Skocz do zawartości
Dziękujemy za udział w Złotych Szarakach -- kolejne informacje już niebawem!

Zdjęcie

Finał konkursu Wildlife Photographer Of The Year 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1.jpg

 

Finalista 2017 w kategorii Portrety zwierząt

Arctic treasure – Sergey Gorshkov (Rosja). Lis polarny ze swoją zdobyczą – jajem śnieżnej gęsi – w poszukiwaniu dogodnego miejsca do zakopania.

 

 

2.jpg

 

Finalista 2017 w kategorii Zachowanie: Ssaki

Swim Gym – Laurent Ballesta (Francja). Wczesną wiosną, matka pierwszy raz zabiera swoje młode w lodowe wody wschodniej Antarktyki. Obie bez trudu prześlizgują się pomiędzy taflami lodu.

 

 

3.jpg

 

Finalista w kategorii Zachowanie: Bezkręgowce

Romance among the Angels – Andrey Narchuk (Rosja). Anioły morskie to mięczaki spokrewnione ze ślimakami, używające do pływania płatków w kształcie skrzydeł. Samiec i samica przygotowują się do połączenia organów płciowych w celu zapłodnienia.

 

 

4.jpg

 

Finalista 2017 w kategorii Czarno – białe

Winter pause – Mats Andersson (Szwecja). W mroźny, lutowy poranek wiewiórka czerwona doświadcza uroków zimy, na chwilę przymykając oczy, składając łapki i strosząc futerko, aby za chwilę powrócić do poszukiwań pożywienia.

 

 

5.jpg

 

Finalista 2017 w kategorii Podwodne

The insiders – Qing Lin (Chiny). Każda z tych ryb ukwiałowych posiada dodatkową parę oczu w otworach gębowych. Są to pasożytnicze równonogi, które jako larwy dostają się przez skrzela do wnętrza, po czym przyczepiają odnóżami do podstawy języka.

 

 

6.jpg

 

Finalista 2017 w kategorii The Wildlife Photojournalist Award: Pojedynczy obraz

Saved but caged – Steve Winter (Stany Zjednoczone). Tylna łapa tego młodego tygrysa sumatrzańskiego została ciężko uszkodzona przez sidła i musiała zostać amputowana. Został odkryty w lesie deszczowym na indonezyjskiej wyspie, Sumatrze, dopiero po 5 dniach od jego usidlenia. Sidła prawdopodobnie zastawili plantatorzy oleju palmowego.

 

 

7.jpg

 

Finalista 2017 w kategorii Portret zwierzęcy

Bold eagle – Klaus Nigge (Niemcy). Po kilku dniach ciągłych opadów, bielik amerykański był przemoknięty do szpiku. Pełne skupienie na jego ekspresji w połączeniu z pochmurną aurą, stworzyło niezwykle intymny portret.

 

 

8.jpg

 

Finalista 2017 w kategorii The Wildlife Photojournalist Award: Pojedynczy obraz

Sewage surfer – Justin Hofman (Stany Zjednoczone). Ten maleńki konik morski właśnie “przeskakiwał” między szczątkami rafy, w pobliżu indonezyjskiej wyspy Sumbawa. Gdy energiczny wiatr powierzchniowy zmącił spokój, konik złapał się czegoś, co oferowało mu stabilną tratwę: nasiąknięty wodą patyczek higieniczny.

 

 

9.jpg

 

Finalista 2017 w kategorii Rośliny i grzyby

Saguaro twist – Jack Dykinga (Stany Zjednoczone). Te reprezentatywne kaktusy saguaro, rosnące na pustyni Sonora w Arizonie, rosną do ponad 12 metrów. Ich korzenie rozrastają się labiryntem tuż pod ziemią, a ich długość dorównuje wysokości samych kaktusów, by zebrać jak najwięcej kropel cennego deszczu. Nasycone wodą łodygi są bardzo wrażliwe na mróz i mogą pękać, gdy skręcają się pod własnym ciężarem.

 

 

10.jpg

 

Finalistka 2017 w kategorii Young Wildlife Photographer of the Year, wiek 11-14 lat

Po zakończonym połowie małży, podczas odpływu Niedźwiedzica Brunatna prowadzi swoje młode brzegiem plaży, na pobliską łąkę. Jeden z nich chce zostać i się bawić.

 

 

11.jpg

 

Finalistka 2017w kategorii Young Wildlife Photographer of the Year, wiek 11-14 lat

Glimpse on a Lynx – Laura Albiac Vilas (Hiszpania). W poszukiwaniu rysia, Laura udała się do parku przyrody Sierra de Andújar w Hiszpanii. Poszczęściło jej się już drugiego dnia – para rysiów odprężała się niedaleko drogi.

 

 

12.jpg

 

Finalista 2017 w kategorii Portret zwierzęcy

The power of the matriarch – David Lloyd (Stany Zjednoczone). W kenijskim rezerwacie Maasai Mara, stado słoni zmierzało właśnie do wodopoju. Łagodne światło szybko zachodzącego słońca uwydatniło każdą zmarszczkę i włos. Samica przodująca, spojrzała wprost na fotografa okiem, niczym bursztyn błyszczący pośród ciężkich fałdów jej skóry, a jej wzrok pełen był szacunku i inteligencji.

 

 

13.jpg

 

Finalista 2017 w kategorii Zachowanie: Ptaki

Resplendent delivery) – Tyohar Kastiel (Izrael). Tyohar obserwował parę Kwezali herbowych przez ponad tydzień, nim zaczęły przynosić owoce dla dwóch swoich piskląt. Kwezale osiedlają się zazwyczaj w bardziej zarośniętych częściach lasów, lecz ta parka wybrała sobie drzewo w częściowo wyciętej części kostarykańskiego lasu mglistego San Gerardo de Dota. Doświetlenie wydobyło opalizujący kolor szmaragdu i karmazynu w upierzenia samca.

 

źródło

 

 

 

 


  • 4#2

Taper.
  • Postów: 293
  • Tematów: 44
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Szkoda, że nie piszą nic o sprzęcie, jakiego używali finaliści.


  • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u