Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Morton Chris, Thomas Ceri Louise; "Tajemnica kryształowych czaszek"

historia starożytność majowie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

maiko.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

468011-352x500.jpg

 

Odkrycie pary badaczy, które zainspirowało Spielberga do zrobienia filmu Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki. 

Jeszcze nie przeczytałam całej książki, niemniej już mogę polecić a) fanom serii o Indianie b) sympatykom zagadek hisotrycznych, a nawet detektywistycznych oraz c) ciekawym przepowiedni na temat naszych losów. Książka nie jest nowa, ale wciąż budzi emocje i najwyraźiej cieszy popularnością, bo ja mam wydanie trzecie z 2016 roku. Niby dokument, a jednak czyta się jak powieść no i daje do myslenia na temat naszej cywilizacji i jej przyszłosci... 


  • 2

#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I co w zwiazku z tym? Po co ten temat?
  • 0



#3

Blackhawk.
  • Postów: 165
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Szanowny Kronikarzu 

 

A może zamiast "zgaszenia" użytkownika i pisanie nic nie wnoszącej wypowiedzi, nakierowałbyś nowego forumowicza na właściwe tory. Z tego co widzę maiko ma zaledwie 4 posty, a to jego pierwszy temat. To normalne że może jeszcze nie znać wszystkich panujących tu zasad, ale ja odnoszę wrażenie iż autor zwyczajnie chciał zainicjować rozmowę na skądinąd  bardzo ciekawy temat. Wystarczyło poprosić by napisał coś więcej, może przytoczył jakieś informacje z tej pozycji. Zamiast tego mamy "I co w zwiazku z tym? Po co ten temat?" . Naprawdę taka postawa nie zachęca nowych do pozostania w tym miejscu. Nie zrozum mnie źle, ale jako moderator masz bardzo duży wpływ na to jak wygląda to forum. Po to chyba ono powstało by rozmawiać właśnie na takie tematy. Kiedyś to miejsce tętniło życiem, dziś już tak jakby mniej... 


Użytkownik Blackhawk edytował ten post 18.01.2017 - 00:46

  • 6

#4

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozumiem, ze forum tetnilo zyciem, jak Ty rozkrecales dyskusje i zakladales swoje, poczekaj...3 tematy przez 5 lat bytnosci? Ja zalozylem 250, wiec smiem twierdzic, ze jakis wklad w forum mam. Zarzucanie mi "gaszenia" uzytkownikow, wynika zapewne z malej wiedzy o forum, co moze rowniez potwierdzac Twoja ilosc postow.
Jezeli ktos zaklada temat o jakims zjawisku czy zdarzeniu, to powinien starac sie go rozwinac maksymalnie, a nie ograniczyc sie do 3 zdan i okladki z google - prawda? Przeciez wg autora "to taki ciekawy temat". Jesli cos jest ciekawe, przynajmniej w moim mniemaniu, to staram sie o tym dowiedziec i przekazac dalej, jak najwieksza ilosc informacji.

A skoro tak dbasz (co juz powyzej ustalilismy), o poziom forum, dlaczego nie rozwinales za autora jego tematu, tylko zrobiles offtop (odsylam do Regulaminu - tak profilaktycznie, bo jako staly i aktywny uzytkownik, na pewno znasz go na wskros)?
Mam pewne podejrzenia, ale jako, ze jestes mlody i to Twoje pierwsze przewinienie - ogranicze sie, do slownego upomnienia, abys pisal na temat. Albo wcale (sadzac po ilosci postow nabitych przez piec lat - mozna domniemywac, ze znasz te zasade).
  • 0



#5

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O czaszkach przypomina mi się książka Clive'a Cussler'a "Atlantyda Odnaleziona", gdzie motywem są Obsydianowe Czaszki zostawione przez cywilizację Sumerów, która wyginęła od uderzenia komety. 

 

 

 

1858. Załoga statku wielorybniczego znajduje w ładowni wraku uwięzionego w lodach Antarktydy czaszkę z obsydianu.
Marzec 2001. W starej kopalni złota w Kolorado grupa antropologów odkrywa grotę z inskrypcjami i... czaszką z obsydianu. W chwilę potem zagadkowa eksplozja niszczy kopalnię.
Kwiecień 2001. Statek badawczy NUMA zostaje zaatakowany przez... niemiecki
U-Boot z czasów wojny.
Dirk Pitt jest pewien, że coś łączy te wydarzenia. Nie wie jednak, że starożytna tajemnica może pomóc współczesnym fanatykom przejąć władzę nad światem...

Polecam, fajna książka przygodowa

 

Atlantyda Odnaleziona


  • 0



#6

Blackhawk.
  • Postów: 165
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Szanowny Kronikarzu

Na samym początku zaznaczę, iż to mój ostatni post w tej kwestii. Nie chce robić offtopu.

 

Nie wiem dlaczego tak negatywnie odpowiedziałeś na mój wpis. Naprawdę nie chciałem w żaden sposób umniejszyć Twojej pracy jako moderatora - lecz jedynie wskazać na sprawy, których Ty być może nie dostrzegasz - a które są (co widać choćby po ilości plusów) istotne dla niektórych użytkowników. To że Twój wkład w rozwój tego forum jest nieoceniony, a mój tak jak wspomniałeś "żaden" jest dla mnie sprawą oczywistą, ale nie rozumiem zupełnie tonu Twojej wypowiedzi. Ocena przez liczbę postów to dla mnie zupełnie coś nowego - ale tak jak wspomniałeś, jestem młody i jak widać po Twojej reakcji świat potrafi zaskakiwać mnie cały czas :)

Naprawdę wykonujesz tutaj świetną pracę. Myślę że większość użytkowników to docenia (w tym ja). Nie odbieraj proszę negatywnie tego co napisałem teraz jak i wcześniej. Traktowanie nowych użytkowników inaczej to tylko drobna sugestia, na którą mam nadzieję zwrócisz uwagę w przyszłości.

 

Pozdrawiam i  obiecuję że następny wpis będzie na temat, a jeśli nie zgadzasz się ze mną w tej kwestii możemy porozmawiać na priv (Regulamin § 3. Netykieta podpunkt 3.9 )


Użytkownik Blackhawk edytował ten post 18.01.2017 - 19:57

  • 0

#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma się czym podniecać. Tych kryształowych czaszek jest przynajmniej kilkanaście a te które zostały zbadane okazały się zwykłym fałszerstwem czyli nie były czaszkami kosmitów, atlantów czy czego tam.

Więcej o tym można poczytać w tym arcie. Przekopiuje parę fragmentów

 

Kilka tygodni przed premierą francuscy naukowcy ogłosili, że jedna z najsłynniejszych kryształowych czaszek, przechowywana w paryskim Musée du Quai Branly, jest bez wątpienia fałszerstwem. Czaszkę, mającą 11 cm wysokości i masę 2,5 kg, przebadano w podziemnych laboratoriach Luwru (znajduje się tu centrum badawcze i konserwatorskie C2RMF). Inżynierowie Thomas Calligaro i Yvan Coquinot przez trzy miesiące prześwietlali enigmatyczny artefakt za pomocą akceleratora cząsteczkowego, promieni ultrafioletowych oraz rentgenowskich. Rezultat okazał się jednoznaczny i druzgocący dla zwolenników wszelkiego rodzaju ezoteryki czy też „archeologii alternatywnej”.

Jedna czaszka znajduje się w British Museum, które w końcu zaklasyfikowało ją jako nieautentyczną. Artefakt ten został przebadany w 1996 r. i ponownie osiem lat później. Prowadzące te prace specjalistka od technologii materiałów Margaret Sax z British Museum i Jane MacLaren Walsh, antropolog ze Smithsonian National Museum of Natural History w Waszyngtonie, posłużyły się skanującym mikroskopem elektronowym. Okazało się, że na linii oznaczającej zęby wyraźnie widać ślady koła szlifierskiego oraz innych narzędzi, o których istnieniu dawni Majowie i Aztekowie nie mieli pojęcia

 

https://www.tygodnik...lowych-czaszek/

 

Więc jaki sens ma wydawania kasy na tego typu książki. Wartość tego jest taka sama jak "zakazana archeologia" od Cremo czyli 99% bajkopisarstwo.


  • 0



#8

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przypominam wewnętrzny regulamin działu "biblioteka":

 

5. Komentarze do tematów powinny mieć formę krótkiej autorskiej recenzji danej pozycji.


  • 0



#9

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poczekajmy aż Maiko książkę przeczyta, to może rozwinie się jakaś dyskusja.


  • 0






Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: historia, starożytność, majowie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych