Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

X Nawiedzone Archiwum - Nawiedzony Dom w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mystery Hunters.
  • Postów: 29
  • Tematów: 19
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Tytuł: X Nawiedzone Archiwum - Nawiedzony Dom w Polsce

Polska lokalizacja: Tak

Czas trwania: 35:46 

 

Przedstawiamy zaginione fragmenty nagrań z Nawiedzonego Archiwum Mystery Hunters. W 2014 roku odwiedziliśmy dom, który z powodzeniem można nazwać polskim Amityville. Poruszające się przedmioty, stuknięcia, dziwne głosy nagrane na EVP. To tylko nieliczne zjawiska zarejestrowane w tym domu, które mogą potwierdzać aktywność paranormalną.

 


  • 5

#2

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Subskrybuje Wasz kanał na yt i muszę przyznać, że żaden odcinek nie wciągnął mnie tak, jak ten. Czemu nazywają się zaginione? Zamierzacie tam wrócić?


  • 0

#3

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeden z lepszych odcinków. Ogląda się to lepiej niż te programy na Discovery. 

 

Nie nazywaliście się kiedyś Slavic Ghost Hunters? Na Paranormalne znalazłem takie tematy z dwoma częściami w nawiedzonym domu na Podlasiu, ale filmiki już wygasły. Z komentarzy wnioskuję, że to Wasze jest:

http://www.paranorma...onym-domu-cz-i/

http://www.paranorma...nym-domu-cz-ii/

 

W internecie znalazłem artykuł o miejscowości Łapy na Podlasiu:

Wiele miejsc na Podlasiu ma swoją historię związaną z przybyszami z zaświatów. Mrożące krew w żyłach wydarzenia miały miejsce kilkanaście lat temu w jednym z domów w małej miejscowości niedaleko Łap. Pierwszym znakiem, że w mieszkaniu dzieje się coś niezwykłego, były dziwne, dokuczliwe hałasy, których źródła nie można było zlokalizować. Potem meble i drobne przedmioty zaczęły same się poruszać. Jakaś niewidzialna ręka otwierała szafy, rozbijała szyby w oknach i sprawiała, że sprzęty domowe oszalały. Szklane przedmioty przelatywały z jednego pokoju do drugiego przez ściany i zamknięte drzwi rozbijając się na oczach domowników, inne znikały, by po jakimś czasie pojawić się znowu. Fruwały garnki, miski, talerze i inne sprzęty kuchenne. Wszystkiemu towarzyszyły dziwne pukania, skrzypienia i szelesty. Atmosfera stała się nie do zniesienia. W domu nie można było wytrzymać. Mieszkańcy, młode małżeństwo, chodzili spać do sąsiadów. Podjęto próbę wypędzenia tajemniczego lokatora. Wezwano księdza, który odprawił specjalne modły i wyświęcił mieszkanie, ale nie przyniosło to rezultatu. Duch rozzuchwalił się jeszcze bardziej i zaczął agresywniej demonstrować swoją obecność. Podpalał firanki, kołdry i poduszki. Wezwany z Warszawy fachowiec od duchów zidentyfikował intruza. Jak twierdził, był nim zmarły trzy lata wcześniej duch ojca młodej mieszkanki domu. Manifestował się, protestując w ten sposób przeciwko zamiarowi sprzedania przez córkę i zięcia domu i ziemi, która była kiedyś jego własnością. Młodzi po ślubie przeprowadzili się do nowego domu, a stary postanowili wbrew ostatniej woli ojca sprzedać. Za namową egzorcysty uszanowano wolę zmarłego i zrezygnowano ze sprzedaży. Od tego momentu dziwne zjawiska ustały. Tylko na ścianach domu w kilku miejscach pojawiły się wypalone napisy: "róbcie jak chcecie". Zjawisko trwało około trzech miesięcy. Zaczęło się od momentu podjęcia decyzji o sprzedaży domu, skończyło w chwilą zrezygnowania z transakcji.

Link do całości


  • 0



#4

Mystery Hunters.
  • Postów: 29
  • Tematów: 19
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Subskrybuje Wasz kanał na yt i muszę przyznać, że żaden odcinek nie wciągnął mnie tak, jak ten. Czemu nazywają się zaginione? Zamierzacie tam wrócić?

 

Materiał był nagrany jeszcze w ramach naszej poprzedniej grupy Slavic Ghost Hunters. Cały kanał został usunięty a my nie mieliśmy nigdzie zgranych filmów. Ostatnio jeden z naszych widzów podesłał nam ten materiał ponownie, okazało się, że miał wszystkie odcinki zgrane na dysku :)

 


Jeden z lepszych odcinków. Ogląda się to lepiej niż te programy na Discovery. 

 

Nie nazywaliście się kiedyś Slavic Ghost Hunters? Na Paranormalne znalazłem takie tematy z dwoma częściami w nawiedzonym domu na Podlasiu, ale filmiki już wygasły. Z komentarzy wnioskuję, że to Wasze jest:

http://www.paranorma...onym-domu-cz-i/

http://www.paranorma...nym-domu-cz-ii/

 

W internecie znalazłem artykuł o miejscowości Łapy na Podlasiu:

Wiele miejsc na Podlasiu ma swoją historię związaną z przybyszami z zaświatów. Mrożące krew w żyłach wydarzenia miały miejsce kilkanaście lat temu w jednym z domów w małej miejscowości niedaleko Łap. Pierwszym znakiem, że w mieszkaniu dzieje się coś niezwykłego, były dziwne, dokuczliwe hałasy, których źródła nie można było zlokalizować. Potem meble i drobne przedmioty zaczęły same się poruszać. Jakaś niewidzialna ręka otwierała szafy, rozbijała szyby w oknach i sprawiała, że sprzęty domowe oszalały. Szklane przedmioty przelatywały z jednego pokoju do drugiego przez ściany i zamknięte drzwi rozbijając się na oczach domowników, inne znikały, by po jakimś czasie pojawić się znowu. Fruwały garnki, miski, talerze i inne sprzęty kuchenne. Wszystkiemu towarzyszyły dziwne pukania, skrzypienia i szelesty. Atmosfera stała się nie do zniesienia. W domu nie można było wytrzymać. Mieszkańcy, młode małżeństwo, chodzili spać do sąsiadów. Podjęto próbę wypędzenia tajemniczego lokatora. Wezwano księdza, który odprawił specjalne modły i wyświęcił mieszkanie, ale nie przyniosło to rezultatu. Duch rozzuchwalił się jeszcze bardziej i zaczął agresywniej demonstrować swoją obecność. Podpalał firanki, kołdry i poduszki. Wezwany z Warszawy fachowiec od duchów zidentyfikował intruza. Jak twierdził, był nim zmarły trzy lata wcześniej duch ojca młodej mieszkanki domu. Manifestował się, protestując w ten sposób przeciwko zamiarowi sprzedania przez córkę i zięcia domu i ziemi, która była kiedyś jego własnością. Młodzi po ślubie przeprowadzili się do nowego domu, a stary postanowili wbrew ostatniej woli ojca sprzedać. Za namową egzorcysty uszanowano wolę zmarłego i zrezygnowano ze sprzedaży. Od tego momentu dziwne zjawiska ustały. Tylko na ścianach domu w kilku miejscach pojawiły się wypalone napisy: "róbcie jak chcecie". Zjawisko trwało około trzech miesięcy. Zaczęło się od momentu podjęcia decyzji o sprzedaży domu, skończyło w chwilą zrezygnowania z transakcji.

Link do całości

 

Tak, była to nasza poprzednia grupa. Bardzo ciekawa historia, nie wiem czemu, ale Podlasie to w pewnym sensie jakby kolebka tego typu zjawisk w Polsce. Słyszałem wiele histori na temat tego typu zjawisk w tym rejonie. Nasza historia z domem na Podlasiu jest podobna. Wiemy na pewno, że ktoś w tym obiekcie zmarł, ale niestety właściciel nie chciał nam nic powiedzieć. Byliśmy umówieni wtedy na rozmowę z sąsiadem, który chciał nam opowiedzieć historie domu i zdarzen jakie w nim zaszły, ale zadzwonił do niego właściciel i powiedział, aby nie wkładał nosa w nie swoje sprawy.


Użytkownik Mystery Hunters edytował ten post 22.03.2018 - 11:50

  • 0

#5

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mam pytanie- wy naprawde wierzycie w te nawiedzenia czy wiecie ze to fikcja, ale nagrywacie bo lubicie tworzyc takie klimatyczne, tajemnicze materialy?
  • 0

#6

Mystery Hunters.
  • Postów: 29
  • Tematów: 19
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mam pytanie- wy naprawde wierzycie w te nawiedzenia czy wiecie ze to fikcja, ale nagrywacie bo lubicie tworzyc takie klimatyczne, tajemnicze materialy?

 

Oczywisćie, że wierzymy. W innym przypadku byśmy tego nie robili. Celem naszej grupy jest weryfikacja miejsc o których krążą pogłoski, że sa nawiedzone i próba dokumentacji na materiale audio/video. Oczywiście we wszystkie historie nie można wierzyć - my jesteśmy od tego, aby je weryfikować. 


  • 3

#7

Cooba.
  • Postów: 44
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to wasze urządzonko co miga diodami, to wy se  gdzie kupili? bo ja też chce takie cuś, bede duchuuuw szuuukał,   

wy serio tak


  • -2

#8

Mystery Hunters.
  • Postów: 29
  • Tematów: 19
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

to wasze urządzonko co miga diodami, to wy se  gdzie kupili? bo ja też chce takie cuś, bede duchuuuw szuuukał,   

wy serio tak

 

To w takim razie co tutaj robisz na tym forum ? Urządzenie to miernik pola elektromagnetycznego.


  • 0

#9

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Zastanawiające jest to, że żaden z forumowych sceptyków nie skomentował tego materiału wideo. Pan 'Wszystko' i inni sceptycy - co jest? Czyżby ten materiał wideo był zbyt niewygodny?   :lol3:


Użytkownik Irey edytował ten post 05.04.2018 - 14:43

  • 1

#10

Cooba.
  • Postów: 44
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na czym polega działanie miernika pola elektromagnetycznego ?,  pytam na poważnie 


  • 0

#11

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taki miernik możesz zainstalować sobie na smartfonie z androidem. Działa on jak każdy miernik pola elektromagnetycznego gdy znajdujesz się w okolicy metalowych przedmiotów, kabli w ścianie czy elektroniki wykrywa on zmiany natężenia pola elektromagnetycznego. 


  • 0



#12

Cooba.
  • Postów: 44
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

źle zadałem pytanie, mój błąd, chodziło mi o to, jak taki miernik wskazuje obecność duchów, czy innych fenomenów, na jakiej zasadzie duchy oddziałują na pole elektromagnetyczne?


  • 1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych