Skocz do zawartości
Ttegoroczna gala rozdania Złotych Szaraków odbędzie się w niedzielę 1. marca o godzinie 20:00. Zapraszamy!
Wymagany jest strój formalny, wieczorowy. W końcu użytkownik w krawacie jest mniej awanturujący się! :szczerb:

Znikające gwiazdy znakami obecności obcych cywilizacji


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
 • Tematów: 0

Napisano

gettyimages-593989011-800x533.jpg

Obcy świat / fot. Lev Savitskiy/Getty

Wiele teorii już powstało na temat obcych cywilizacji i ewentualnych śladów, po których moglibyśmy ich odszukać. Tym razem astronomowie rozważają prawdopodobieństwo teorii, że za zniknięciami niektórych gwiazd mogą stać nie tylko zjawiska astrofizyczne ale także obce cywilizacje...
 
Naukowcy stwierdzili, że szukając obcych cywilizacji w kosmosie powinniśmy skierować swój wzrok na znikające gwiazdy lub nawet całe galaktyki. Istnieją bowiem przypadki znikania gwiazd czy całych galaktyk, i powinniśmy wziąć pod uwagę, że mogą za tym stać wysoko rozwinięte cywilizacje, dalece wyprzedzające nas postępem technicznym. Pod uwagę należy jednak wziąć fakt, że już nie raz byliśmy świadkami kiedy planeta lub gwiazda "znikała", a następnie"pojawiła się ponownie" po kilkudziesięciu latach, zatem to spekulacje naukowców nie wybiegają dalej niż poza kwestie teoretyczne.
 
Beatriz Villarroel  ze Szweckiego Uniwersytetu w Uppsali, odkrył niedawno zjawisko zniknięcia gwiazdy z nieboskłonu, do tego stopnia, że nie była ona już dostrzegalna dla urządzeń jakimi posługują się naukowcy. Krótko mówiąc, źródło światła jakim był obiekt nie jest już widoczne dla naukowców, to jest to na co czekali aby móc rozpocząć prace. To wciąż nie jest dowód na potwierdzenie tezy ale astronomowie zamierzają iść tym tropem.
 
Od ponad roku Szweccy naukowcy obserwują nocne niebo by dostrzec czy którekolwiek z 300.000 widocznych źródeł światła zniknęło, aby móc podjąć się próby zbadania tego przypadku. Choć nie wykluczają oni, że nawet jeśli okaże się iż któraś gwiazda przestała być możliwa do obserwacji, nie będzie to musiało oznaczać, że wpływ na to miała obca cywilizacja. Aby badania były możliwie najbardziej miarodajne planuje się użycie największych dostępnych teleskopów.
 
Czy faktycznie za znikaniem gwiazd i planet może stać astroinżynieria? Według naukowców dr Villarroel, jest taka możliwość. Wraz z upływem czasu naukowcy powinni publikować swoje obserwacje i wyniki badań. Przekonamy się czy można odkryć obecność ewentualnych obcych cywilizacji poprzez próby namierzenia ich działalności w przestrzeni kosmicznej.
 
 
 
Tłumaczenie własne.
 
 
Autor: Shannon Hall
Źródło: New Scientist
ns_logo.jpg


Użytkownik critter edytował ten post 07.07.2016 - 10:55

 • 2

#2

Popcorn.
 • Postów: 16
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znikające galaktyki? Jakoś nigdy nie słyszałem o takich przypadkach.


 • 0

#3 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
 • Tematów: 0

Napisano

Znikające galaktyki? Jakoś nigdy nie słyszałem o takich przypadkach.

Galaktyka może "zniknąć" chociażby kiedy zostanie przesłonięta przez chmury pyłu i gazów kosmicznych. Wtedy światło może się nie przebić i teleskopy jej nie wykryją. Ewentualnie bliska gwiazda może zakryć odległą galaktykę jeśli będzie z nią w linii prostej w kierunku teleskopu. Takowe zniknięcia są czasowe z reguły, ale jak mówiłem, były przypadki gdzie zniknięcie trwało kilkadziesiąt lat.


 • 0

#4

GBZP.

  Chrześcijanin

 • Postów: 144
 • Tematów: 7
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W jak celu kosmici mieliby likwidować całe galaktyki ? W celu pozyskania energii ? A nawet jeśli , to czy galaktyki byłyby przypadkowe, oddalone od siebie ? Moim zdaniem za zniknieciami stoją zjawiska astronomiczne.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
 • 0

#5

Maska.

  Entuzjastyczny sceptyk

 • Postów: 582
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Całe galaktyki ? Na co obcym tyle energii, by wysyłać ją z całych galaktyk ? Moim zdaniem obcy, mogliby stać za zniknięciem gwiazdy, ale bardziej prawdopodobne jest " zniknięcie", a raczej przełknięcia światła gwiazdy przez zbudowaną przez kosmitów instalacje.
Oczywiście wiele zachodu, ale pomyślcie co można było by zrobić z promieniowaniem gwiezdnym czy też wszystkimi pierwiastkami wypluwanymi przez gwiazdę. Pozostaje pytaniem, czy możliwe jest zbudowanie obiektu tak olbrzymiego, by całkowicie przysłaniał światło gwiazdy. Jak wiadomo gwiazdy, galaktyki i cały wszechświat jest w ciągłym ruchu, więc możliwe, że utrzymanie takiej ogromnej konstrukcji było by nieopłacalne. Gdyby doszło do zderzenia konstrukcji z gwiazdą, pewnie nie było by zbyt wesoło. Wątpie, by jakakolwiek cywilizacja tak bardzo rozumiała by we własnym układzie słonecznym, musiała by ich posiadać wiele.

Ciekawe jak będą sprawdzać, czy gwiazda zniknęła naturalnie, czy też nie :)
 • 0

#6

Zaciekawiony.
 • Postów: 7605
 • Tematów: 79
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zapewne chodzie nie o unicestwienie gwiazdy tylko zbudowanie wokół niej sfery Dysona.

https://pl.wikipedia...ki/Sfera_Dysona


 • 0#7

Anunnaki.
 • Postów: 540
 • Tematów: 10
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ale nawet nie wiemy czy jest  rozwinięte życie poza naszym układem słonecznym czy  poza naszą galaktyką  pozatym zbudowanie sfery dysona wokół gwiazdy  wiąże się z ryzykiem że  ciężko byłoby  znaleść na tyle stabilną orbitę aby  nie została zepchnięta owa struktura. .  druga kwestia to  jasność gwiazdy, tak dokładnie jasność jeśli ona   z czasem  maleje, słabnie az wkońcu zika całkowicie to być może warto się temu przyglądnąć ale nie można odrazu mówić że coś  ją "zabudowało"  może przysłonił ją obłok pyłu.   chociażby przykładem "gasnącej" lub jak kto woli "zabudowywanej" KIC 8462852 .spadek jasnosci obserwowany od około 100 lat jak nie więcej  .

 

gwiazda nie może poprostu zniknąć, albo sie wypala albo przysłania ją  obłok pyłu bądź coś innego , ewentualnie ktoś ją zabudował. niech  badają   jasność gwiazd i ineresować się powinni tymi w których stopniowo rpzez   wiele lat taka jasność spadała.  powiedzmy że   jednak sfery dysona istnieją i  niektóre cywilizacje budują je  by   zaspokoić potrzeby energetyczne swojej cywilizacji,     przedewszystkim   taka struktura nie powstaje  w kilka  lat  tylko 100 - 200 lat chyba że ktos  ma  taką technologię która możliwia  budowe jej w czasie krótszym a co ma to związek z znikającymi gwiazdami? a  ma taki że  jeśli  sfera dysona straci stabilność może rozbić się o słońce  wtedy  ewentualne efekty mogą być obserwowane tj "powrót" gwiazdy .

 

trzecia kwestia to ochrona  przed asteroidami i kometami , taka sfera dysona musiałaby mieć  ogromną sieć czujników wykrywających zagrożenie


Użytkownik Anunnaki edytował ten post 11.07.2016 - 12:38

 • 0

#8 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
 • Tematów: 0

Napisano

A może pod uwagę bierze się, że jakaś cywilizacja jest w stanie po prostu pobrać energię z gwiazdy, za pomocą technologii, do tego stopnia, że ta znika. Może Star Wars to nie najlepszy przykład ale tam baza StarKiller (chyba tak się nazywała) pobierała energię ze słońca aż słońce dosłownie znikło... 


 • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u