Skocz do zawartości


Zdjęcie

Telewizor 100" - LG trafi do księgi Guinnessa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Firma LG rozpoczyna masową produkcję telewizora LCD o przekątnej 100 cali. Dzięki temu urządzeniu LG trafi w roku 2007 do księgi rekordów Guinnessa.
Cena urządzenia nie jest jeszcze znana, ale LG twierdzi, że wyprodukowanie jednego egzemplarza pochłania aż 150 tysięcy dolarów.

Dane techniczne urządzenia prezentują się okazale: kontrast to 3000:1, reprodukcja kolorów 92%, kąt patrzenia 180 stopni, czas reakcji 5 ms, zaś rozdzielczość to 1920 na 1080 czyli pełna rozdzielczość HDTV.

Urządzenie pojawi się na półkach sklepowych w przyszłym roku.
http://wiadomosci.on...0,686,item.html
  • 0



#2

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

O BOŻE !! Takie coś mieć i sobie w domu powiesić :D :D Tylko gdzie ?? Jeszcze podłączyć kompa i masz dosłownie multimedialne domowe centrum rozrywki. To prawie tak jak wyświetlać obraz z monitora w kinie xD
  • 0

#3

kyrys.
  • Postów: 136
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szkoda tylko, że technologia LCD nie jest az taka super moim zdaniem, napewno bardziej szkodzi na wzrok niż zwykle monitory kineskopowe, no chyba ze monitor za 2k zl no to co innego :]

szkoda że nie zainwestowano takiej kasy w "zwijane monitory" nie pamietam jak to sie nazywa ale chyba samsng zaprezetowal kiedys monitor ktory mozna bylo zwinąc wsadzic do tuby i isc gdzies a przekatna tego zwijanwgo monitora bylo cos kolo 40 cali :D
  • 0

#4

Czejen.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe ile to pradu je... Faktycznie cala sciane przykryje. Nagrac sobie filmik znad morza i mozna na wakacje nie wyjezdzac - wszystko w skali 1:1 :D uffff pograc sobie na tym w NFS albo w jakis symulator samolocika :D , jak ktos mi kupi ten monitor obiecuje ze nigdy juz do kina nie pojde (wystarczy 70" ;) )

[ Dodano: 2006-11-08, 00:15 ]
[quote name='"kyrys"]Szkoda tylko' date=' że technologia LCD nie jest az taka super moim zdaniem, napewno bardziej szkodzi na wzrok niż zwykle monitory kineskopowe, no chyba ze monitor za 2k zl no to co innego :']

Otoz mylisz sie LCD nie wytwarza zadnego promieniowania. W CRT wiazki promieniotworcze uderzaja w matryce. W LCD jest to ciekla plazma ktora splywa po matrycy. Oczy sie duzo mniej mecza przy pracy z LCD. Fakt kiedys technologia LCD byla slaba (ale nie ze wzgledu na promieniotworczosc) slabe odsiwerzanie, nie mozna bylo zmienic rozdzielczosci itp. Ale obecnie monitory LCD maja duza przewage nad CRT. Dobry monitor LCD kosztuje juz 1000-1500 zl 17"-19" za 2000 kupisz juz baaardzo dobra 20" :)
  • 0

#5

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

promieniowanie z monitorów CRT jest teraz znikome i teraz się uważa, że właśnie one mają przewagę nad LCD... Tylko problem jest taki, że teraz trudno dostać dobry i tani CRT, bo powoli rezygnuje się z ich produkcji :(

Do teamtu -> Jestem ciekawy kilku rzeczy. Jakie to będzie miało rzeczywiste wymiary, ile prądu będzie ciągneło i przedewszystkim cena... Ale tak czy inaczej to będzie gdżet dla bogatych snobów, dla którym wielkośc TV jest przedłużeniem... wiadomo czego :P
  • 0



#6

CheGitarra.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też się podniecacie, ja osobiście wolałbym zwykły projektor i porządny ekran, i mamy prawie warunki jak w kinie :doom2:





_________________
Jestem kosmitą, przyznaję bez bicia... :wow:
Nie jestem wariatem... najwyżej socjopatą... :wow:
IRKEN ROX! :wow:
  • 0

#7

Labamba.
  • Postów: 59
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też się podniecacie, ja osobiście wolałbym zwykły projektor i porządny ekran, i mamy prawie warunki jak w kinie :doom2:


dokładnie, kupno najlepszego projektora byłoby tańsze niż zakup tego telewizora, skoro wyrodukowanie kosztuje 150ty to ciekawe ile bedzie kosztował w sklepie :P
  • 0

#8

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jezu ! 150x3,5 = 525tyś zł + narzutka cenowa importera jakies 50tyś Dołączona grafika
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych