Skocz do zawartości
Zdjęcie

Oliver de Sagazan - Niepokojąco utalentowany.


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

Komarzyca.

  The daughter of Satan.

 • Postów: 114
 • Tematów: 11
 • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oliver de Sagazan
(ur. 1959 w Brazzaville, Congo ) to francuski artysta, malarz, rzeźbiarz i performer. Praca De Sagazana koncentruje się wokół artysty tworzącego warstwy gliny i farby na jego własnej twarzy i ciele . Jego twórczość znalazła się w 2011 roku w dokumencie dokumentalnym Samsara autorstwa Rona Frickego. Współpracował z Mylène Farmer, inspirując i pojawiając się w filmie dla À l'ombre i FKA Twigs dla jej Performance Piece Rooms, współpracował z Nickiem Knightem i Gareth Pugh.

 

299968_569954306354310_705678231_n.jpg?o

 

Ciekawostki 

 • Miał swoją role w filmie Chanel Zero Candle Cove - Jako mało istotna postać, zbieracz skór.
 • Jego filmy wykorzystywano w wielu Pastach na Youtube oraz poszczególnych scen na stronach jako obrazków.
 • Oliver w jednym z wywiadów wposmniał że choruje na psychozy, w innych swoich wypowiedziach już nigdy
 • więcej o tym nie powiedział a pytających spławia że z każdym jest coś nie tak. 

( Pasta z udziałem Olivera filmu nosi nazwę " Brama Umysłu ". Którą można przeczytać w internecie albo posłuchać

na youtube audio, linki podane na dole. ) 
 

* Psychoza - lub ‘stan psychotyczny’ to stan umysłu, w którym występują poważne zaburzenia w postrzeganiu rzeczywistości. Osoba chora może widzieć, słyszeć, czuć lub nawet smakować rzeczy, których nie ma w rzeczywistym świecie. Może również doświadczać zaburzeń toku myślenia np. wierzyć, że ktoś chce jej zrobić krzywdę. Zależnie od objawów wyróżniamy kila rodzajów zaburzeń psychotycznych. 

 

 

Egzystencjalna transmutacja
To historia niezaspokojonego pragnienia artysty, pragnie " ożywić " swoje dzieła, dać im życię. W geście desperacji artysta nakłada na siebie wielokrotnie dużo warst gilny , zazwyczaj na głowie ale również bywa że na całe swoje ciało. " Rzeźbi " sam na sobie, interesujące, prawda? Jak tłumaczy sam Oliver, wyniszcza swoją tożsamość stając się żywym dziełem sztuki. Artysta doznaje bardzo mocnych doznań uczuciowych podczas takowej sesji , mówi że pragnie dorzećdo środka samego siebie. 


W fascynującej i ekspresyjnej interpretacji całości Sagazan zmienia tożsamość na scenie - od człowieka do zwierzęcia i od zwierzęcia do kilku hybrydowych stworzeń. Przebija i rozbija warstwy twarzy w gorączkowym poszukiwaniu nowej istoty i formy. W tym sensie Sagazan oświadczył: "Jestem zdumiony widząc, do jakiego stopnia ludzie uważają, że normalne, a nawet trywialne, jest życie". W Transmutacji pojęcie życia nabiera nowego znaczenia, oferując urzekające, niepokojące i poruszające spojrzenie na alternatywną jaźń całkowicie wolną od zahamowań.

Olivier De Sagazan, urodzony w Kongo i wychowany we Francji, jest biologiem treningowym, który zaczął pogłębiać sztukę ponad dwie dekady temu. W swojej pracy bada swoje ciało, a także struktury, które określają jednostkę jako dyktat społeczeństwa, kultury i historii.
Poprzez proces twórczy wykuwa, a następnie zdejmuje warstwy gliny, aż zostanie ujawniona dzika, pierwotna i wyzwolona osoba.

Przemienienie powstało w 1999 roku jako seria prac, które dotyczą poszukiwania szamanistycznej, zwierzęcej i nieugiętej istoty ludzkiej natury. Zagubiony w mroku i prochu jego pracowni, w ostatnich latach zaskakuje artystą nowe życie i ponad trzy miliony odsłon na YouTube, które dla spektaklu tanecznego to coś wyjątkowego.

 

e42e30bf61b944aae8f4ae2e0bfe9b11--olivie

 

 

Nie wykluczałabym również choroby Aspargera u Olivera.

 

Źródła : 

https://en.wikipedia...vier_de_Sagazan
https://www.youtube....agazan/featured
http://www.psycholog...t-psychoza.html
http://www.filmweb.p...ove-2016-747881
http://pl.creepypast...i/Brama_Umysłu

https://www.facebook.com/Sagazan/


 • 0

#2

Spybot.
 • Postów: 21
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widziałem jego dzieła ale nie widziałem że robi aż taki performance. Jest co podziwiać jak tworzy sam z siebie, swoje żywe obrazy :) Jeśli chodzi o taki styl sztuki czasem się śmieje że ludzie do tego podchodzą bez przymrużenia oka.


 • 0

#3

Komarzyca.

  The daughter of Satan.

 • Postów: 114
 • Tematów: 11
 • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jego żywe rzeźby nie są w sobie samymi rzeźbami bo są uwiecznione wyłącznie na filmach video, a jego normalne rzeźby które sam wykonuje z gliny i gipsu nie są tak piękne tak jak to robi na swoim ciele , moim zdaniem oczywiscie.


 • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u