Skocz do zawartości
Pora zaSZAReć, jako że ruszyła kolejna edycja Złotych Szaraków -- zagłosuj i Ty!


Zdjęcie

Samochodem do Marsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

Dager
  • Postów: 2994
  • Tematów: 62
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Właściciel SpaceX Elon Musk ogłosił, że w pierwszym locie testowym najnowszej rakiety Fakcon Heavy, ładunkiem będzie auto elektryczne 'Roadster", produkowane w jego fabryce "Tesla". Wiśniowego koloru samochód o wadze 1250 kg zostanie umieszczony w komorze ładunkowej na szczycie rakiety i wystartuje w kierunku planety Mars na początku stycznia 2018!

 

189ceb32bdd11.png

Elon Musk i jego wiśniowy "Roadster".

 

Oczywiście, nie jest pewne, czy auto dotrze do Marsa, niemniej test nowego i potężnego FH jest obarczony pewnym ryzykiem, gdyż jest wiele niewiadomych co do tego, jak ta rakieta zachowa się w locie, szczególnie w momencie rozdzielania dwóch busterów, wspomagających środkowy rdzeń napędowy. W momencie zapłonu niemal równocześnie zostanie uruchomionych.27 silników Merlin o sumarycznej sile ciągu - 2300 ton, zaś masa startowa tej rakietowej machiny przewyższy 1400 ton.

 

29511c6718e67.png

Wizja artystyczna ukazująca start rakiety Falcon Heavy.

 

Ktoś zapyta - co to za fanaberie? Otóż nie, ponieważ pierwszy test lotny i tak musi się odbyć, lecz z braku ładunku i ryzyka jego utraty, Elon Musk zdecydował się na taką ekstrawagancję. Trzeba przyznać, że ma facet fantazję.

 

Zdjęcia - SpaceX

 

Link: https://spacex.com.p...u-falcona-heavy


  • 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u