Skocz do zawartości
Zdjęcie

Charakterystyka manifestacji energii


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

  Researcher

 • Postów: 3467
 • Tematów: 975
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Charakterystyka manifestacji energii

Poradnik ten stworzyłem, aby ułatwić identyfikację artefaktów lub aktywności energetycznej na zdjęciach. Informacje w nim zawarte pochodzą z różnych źródeł i należy podchodzić do nich z pewnym dystansem. Wybrane fotografie uznane zostały za autentyczne pod względem technicznym tj. nie zostały spreparowane co nie jest jednoznaczne z tym, że występujące na nich artefakty są w rzeczywistości energią duchową.

Wszelkie nazwy aktywności energetycznej podałem w oryginale. Informacje o zanotowanych przypadkach mają jedynie na celu ukazanie skali zjawiska i nie są wartościami dokładnymi. Współczynnik wiarygodności to zależność ukazująca w przybliżeniu ile zanotowanych przypadków może być autentycznych w stosunku do ilości ich wystąpień (np. 5/10 oznacza, że co drugi przypadek może być godny zainteresowania).

Duch to, w spirytyzmie, istota inteligentna, żyjąca po śmierci fizycznej człowieka, bytująca w świecie pozamaterialnym. Zgodnie z tą doktryną duchy żyją w świecie niewidzialnym, znajdującym się poza czasoprzestrzenią świata materialnego; w innym wymiarze bytowania są wszędzie, przesyłają komunikaty za pośrednictwem mediów. Według tej koncepcji duch i dusza są synonimami. Duchy mogą manifestować się przez osobę żyjącą (medium), lub poprzez manifestacje (aparycje) widoczne dla obserwatora i/lub rejestrowane za pomocą optyki aparatu lub kamery. Duchy mogą komunikować się także poprzez dźwięki, dotyk, hałas, zapach, poruszanie przedmiotów, pismo, rysunek, muzykę itp.


PODZIAŁ ENERGII DUCHOWEJ ZE WZGLĘDU NA FORMĘ

Mist, Ectoplasm, Vapor, Ecto-mist
zanotowano przypadków: > 100.000
współczynnik wiarygodności: 1/10

charakterystyka: postać dymu, dymnej chmury. Termin ten zwyczajowo opisywał substancję wydobywającą się z medium podczas seansów spirytystycznych. Aktualnie przypisano i opisuje się go jako charakterystyczną mgłę lub dym, występującą przeważnie wraz z efektem "zawirowania" (choć nie jest to konieczne). Występuje zwykle od jednego do kilku metrów nad ziemią i może unosić się lub szybko przemieszczać. Tego typu aktywność rejestrowana jest zwykle w kolorach szarych i białych, choć występują przypadki kolorów czarnych i innych. Mist (Ecto) może być rejestrowany zarówno przez aparaty fotograficzne jak i kamery. Aktywność typu Mist (Ecto) może być mylona z:

a. oddechem w czasie chłodu
b. zapalonym papierosem

występowanie: najczęściej tego typu aktywność uwidacznia się na cmentarzach, polach bitew, w miejscach historycznych (często zamki, grody), praktycznie zawsze na "zewnątrz", rzadziej w pomieszczeniach.

spekulacje: wierzy się, że aktywność typu Mist (Ecto) jest duchem powracającym do świata "żywych" i przybiera taką formę zanim przejdzie do "materializacji postaci"

Przykładowe obserwacje

Dołączona grafika


Orbs, Spears, Globules, Balls of light, Blobes
zanotowano przypadków: > 1000.000
współczynnik wiarygodności: 1/100

charakterystyka: Orby są najczęściej fotografowaną "anomalią", która może być zarejestrowana na filmie. Zwykle przyjmują postać przezroczystych lub półprzezroczystych kul światła, posiadających wewnątrz charakterystyczną substancję (teksturę), oraz charakterystyczną głębie. W 85% przypadkach sfotografowane orby brane są za rodzaj warunków atmosferycznych - śnieg, deszcz, skupiska wilgotności, za rodzaj skupisk pyłków, kurzu, za efekt refleksu, odblasku, zabrudzonego obiektywu. Głównie fałszywe Orby powstają w przypadkach naświetlenia flashem. Jednakże, orby występują także na fotografiach robionych bez użycia flasha, w pełni doświetlonych światłem słonecznym, sztucznym miejscach - również nocą. Czasami udaje się sfotografować Orby poruszające się z ogromną prędkością, kiedy to na fotografii przyjmują kształt charakterystycznej smugi. W tych przypadkach zjawisku temu przypisywana jest aktywność duchowa.

występowanie: mogą występować wszędzie, bez względu na lokalizację, warunki atmosferyczne, doświetlenie, temperaturę. Zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz.

spekulacje: wierzy się, że są duchami ludzkimi bądź zwierzęcymi, tych którzy żyli na tym świecie. Kształt kuli (orb) jest najprostszym i najlepszym dla nich do przemieszczania się w ich aktualnym stanie, są niewykrywalne dla ludzkich oczu, ze względu na ich delikatność postaci cienkiej tkanki. Inna teoria mówi, że Orby są duchami natury, w szczególności duchami drzew.

Przykładowe obserwacje


Vortex, Funnel ghosts
zanotowano przypadków: > 100.000
współczynnik wiarygodności: 2/10

charakterystyka: vortex jest bardzo dziwnym i tajemniczym fenomenem. Występuje niezwykle rzadko. Przyjmuje przeważnie kształt wirującej tuleji (lejka) gdy się porusza. Czasem posiada kształt podłużnego i długiego wrzeciona. Vortex'y mogą być mylone z poruszającymi się Orbami. Vortex nigdy nie został zarejestrowany na kamerze wideo. Części w momencie występowania vortex'ów można odczuć spadki temperatur. W 99% przypadków vortexy są białe. Prawdziwą rzadkością są vortexy czarne.

występowanie: praktycznie zawsze występują wewnątrz budynków (w szczególności w starszych domach). Sporadycznie mogą być zarejestrowane na wolnym powietrzu, ale jest to bardzo rzadkie zjawisko.

spekulacje: zwykle przyjmuje się, że vortex'y są dawnymi właścicielami (mieszkańcami) domu, przyjmują taką formę w momencie odwiedzin. Inna teoria głosi, że aktywność typu vortex związana jest "transportem" duchów w postaci Orbów z ich rzeczywistości do naszej.

Przykładowe obserwacje


Shadows, Dark entities
zanotowano przypadków: < 1000
współczynnik wiarygodności: 4/10

charakterystyka: duchy typu shadow (cienie) występują jako odmiany cieni różnych rodzajów. W większości przypadków są podobne do aktywności typu mist (ecto-mist) różnią się tylko kolorem - cienie są czarne, podczas gdy manifestacje typu mist jawią się jako białe smugi/dym. Manifestacje typu shadow są bardzo trudne do zaobserwowania, z uwagi na fakt iż duchy te są bardzo przebiegłe i uważne. Jeśli już uda się zarejestrować taką formę energii, zwykle będzie to ciemna plama, dym, na skraju naszego zdjęcia. Manifestacje typu shadow mogą być zarejestrowane także jako odbicia w jasnych obiektach czy lustrach. Na ten rodzaj energii szczególnie wyczulone są koty i ptaki. Przy ocenie zarejestrowanych zdjęć należy uważać aby nie pomylić ducha ze zwykłym cieniem zwierzęcia, człowieka czy przedmiotu.

a. podobne do aktywności typu Ecto-mist ale są czarne
b. mylone z vortexami, ale czarne (czarny vortex występuje niezwykle rzadko), bez efektu zawirowania
c. przyjmujące formy pół-postaci lub demoniczne
d. przyjmujące formy smugi podobnej do rozmytego obrazu lub "włosów"

występowanie: prawie wyłącznie w pomieszczeniach, czasami na zewnątrz

spekulacje: często uważa się, że aktywność typu shadows związana jest z demonicznymi bytami, rzadziej przyjmuje się, że jest jedną z form energetycznych duchów czystych.

Przykładowe obserwacje

Dołączona grafika


Apparitions, Disembodied spirit
zanotowano przypadków: < 1000
współczynnik wiarygodności: 5/10

charakterystyka: jest to najrzadsza z możliwych manifestacja duchowa. Uwiecznienie tego zjawiska na fimie graniczy z cudem a istniejące autentyczne zdjęcia są ogromną rzadkością. Manifestacje przyjmują pół-przezroczyste formy ludzkie, ubrane w ubrania z własnego okresu. Często uwidaczniają się jako - "niekompletne" np. samo popiersie, aparycja bez nóg - lub w postaci zjawy (aparycja typowego ducha)

występowanie: stare domy, hotele, teatry, cmentarze, pomieszczenia

spekulacje: nie wiadomo, dlaczego ukazują się w tak rzadkich postaciach. Jest to fenomen całkowicie niezbadany, zbyt mało jest udokumentowanych przypadków aby prowadzić spekulacje na ten temat.

Przykładowe obserwacjePoltergeist
zanotowano przypadków: < 10.000
współczynnik wiarygodności: 9/10

charakterystyka: poltergeist (z niem. "hałaśliwy duch", od poltern - łomotać, trzaskać i Geist - duch), to zespół zjawisk polegających na rzekomym generowaniu różnego rodzaju dźwięków - od trzasków, gwizdów, szurania, najczęściej niewiadomego pochodzenia (bez możliwości wskazania źródła dźwięku) oraz innych efektów, wśród których można jakoby obserwować samoczynne przesuwanie się lub pojawianie przedmiotów, spadanie, podnoszenie się i inne efekty. Efekty te mogą występować oddzielnie, lub łącznie. Duchy te jako jedyne nie chca sie pokazywać.

występowanie: zamieszkują przede wszystkim w starych domach, choc nie jest to regułą.

spekulacje: poltergeist występuje najczęściej w obecności jednej osoby, w obecności której dochodzi do wyżej wymienionych incydentów. Osobą taka często jest dzieckiem, najczęściej dziewczynka w okresie dojrzewania (wiek ok 10-17 lat), która w wyniku swego nastawienia emocjonalnego nieświadomie wpływa na otaczające ją środowisko. Zjawisko to może trwać nawet kilka miesięcy. Poltergeisty mogą być bardzo groźne poprzez psychiczne i fizyczne oddziaływanie na lokatorów domu.

Przykładowe obserwacje


Demons, Evil spirits, Fearies, Incubes, Succubes
zanotowano przypadków: < 1000
współczynnik wiarygodności: 5/10

charakterystyka: Te nieludzkie duchy są przemieszczającymi się kształtami. W oparciu o seansy spirytystyczne duchy te opisują siebie pozornie jako dobre, pomocne człowiekowi (w przeciwieństwie do tego jakie są naprawdę). Mogą uwidaczniać się jako manifestacje pół-postaci ludzkiej, ludzko-zwierzęcej lub zwierzęcej (demonicznej).

występowanie: brak danych

spekulacje: duchy te nie są bytami ludzkimi, często wyrządzają krzywdę człowiekowi, mają możliwość ingerowania w świat fizyczny. Są z natury bardzo niebezpieczne

Przykładowe obserwacje


Angels
zanotowano przypadków: < 100
współczynnik wiarygodności: 1/10

charakterystyka: niezwykle rzadkie manifestacje, ukazują się jako formy zbliżone do Ecto-mist, ale o wyraźnych zarysach postaci, często widocznych skrzydłach

występowanie: otwarte przestrzenie, brak danych

spekulacje: według jednej z koncepcji, anioły nigdy nie inkarnowały jako ludzkie formy, nie żyły też nigdy na Ziemi. Są dobrymi bytami, sługami wyższych sił lub Bogów. Cześć z nich ma określone zdania wobec ludzi (jak np. Gabriel niosący wiadomość), część jest duchowymi wojownikami (jak Michael). Inne anioły są obrońcami ludzi.

Przykładowe obserwacje


PODZIAŁ ZE WZGLĘDU NA CHARAKTER

Obraz "ducha" wykreowany przez Hollywood różni się od rzeczywistości, choć dla wielu osób duch przyjmuje taką właśnie "filmową" postać. Wyróżniamy trzy rodzaje nawiedzeń:

Residual Haunting

Pierwszy typ nawiedzenia można porównać do odtwarzania wideo z historycznych lub tragicznych wydarzeń. Nazywamy to "residual haunting". Wydarzenia rozgrywają się przed Tobą, lecz nie ma żadnej interakcji pomiędzy Toba, a duchami. Oni wydają się nie zauważać Ciebie i zachowują się tak jak gdyby nie wiedzieli że umarli, trwają w obrębie jakiegoś wydarzenia z przeszłości (często tragicznego dla nich). To wydarzenie zostało wpisane w dany obszar lub budynek i powtarza się gdy są ku temu odpowiednie warunki. Duchy które widzisz w tym przypadku są jedynie wizualnymi odtworzeniami (obrazami). Jeśli oprzemy się o to, że wszystko jest zbudowane z energii, możemy załozyć, że pewne wydarzenia mogą być "zapamiętane" przez określone materiały i odtwarzane w przyszłości. Taki typ nawiedzenia może być przerażający, jednak nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo, dlatego warto przyglądać się takim obrazom jeśli już mają miejsce.

Interaktywny Duch

Drugim typem nawiedzeń jest tzw. "interaktywny duch", który manifestuje swoją obecność na wiele sposobów. Możemy zobaczyć częściową lub całą sylwetkę ducha. Częściej jednak daje się słyszeć tylko glosy, muzykę, lub odgłosy kroków. Bywa że czuć dziwny zapach, którego źródła nie można zlokalizować. Zdarza się również, że widać świetlne kule ("orbs"), mgłę ("mist"), lub inne efekty świetlne. Można poczuć dotyk, nagłe uczucie chłodnego powietrza wokół. Taki duch jest ludzkim bytem, uwięzionym tutaj (po materialnej stronie) z takich powodów jak: tragiczna nagła śmierć, strach przed przejściem na drugą stronę, lub z powodu niedokończonej misji lub interesu. Duchy takie mogą być jednak również widywane podczas ich odwiedzin u bliskich im osób, lub gdy chcą kogoś ostrzec, uchronić od złego. Te ludzkie duchy są takie same jakimi były za życia, dlatego mogą być albo dobre albo złe, jednak nie demoniczne. Pomyślmy o wszystkich osobach, które znamy, prawdopodobnie część z nich jest dobra, część nieco mniej. A jeszcze inni są po prostu źli. Taki rodzaj nawiedzenia może bardzo przerażać, jednak musimy zdać sobie sprawę z sytuacji w jakiej "byty" te się znalazły. My ich nie widzimy jednak one widzą nas. Będą za wszelką cenę próbowały zwrócić na siebie naszą uwagę. Pomimo tego takie przypadki nawiedzeń nie są groźne dla ludzi, a duchy takie są nastawione przeważnie przyjacielsko, choć bywają odstępstwa od tej reguły.


Duch agresor

Trzeci rodzaj duchów nie jest rzadkością, jednak rzadkością jest gdy duchy te wchodzą w interakcje z żyjącymi. Nie są to duchy ludzi, określane są jako demony lub diabły. Są wymieniane w Biblii, w wielu miejscach w starym i nowym testamencie. Ten typ może być bardzo groźny dla ludzi, choć zdarza się, że duchy takie pomagają ludziom. Pojawiają się w wyniku czarnej magii, i satanistycznych obrzędów.


Opracowanie i tłumaczenie: Eurycide
Paranormalne.pl
źródła:

http://theshadowlands.net
http://www.ghoststudy.com
www.wikipedia.pl
 • 1#2

Patrolsowy Pan.
 • Postów: 121
 • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale ja mam za to pytanie - do jakiego typu wliczają się Ankou?
 • 0

#3

Eury.

  Researcher

 • Postów: 3467
 • Tematów: 975
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale ja mam za to pytanie - do jakiego typu wliczają się Ankou?


Ankou (Ahn-Koo) to duch zwiazany z podaniami celtyckimi (głównie Walia, Irlandia, francuska część Brytanii).

Jest strażnikiem cmentarzy, uosobieniem śmierci, przychodzącej po dusze ludzi. Przyjmuje postać mężczyzny w czerni bez widocznych zarysów twarzy. Widywany wyłącznie na cmentarzach.

Zjawisko to o ile jest prawdziwe można przypisać pod manifestację typu "Apparition"
 • 0#4

Eury.

  Researcher

 • Postów: 3467
 • Tematów: 975
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dorzuciłem podział, ze względu na charakter nawiedzeń. Ten temat będzie jeszcze rozwijany. Zapraszam do lektury.
 • 0#5

vcore.
 • Postów: 833
 • Tematów: 26
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:brawo: Dzieki :) (troszke temat Odswierzam) :]
 • 0

#6

Cyrulik.
 • Postów: 222
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kawał dobrej roboty z tą systematyką duchów. <kciuk w górę> Zapobiegnie to powstawaniu tematów z serii "co to jest?"
 • 0

#7

skitty0.
 • Postów: 121
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na prawdę świetnie opisane, j.w. nie będą zadawane niepotrzebne pytania :smile: . Duży + :> !
 • 0

#8

losiu99.
 • Postów: 155
 • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat mugłby być rozwijany, więc........gdzie to rozwinięcie???
 • 0

#9

Mystiqe.
 • Postów: 140
 • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nieźle opisane, ale caly czas zastanawiaja mnie te orby... Mam pare zdjec wlasnorecznie zrobionych, na ktore one sa, ale czy nie sa to jakies efekty swietlne wynilke z atomosfery, moze obiektywu albo padajacego swiatla? Brzmi to nieprawdopodobnie, a jak wiem orby sa czesto chwytane na zdjeciach... Czyzby byly wszedzie ?
 • 0

#10

Di.Joke.
 • Postów: 132
 • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dorzuciłem podział, ze względu na charakter nawiedzeń. Ten temat będzie jeszcze rozwijany. Zapraszam do lektury.


Czekam na dalszy temat. Opracowanie 6+ ;)
 • 0

#11

konikdz.
 • Postów: 34
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy UFO mozna powiązać z duchami ? :( Wydaje mi się ze tak :] Moze to są pojazdy duchów - "UFO - NASA UFOs" film z dzialu download o UFO http://www.paranorma...?showtopic=7638 :)
 • 0

#12

Radar.
 • Postów: 89
 • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy UFO mozna powiązać z duchami ? :( Wydaje mi się ze tak :] Moze to są pojazdy duchów


Kyrie Elejson coż ty wygadujesz

/ a krasnoludki z sierotką marysią jeździli trabantem :ufo:


Poprostu nie wiem po co duchowm jakikolwiek pojazd i to w dodatku ufo

ufo jest ufolów nie a duchy maja duchovan albo firankamobile
 • 0

#13

Alatáriël.
 • Postów: 41
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kilka z rodzajów tych duchów rozpoznaję. Nawet bardzo dobrze.
 • 0

#14

Angius.
 • Postów: 59
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm... Moim zdaniem przydałby się podział manifestacji ze względu na siłę, jak choćby poltergeisty:

V° - Wpływa na otoczenie na poziomie mikro (np. zmiana napięcia w żarówce)
IV° - Dodatkowo wprawia w ruch przedmioty (np. porusza firanką)
III° - Dodatkowo przemieszcza przedmioty typu książka, szklanka, półka
II° - Dodatkowo przemieszcza ciężkie przedmioty możliwe jednak do uniesienia przez człowieka (szafy, stoły, etc.)
I° - Dodatkowo przemieszcza przedmioty nie do uniesienia przez człowieka (ciężkie meble, samochody, etc.)

Oczywiście to tylko mój przykład, wymyślony na poczekaniu. Aczkolwiek można by dopisać taki podpodział do każdej opisanej grupy. W przypadku mistów choćby ilość, nieprzeźroczystość, w przypadku orbów ich wielkość i ilość, etc.

Użytkownik Angius edytował ten post 18.07.2011 - 00:02

 • 0

#15

Nick.
 • Postów: 1526
 • Tematów: 776
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Krótkie uzupełnienie artykułu. Niewątpliwie ciekawostka.

 

 

Manifestacje duchów

 

Ezoteryka bardzo często opisuje możliwości bytów, do manifestowania swej obecności żywym. Zapoznając się z dziesiątkami tysięcy różnych nagrań, zdjęć czy odsłuchów, możemy z niepokojem stwierdzić, że tamten świat może w każdej chwili zalać fizyczność. Jednak spokojna obserwacja naszego środowiska zdaje się temu zaprzeczać. Dlaczego?

 

Pojawianie się dziwnych sylwetek, nagły chłód przenikający do szpiku kości, trzaski, kroki i stukania, śnieżenie telewizorów, przesuwanie i lewitacja przedmiotów, niepokojące głosy i nagłe dreszcze – spokojnie można wymienić jeszcze ze dwie setki różnych odczuć. Tutaj natrafiamy na wspólny dla wszystkich wrażeń trop. Temperatura, dźwięki, światła – to wszystko przewodzi materia eteryczna.  Manifestacje mają zakotwiczenie w eterze, który odpowiada za przewodzenie tych fal elektromagnetycznych.

 

Większość duchów, bytów czy innych istot, zamieszkuje przestrzenie Astralu, który jest znacznie wyżej niż świat fizyczny. Pomiędzy nimi znajduje się eter – pomost, który umożliwia przejawienie w fizyczności jako takiej. Jest też matrycą dla świata materialnego, co powoduje, że wygląda całkiem normalnie – jeśli tylko nie zwrócimy uwagi na przetaczające się potężne fale sił i wpływów oraz łuki energetyczne i pola szczególnego promieniowania. Brak zakotwiczenia w postaci ciała fizycznego powoduje, że jakakolwiek sonda lub byt, nie ma łatwej drogi do manifestowania się w niższych materiach.

 

Chaos sił, z którymi musi zmierzyć się duch, dopełnia działanie naszej gwiazdy, której promienie zalewają całą Ziemię potokiem ognia (z punktu widzenia eterycznego). Ten wpływ działa niczym taran, spychając byty do cienia, w którym jego oddziaływanie nie ma takiej siły. W nocy jednak ten wpływ cichnie i możliwym stają się próby manifestowania swej obecności.

 

By jednak nie było tak łatwo – ciągle pozostają inne przeszkody. Hałas kreowany przez ludzi, to fala dźwiękowa, która również należy do poważnych przeszkód. Przewody i działająca elektronika czy choćby zwyczajna zapalona lampka, już może być przeszkodą nie do pokonania dla słabszego ducha. Prawdziwym strzałem w potylicę stanowi ciągle działający router lub aktywne połączenie w telefonie. Nawet niewielka lampka czy cicho puszczona muzyka, stanowi obciążenie dla całej sprawy, a wtedy nici ze straszenia ludzi. Co by nie mówić – duchy łatwego życia nie mają w naszym świecie.

 

Nocą zachodzi względny porządek – to właśnie wtedy rejestruje się największą aktywność duchów. Zwykle są to godziny od 1 do 4 rano, gdzie ludzie śpią i sami dbają o to, aby było możliwie najciszej i najciemniej (dla dobrego snu). Z tej właśnie furtki korzystają różni „goście”. Ich ścieżki w eterze, ograniczają siły, o których już mówiłem oraz cieki wodne, gęste materie i masa zanieczyszczeń, których człowiek nie zauważa, ze względu na swoje ciało fizyczne.

 

Duchy w maszynie

 

Tutaj dochodzimy do ciekawego wątku – interakcji bytów z elektroniką. Podczas mojej praktyki zauważyłem, że im silniejsza energetycznie osoba, tym bardziej kłóci się ona z coraz wydajniejszą elektroniką. Mój mistrz był akceptowalny jedynie, przez stare modele telefonów (stareńka Nokia 3310 rządzi!). Jego promieniowanie raziło wszystko wokół, zakłócając działanie czy przeładowując sieć. Prawdopodobnie silny duch, który jest zdolny do manifestacji, działa na bardzo podobnych zasadach.

Istnieje cała masa bytów, które występują na poziomie eterycznym i jednym z nich jest gremlin – legendarny stworek, mający na celu psucie elektronicznych komponentów lub wadliwe ich działanie. Nie są to jednak małe humanoidy, a zgęstki fludiów, które niczym ćmy, są przyciągane do źródeł zasilania, z którego czerpią pokarm.

 

W filmach o duchach, istnieje masa sugestii, że elektronika zdaje się mocno reagować na obecność niefizycznych gości. Jest to jak najbardziej prawdopodobne, gdyż zachowanie urządzeń, to jedna z wielu form zakłóceń, które występują, przy przechodzeniu ducha w bliskim obszarze. Trzaski w radiu, biały szum w telewizorze oraz szepty w komórce – to wszystko odchodzi do lamusa, ze względu na co raz silniejsze promieniowanie elektroniki. Obecnie „grzanie” tego promieniowania zaczął odczuwać już sam człowiek, co negatywnie wpływa na jego stan psychofizyczny, a otoczenie naładowane jest elektrosmogiem.

 

Czym jest elektrosmog? To chmura naładowanych cząsteczek, które zagęszczają się, przy obiektach i niczym opar, pokrywają atmosferę oraz wszystkie obiekty w niej. Tło elektromagnetyczne, które naruszane jest przez działającą elektronikę (a więc przepływający prąd), powoduje, że człowiek ma wrażenie przebywania w klatce lub gęstej mgle, a wtedy jego percepcja szaleje.

 

Skoro tyle czuje przeciętny człowiek, to jaką męką jest przebywanie w eterze dla ducha z wyższych przestrzeni? Zadałbym jednak inne pytanie – skoro to jest takie trudne, to po co byty chcą manifestować się w świecie fizycznym? Straszenie ludzi, jest tylko efektem ubocznym tego, co napotyka człowiek – jest to przecież coś obcego, nie z tego świata. Kontakt z żywymi, inwazja, a może ucieczka przed czymś gorszym? Te wszystkie sensacyjne sugestie są bardzo ciekawe, ale prawda jest znacznie bardziej prozaiczna.

 

Manifestacje dotyczą głównie bytów, które żyją na poziomie eterycznym lub częściowo z niego korzystają oraz ludzkich dusz, do których nie dotarła jeszcze informacja o własnej śmierci (ewentualnie jest to pozostałość typu skorupa lub cień). Można więc powiedzieć, że wybitna część pojawiania się duchów, jest zrealizowana bez specjalnej woli z ich strony. Oczywiście pomijam tutaj przypadki prób skontaktowania się z żywymi bądź spirytyzm, ponieważ są dość rzadko występującymi obserwacjami.

 

Pozostaje w końcu już tylko jedna możliwość – chęć żerowania na ludziach bądź emanacjach tego świata, który jako cięższy, jest bardziej nęcący i chęć istnienia fizycznie, jest wręcz nieznośna. Powoduje to ciągłe dążenie istot demonicznych, do odczuwania zmysłami i jednym słowem mówiąc życia. Przekłada się to, na relacje o opętaniach i manifestacjach ich siły.

źródło: http://resner.pl/manifestacje-duchow/


 • 1
 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u