Skocz do zawartości
Zdjęcie

Mam koincydencje - efekt działania sił nadprzyrodzonych?

koincydencje zbiegi okoliczności dopust złe duchy 21.7 21 42 84 3 6 9 Tesla

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czym są według ciebie moje koincydencje? (29 użytkowników oddało głos)

Czym są według ciebie moje koincydencje?

 1. Zjawiskiem nadprzyrodzonym (3 głosów [10.34%])

  Procent z głosów: 10.34%

 2. Urojeniami (21 głosów [72.41%])

  Procent z głosów: 72.41%

 3. Ideami odniesienia (1 głosów [3.45%])

  Procent z głosów: 3.45%

 4. Matematycznym zbiegiem okoliczności (4 głosów [13.79%])

  Procent z głosów: 13.79%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#46

214284.
 • Postów: 96
 • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

11.10.2014 wydarzyło się coś, co przyniosło koincydencję związaną z wyrazami z cząstką "Mil". Koincydencje przyniosło zdjęcie z Krecikiem. Był na nim napis: Agentur: WDR mediagroup licensing GmbH. GmbH to z niemieckiego "spółka z ograniczoną odpowiedzialnością" (Gesellschaft mit beschränkter Haftung). "Agentur" to raczej także niemieckie słowo.

 

Krecik czeski. Stolica Czech to Praga. Na zdjęciu pisze też "Zdenek Miler". Zdjęcie to pojawiło się w dwóch postach w wątku "Sąd Ostateczny" na forum aspi.net.pl. Posty te zostały napisane o 21:25 i 21:30, między pierwszym i ostatnim gwizdkiem (pierwszy pod koniec pierwszej połowy, drugi mniej więcej wtedy, kiedy sędzia po raz ostatni zagwizdał w pierwszej połowie) w meczu Polska - Niemcy rozgrywanym na Stadionie Narodowym w warszawskiej dzielnicy Praga-Południe. Do przerwy w meczu Polska - Niemcy było 0:0. Po przerwie Arkadiusz Milik i Sebastian Mila zdobyli po bramce i Polska wygrała 2:0


16.04.2018 spotkała mnie jedna z największych koincydencji w ostatnim czasie! Napisałem zdanie "Kot mruczy, a krowa muczy". Potem pisałem (na tej samej kartce, w jej dolnej części) o Grodnie i Kownie. Pojawiło się też słowo "krowno".

W koincydencji brało udział siedem słów:
1. Kot
2. Mruczy
3. Krowa
4. Muczy
5. Grodno
6. Kowno
7. Krowno

Słowo "krowno", które jest kluczowe dla koincydencji, ma oznaczać "odchody krowy". Krowa to słowo nr 3.

Słowo "Kot" po niemiecku znaczy "kał", a angielskie słowo "cow" oznaczające krowę wymawia się mniej więcej jako [kał]. 16.04.2018 wcześniej napisałem w zeszycie o Niemcach i pisałem też zdania po angielsku (jedno z nich to chyba: "When you see an apple, you just see an apple what you eat, but it is the whole process of making of the apple" czy jakieś podobne).

 

3.14 Nie nadużywaj emotikonów, kolorów, wielkich liter, pogrubień i innych dekoracji tekstu.

upomnienie.gif

TheToxic


 • -1

#47

Wszystko.
 • Postów: 9550
 • Tematów: 72
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zmień leki, bo te co obecnie bierzesz, nie pomagają ci.#48

StatystycznyPolak.
 • Postów: 1787
 • Tematów: 14
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przestań sobie wstrzykiwać dożylnie marihuanen.

 

Bez takich insynuacji proszę.

TheToxic


 • 0#49

214284.
 • Postów: 96
 • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że te koincydencje to efekt działania sił nadprzyrodzonych (raczej złych). Nie słyszę głosów. Biorę obecnie cztery leki psychiatrycznie dziennie.

 

W ogóle nie używam marihuany.

 

W koincydencji z 16.04.2018 brało także udział słowo "kał", które pojawiło się na górze strony zeszytu, która była tuż po stronie, na której napisano zdanie "Kot mruczy, a krowa muczy". Słowo "kał" pojawiło się w pierwszym zdaniu na nowej stronie, a to zdanie to: "Kot - po niemiecku znaczy to "kał"." "Kot" - to słowo dwa razy pojawiło się na początku zdania, w związku z czym było napisane wielką literą (a w języku niemieckim rzeczowniki pisze się wielką literą).

 

Duża koincydencja była związana ze słowami "muczy" i "mruczy". Pierwsze słowo jest pięcioliterowe, drugie - sześcioliterowe.
Obydwa te słowa są czasownikami w czasie teraźniejszym, trzeciej osobie liczby pojedynczej.
Obydwa te słowa wiążą się z odgłosami wydawanymi przez pewne udomowione zwierzęta (krowę i kota)!

 

Na dodatek słowo "mruczy" zawiera o jedną literę więcej niż słowo "muczy", a litera ta to "r" i znajduje się ona na drugim miejscu w słowie!
Podobne zależności występują między słowami "Kowno" i "krowno". Słowo "krowno" także zawiera o jedną literę więcej niż drugie słowo z pary (tworzonej ze słowem "Kowno"). I ta litera również znajduje się na drugim miejscu i również jest to "r"!

 

Co więcej, słowa w parach słów "mruczy" i "muczy" i "krowno" i "Kowno" zaczynają się na te same litery i mają takie same cztery ostatnie litery!
W dłuższych słowach ("mruczy" i "krowno") pierwsze litery to spółgłoski, drugie - także spółgłoski, trzecie - samogłoski, czwarte - spółgłoski, piąte - spółgłoski, szóste -  samogłoski.
W krótszych słowach ("muczy" i "Kowno") pierwsze litery to spółgłoski, drugie - samogłoski, trzecie - spółgłoski, czwarte - spółgłoski, piąte - samogłoski.
W słowach "muczy" i "mruczy" litery "c" i "z" tworzą dwuznak "cz".


Użytkownik 214284 edytował ten post 20.04.2018 - 12:10

 • 0

#50

214284.
 • Postów: 96
 • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podejrzewam, że moje koincydencje mogą być pewnego rodzaju podstępem szatana.

 

1. Jedna z największych moich koincydencji była związana z trzema rozpoznaniami: F84.5, F42.2, F21. W kodach tych rozpoznań występują trzy litery "F". "F" to szósta litera alfabetu angielskiego. Trzy "F" mogą więc oznaczać trzy szóstki (666).

 

2. Kolejna wielka koincydencja, którą uświadomiłem sobie (przynajmniej na dobre) stosunkowo niedawno temu, dotyczyła liczb atomowych pierwiastków, dla których nazw wymyślałem wulgarne znaczenia (co było czymś złym). Trzy liczby, które przyniosły koincydencję, to tym razem: 33, 42, 51. Sumy cyfr w tych liczbach wynoszą 6. Są tu trzy liczby, więc znowu mamy trzy szóstki (6, 6, 6). 6, 6, 6 to ciąg arytmetyczny lub geometryczny (co prawda jest to ciąg stały), który ma taką samą sumę cyfr (liczb), co "ciąg arytmetyczny Tesli" - 3, 6, 9. Może szatan ma coś wspólnego ze zdaniem Tesli: “If you knew the magnificence of the three, six and nine, you would have a key to the universe.” ("Jeśli znałbyś wspaniałość trzech, sześciu i dziewięciu, miałbyś klucz do wszechświata"). Pewna Aspijka napisała w komentarzu na swoim blogu: "Tesla był megaświrem i w obecnych czasach dostałby diagnozę jeśli nie ZA, to już na pewno OCD" (a ja dostałem diagnozę i ZA, i OCD, i jeszcze zaburzenia schizotypowego - jednocześnie)

 

3. Jeżeli ze słowa "Grodno" przeniesiemy drugą literę na drugie miejsce w słowie "Kowno", to otrzymamy słowa "Godno" i "Krowno". Słowo "Godno" podzielone między trzecią i czwartą literą da frazę, którą dosłownie z angielskiego można przetłumaczyć jako "(Najwyższy, Stwórca) nie". 


 • -1

#51

Zaciekawiony.
 • Postów: 7785
 • Tematów: 81
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedyś już zostałeś zdiagnozowany:

 

F 21 to zaburzenia schizotypowe objawiające się: "poczucie, że jest się przedmiotem szczególnej uwagi – że wszystko odnosi się do nas; duża koncentracja na sobie; myślenie magiczne;

Wrażenie, że wszystko się do ciebie odnosi i ma ze sobą ukryty związek, którego musisz dociekać, to jeden z objawów tego zaburzenia. Myślenie magiczne jest rozwijane najczęściej jako obrona przed lękiem. Nadnaturalne wyjaśnienie ma tłumaczyć pojawienie się negatywnych emocji, np lęki związane z przemocą w szkole albo problemami rodzinnymi, są tłumaczone urokiem złej sąsiadki, a niechęć kontaktów społecznych jest tłumaczona złą aurą. Dodatkowo występuje duża podatność na autosugestię.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 20.04.2018 - 14:59

 • 0#52

214284.
 • Postów: 96
 • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W sierpniu 2016 roku miałem koincydnecję związaną z "gaciami", wiewiórkami, węgierskim i pływaniem w basenie. Główny punkt tej koincydencji miał miejsce, o ile dobrze pamiętam, 25.08.2016.

 

Pokaźną koincydencję spowodował ten film: www.youtube.com/watch?v=ImmXqltZeLQ, który został umieszczony na YouTube 05.08.2016.

Jeżeli dobrze pamiętam, to oglądałem czy widziałem ten film przed 25 sierpnia 2016 roku. Pojechałem tego dnia do pewnego ośrodka pomagającego osobom z zespołem Aspergera czy podobnymi zaburzeniami (jak autyzm).

Napisałem w zeszycie, który miałem ze sobą, słowo "Gatyok" (co po węgiersku miałoby oznaczać "gacie", "majtki" czy "spodnie"). Słowo to miało pochodzić z filmu po węgiersku, który był o wiewiórkach w "gaciach" i który widziałem przed 25.08.2016!

 

W autobusie, którym jechałem po wyjściu z ośrodka, usłyszałem, jak ktoś mówił o "gaciach do pływania w basenie"!


Użytkownik 214284 edytował ten post 31.08.2018 - 21:58

 • 0

#53

214284.
 • Postów: 96
 • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moja pierwsza hospitalizacja na oddziale dziennym zakończyła się 24.6.2016. Na wypisie były diagnozy: F84.5, F42.2 i F21 (oraz F65.8 ). Data ta jest koincydentna z liczbami 84, 42 i 21:
- iloraz liczby oznaczającej rok przez liczbę oznaczającą dzień miesiąca wynosi 84 (2016:24),
- z cyfr tej daty można ułożyć rosnący ciąg geometryczny o sumie liczb 42: 6, 12, 24, a także dwa rosnące ciągi arytmetyczne o sumie liczb 42: 2, 14, 26 i 6, 14, 22,
- suma cyfr w dacie wynosi 21.
Jest to chyba jedyna data w naszej erze, która spełnia te trzy warunki.


Użytkownik 214284 edytował ten post 03.09.2018 - 21:40

 • 0

#54

214284.
 • Postów: 96
 • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To ciekawe, dlaczego innym nie przytrafiają się tak częste i tajemnicze koincydencje. Może inni nie zwracają uwagi na zależności pojawiające się w ich życiu? A może po prostu takie zależności się u nich nie pojawiają? Jeśli tak, to dlaczego pojawiły się akurat u mnie?

 

W moim życiu pojawiła się koincydencja z trzema ciągami arytmetycznymi mającymi tę samą sumę liczb i tę samą sumę cyfr.
Pierwszy z tych ciągów "pochodzi" od daty 13.11.2015, kiedy to usłyszałem (możliwe, że po raz pierwszy) o 3, 6, 9 Tesli. Ciąg arytmetyczny jest tworzony przez uporządkowane rosnąco liczby tworzone przez dwie ostatnie cyfry w liczbach w dacie 13.11.2015: 13, 11, 15 --> 11, 13, 15. Różnica tego ciągu to 2.
Drugi ciąg także pochodzi od pojedynczej daty i także pochodzi od liczb tworzonych przez dwie ostatnie cyfry w liczbach daty. Ta data to 13.12.2014 (wtedy umarł mój dziadek). Uporządkujmy liczby 13, 12, 14 rosnąco. Otrzymamy 12, 13, 14. Różnica ciągu arytmetycznego - 1.
Trzeci ciąg pochodzi od liczb oznaczających dzień w miesiącu w trzech datach: 6.12.2014, 13.12.2014, 20.12.2014. To daty śmierci trzech mężczyzn, chyba z jednej miejscowości. Są oni pochowani na cmentarzu w jednym rzędzie. Ciąg koincydentny to 6, 13, 20. Jego różnica wynosi 7.

 

Z różnic trzech powyższych ciągów arytmetycznych (2, 1, 7) można ułożyć frazę "21 7".
Sumy liczb w tych trzech ciągach wynoszą 39. Średnia arytmetyczna cyfr 3 i 9 to 6, różnica liczb 3 i 9 to (-6), ma ona wartość bezwzględną równą 6.
Sumy cyfr w tych ciągach wynoszą 12. Tyle samo wynosi suma cyfr w sumie liczb tych trzech ciągów (w liczbie 39).
39*12=468 (cyfry liczby 468 tworzą ciąg arytmetyczny mający tyle samo cyfr, liczb i mający taką samą sumę cyfr i liczb co "arytmetyczny ciąg Tesli" - 3, 6, 9).

 

Jakie cyfry występują w ciągach: 11, 13, 15; 12, 13, 14; 6, 13, 20? Jest siedem różnych cyfr, które choć raz pojawiają się w którymś z tych trzech ciągów. Te siedem cyfr tworzy ciąg arytmetyczny złożony z siedmiu jednocyfrowych liczb: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6. Suma tych siedmiu cyfr i liczb wynosi... 21!


 • 0

#55

214284.
 • Postów: 96
 • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakiś czas temu odkryłem kolejną grupę koincydentnych ciągów arytmetycznych. Złożone są one z cyfr: 1, 1, 2, 3, 4, 7. Ciągi te przeczytane od tyłu dadzą inne ciągi arytmetyczne. Cztery rosnące ciągi koincydentne to:
- 11, 24, 37
- 11, 42, 73
- 13, 42, 71
- 17, 24, 31.

 

Ciągi te mają te same sumy cyfr i liczb, co ciągi: 33, 42, 51 i powstający przez przeczytanie jego od tyłu ciąg 15, 24, 33. Sumy cyfr w czterech wymienionych wcześniej ciągach wynoszą 18, czyli 3+6+9.

Każdy z tych czterech ciągów ma sześć cyfr i trzy wyrazy. 3 i 6... Sumy liczb są podzielne przez 18 i wynoszą 72 lub 126.
Jeżeli podzielimy sumy liczb tych ciągów przez sumy ich cyfr, otrzymamy liczby 4 (dla ciągów o średniej arytmetycznej 24) lub 7 (dla ciągów o średniej arytmetycznej 42). Takie same ilorazy sum liczb przez sumy cyfr dają ciągi: 12, 24, 48 i 21, 42, 84.

 

Co takiego wyjątkowego jest w tych czterech ciągach? Zależności związane z liczbami pierwszymi. Skrajne wyrazy tych czterech ciągów to liczby pierwsze, które przeczytane od tyłu także dają liczby pierwsze (11, 13, 17, 31, 37, 71, 73)!
Na dodatek różnice tych czterech ciągów arytmetycznych także są liczbami pierwszymi (7, 13, 29, 31)!!!

Ciekawe, czy ktoś na świecie jeszcze to kiedyś zauważył...


Użytkownik 214284 edytował ten post 07.11.2018 - 23:32

 • 0

#56

214284.
 • Postów: 96
 • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z cyfr skrajnych liczb ciągu 11, 42, 73 można utworzyć dwa rosnące ciągi arytmetyczne złożone z trzech liczb i mające sumę 21 oraz średnią arytmetyczną 7. Te ciągi to:
- 1, 7, 13
- 3, 7, 11.
Te dwa ciągi mają ciekawą właściwość - iloczyn cyfr tworzących liczby tworzące te ciągi jest równy sumie liczb tych ciągów: 1+7+13 = 3+7+11 = 1*7*1*3 = 3*7*1*1 = 21

Ciągi te są złożone z liczb niezłożonych. Jeden z nich jest złożony z trzech addytywnych liczb pierwszych (takich, których suma cyfr jest liczbą pierwszą). Ten jeden ciąg przeczytany od tyłu daje swój malejący odpowiednik (11, 7, 3).

 

Jest jeszcze jedna ciekawostka związana z ciągami: 11, 24, 37; 11, 42, 73; 13, 42, 71; 17, 24, 31. Gdy uporządkujemy cyfry tworzące te ciągi rosnąco i utworzymy z tych kolejnych cyfr liczby dwucyfrowe, otrzymamy trzy addytywne liczby pierwsze: 1, 1, 2, 3, 4, 7 --> 11, 23, 47. To trzecia, czwarta i piąta liczba Thabita (ang. Thabit number, tu link do angielskiej Wikipedii o tych liczbach: https://en.wikipedia...i/Thabit_number).

Ile wynoszą sumy cyfr w liczbach: 11, 23, 47?
2, 5, 11.
2, 5, 11 to trzy pierwsze liczby Thabita!

Suma tych trzech addytywnych liczb pierwszych wynosi 18 (3+6+9), a suma cyfr tych trzech liczb wynosi 9.
Różnica średniej i najmniejszej liczby ciągu 2, 5, 11 wynosi 3 (5-2). Różnica największej i średniej wynosi 6 (11-5), zaś największej i najmniejszej - 9 (11-2).

Liczby ciągu 2, 5, 11 przeczytane od tyłu dają te same liczby, tyle że w malejącej kolejności.

 

11, 23, 47 to trzy pierwsze wyrazy pewnego rodzaju ciągu złożonego z siedmiu addytywnych liczb pierwszych, których sumy cyfr są również liczbami pierwszymi! Te sumy cyfr to liczby pierwsze. Ten ciąg to 11, 23, 47, 83, 131, 191, 263.


Użytkownik 214284 edytował ten post 08.11.2018 - 23:22

 • 0

#57

214284.
 • Postów: 96
 • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

21, 42, 84 - sumy cyfr w liczbach tworzących ten ciąg wynoszą 3, 6 i 12. Tworzą one ciąg geometryczny.

Różnica między środkowym a najmniejszym wyrazem tego ciągu wynosi 3 (6-3).
Różnica między największym a środkowym wyrazem tego ciągu wynosi 6 (12-6).
Różnica między największym a najmniejszym wyrazem tego ciągu wynosi 9 (12-3).
Suma cyfr w liczbach tego ciągu wynosi 12 (3+6+1+2). Z czterech cyfr tworzących ten ciąg można ułożyć działania: 1+2+3=6 i 1*2*3=6. Suma liczb tworzących ów ciąg wynosi 21 (3+6+12) i jest o 9 większa niż suma cyfr tworzących ten ciąg.

Ciąg 3, 6, 12 przeczytany od tyłu da 21, 6, 3 - suma tych liczb wynosi 30 i jest o 9 większa niż suma liczb "oryginalnego" ciągu (3, 6, 12).
Suma cyfr skrajnych wyrazów ciągu (3+1+2) jest równa sumie cyfr środkowego wyrazu ciągu (6) i wynosi 6.
Iloczyn cyfr skrajnych wyrazów ciągu geometrycznego 3, 6, 12 jest równy środkowemu wyrazowi tego trzywyrazowego ciągu geometrycznego. Iloczyn ten to 3*1*2, czyli 6.

 

Wśród liczb Thabita jest jeszcze jedna liczba związana z siedmiowyrazowym ciągiem 11, 23, 47, 83, 131, 191, 263. Ta liczba to 191. Jest to siódma liczba Thabita i szósta liczba owego siedmiowyrazowego ciągu. Większość liczb owego ciągu to liczby Thabita.


2, 5, 11 - liczby te powstają przez odjęcie jedności od poszczególnych liczb tworzących ciąg geometryczny 3, 6, 12. Suma ciągu 2, 5, 11 wynosi 18, czyli 3+6+9.
5, 11, 23 - liczby powstające przez odjęcie jedności od poszczególnych liczb ciągu geometrycznego 6, 12, 24, który to ciąg ma sumę liczb 42. Ciąg ten można otrzymać w wyniku następujących działań:
(2+1)*(2:1) = 3*2 = 6
(4+2)*(4:2) = 6*2 = 12
(8+4)*(8:4) = 12*2 = 24
11, 23, 47 - ciąg ten powstaje w wyniku odjęcia jedności od poszczególnych liczb ciągu powstałego przez przeczytanie ciągu geometrycznego 84, 42, 21 od tyłu. 12, 24, 48. Odejmijmy po 1 od każdej liczby i otrzymamy 11, 23, 47.
2, 11, 47 - ciąg ten powstaje przez odjęcie jedności od poszczególnych liczb ciągu geometrycznego 3, 12, 48, który to ciąg można otrzymać w wyniku następujących działań:
(2+1)*(2-1) = 3*1 = 3
(4+2)*(4-2) = 6*2 = 12
(8+4)*(8-4) = 12*4 = 48
Suma liczb ciągu 2, 5, 11 wynosi 18, czyli 3+6+9.
Suma liczb ciągu 5, 11, 23 wynosi 39 (liczba złożona z dwóch skrajnych liczb ciągu 3, 6, 9 i mająca 6 jako średnią arytmetyczną cyfr).
Suma liczb ciągu 11, 23, 47 wynosi 81, czyli 3*3*3*3 czy 9*9.
Suma liczb ciągu 2, 11, 47 wynosi 60. Średnia arytmetyczna cyfr tej liczby wynosi 3.


 • 0

#58

214284.
 • Postów: 96
 • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla osób mających kondycje ze spektrum autyzmu moje koincydencje stosunkowo często wyglądały na urojenia, objawy schizofrenii. Jeśli miałyby być objawem psychiatrycznym, to raczej F2x, a nie ASD (autism spectrum disorder - zaburzenie ze spektrum autyzmu). Psychiatrzy mogli widzieć w tym zaburzenia schizotypowe (i najbardziej spektakularna koincydencja wyszła dlatego, że miałem rozpoznanie zaburzeń schizotypowych (F21 w ICD-10), a nie schizofrenii (F20)). Gdyby nie koincydencje pojawiające się przed 27.1.2015 (dniem, w którym po raz pierwszy dostałem diagnozę F21), to mógłbym nigdy nie dostać diagnozy F21 czy F20.

 

Te koincydencje zacząłem dostrzegać nagle, w drugiej połowie września 2014 roku. Wcześniej praktycznie ich nie było.

 

Myślę, że jest wyraźnie większa szansa na bycie milionerem czy nawet może i miliarderem niż na doświadczenie tylu takich koincydencji, jakie były moim udziałem. Po wpisaniu w Google hasła liczba miliarderów pojawił się link mówiący o tym, że jest 2754 miliarderów na świecie. Przyjmijmy, że na świecie jest 7 700 000 000 ludzi. Szansa na to, że losowo wybrany człowiek jest miliarderem wynosi około 1:2 800 000.

 

Czy na świecie żyje chociaż 1000 osób, które choć raz w życiu otrzymały jednocześnie diagnozy F21, F42 i F84? Myślę, że może być problem ze znalezieniem 100 takich osób. Czy przynajmniej tysiąc osób otrzymało jednocześnie przynajmniej trzy diagnozy, w których liczby w kodach rozpoznań tworzą ciąg geometryczny lub arytmetyczny?

 

Milionerów na świecie jest około 36 milionów. To bardzo dużo, niemal tyle, ile wynosi liczba ludności Polski. Szansa na bycie milionerem wynosi ok.1:213. Ok. 4 500 000 osób ma co najmniej 5 milionów $. Kilka milionów ludzi ma co najmniej pięć milionów dolarów... Szansa na bycie jednym z nich jest stosunkowo duża, ok. 1:1711.


 • 0

#59

214284.
 • Postów: 96
 • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

18.12.2015 miałem potężną koincydencję. Jedną z największych, jakiej doświadczyłem. Oglądałem pewien program i zapisywałem dane dotyczące moich wcześniejszych koincydencji. Pisałem o dwóch osobach, z którymi miałem koincydencje dnia 22.09.2014. Nagle... usłyszałem o grupie ludności, której kulturą interesowała się jedna z osób, o której miałem wtedy koincydencje. Potem usłyszałem o pewnej świętej osobie, której imię pochodziło od zwierzęcia, które kojarzy mi się z pewną "wypowiedzią" osoby, o której przed chwilą (wówczas) napisałem. Była mowa o osobie grzebiącej zwłoki i uczynieniu znaku Krzyża. Była mowa o pewnym jeziorze i o dwóch krainach, które ewidentnie mi się kojarzą z tamtą osobą. A krzyż i grzebanie zwłok kojarzą mi się też z inną osobą, z którą też miałem koincydencje 22.09.2014 i też miałem je dzięki telewizorowi.

 

To nie był koniec. Około 30 minut później znowu była koincydencja. Na tej samej stacji (przez ten czas w ogóle nie zmieniałem kanału) była mowa o kościele w kraju, który był wspomniany podczas pierwszej dzisiejszej koincydencji. W tym kościele były zwłoki. Znowu motyw zwłok i religii, kościół był chyba katolicki. I znowu ten kraj! Na dodatek podczas audycji powodującej drugą koincydencję była mowa o metanie, o którym miałem koincydencję 14.12.2015 przez oglądanie telewizji. Wówczas najpierw przeczytałem o jeziorze Kivu w angielskim artykule o metanie w Wikipedii, a przed 23 w telewizji natknąłem się na program o jeziorze Kivu na pewnej zagranicznej stacji telewizyjnej i usłyszałem tam słowo "explosion", co pewnie miało związek z metanem. 

 

Ok. 20:30 (zapewne 18.12.2015) miałem też drobniejszą koincydencję. Chyba tylko w myślach przypomniałem sobie pewną melodię, którą uznałem za pogrzebową. Po krótkiej chwili usłyszałem słowo "trupa" (to chyba chodziło dopełniacz liczby pojedynczej od "trup"). I znowu wątek związany ze zwłokami. Te koincydencje wyglądają mi na nadprzyrodzone, nie psychotyczne.

Ciąg 21, 42, 84 (lub jego malejący odpowiednik - 84, 42, 21) to coś cudownego! Zwłaszcza w odniesieniu do pary liczb 21 7.


Przeprowadźmy trzy proste operacje na cyfrach ciągu 21, 42, 84:

1. Obliczmy sumy cyfr w liczbach tworzących ten ciąg:
2+1 = 3
4+2 = 6
8+4 = 12
Otrzymaliśmy ciąg geometryczny o sumie będącej najmniejszym wyrazem oryginalnego ciągu, czyli 21! Średnia arytmetyczna trzech uzyskanych liczb wynosi 21:3, czyli 7.

2. Pomnóżmy przez siebie cyfry w liczbach ciągu 21, 42, 84:
2*1 = 2
4*2 = 8
8*4 = 32
Otrzymaliśmy kolejny ciąg geometryczny, a jego suma jest środkowym wyrazem ciągu 21, 42, 84! Średnia arytmetyczna tych trzech liczb wynosi 42:3, czyli 14, a więc 21-7.
42 = (21-7)*(21:7)

3. Przeczytajmy liczby w ciągu 21, 42, 84 od tyłu lub przestawmy cyfry w liczbach tego ciągu. Co otrzymamy?
21 - 12
42 - 24
84 - 48
Znowu ciąg geometryczny i znowu suma liczb uzyskanego ciągu jest jednym z wyrazów oryginalnego ciągu! Tym razem tym największym, czyli 84. Średnia arytmetyczna trzech uzyskanych liczb wynosi 84:3 = 28, czyli 21+7.
84 = (21+7)*(21:7)


Użytkownik 214284 edytował ten post 04.01.2019 - 23:14

 • 0

#60

214284.
 • Postów: 96
 • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niedawno dostrzegłem pewną wielką koincydencję z 3, 6, 9 i 21.7. Związana jest ona z datami śmierci trzech mężczyzn z mojej niewielkiej miejscowości, których groby znajdują się obok siebie. Cmentarze spowodowały wielką koincydencję w 2014 roku. Moje pierwsze koincydencje były związane z cmentarzami. Trzy daty kluczowe dla koincydencji z trzema mężczyznami to daty ich śmierci:
- 6.12.2014 (dokładnie tydzień wcześniej niż dziadek)
- 13.12.2014 (wtedy umarł mój dziadek)
- 20.12.2014 (dokładnie tydzień później niż dziadek).

 

Kluczowe są tu liczby oznaczające dni miesiąca: 6, 13, 20. Tworzą one ciąg arytmetyczny (CA).
1. Różnica CA 6, 13, 20 wynosi 7, z cyfr tego CA można "skonstruować" liczbę 21.
2. Suma liczb tego CA wynosi 39 (liczba zaczyna się na 3 i kończy na 9, tak jak ciąg 3, 6, 9, w dodatku średnia arytmetyczna cyfr 3 i 9 wynosi 6, tak jak w "ciągu Tesli", czyli 3, 6, 9), suma cyfr w CA 6, 13, 20 wynosi 12 (czyli 3+9 lub 21 czytane od tyłu).
3. Suma pierwszych cyfr liczb CA 6, 13, 20 wynosi 9 (6+1+2), zaś suma drugich cyfr tego ciągu wynosi 3 (3+0); różnica tych dwóch cyfr (i średnia arytmetyczna) wynosi 6.
4. Ciąg 6, 13, 20 przeczytany od tyłu daje 02, 31, 6 (tryplet liczb o sumie 39, takiej samej jak oryginalny CA); co ciekawe, jeżeli liczbę 6 zapiszemy jako 06, to suma liczb przeczytanych od tyłu wzrośnie o 54 i wyniesie 93 (jest utworzona z tych samych cyfr, co liczba 39!) - 02, 31, 60; gdy zapiszemy ciąg 6, 13, 20 jako 06, 13, 20, to suma pierwszych cyfr wyniesie 3 (i cyfry utworzą ciąg arytmetyczny: 0, 1, 2), zaś suma drugich cyfr - 9 (cyfry te utworzą ciąg arytmetyczny - 6, 3, 0).
5. Suma cyfr liczb innych niż jednocyfrowa liczba 6 stanowiących wyrazy CA 6, 13, 20 wynosi 6, cyfry te uporządkowane rosnąco tworzą czterowyrazowy ciąg arytmetyczny: 0, 1, 2, 3. Ten ciąg jest złożony z czterech liczb niezłożonych i ma liczbę niezłożoną jako różnicę ciągu. To chyba jedyny czterowyrazowy ciąg arytmetyczny mający te dwie własności jednocześnie.
6. Z pierwszych cyfr liczb CA 6, 13, 20 można utworzyć liczbę 162 (będącą iloczynem liczb 3, 6, 9); można też utworzyć liczbę 126 (będącą iloczynem liczb 21 i 6 - cyfry w czynnikach są tu takie same, co w iloczynie).
7. Z cyfr CA 6, 13, 20 można ułożyć trzywyrazowy CA o sumie 3: 0, 1, 2.
8. Z cyfr CA 6, 13, 20 można ułożyć trzywyrazowy CA o sumie 6: 1, 2, 3. Ten CA ma ciekawe własności - złożony jest z liczb niezłożonych i ma liczbę niezłożoną jako różnicę ciągu oraz suma liczb i cyfr jest równa iloczynowi jego liczb czy cyfr (1+2+3 = 1*2*3 = 6).
9. Z cyfr CA 6, 13, 20 można ułożyć trzywyrazowy CA o sumie 9: 0, 3, 6.
10. Duża koincydencja! Z cyfr CA 6, 13, 20 można ułożyć dwa rosnące trzywyrazowe CA o sumie cyfr 9, średniej arytmetycznej liczb 6 i sumie liczb 18 (18 to suma liczb 3, 6, 9). Trzy wyrazy, sześć jako średnia arytmetyczna, dziewięć jako suma cyfr, osiemnaście jako suma liczb. Te dwa ciągi to: 0, 6, 12 i 2, 6, 10.
11. Z cyfr CA 6, 13, 20 można utworzyć ciąg geometryczny o sumie liczb 21 i średniej arytmetycznej liczb 7: 3, 6, 12. Suma cyfr w tym ciągu wynosi 12 (czyli 21 przeczytane od tyłu) i jest o 9 mniejsza od sumy liczb.
12. Z pięciu cyfr trzywyrazowego CA 6, 13, 20 można utworzyć inny ciąg trzywyrazowy arytmetyczny, który złożony jest z tych samych pięciu cyfr: 0, 16, 32.


 • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: koincydencje, zbiegi okoliczności, dopust, złe duchy, 21.7, 21, 42, 84, 3 6 9, Tesla

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u