Skocz do zawartości
Zdjęcie

Pozaziemskie bakterie w próbówkach, odkrycie kosmonautów z Rosji.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

Sanctus
  • Postów: 98
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

6d1d2f369ecb32c051f90d1773b7.jpeg

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ISS / Źródło: Wikimedia Commons

 

Naukowcy znaleźli żywe mikroorganizmy z kosmosu podczas misji rosyjskiego segmentu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Rosyjski kosmonauta Anton Szkaplerow powiedział, że najprawdopodobniej nie stanowią one żadnego zagrożenia.

 

Według Szkaplerowa, podczas spacerów w przestrzeni kosmicznej astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pobrali próbki z miejsc, w których nagromadzenie odpadów paliwowych jest wyjątkowo duże. Następnie próbki zostały odesłane z powrotem na Ziemię.

 

Wyniki przeprowadzonych badań wskazują, że w próbówkach znalazły się nowe mikroorganizmy. Ponieważ zawartość próbówek była badana przed i po pobraniu materiałów, oznacza to, że mikroorganizmy muszą pochodzić z kosmosu. Anton Szkaplerow poinformował, że wszystkie bakterie zostaną dokładnie zbadane. Jednak według Rosjanina nie stanowią one żadnego zagrożenia dla ludzi. – Musimy jednak mieć stuprocentową pewność, dlatego też analizy będą bardzo dokładne – podkreślił ekspert w rozmowie z rosyjską agencją TASS.

 

Astronauta dodał, że na powierzchni ISS znajdowały się także bakterie pochodzące z Ziemi. Mimo tego, że przebywały one przez trzy lata w powierzchni kosmicznej i były narażone na gwałtowne zmiany temperatury od -150 do + 150 stopni Celsjusza, przetrwały w idealnym stanie.

 

 

Źródło: https://www.wprost.p...probowkach.html


  • 5

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u