Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytań na temat smoków.

smoki legendarne stworzenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#31

Super name.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

jeśli chcesz rozdzielać tematy to nic nie ustalisz tylko dalej będziesz tkwił w błędzie.

 

Wielki Tygrys szablnozębny nie mógł upolować małego króliczka i Ja mam uwierzyć w coś takiego !? eheheheheehe


Smoki (dinozaury) regularnie polowały na mniejsze zwierzęta.


  • 0

#32

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma czajników z przed kilku tysięcy lat. Czajniki to stosunkowo nowe wynalazki.

Minusa, którego widzisz przy swoim ostatnim wpisie otrzymujesz ode mnie, po pierwsze - za wycieczki w stronę IQ, a pod drugie - za głupią argumentację.

 

Skoro nie ma czajników sprzed kilku tysięcy lat, to oczywistym jest, że nie ma również czajników sprzed kilku milionów lat. Bo baj zgadzamyy sie, że to stosunkowo nowy wynalazek.

Skoro tak, to próba takiego argumentowania jest bez sensu.
 

Czy Ktoś ma czajnik z przed milionów lat ??? nikt

więc skamieliny są młode z kilku tysięcy lat.

 

Podobnie jak ten "argument"

To, że powstają skamieliny w czajniku dowodzi, że skamieliny nie powstają przez miliony lat a wystarczy np. 30 dn

który świadczy o tym, że jesteś kompletnym ignorantem.

 

Mi tam rybka, bo to twój problem  ale skoro już zabierasz głos na jakiś temat, to wypadałoby wiedzieć (chociaz tak mniej więcej) o czym mówisz, bo inaczej się ośmieszasz.

Specjalnie dla ciebie, definicja słowa skamielina - ze Słownika Języka Polskiego.

 

skamielina

skamieniałe szczątki zwierzęcia lub rośliny z minionych epok geologicznych, utrwalone ślady obecności lub działalności organizmów; skamieniałość, skamienielina

źródło

 

Tych trzydziestu dni powstawania osadu w czajniku litościwie nie będę ci już wypominał, bo coś mi mówi, że to i tak daremny trud.


  • 2



#33

Super name.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Dla mnie reputacja forumowa jest śmieszna ale to kto chce się tak bawić niech się bawi.

 

Skamielina powstaje w określony sposób.


Napisałem prawdę a kto ma rozum niech to rozważy.

 

Smoki to dinozaury i tyle w temacie.


  • 0

#34

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wielki Tygrys szablnozębny nie mógł upolować małego króliczka i Ja mam uwierzyć w coś takiego !? eheheheheehe


Smoki (dinozaury) regularnie polowały na mniejsze zwierzęta.

 

Zależy które. jedne były przystosowane do atakowanie mniejszych zwierząt, inne większych - specjalizacja, o której pisałem.

Tygrys Szablozęby polował na te większe zwierzęta.

 

Przykład obecnego kotowatego o bardzo wysokiej specjalizacji - Gepard, najszybsze zwierzę lądowe.

Zaledwie połowa jego polowań kończy się sukcesem. Polowanie trwa mniej niż minutę, po czym Gepard rezygnuje woląc oszczędzić energię. Co więcej warunkiem ataku jest to aby zwierzyna zaczęła uciekać. W przypadku gdy zwierzyna nie ucieka, gepard rezygnuje z ataku.

 

Jego budowa sprawia, że jest bardzo delikatny i nie może konkurować z innymi drapieżnikami - regularnie sam staje się pokarmem dla Lwów, Hien, a nawet dzikich Psów.


  • 0



#35

Super name.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Możesz sobie wymieranie zwierząt tłumaczyć ,,specjalizacją'' ale rzeczywistość jest inna.

 

Nie powstają żadne nowe rodzaje zwierząt ani Ludzi. Obserwujemy jedynie wymieranie gatunków.

 

ktojestkim.justforum.net

 

Jakie powstały nowe rodzaje zwierząt ? Czy są ptaki, które latają w kosmos ? nie


Użytkownik Super name edytował ten post 15.08.2016 - 17:34

  • 0

#36

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ptaki chyba nie, ale małpa i pies łajka byli w kosmosie. A ty nie byłeś.
  • 0



#37

Super name.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Ptaki chyba nie, ale małpa i pies łajka byli w kosmosie. A ty nie byłeś.

Czy były bo tak ewoluowały ? Nie dlatego. Były tam bo wysyłał je Człowiek. A Człowieka stworzył Bóg szóstego dnia.

 

Poczytajcie o smokach z różnych źródeł.


  • 0

#38

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakie powstały nowe rodzaje zwierząt ? Czy są ptaki, które latają w kosmos ? nie

 

A po co jakiś gatunek ptaka miałby latać w kosmos? Nie ma tam pożywienie, nie ma tam lęgu. Nie było potrzeby by taki gatunek miał się wykształcić.

Za to mamy ssaki, które znalazły pożywienie w oceanach i dostosowały się do tych warunków.

 

Nikt nie będzie w stanie pokazać nowego rodzaju zwierzęcia ponieważ zmiany są dla nas niezauważalne, potrzebna jest inna kategoria czasu niż ta w której my żyjemy.

Ewolucja ni8e działa tak, że z Rybki A rodzi się Rybka B. Z Rybki A dalej będzie rodzić się Rybka A, ale po iluś tam generacjach Rybki A okaże się że mamy już Rybkę A', która w jakiś sposób różni się od prababki. Być może dwie Rybki A żyły w dwóch jeziorach, dawniej połączonych rzeczką, która wyschła. Po tysiącach lat okaże się, że obie rybki są już inne, bo żyły w innych środowiskach


  • 2



#39

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co do gatunków. Cały czas powstają nowe gatunki bakterii, wirusów, muszek owocowych i innych.
  • 0



#40

Super name.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Mi nie chodzi o zmiany w obrębie jednego rodzaju zwierzęcia. Ale mi chodzi ewolucję czyli przejście jednego rodzaju zwierzęcia w zupełnie inny rodzaj zwierzęcia np. jakby krowa ewoluowała w np latającego węża. Nie ma czegoś takiego bo nie ma ewolucji.

 

W starożytności chyba istniały opisy lub spisy zwierząt a już na pewno były takie w średniowieczu. Czy od tamtej pory pojawił się jakiś zupełnie nowy rodzaj zwierzęcia ? Oczywiście, że nie.


Na dzisiaj koniec. Czytajcie Biblię


  • 0

#41

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szczegółowe spisy flory i fauny to dopiero najwcześniej XVIII wiek i ich tworzenie trwa do dzisiaj. Opisy starożytne i średniowieczne są nieszczegółowe, o niewielkim w skali świata zasięgu.

Zwierzęta mityczne właśnie z tych opisów pochodzą - smoki, gryfy, pegazy, chimery, sfinksy

 

Dla przykładu JEDNA ze średniowiecznych rycin Słonia, znanego wszakże w Europie od starożytności.

 

Te stare opisy muszą zostać najpierw potwierdzone naukowo - trzeba odnaleźć szczątki takiego zwierzęcia, lub jego żywego potomka


Użytkownik Logos edytował ten post 15.08.2016 - 18:11

  • 1



#42

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Krowa to ssak a wąż to gad więc takie przekształcenie to możesz sobie na kartce narysować.
A czemu nie ewolucja człowieka w mrówkę? Idźmy na całość.
Jeśli powstają nowe gatunki ptaków, ssaków itp. to jak to na nazwać inaczej niż ewolucją? To jest ewolucja i tyle.
  • 0



#43

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Na dzisiaj koniec. Czytajcie Biblię

Jesteś chodząca ANTYREKLAMĄ Biblii, wiec zachęcanie przez ciebie do jej czytania jest tyleż śmieszne, co nonsensowne.

Z bardzo prostego powodu - każdy, kto ma w głowie ciut więcej niż sieczkę i przeczyta to, co napisałeś w ciągu dnia dzisiejszego, prędzej sobie oczy wydłubie niż zaryzykuje, że po lekturze Biblii może się z nim stać to samo, co z tobą.

 

Tak między nami.

Jeżeli Bóg rzeczywiście istnieje, to powinien na chwilę przerwać to, czym się aktualnie zajmuje, znaleźć najcięższy egzemplarz Biblii (koniecznie w twardej okładce) i przy jego pomocy wybić ci z głowy te idiotyzmy, które tu pociskasz.

Chociaż podejrzewam, że nawet on miałby z tym problem.

 

A co do tego fragmentu

Dla mnie reputacja forumowa jest śmieszna ale to kto chce się tak bawić niech się bawi.

...wyjaśniam w czym rzecz.

 

Tu nie chodzi o jakąś tam reputację (bo na ciebie to szkoda nawet minusów) ale o wyrażenie dezaprobaty dla tego, co próbujesz tu sprzedawać - tak w warstwie formy jak i "treści".

Minusy, to niestety, jest na tym forum jedyny dostępny - szybki (bo na polemikę z tobą, najnormalniej szkoda czasu) środek wyrażenia swojej oceny.

Gdyby nie to, to napisałbym wprost, co myślę o tych twoich "przemyśleniach".

 

A sprowadzałoby się to właściwie do znanej sentencji Lema - tyle, że dużo bardziej dosadnie i obrazowo wyrażonej.


  • 3



#44

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czas tworzenia się skamieliny może być bardzo krótki i nie jest to w nauce nowina. Organizm musi być szybko zagrzebany w zwartych osadach aby mógł się zachować jego kształt, inaczej się rozłoży i rozpadnie. Ale szybko utworzona skamielina może potem przetrwać w skale miliony lat. Tak, że pokazywanie skamieniałych młotków czy osadu z czajnika niczego nie obala. Czas powstawania skamieliny niczego nie mówi nam o jej wieku.

 

Widzę u ciebie coś co już tu kiedyś przerabialiśmy w jednym z tematów - twierdzenie że teoria ewolucji zajmuje się geologią, datowaniem i teorią powstawania życia. To tak jakby twierdzić że motoryzacja zajmuje się hutnictwem stali.

 

Dinozaury różnią się od dzisiejszych gadów budową i to zbyt mocno aby można było mówić że to to samo. Natomiast smoki to wymysł ludzi.


  • 0



#45

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Smoki to dinozaury i tyle w temacie.

Ja bym bardziej powiedziała , że smok , to forma przejściowa z dinozaura w ptaka lub gada. W końcu to przejście musiało nastąpić i na pewno trwało bardzo, bardzo długo. Może za czasów bibilijnych istniała jeszcze jakaś taka forma dużego gada ze skrzydełkami, ale na pewno to już nie był 100% dinozaur a raczej 15% dinek :), który morfologicznie mógł przypominać dinozaura i... jest już wymarłą formą..

 

 

Były tam bo wysyłał je Człowiek. A Człowieka stworzył Bóg szóstego dnia.

Zauważ tylko jak w biblii czas jest rozciągnięty. Jeden boski tydzień to 13,8 mld lat. Biblii też nie można czytać dosłownie , bo mnóstwo w niej metafor i personifikacji :)

 

 

Mi nie chodzi o zmiany w obrębie jednego rodzaju zwierzęcia. Ale mi chodzi ewolucję czyli przejście jednego rodzaju zwierzęcia w zupełnie inny rodzaj zwierzęcia np. jakby krowa ewoluowała w np latającego węża. Nie ma czegoś takiego bo nie ma ewolucji.

Mogłeś podać ewolucję konia w pegaza a nie krowę w węża. Krowa to ssak  wąż to gad... :)

Piszesz o tym , że ewolucja nie istnieje. W biblii napisane jest , że Bóg stworzył rośliny i zwierzęta piątego dnia. Jeśli cały tydzień to tyle ile mirzy nasz Wszechświat, to tworzenie zwierząt mogło trwać miliard, miliony lat Podczas ich tworzenia, zmieniał je by doprowadzić projekt do ostatecznego zwierzęcia i ostatecznej rośliny.. To tak jak lepienie tworów z plasteliny. Zanim ulepisz psa, pierw robisz kulkę, potem zmiękczasz i z niej formułujesz tego psiaka. Tak działa ewolucja- Bóg formułuje z masy istoty.  My nie dostrzegamy ewolucji , bo żyjemy zbyt krótko. Możliwe że zwierzęta, rośliny , które teraz żyją z człowiekiem na czele, to prawie ostateczny produkt ewolucji formowania istot przez Boga. Zwierzęta to 6 królestwo. Królestwo boga jest 7 królestwem. Liczba człowieka to 6,66. Brakuje nam jeszcze 1/3 drogi z królestwa zwierząt do Królestwa Niebieskiego Gdy ewoluujemy do 7, staniemy się nowym rodzajem i nowym królestwem EL jak Elohim :)


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych