Curiosity odpadały wcześniej jakieś drobne części.

 

Bez wątpienia jest to jedno z najbardziej intrygujących odkryć na obrazach z Marsa. Jeśli NASA nie wyda komunikatu potwierdzającego, że fragment sfotografowany przez Curiosity jest częścią łazika, można będzie założyć, że albo są to szczątki któregoś z orbiterów czerwonej planety, albo mamy do czynienia z reliktem jakiejś starożytnej marsjańskiej cywilizacji technicznej

https://nt.interia.p...-te,nId,2890357

 

 To może być kosmiczny śmieć, Pozostałość po jednej z naszych kosmicznych misji. Możliwości, dzięki którym wylądował na powierzchni marsa jest sporo. Wysyłamy całą masę złomu w kosmos od wielu dekad.


 • 0#107

Nick.
 • Postów: 1455
 • Tematów: 723
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Eksplozja w rosyjskim centrum wirusologii.

 

17 września 2019 r.

 

Lekarze walczą o życie rannego w wybuchu, do którego doszło w centrum wirusologii w obwodzie nowosybirskim. Władze zapewniają, że nie ma zagrożenia biologicznego – informują rosyjskie media. BBC przypomina, że ośrodek jest jednym z największych na świecie, prowadzone są tam badania nad najbardziej śmiercionośnymi wirusami jak Ebola czy HIV.

 

Do wybuchu doszło w poniedziałek wieczorem w centrum wirusologii Wektor w Kolcowie (obwód nowosybirski). Jak informują lokalne władze, w budynku laboratorium podczas remontu wybuchła butla z gazem.

 

Ranna została jedna osoba. To robotnik, który pracował przy remoncie. Mężczyzna ma poparzenia drugiego i trzeciego stopnia. Jak informują zagraniczne media, jego stan jest ciężki, lekarze walczą o jego życie.

 

Ośrodek badawczy Wektor jest w światowej czołówce jeśli chodzi o zbiór wirusów, nad którymi prowadzone są badania. Laboratorium posiada próbki takich wirusów jak m.in. czarna ospa, ptasia grypa, Ebola czy HIV.

 

Ośrodek jest pilnie strzeżony. Budynek otacza drut kolczasty, a na wieżach strażniczych rozlokowani są uzbrojeni żołnierze.  

 

Jak przypomina BBC, w maju 2004 roku jeden z badaczy pracujących w ośrodku zmarł po tym, jak przypadkowo ukłuł się strzykawką zawierającą wirus Ebola.

https://fakty.interi...nia,nId,3208337
 


 • 1#108

ppp.
 • Postów: 396
 • Tematów: 29
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

W związku ze zbliżającym się świętem Halloween, jak donoszą niektóre media, czarownice sprzeciwiające sie prezydentowi Trumpowi, planują rzucić „wiążące zaklęcie” na niego i jego administrację. Doniesienia o czarach, które są używane przeciwko Prezydentowi, nie są niczym nowym. Czarownice próbują rzucać czary na Trumpa od czasu jego inauguracji w 2017 roku.

Zaplanowane na 25 października o 23:59 akcja ma na celu przeprowadzenie rytuału, który zamierza „związać”, ale nie zaszkodzi prezydentowi. Czarownice uważają, że robią coś pozytywnego dla całego kraju, zapobiegając negatywnym posunięciom prezyda Trumpa, które szkodzą Stanom Zjednoczonym.

 

https://www1.cbn.com...zo-contra-trump


 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u