Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolejny obraz z dawnej przeszłości z komórką (?)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

Konrad_GK.
  • Postów: 425
  • Tematów: 122
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Dziwny element fotografii z 1890 roku. Kobieta trzyma coś, czego nie było w tamtych czasach

Często spekuluje się nad średniowiecznymi obrazami lub zdjęciami sprzed kilkudziesięciu lat na temat widniejących na nich telefonach komórkowych. W niektórych przypadkach da się wyjaśnić pewne kwestie – na obrazie „The Expected One”, gdzie dziewczyna trzyma w rękach nie smartfona, lecz modlitewnik. Jednak trudno wytłumaczyć obiekt, który znajduje się na obrazie Umberto Romano, gdzie możemy dostrzec Indianina z iPhone’em (dzieło z 1937 roku) albo na poniższym zdjęciu.

 Zdjęcie zostało wykonane przez Karla Störmera w 1890 roku. Uwagę przyciąga postać trzyjaca w rękach przedmiot. Kobieta, po prawej stronie, wygląda, jakby rozmawiała przez telefon komórkowy! Zdjęcie zostało zrobione, gdy Karl Störmer miał zaledwie 19 lat. W dodatku autor skupiał się na fotoreportażu i w swoich pracach raczej utrwalał rzeczywistość, bez zmuszania do pozowania. Co więcej, autentyczność tego zdjęcia została uznana nawet przez ekspertów. 

Trudno wyjaśnić, skąd na zdjęciu postać z trzymającym przy uchu telefonem komórkowym. Może ta kobieta pochodziła z przyszłości? Macie pomysł, jakie jest inne rozwiązanie tej fotograficznej zagadki

 

Źródło: http://podroze.onet....omorkowy/yqq5j8

 

 

 


  • 1



#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przy tej jakości zdjęcia kobieta może nawet poprawiać włosy. Nie każde trzymanie ręki koło ucha to trzymanie przy nim jakiegoś przedmiotu.


  • 0



#3

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ten artykuł na onecie to chyba prowokacja, trolling, bo nie wierzę żeby ktoś normalny wierzył, że ta kobieta trzyma telefon. Ale sądząc po zamieszczonym poście jednak są takie osoby.


  • 0

#4

Konrad_GK.
  • Postów: 425
  • Tematów: 122
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Color - ja się nie wypowiedziałem ani za ani contra. Zamieściłem arta bo pasuje jak ulał do naszego forum i tylko dlatego!!!! Nie imputuj mi więc chęci, której nie wyraziłem.
  • 0



#5

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Konrad

Sądząc po Twoich wcześniejszych postach jednak jesteś za:

 

To mogła być rzeczywiście podróżniczka w czasie rozmawiająca przez smarfona.

 

BTW IMO Indianin patrzy na TYŁ TELEFONU, na TYLNĄ OBUDOWĘ.

 

Ale dałem ci plusa za temat, więc nie taki diabeł zły jak mnie malujesz.


  • 0

#6

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

To jest jak najbardziej trolling czy po prostu ordynarna manipulacja.

Po pierwsze autor Carl Stormer robił fotki w kształcie takiego okręgu przyciętego do kwadratu. Było to związane z działaniem pierwszych, niedoskonałych jeszcze obiektywów fotograficznych:

61WoxPJ.jpg

 

 

 

 

Onet zamieścił wersję mocno przycietą by usunąć fragment całkowicie obnażający pomyłkę.

Onetowska wersja fotki wyglada tak :

st0xHmi.jpg

 

Zato najmniej przycieta forka dostepna bezproblemowo w sieci pokazuje co na prawdę sfotografował pierwszy w historii "streetphotografer":

 

DCsFag2.png

 

Proszę przyjrzeć się cieniowi. ta ręka nawet nie jest w pobliżu ucha. Kobieta z fotografii po prostu podnosi rekę do głowy. Po co ? Nie wiemy, może poprawic kapelusz?Może chce pokazać komuś gest "tu się puknij" albo chce zasłonić twarz.

Zwłaszcza  że widać po cieniu że obok niej stoi jeszcze ktoś.

A przegladając inne zdjęcia tegoż fotografa znajdujemy fotkę na któej bardzo podobna kobieta idzie z towarzyszacą jej kobietą i obie trzymaja się z a kapelusze tak jak by te kapelusze miały ciagle skłonność do spadania.

W04XHHn.jpg


  • 5



#7

abnormal.
  • Postów: 129
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ta babka z lewej poprawia antenę dookólną, a na głowie tej z prawej ląduje UFO... da się? da się !


  • 0

#8

Wirowmaker.

    Go Beyond! Plus Ultra!

  • Postów: 85
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak jak i dawniej tak jak i dziś ludzie zawsze podnosili dłoń do głowy, ucha, policzka... nie dajmy się zwariować... dawniej jak by podniosła rękę do głowy to nie było by nic specjalnego i gdyby nie powstanie telefonów komórkowych to nikt raczej by się nie doszukiwał takich rzeczy jak podróżnik w czasie z potencjalnym telefonem ... Zaczyna mi to przypominać Pareidolię ... choć to co innego ale podobny ma sens że przeglądając zdjęcia z dawnych lat ... szukamy na nich elementów czasów współczesnych. Według mnie nic specjalnego aczkolwiek miło po oglądać sobie fotki. :)


  • 0

#9

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Załóżmy na chwilę, że pani jest podróżniczką w czasie. Ubiera się jak na tamte lata przystało, więc raczej chce się wtopić w to społeczeństwo. Poco na środku ulicy wyciąga dziwne urządzenie, po to by uznaną ją albo za wariatkę gadającą do przedmiotu, albo zlecieli się ludzie chcący poznać wynalazek i może go jeszcze opatentować? To tyczy się też innych "podróżników w czasie".

Swoją drogą cienie wyglądają jakby za nią stał koleś z nożem :szczerb:


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych