Skocz do zawartości


Trąba powietrzna ponad Małopolską


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#61

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mariush, to Ty dyskutując już kilka dni na temat anomalii nie wiesz jeszcze jakie cznniki mają wpływ na anomalie?? Niezły jesteś


Ja wiem, bo o nich dyskutuje, ale nie wiem czy Ty wiesz...
Gdyz śledząc Twoje wypowiedzi w tym wątku, natrafiam tylko na takie ogólnikowe stwierdzenia:

Poczytajcie sobie tematyczne gazety...

...ale wystarczy, że wpłynie na to choć jeden czynnik który odbiega od przyjętej normy i wtedy stanie się anomalią...  Takich czynników może być mnóstwo..

Także wszelakiego rodzaju anomalie są bardziej skomplikowane niż ci się wydawało

Co niektórzy muszą poczytać czym są anomalie...

...a ty ignorujesz inne czynniki które wpływaja na znacznie anomalii... Raczyłbyś w onuc zrozumiec, że na anomalia jest znacznie bardziej skomplikowanym zagadnieniem jiż tylko wymiar czasowy...

Masz przed nosem internet skorzystaj z tego i poczytaj troche...

Żadnych konkretów dotyczących czynników meteorologicznych wpływających na zjawisko powodzi czy tytułowe trąby powietrzne. Nic, tylko zdawkowe wypowiedzi nie wnoszące niczego szczególnego do dyskusji.
  • 0



#62

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja niejednokrotnie tłumaczyłem czym jest anomalia ale wybacz, nie mam zamiaru produkować tłumacznia łopatologicznego... :) Od tego masz internet.. Pofatyguj sie i poczytaj trche... Chbya że śmiesz uwazać iż wiesz lepiej od meteorologów :lol :
  • 0

#63

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja niejednokrotnie tłumaczyłem czym jest anomalia ale wybacz, nie mam zamiaru produkować tłumacznia łopatologicznego...

Oczywiście najłatwiej się w ogóle nie wypowiadać, tylko zbyć Internetem.

Swoją drogą jestem ciekaw, jak rozumiesz poniższą zacytowaną przez Ciebie definicję? Pytam, bo mam wrażenie, że gdyby z tym zrozumieniem było wszystko OK, to nasza dyskusja nie miała by sensu, gdyż mielibyśmy takie samo zdanie. :-D

W meteorologii za anomalię uważa się odchylenia temperatury (skrajnej, średniej), opadów, prędkości wiatru czy nawet liczby burz, huraganów, tornad od średnich miesięcznych, rocznych, wieloletnich lub od średnich obliczonych, np. dla danego pasa szerokości geograficznej.


  • 0



#64

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Moje zdanie jest takie, że anomalia jest znacznie bardziej rozwlekłym terminem niż tylko miara czasowa... Podejrzewam, że nawet na twojej wikipedii jest jaśniej wytłumaczone jak to rozumiesz... Co ja nede przytaczł ci fakty jak ty masz własną interpretacje... Tzw interpretacje "sceptycyzmu naukoweg" :lol :
  • 0

#65

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moje zdanie jest takie, że anomalia jest znacznie bardziej rozwlekłym terminem niż tylko miara czasowa


A moje jest inne??? Ja tylko zwracałem uwagę na czas, bo niektórzy właśnie o nim ZAPOMNIELI w kwestii określenia anomalii. Prześledz cały wątek jeszcze raz...

A anomalie choć moga być różne, zawsze dotyczą tylko jednego konkretnego elementu pogody (wynika to także z przytoczonej przez Ciebie definicji). Z Twojej definicji wynika także, że istotne jest określenie okoliczności przestrzennych oraz czasowych i z tym również się zgadzam.

Więc po raz kolejny się pytam, jak Ty rozumiesz pojęcie anomalii? Bo z naszej kłótni jasno wynika, że najwyraźniej inaczej niż ja... :smile:
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych