Skocz do zawartości
Proszę pamiętać, że od godziny 0:00 11 lipca do godziny 21:00 12 lipca obowiązuje cisza wyborcza.


Zdjęcie

Symbole satanistyczne


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
 • Postów: 460
 • Tematów: 63
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Symbole satanistyczne

 

W tym wątku podzielimy się wiedzą na temat symboli.  Treść pracy jest w rzeczywistości pewną prezentacją, którą chciałem się z wami podzielić i trochę ją odświeżyć aby lepiej to wszystko się czytało. Zacznijmy od opisu poniższego symbolu:

 

Enneagram - Nonagram

 

 

tIeyb58.png

 

Enneagram - to dziewięć gwiazd skomponowanych z trzech pokrywających się trójkątów.

 
W ezoterycznej kabalistycznej tradycji Enneagram reprezentuje sefirota Yesod na kabalistycznym drzewie życia : księżyc, sny i iluzje. Inny typ enneagramu został wymyślony przez ezoteryka i filozofa Gurdjieff-a, który przedstawił w nonagramie dziewięć reprezentujące leżącą u podstaw geometrię wszechświata. Gwiazda Nonagram jest symbolem osiągnięć i stabilności. Dziewięć jest liczbą znanych planet w układzie słonecznym i liczbą bóstw w Enneadach starożytnego Egiptu. Egipcjanie grupowali swoje bóstwa na wiele sposobów. Najbardziej popularny to Tridium , na przykładzie Ozyrisa, Izis i Horusa (typowo bóg, bogini i młody bóg, trzy trójkąty w trójcy).

 

Pentagram Satanistyczny

 

31X7hoa.png

 

Tak zwany "Mendes Pentagramu" lub emblemat "Szabasowy Kozioł" zostały wymyślone w 950 roku i fałszywie przypisany dziewiętnastowiecznemu okultyście Eliphasowi Leviemu. Uproszczona wersja symbolu została adaptowana jako emblemat Kościoła Szatana w 1966 Antona Szandora LaVeya. Hebrajskie listy tłumaczą pentagram jako symbol "Lewiatana" mitycznego morskiego potwora ze Starego Testamentu. Ten emblemat nazywany jest przez dzisiejszych satanistów Kozłem Judasza. Jak wierzono pentagram satanistyczny tworzą 4 żywioły i piąty element w przypadku pentagramu ochronnego miał być to duch bądź inna siła wyższa. W owym pentagramie piątym elementem staje się człowiek w niektórych wierzeniach demon . Tak też łącząc 4 elementy i siebie jako piąty, czy inaczej łącząc cztery elementy w sobie, można poniekąd osiągnąć swoisty piekielny ideał, otwierający portal do boskości.

 

Septagram - Elven star

 

X8Ox6mf.png

 

Septagram lub siedmioramienna gwiazda jest symbolem syntezy i mistycyzmu z powodu jego związków z liczbą siedem.

 

Jako wyraz liczby siedmiu i w reprezentujący okultystyczne inteligencje i piękno całości (tęcze i symfonie są pochodne od siedmiu), septagram jest łączony do Kabalistycznego drzewa życia, reprezentując sefira Netsach. Innym systemem siódemek które mogą być wiązane z septagramem jest siedmiu latifah (subtelne zdolności). Muzułmański Mistyk i siedmiu największych hinduskich czakr uważali za septagram- podstawę chakra (Muladhara), sakralny chakra (Svadisthana), słoneczny splot chakra (Manipura), serce chakra (Anahata), gardło chakra (Vishuddi), brew chakra (Ajna) i koronę chakra (Sahasrara).

 

Alfa i Omega

 

fly_god_by_tikos-d6pi0e7.jpg

 

Alfa i Omega stanowią pierwszą oraz ostatnią literę greckiego alfabetu. Są więc początkiem i końcem, rodzajem klamry spinającej alfabet czyli życie ludzkie. W Biblii (a dokładniej: w Apokalipsie) występują jako określenie Boga: "Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec." (Ap. 22,13), jednakże na grobach żydowskich też można je napotkać. W naukach tajemnych stanowią formułę wzywającą duchy dobra często symbolizują nieskończoną wiedzą czy informację.

 

Bafomet

 

du_bafomet_by_therealvanilla-da77hod.png

 

W swojej książce o sufich, słynny arabski badacz magii i nauk tajemnych, Idries Shah pisze, że Bafometem jest głowa sufickiego mistyka zwanego Hallaj, straconego za odmowę wyjawienia duchowych tajemnic. Po odcięciu jego głowy, królowa-matka kalifa nakazała ją zabalsamować. Później głowa Hallaja weszła w posiadanie mistrzów Sufi, którzy przypisywali jej magiczne moce. Shah twierdzi, że Hallaj, "syn wdowy", był nie tylko Bafometem, ale także pierwowzorem postaci Hirama Abiffa, która odgrywa główną rolę w symbolice i rytuałach lóż masońskich (masoneria utrzymuje, że jest spadkobiercą templariuszy). Hiram Abiff, mistrz mularski, budowniczy Świątyni Salomona, został zabity przez swoich pomocników, kiedy odmówił im zdradzenia swej sekretnej wiedzy. Stąd masoni nazywają siebie "synami wdowy", czyli żony zamordowanego Mistrza.

 

Czarne Słońce

 

KhCKmej.png

 

Czarne Słońce jest emblematem składającym się z trzech swastyk, których granice są odziane w okrąg formujący obraz słońca. Symbol czarnego słońca można znaleźć jako ornament podłogi zamku Wewelsburg w Niemczech (centrum świata Himmler-a, gdzie odbywały się zloty i przyjęcia nazistowskich partii centrali SS). Heinrich Himmler zaczerpnął wzór ze starego aryjskiego emblematu, mającego imitować okrągły stół króla Artura ; każdy promień na słonecznym kole miał reprezentować jednego rycerza czy oficera SS.

 

Cztery Żywioły - Narzędzia Magii

 

Symbol Ziemi

9nBo0Cy.png

 

Magiczno alchemiczny symbol dla ziemi (trójkąt w dół z kreska w środku). Jeden z 4 alchemicznych elementów, reprezentujący wszystko co zimne i suche - ziemia reprezentowała fizyczne doznanie. W ezoterycznej tradycji, ziemia reprezentuje manifestację materii. Odnosi się do wszystkiego co tworzy podstawę i podłoże.

 

Woda - Lewiatan, Alkohol - Puchary

QymiFm3.png

492324-200.png

 

Magiczno alchemiczny symbol dla wody (trójkąt dół). Jeden z 4 alchemicznych elementów, reprezentujący wszystko co zimne i wilgotne - woda reprezentowała intuicje. Symbol jest odwróconym trójkątem, który przedstawia wodospadowy spływ w dół. Jeżeli połączymy ten symbol z trójkątem ognia otrzymamy pieczęć Salomona, czy Heksagram. W Rytualnej magii i tradycjach Wicca, elementarnymi duchami wody były Nimfy wodne. W Alchemicznej tradycji, elementarne duchy wody miały cechy kobiece.

 

Powietrze - Lucyfer, Trawa - Miecze

 

big_P1011738557678.JPG?lm=1494416722

Ion8pzE.png

 

Alchemiczny symbolu dla powietrza (trójkąt góra z kreską). Jeden z czterech alchemicznych elementów. Powietrze ma własności chłodu i suchości. Towarzyszy oddechowi, życiu i komunikacji. Element powietrza miał również symbolizować oświecenie, gdyż by pewne rzeczy pojąć, potrzeba czasem silnej wichury. Elementarnie symbol wywodzi się z heksagramu.

 

Ogień - Szatan, LSD - Buławy

 

pic%5CB%5CU%5CBulava.jpg

 

D4m6FZE.png

Alchemiczny symbol dla ognia (trójkąt góra). Jeden z czterech alchemicznych elementów, Ogień ma własności gorące i suche, symbolizuje emocje, czasem autorytet.

 

Gwiazda Chaosu

 

ZkDMMaT.png

 

Gwiazda Chaosu jest wymówionym środkiem do celu z ośmioma strzałkami wychodzącego z centralnego punktu. Oryginalnie została zaczerpnięta od autora fantasy Michael-a Moorcook-a jak symbol chaosu (nieskończonych możliwości). Koło Chaosu, zostało zaczerpnięte jako symbol Magii Chaosu. Obecny wygląd został pierwszy raz przedstawiony, przez autora i maga Peter-a Carroll-a.

 

Labirynt

 

q7pKFbm.png

 

Labirynt jest wijącą się ścieżką, często przypominającą swoim całościowym wyglądem spiralę. Labirynty pojawiają się w starożytnych kulturach i prawie zawsze mają duchowe znaczenie. Podobne wzory labiryntów można odnaleźć w neolitycznej sztuce, na rodzimych ziemiach Ameryki i nawet w starożytnych miejscach zamieszkiwanych przez Wedów.

 

Labirynty pojawiają się w czasach średniowiecza, gdy często były umieszczane na podłogach katedr. Były używane jako swego rodzaju miniaturowe pielgrzymki-często pielgrzymi podróżowali na kolanach modląc się nieprzerwanie. Labirynty przeżywają swoje odrodzenie - są wspólne dla kościołów i neopogańskich sanktuariów.

 

Mjolnir

 

maOvZno.png

 

Mjollnir (Mjolnir) [duński i norweski: Mjølner ; islandzki i niemiecki: MjĂślnir ; szwedzki: MjĂślner] - "ten, który miażdży".

Symbol wywodzący się z mitologii nordyckiej. Bojowy młot boga Thora, jednego z najwyższych bogów w panteonie Asów, syna Odyna. Według Eddy Poetyckiej [zwartego źródła mitów nordyckich] wykonany przez Broka i Eitri'a, krasnoludów, którzy za sprawą jednego z forteli Lokiego [towarzysza Asów, tytana sprawującego władzę nad ogniem] stworzyli wiele magicznych przedmiotów, którymi obdarowani zostali bogowie.

 

FBxv6QW.png

 

Octagram - jest symbolem pełni i regeneracji.

Przez jego związki z wielką ósemką - składa systemy Wschodni i Zachodni - znaki I Ching i pogańskie koło roku - octagram zysków jego konotacje całości, odrodzenie i cykliczna nieskonczonosc.

 

Octagram stowarzysza wzmacniające symbole które poświęcone są nieskończoności, Forma figury z ośmioma ramionami ma oznaczać związek ośmiu podstawowych bóstw starożytnego Egiptu, Ogdoad. Octagram skojarzony wielokąt, ośmiokąt, jest pośredni miedzy kwadratem i okregiem, potwierdzającym zmysł duchowej regeneracji. Jako wyraz liczby ośmiu jego sens polega na komunikowaniu się całość i regeneracji, octagram jest łączony do Kabbały sefira Hod.

 

Odwrócony krzyż.

 

CWidft1.png

 

Odwrócony krzyż, często nazywany Krzyżem Świętego Piotra, został użyty jako emblemat Satanizmu, chociaż częściej przez niesatanistów niż zwolenników. Historycznie, był symbolem pokory i męczarni świętego Piotra, który został powieszony głową w dół odmawiając powieszenia jak Chrystus.

 

W dzisiejszych czasach symbol obróconego krzyża może symbolizować przeciwstawność do dogmatu chrześcijańskiego a szczególnie dla Satanistów przeciwieństwo Chrystusa czyli rasowego Antychrysta. Odwrócony krzyż jest też ezoterycznym symbolem odwrócenia, i jest wiązany z XII kartą tarota Wisielcem.

 

Okrąg – Krąg - Enso

 

MkE0xbK.png

 

Enso (po japońsku okrąg) jest dla Zen symbolem absolutnym, prawdziwej natury istnienia i oświecenia.

Jest symbolem łączącym widoczne i ukryte, proste i głębokie, puste i pełne. Możne przez niego wyrazić nieskończoność, pamiętając, że Enso nie zawiera się sam w sobie, jednak zmierza do nieskończoności. Nie jest zbiegiem okoliczności, że uczucie satori, stanu duchowego oświecenia (poza problemami dyskryminacji i odmienności czy różnicowania), często jest opisana jak tamta nieskończona przestrzeń.

 

Om

 

pHLGZQ5.png

 

Om jest używany jako wizualny i dźwiękowy symbolu w wielu tradycjach, a przede wszystkim jest najbardziej czcigodnym hinduskim symbolem duchowego poznania. Istotą rozważań ma być najwyższe imię Boga, synonimiczne zarówno jako Najwyższe Bóstwo i Osobisty Bóg, reprezentując pojęcie że boże i indywidualne świadomości są tak samo istotnie. Tradycja sylaba ma korzenie jako dźwięk Tworzenia, wyrazu przez które wszystkie rzeczy zostały kształtowane i który kontynuuje przenikanie wszystkiego.

 

Pentagram

 

Pentacle_background_black.PNG

 

Pentagram - pięcioramienna gwiazda w kole.

Pentagram uznawany był za symbol prawdy. Interesowali się nim m.in. Pitagorejczycy. Uznali go za symbol doskonałości, gdyż odnaleźli w nim złote proporcje, a w czasach gdy musieli się ukrywać używali go jako znaku rozpoznawczego.
Kościół uznał pentagram za symboliczne wyobrażenie głowy diabla Bafometa, którego rzekomo czcili templariusze. W Rennes le Chateu (we Francji) znajduje się chyba najsłynniejsza budowla związana z Zakonem. Zbudowana jest ona na planie ogromnego pentagramu uformowanego przez okoliczne wzgórza. Dopiero w XIXw. były ksiądz, Alphonse Louis Constans, lepiej znany jako Eliphas Levi wprowadził podział na pentagramy "dobre i złe." Za pozytywna wersje znaku uznał pentagram pionowy (odwrócony jednym wierzcholkiem do góry) a za negatywny odwrotna wersje (dwoma wierzchołkami do góry).

 

Pieczęć Babilonu

 

92wYId9.png

 

Ta siedmioramienna gwiazda, jest symbolem wybranym przez Aleister Crowley-a by symbolizować Babilon, Thelemiczną personifikacje, kabalistyczne sfery Binah . Siedem ramion jest siedmioma literami słowa Babilon, 7 planetami, 7 zasłonami i 7 czakrami.

 

Swastyka

 

flaga-3-rzeczy.png

 

Swastyka to symboliczny i ornamentalny znak w postaci równoramiennego krzyża o ramionach zagiętych pod kątem prostym w tym samym kierunku. Jako symbol pomyślności i szczęścia była szeroko rozpowszechniona w starożytnym i we współczesnym świecie.
Słowo swastyka wywodzi się z sanskrytu (svastikah) i oznacza "wiodący do pomyślności";. Możemy je podzielić na dwie części: SU- (dobry, dobrze) i -ASTIKAH (być, będąc). Zarówno swastyki o ramionach zagiętych w prawą jak i w lewą stronę używane były w Indiach. Prawdopodobnie ze względu na swój prosty kształt, swastyka używana była całkowicie niezależnie przez różne społeczności w różnych rejonach świata. Jedno z najstarszych malowideł przedstawiających swastykę pochodzi z okresu paleolitu, co sugeruje, iż powstało co najmniej 10.000 lat temu. W tradycji chińskiej, symbol swastyki i jej znaczenie pomyślności, pojawił się około 2.000 lat temu wraz ze sprowadzeniem Buddyzmu z Indii do Chin. Swastykę odkrywano w znaleziskach z późnego neolitu na Bliskim Wschodzie, w późniejszych w Babilonie i u Hetytów. W epoce brązu znana była już w Troi, Mykenach, Skandynawii, później w Grecji, Italii, Chinach, Japonii.

 

Trójkąt Nadlera

 

Metoda Prognostyczna  to metoda, której twórcą jest Nadler, wychodzi z systemu tzw. systemu idealnego.
U podstaw zaproponowanej przez niego metody badań leży model systemu idealnego, który stanowi pewien wzorzec, wytyczną dla projektantów nowej organizacji. Postępowanie właściwe w metodzie prognostycznej można ująć jako jednoczesne, systematyczne badanie systemów wyobrażalnych, idealnych, wzorcowych i istniejących w taki sposób, aby z nieosiągalnego modelu przejść do systemu możliwie realnego i najbardziej skutecznego, ale musi to być system, który da się zrealizować w praktyce.

 

Wąż Ourboros

 

9qiyOuN.png

 

Wąż jest tak potężnym symbolem, pojawiającym się w tak wielu kulturach i pełniącym tak różnorodne role, że oczywiście nie będę w stanie wyczerpać tematu i dokładnie zanalizować wszystkie sposoby jego przejawiania się. Jest zapewne nieskończoną przemianą, pojawiał się w roli boga, szatana, był wszechświatem, symbolem zła, mądrości, siły, itd.... To właśnie węże jako najbardziej zagadkowe stworzenie symbolizował wszystkie te siły, które wypełniały przestrzeń nieświadomego życia wszechświata. Jego wieloznaczność, jego naga obecność w trakcie zrzucania skóry sprawiały, że rzucał wyzwanie światu jednoznaczności, reprezentowanemu przez monoteizm. Mógł przybierać różne postacie, a jednak za każdym razem jego właściwe znaczenie było nieuchwytne.

Ta niejednoznaczność węża sprawiała, że wymykał się on wszelkim klasyfikacjom opierającym się na dualistycznych podziałach. Wąż był poza dobrem i złem, poza tym, co kobiece i tym, co męskie, a jednocześnie potrafił uosabiać zarówno dobro i zło.

 

Yin Yang

 

bjUpBr0.png

 

 

Z koncepcją Zmiany jako powszechnego prawa naturalnego, bezpośrednio wiążą się poglądy Chińczyków na dwie siły działające w przyrodzie - yin i yang. Yang jest siłą jasną, pozytywną, męską, tworzącą Niebo. Jest dniem, światłem i lekkością. Yin natomiast jest siłą ciemną, negatywną, żeńską, tworzącą Ziemię. Jest mrokiem i mocą przygniatającą. Rozważając Istotę obu sił trzeba pamiętać, iż każda z nich zawiera w sobie odrobinę siły przeciwnej, co daje niejako piętno współistnienia: jedno jest przeciwne drugiemu, a w sumie składają się na całość. Ową całością jest Uniwersum, gdzie yin i yang, dzięki swojemu przeciwieństwu, są siłami mogącymi wszystko stworzyć. Sam proces tworzenia polega na przezwyciężeniu oporu, który jest nie tylko przyczyną, ale i koniecznością powstania nawet najdrobniejszych rzeczy i zjawisk. Upraszczając można stwierdzić, iż świat zbudowany jest wyłącznie z pierwiastków yin i yang, a każda rzecz czy zjawisko zawiera inną ich kombinację.

 

Źródło: http://slideplayer.pl/slide/10236319/


 • 3

#2

Zaciekawiony.
 • Postów: 7685
 • Tematów: 80
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Listę chyba kompilował jakiś ksiądz, brakuje jeszcze satanistycznego motylka i jednorożca.


 • 3#3

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
 • Postów: 460
 • Tematów: 63
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A tutaj symbol enso w graficznym wydaniu.

 

Właśnie zastanawia mnie też ten pentagram pionowy (Odwrócony jednym wierzcholkiem do góry) , bo to przecież nie jest symbol satanistyczny wg. Tegoż księdza, który to określił, a istnieje tu pewne odniesienie, które mnie zastanawia czyli: co robi ten pionowy pentagram wpisany w czoło bafometa


 • 0

#4

szczyglis.
 • Postów: 1174
 • Tematów: 23
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

co robi ten pionowy pentagram wpisany w czoło bafometa

Pewnie to samo co połowa pionowego pentagramu wpisana w znaczek na uniformie kapitana Pickarda.

 

m75Eq55.jpg

 

Bo i z taką teorią się kiedyś w internetach spotkałem - że Star Trek to zakamuflowana masońska propaganda, która w cwany sposób podświadomie zaszczepiać miała w umysłach młodych ludzi zamiłowanie do satanistycznych kwestii. Tak więc, jeśli oglądał ktoś w młodości Star Treka to niestety - nawet o tym nie wie, a jest już szatanistą. 


 • 2#5

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
 • Postów: 460
 • Tematów: 63
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ah tak? więc pewnie i to zainspirowało tych ludzi, a przynajmniej cześć z nich:

 

 

Żarty żartami, ale z jakiegoś powodu te symbole istnieją, czy myślicie, że to pewien plan, część manipulacji? w moich oczach tak to właśnie wygląda, religia (jakakolwiek) potrafi ludźmi kierować o ile sobie na to pozwalają, nawet jeśli by nie było religii to zawsze znajdzie się jakaś inna forma kontroli, dajmy na to prosty regulamin, wymyślony przez jakiegoś wodza w państwie - x, uznajmy, że to samo stanie się w państwie - y. I powiedzmy pierwsza zasada byłaby taka: "nie wolno wpuszczać cudzoziemców na terytorium państwa, nie wolno im pozwolić na przekroczenie granicy" dalej kolejne zasady, a na końcu napis: "przestrzeganie tych praw zapewnia dobrobyt i przychylność kraju dla jednostki, a także przyczynia się do ulepszania samej cywilizacji natomiast łamanie zasad zwiastuje śmierć lub skazuje na wygnanie" taka postawa wobec państwa do swoich obywateli każe robić z siebie nacjonalistów ograniczając przy tym ich wolność, demokracje, podstawowe prawa.


 • 0

#6

Urgon.

  Młot na matolice

 • Postów: 1293
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

A czy zauważyłeś, że we wszelkich listach imion demonów i diabłów kompilowanych przez KRK te imiona należą do bogów z innych religii i wierzeń? Tak samo jest z symbolami różnego rodzaju. Jak ktoś jest kopnięty, to diabelską symbolikę i propagandę zła znajdzie w serku homogenizowanym...

Użytkownik Urgon edytował ten post 28.10.2017 - 20:07

 • 0

#7

noxili.
 • Postów: 2770
 • Tematów: 17
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Każda religia jakoś wykorzystuje innych bogów zwłaszcza tych pokonanych.Powiedziłbym nawet że kazda ideologia. A to przerabia "innych bogów" na arcywrogów, czasem na co pomniejszych pomagierów czy czasem na lokalnych mesjaszy.Taka jej przypadłość i cecha. Zresztą identycznie traktuje interesujące święta. Boże Narodzenie(Swięto Zimowe) to już chyba z kilkadziesiat razy zmieniało charakter.


 • 0#8

szczyglis.
 • Postów: 1174
 • Tematów: 23
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powodem jest nie tylko manipulacja i potrzeba wykoszenia "konkurencji". Jest ona oczywiście tym nadrzędnym czynnikiem - celem głównym, ale pośrednio jest tutaj jeszcze jedna ciekawa rzecz: zwykła psychologia i aspekt związany z kwestią posiadania "wspólnego wroga". Ludzie muszą posiadać jakiegoś wroga (tak to już jakoś z nami jest), a wspólny wróg "tam" jednoczy ludzi "tutaj". To się oczywiście finalnie przekłada na jeszcze większą manipulację, ale chodzi tu głównie o to, aby dana kupka ludzi trzymała się jednego schematu. To się zresztą nie tyczy jedynie religii - zauważcie, że dotyczy to kompletnie wszystkiego, od państwowości zaczynając (wspólny wróg - inne państwo, nawet jeśli nie ma żadnej wojny i nic krajowi nie zagraża to kieruje się politykę tak, aby utrzymywać o takim wrogu świadomość w narodzie), a na tak błahych sprawach jak piaskownica kończąc (dokopmy tym z drugiego osiedla, bo to nasz wróg). Taka już jest ludzka psychika, zostało to zauważone już dawno temu i jest z powodzeniem wykorzystywane praktycznie wszędzie. Obrzydzanie teraz (np. w religii) wszystkiego tego co należy do "konkurencji" (imiona, symbole, etc.) i dopisywanie tego na konto wspólnego wroga (np. tutaj - szatana) jest zagrywką starą jak świat. Prosty psychologiczny trick, który następnie w podświadomości ludzkiej niejako z automatu buduje wizję zagrożenia ze strony tego, czy tamtego. Tym samym - ludzie sami (nawet podświadomie) zaczynają walczyć z narzuconym przez "władcę" wrogiem, a sam "władca" może sobie w tym czasie spokojnie zajadać popcorn.

 

Wszyscy się takim manipulacjom poddajemy, w większym, lub mniejszym stopniu i nawet o tym nie wiemy, bo dana kwestia (czy nawet symbol) powtarzana 1000 razy pod rząd w końcu gdzieś tam w jakiś sposób zagnieżdża się człowiekowi w głowie i zaczyna żyć własnym życiem. Nie ma na to mocnych - każdy jest na to podatny, przy czym jedynie dla każdego z nas mogą to być co najwyżej inne kwestie, bo sam schemat działania jest wszędzie taki sam - prosty, uniwersalny i oparty na skojarzeniach. 

 

Symbole z takich "list" nie mają za zadanie straszyć, przekazywać informacji, ani przywoływać jakichś demonów.

Mają jedno zadanie: żeby ludzie skojarzyli je sobie jak najlepiej i przypisali je na konto "wspólnego wroga", jakikolwiek on nie jest.

Zadajcie sobie pytanie: ilu satanistów w życiu spotkaliście? Na ilu czarnych mszach byliście? Z iloma diabłami mieliście do czynienia? No właśnie. A mimo tego każdy podświadomie wie, że pentagram, czy odwrócony krzyż kojarzy się z jednym, bo tak to zostało zaszczepione i to bynajmniej nie przez żadnego szatana.


Użytkownik szczyglis edytował ten post 28.10.2017 - 22:39

 • 1#9

Urgon.

  Młot na matolice

 • Postów: 1293
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Dualizm "my vs. oni" to podstawa religii poniekąd monoteistycznych, toż to analogia dla "dobro vs. zło" czy "Bóg vs. Szatan". Religie dualistyczne i politeistyczne rozpoznają aspekt zła/Szatana jako element natury i dopisują do nich rytuały, modlitwy i ceremonie mające na celu zła poskromienie lub ograniczenie. W religiach monoteistycznych zło staje się wrogiem naturalnego porządku świata, co prowadzi nie tylko do konfliktów międzyludzkich (inny = zły), ale też do zachwiania obiektywnego porządku świata. W katolicyzmie prawie wszystkie aspekty ludzkiej seksualności są traktowane jak coś złego, co prowadzi do chorej percepcji tej sfery ludzkiego życia i długiej listy grzechów przeciw "naturze", jak ją prymitywnie pojmuje KRK. W rzeczywistości za grzech uznaje się zdrowe odruchy i zachowania wynikające z ludzkiej natury, ewolucji i rozwoju ludzkiej seksualności. To, co KRK robi z tym może prowadzić do nerwic seksualnych, zaburzeń i innych problemów psychologicznych. Tylko to jest ignorowane, bo ważne jest udowodnienie, iż ta konkretna ideologia jest jedyną, słuszną ideologią. Nawet jak tak nie jest...
 • 0

#10

noxili.
 • Postów: 2770
 • Tematów: 17
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W rzeczywistości za grzech uznaje się zdrowe odruchy i zachowania wynikające z ludzkiej natury, ewolucji i rozwoju ludzkiej seksualności.

 

Na przykład kazirodztwo??Zoofilię???Nekrofilię? No to ja dziekuję za takie zdrowe odruchy.

 

To sa "zdrowe odruchy" tolerowane prze inne niektóre religie. Tak że ja bym się jednak wstrzymał z takim sformułowaniem.


 • 0#11

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
 • Postów: 460
 • Tematów: 63
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chodzi zapewne o masturbację także może być w tym trochę racji. Kościół uznaje, że kiedy dochodzi do rękoczynu to innymi słowy do grzechu. Lecz naukowcy określili takie odruchy jako naturalne i sprzyjające zdrowiu np. Podczas stymulacji seksualnej w męskim ciele aktywuje się system odpornościowy, ejakulacja może obniżyć ryzyko zachorowania na raka prostaty, w przypadku kobiet masturbacja może zapobiegać infekcjom szyjki macicy i zakażeniom układu moczowego.

 

:topic:


 • 0

#12

Urgon.

  Młot na matolice

 • Postów: 1293
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

W rzeczywistości za grzech uznaje się zdrowe odruchy i zachowania wynikające z ludzkiej natury, ewolucji i rozwoju ludzkiej seksualności.

Na przykład kazirodztwo??Zoofilię???Nekrofilię? No to ja dziekuję za takie zdrowe odruchy.
 
To sa "zdrowe odruchy" tolerowane prze inne niektóre religie. Tak że ja bym się jednak wstrzymał z takim sformułowaniem.

Miałem na myśli grzech pokątnej masturbacji, czy też grzech homoseksualizmu (występujący w naturze). Nie pisałem nigdzie o dewiacjach seksualnych, więc nie łap za niewymienione słówka. Ponadto KRK nie ma wielkich problemów z pedofilią, skoro wolą takie sprawy ukrywać w swoich szeregach, niż je nagłaśniać. O innych dewiacjach wśród na przykład papieży nie piszę, bo jestem za leniwy by przeglądać źródła teraz...

Użytkownik Urgon edytował ten post 28.10.2017 - 23:53

 • 0

#13

noxili.
 • Postów: 2770
 • Tematów: 17
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

homoseksualizmu (występujący w naturze)

 

W naturze wystepuje również kanibalizm (w tym własnego potomstwa), morderstwo (zabijanie przedstawicieli własnego gatunku), porzuanie potomstwa itp.

Argument delikatnie bez sensu.

 

ale też do zachwiania obiektywnego porządku świata.

 

Obiektywnie rzecz to  ujmując przyjmujesz podstawy wzorców moralnychnarzucone przez chrześcijaństwo, odrzucasz kilka z nich i myślisz że istnieje obiektywny porządek świata.Niema obiektywnego porzadka świata(w pojęciu moralnym) podobnie niema praw naturalnych niema praw  człowieka.

Wszystkie zasady narzucił innym jakiś człowiek czy organizacja.

 To, że uważasz coś złe , grzech czy nieczyste, albo złą karmę to zasługa zestwu filtrów wymyślonych przez jakąś organizację czy człowieka.

 Podział na zboczenia czy zdrowe zachowania to podział czysto filozoficzny. 

 Wytłumacze  dlaczego:

Podczas stymulacji seksualnej w męskim ciele aktywuje się system odpornościowy, ejakulacja może obniżyć ryzyko zachorowania na raka prostaty,

 

 

 

Dzieje się tak w czasie każdego aktu płciowego zakońcczonego wytryskiem. Równiez gdy naszym partnerem sa czyjes zwłoki, osobnik tej samej płci,czy zwierze albo przedmiot. To że mysilimy że to jest dobre a to złe to juz efekt narzuconych nam wzorców moralnych . Chrześcijaństwo jest autorem znacznej części z nich, część z nich podkradło wcześniejszym systemom filozoficzno - religijnym i tyle. To że jesteśmy tacy a nie inni to tez zasługa ewolucji narzucanych nam przez ten system. To że nie uważasz np zabijania czarownic za chwalebne i moralne to efekt ewolucji myślenia i tyle. Każda religia czy ideologia jest w dużym stopniu sprzeczna sama ze sobą.

 Biblia nakazuje z jednej strony zabijać czarownice zaś nowy testament zabrania zabijać kogokolwiek.Co jest ważniejsze? 

pokątnej masturbacji,

 

Co to jest pokątna masturbacja? 

Masturbacja to może być co najwyżej przyjemna. :)

 Kościół Katolicki ma masę  zasad /swoistych zaszłości .

 Gdzieś tam ktoś sobie umyślił że "dobre " jest tylko uprawianie seksu w małżeństwie" i żadne inne. To jest efekt że ktoś , kiedyś wpadł na pomysł że małżeństwo  jest super i uczyniono je sakramentem.Bo za złamanie sacrum wszędzie i zawsze groziły kary a ludźmi zarządza się karą a jeszce lepiej kagańcem moralnym.

 

 Dlaczego tak jest ? zaszłóść historyczna : Społeczeństwo złożone z małżeństw: 1 kobieta i 1 mężczyzna rozwija się szybciej niż małżeństwo poliandryczne w warunkach niedostatku. To proste . Jeżeli 1 mąż ma kilka żon, to statystycznie na dziecko ze takiego związku przypada tylko część efekt "pracy"bogactwa  ojca (bo musi je podzilić na x żoni ich potomstwo) . Podobnie jest w przypadku 1 żona i kilku mężów. Kobieta i tak rodziła najwięcej ile mogła dzieci, ale z pkt widzenia ojca to statystycznie on ma mniej dzieci niż w związku 1 kobieta i 1 facet a mniesze obciążenie  finansowe /pracą niż wgdyby posiadał harem.Dodatkowo w poliandrii mamy stado kobiet bez faceta lub facetów bez kobiet.No i  wierność chroniła przed chorobami wenerycznymi.

To wygrała matematyka i ewolucja społeczna .Bo  religii było sporo i wybierały różne rozwiązania. Kościół Kat. wybrał najwydajniejszą metodę budowy społeczeństwa.Wygrał bo tak zadecydowała matematyka(a dokładnie zasady automatów komórkowych) dynamika przyrostu naturalnego itp.

 To ze w ogóle potrafisz myśleć abstarkcyjn iże coś jest dobre e to zasługa różnych religii ale najwieksza KK którego tak niecierpisz.Bo akurat w naszej  geografii tak jest zaszłóść? Zaszłóść ale tak jest.

 

(inny = zły) jest zasadą dużo starsza niż jakakolwiek religia.Monoteistyczna czy politeistyczna.

Inny znaczy przyszedł po moje terytorium łowieckie(więc albo zdobędę inne albo umręz głodu),albo mnie nie wpuści na swoje terytorium(czyli umre zgłodu). Będzie chcieć moich kobiet. Może tez chcieć  "mnie i moich" zjeść.

Obiektywnie rzecz ujmując obcy nic dobrego nie mógł przynieść

 Mógł inny tez oznaczać :chorego czyli bedzie albo słabym łowca czy rolnikiem więc trzeba bedzie oddać mu jedzenie które mogłyby zjeść zdrowe dzieci. A on nigdy mi nie pomoże bo jest słabym rolnikim czy łowca i mu brakuje jedzenia.

Świat kiedyś był bardzo okrutny..

 

 

 Proponuję przeczytać Marvina Harrisa— „Krowy, świnie, wojny i czarownice” Tam jest to chyba najlepiej wytłymaczone 


 • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u