Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnicze zaginięcie Piotra Kijanki z Krakowa - noc 6/7.01.18


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

Konrad_GK.
  • Postów: 423
  • Tematów: 120
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Wiem, że to nie w tym miejscu ale nie mogę znaleźć działu ,,Bieżące wydarzenia'' więc mam gorącą prośbę do jakiegoś miłego Modziaka coby transfernął wątka w jego prawidłowe miejsce no i coby mnie tu lub via PW powiadomił gdzie się temacik znalazł.

 

Idzie jak w tytule o tajemnicze zaginięcie w Święto 3 Króli Piotra Kijanki z Krakowa. Nie będę tu opisywać ocb tylko dam linka do wątku na Fakcie - tam jest wszystko opisane: http://www.fakt.pl/w...adzieje/8jez3hl.Jakby ktoś chciał to na FB'ku jest wydarzenie ,,Zaginął Piotr Kijanka!'': https://www.facebook...23599251475818/ .Tutaj jest wszystko na bieżąco podawane i dyskutowane - zapraszam :) Ja na tym wydarzeniu mam nick: ,,Konrad Osowiecki'' jakby co :)

 

Co myślicie o tym, o całej sprawie? Teraz pytam poważnie: możliwe, że Piotra porwało UFO? Albo, że uległ teleportacji i jest np. na innym kontynencie? 

 

Ja dostrzegam też podobieństwo a wręcz IDENTYCZNOŚĆ SCHEMATU WYDARZEŃ ze słynnym zaginięciem Iwonki Wieczorek: 

  • Iwonka i Piotr wyszli w ciemna noc sami
  • Iwonka i Piotr najpierw byli z towarzystwem na imprezie w knajpie
  • Iwonce i Piotrowi rozładował się telefon
  • Iwonka i Piotr znilki bez śladu po ostatnim monitoringu (i tu uwaga: ostatni oficjalny monitoring, na którym Piotr został zarejestrowany to ul. Miodowa godz. 23:30 ale z wydarzenia na FB dowiaduje się, że był nagrany tez na późniejszych monitoringach około godz. 00:00 albo nawet 01:00). 

Może więc trzeba iść w tą stronę? Może tu i tu działa(ją) ten sam/ci sami sprawca(cy)? Może to popchnęłoby obie sprawy do przodu?


Użytkownik Konrad_GK edytował ten post 13.01.2018 - 21:25

  • -3



#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co myślicie o tym, o całej sprawie? Teraz pytam poważnie: możliwe, że Piotra porwało UFO? Albo, że uległ teleportacji i jest np. na innym kontynencie?

 

Może jest na innej planecie. Poważne przyczyny jak chcesz rozpatrywać to porwanie jest możliwe ale przez ludzi, ewentualnie zabójstwo, ucieczka itp. 

 

Może więc trzeba iść w tą stronę? Może tu i tu działa(ją) ten sam/ci sami sprawca(cy)? Może to popchnęłoby obie sprawy do przodu?

Jasne, bo w Polsce mamy tylko jednego porywacza i jak ktoś zaginie to możemy podejrzewać że sprawcą porwania jest zawsze ta sama osoba.

Ty poważnie to wszystko piszesz, czy robisz sobie jakieś żarty z nas? 


  • 0



#3

Konrad_GK.
  • Postów: 423
  • Tematów: 120
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Wszystko (wiedzący) :) - przecież są historycznie potwierdzone przypadki teleportacji, np. ten żołnierz chyba z Manilli co został przeniesiony nagle gdzie indziej daleko od miejsca gdzie był. Został potem wtrącony do więzienia bo nikt mu nie wierzył. Uwolniono go dopiero gdy posłaniec porwierdził wiadomość, którą ten teleportowany żołnierz podał. Kojarzysz chyba tę historię?

A co do drugiego Twojego pytania: zaginięć bez śladu jest multum, multum jest też morderstw no więc multum jest sposobów i sprawców. Zauważ, że ja łączę tylko 2 sprawy: Iwonki i Piotra (bo naprawdę wydarzenia z zaginięciem Piotra są jak dla mnie identyczną kopią wydarzeń z Iwonką). Nie zarzucaj mi więc, że wg mnie zawsze jest tylko 1 porywacz, bo tak nie myślę wcale.
  • -1



#4

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czemu zdrabniasz Iwonę do Iwonki a Piotra do Piotrusia już nie?

 

Nie widzę tu żadnego związku.


  • 2



#5

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czemu zdrabniasz Iwonę do Iwonki a Piotra do Piotrusia już nie?

 

Syndrom faceta który nie ma kobiety i bardzo mu jej brakuje :)

Co do tematu to jedyną poszlaką łączącą obydwa przypadki jest to że wracali z imprezy. Pewnie wpadli w nieodpowiednie towarzystwo i skończyło się to czymś bardzo nieprzyjemnym.


  • 0



#6

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czy ty naprawdę z każdej sprawy tego typu musisz zrobić cyrk? :facepalm:

Ja dostrzegam też podobieństwo a wręcz IDENTYCZNOŚĆ SCHEMATU WYDARZEŃ ze słynnym zaginięciem Iwonki Wieczorek:

  • Iwonka i Piotr wyszli w ciemna noc sami
  • Iwonka i Piotr najpierw byli z towarzystwem na imprezie w knajpie
  • Iwonce i Piotrowi rozładował się telefon
  • Iwonka i Piotr znilki bez śladu po ostatnim monitoringu (i tu uwaga: ostatni oficjalny monitoring, na którym Piotr został zarejestrowany to ul. Miodowa godz. 23:30 ale z wydarzenia na FB dowiaduje się, że był nagrany tez na późniejszych monitoringach około godz. 00:00 albo nawet 01:00).

Tak, bo na wszystkie zaginięcia na świecie taki schemat pojawił się tylko w tych dwóch konkretnych sprawach. :facepalm:

A tych domniemanych ufoków czy teleportacji to już nawet nie skomentuję, bo aż szkoda.

 

Dałbyś sobie spokój, choćby przez szacunek dla zaginionego i jego rodziny. Swoją drogą, ile trzeba mieć lat, żeby wysuwać tak niedorzeczne wnioski?


  • 0



#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaginięcia w okolicach sylwestra to typowe sprawy. Ludzie przesadzają z używkami, tracą kontakt z rzeczywistością, a potem odnajdują się nieprzytomni w krzakach. Tutaj masz opisane podobne sprawy z ostatniego czasu http://www.polsatnew...niknelo-5-osob/
W Polsce rocznie gubi się około 20 tys. ludzi.
I nie pomyślałeś o tym, że tego kijankę mogła zaatakować chupacabra? Były takie przypadki, więc rozważ taką hipotezę.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 14.01.2018 - 07:56

  • 0



#8

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ludzie przesadzają z używkami, tracą kontakt z rzeczywistością...

Albo odwrotnie,  duzo myśła o przyszłości i porównują z teraźniejszością /przeszłościa. Sporo ludzi wkrótce po sylwestrze popełnia (lub usiłuje popełnić )  samobójstwo.

Spotkałem się z dwoma takimi przypadkami. Często tez ludzi e chcą zmienić przyszłość mniej drastycznie : są tak bardzo niezadowoleni ze swego dotychczasowego życia, tak bardzo go nie cierpią, że po Sylwestrze świadomość że czeka ich kolejny paskudny rok tak ich przygniata, że po prostu "wychodza" ze swojego życia. Jada "na zachód" czy nawet w ekstremalnym przypadku zostają bezdomnymi.


  • 1



#9

Taper.
  • Postów: 293
  • Tematów: 44
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gdyby nie wyszli sami po imprezie w ciemną noc, to prawdopodobnie by nie zaginęli. To nie tyle "podobieństwa" co warunki brzegowe tragedii.
  • 0

#10

Wirowmaker.

    Go Beyond! Plus Ultra!

  • Postów: 85
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trochę dziwne że Konrad pisze samymi skrótami co jest mało profesjonalne jeżeli chce nam rzucić temat na pożarcie. Linki spoko można odpalić ... ale fakt.pl ? Ten brukowiec nawet palić w piecu się nie chce a co dopiero wierzyć w jego wiarygodność która opiera się głównie na wielkich literach na pierwszej stronie tytułowej "Odsłoniła zbyt dużo" ... "Mąż obciął jej ręce" ... "Tragedia w spotkaniu z nietoperzem" - Pewnie batman :szczerb:  Ale nie będę się czepiał. Propos samej sprawy ... to trudne do wyjaśnienia widziała go kamera monitoringu świętował urodziny pijany nie wyglądał na takiego ... zaginięć jest na pęczki żadna niezwykła historia nie jest z tym związana, jeżeli nie wrócił do domu to za pewne -> porwanie, morderstwo, śmierć związana z jakąś chorobą o której nikt nie wiedział. Trudno cokolwiek tutaj dodać, to nie forum detektywistyczne nie mamy danych które ma policja jedyne co możemy to gdybać a do celu nas to nie za prowadzi a na pewno nie pomoże nam w tym wiedza z przeciętnego brukowca.


Użytkownik Wirowmaker edytował ten post 16.01.2018 - 19:49

  • 0

#11

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaginąć można szybko i z idiotycznych przyczyn. Ostatnio czytałem o takim zdarzeniu - chłopak wyszedł z dyskoteki trochę się przewietrzyć i nie wrócił. Szukali go cały dzień i nigdzie nie było Wreszcie znaleźli go w rowie melioracyjnym niedaleko dyskoteki. Wszedł na lód, ten się pod nim załamał, chłopak utonął a ciało znalazło się pod taflą, dlatego podczas nocnych poszukiwań nic nie widzieli.


  • 0



#12

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na krakowskim Kazimierzu maja ostatnio miejsce mroczne zdarzenia. 1.Pracownik restauracji poklocil sie z klientem, potem wyszedl z nozem i pomylkowo zabil niewinnego mezczyzne. 2. Znaleziono martwa pare. Prawdopodobnie chlopak zabil dziewczyne, a potem popelnil samobojstwo.
A teraz tajemnicze zaginiecie p. Kijanki. Moze zydowskie duchy maja zwiazek z tymi przykrymi historiami?
  • 0

#13

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

przecież są historycznie potwierdzone przypadki teleportacji, np. ten żołnierz chyba z Manilli co został przeniesiony nagle gdzie indziej daleko od miejsca gdzie był. Został potem wtrącony do więzienia bo nikt mu nie wierzył. Uwolniono go dopiero gdy posłaniec porwierdził wiadomość, którą ten teleportowany żołnierz podał. Kojarzysz chyba tę historię?

 


Coz za precyzja w okreslaniu o co chodzi.. Ileż źródeł, fachowych papierów na dowod tej teleportacji...
Normalnie czapki z glow.

 

Poprawiłem cytat.

Wszystko.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 26.01.2018 - 21:33

  • 0



#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Policja i straż pożarna prowadzą czynności przy stopniu wodnym Dąbie na Wiśle w Krakowie, gdzie pracownicy zapory znaleźli ciało mężczyzny. Jak poinformował rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń, nie jest wykluczone, że są to zwłoki zaginionego Piotra Kijanki. Rodzina mężczyzny ma zidentyfikować zwłoki.

http://www.polsatnew...-piotr-kijanka/

 

Jeśli okaże się że to rzeczywiście on to będzie wiadomo co się stało. Jedynie by pozostała do wyjaśnienia kwestia w jaki sposób wpadł to rzeki.


  • 0



#15

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na wp.pl napisali, iż Policja potwierdziła, że odnalezione zwłoki, to właśnie ciało zaginionego Piotra Kijanki. Świadczą o tym znalezione przy zwłokach dokumenty i inne przedmioty, takie jak telefon komórkowy czy obrączka na palcu.

 

https://wiadomosci.w...27289505678977a


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych