Skocz do zawartości
Dziękujemy za udział w Złotych Szarakach -- kolejne informacje już niebawem!

Keckburski incydent z UFO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Top-10-Kecksburg-UFO-Crash-Secrets-624x2

fot. proofofalien.com

Incydent z UFO w Kecksburgu, jest dosyć dobrze znanym przypadkiem domniemanej manifestacji obcej cywilizacji.  Miał on miejsce 9 Grudnia 1965 roku w Stanach Zjednoczonych, w stanie Pennsylvania. Wtedy to widziano ogromną kulę ognia dobrze widoczną z kilku miejsc min. Ohio, Detroit czy Michigan, nad którymi przeleciała. Świetlista kula, którą widzieli mieszkańcy w ich opinii miała być tajemniczym pojazdem w kształcie żołędzia, który jak mówią świadkowie miał awaryjnie lądować, a w zasadzie rozbić się, w pobliskim lesie.

 

W niedługim czasie po katastrofie na miejsce wypadku wysłano wysłane wojsko aby zabezpieczyć teren i wywieźć obiekt z rejonu katastrofy, co też uczyniono. Teren wokół miejsca wypadku został oddzielony tak aby nie miały do niego wstępu ani miejscowe służby, ani cywile. Dopiero z czasem miejskim służbom udało się dostać w pobliże, jednak wraku już tam nie było. Jak wynika z relacji jednej z rodzin, która była świadkiem tych wydarzeń, zaraz po wypadku z lasu zaczął wydobywać się niebieski dym, inni donosili o dziwnych wibracjach czy też huku jaki dało się odczuć będąc w niedalekiej odległości od rozbitego obiektu

 

Czy był to naturalny obiekt kosmiczny? Być może chodziło o ściśle tajny projekt wojskowy, co wyjaśniało by błyskawiczną reakcję armii? Miejscowi jednak mieli na to swoje wyjaśnienie, w ich opinii zniszczony obiekt był w gruncie rzeczy pojazdem pozaziemskim. A rząd i wojsko postanowiły zabezpieczyć wrak i ewentualnych rozbitków. Ten motyw dziś jest dobrze znany. Czy w tym przypadku można go uznać za wiarygodny?

 

450px-SpaceA.JPG

A tak wygląda odwzorowany model pojazdu, który miał rozbić się w lesie w Kecksburgu w Grudniu 1965 roku. / fot. wikipedia

 

Miała miejsce blokada informacji tak wtedy jak i jeszcze do niedawna, doszło nawet do wytaczania procesów sądowych organizacjom rządowym (w tym NASA) za nieujawniania żadnych informacji na temat katastrofy i obiektu. W tym miejscu warto wspomnieć Nowojorską dziennikarkę Leslie Kean, która razem z  Koalicji na rzecz Wolności Informacji otrzymała wskutek wygranego procesu wiele dokumentów na ten temat.

 

Ten etap sagi rozpoczął się jednak względnie niedawno, kiedy Kean stanęła na czele inicjatywy uzyskania rządowych dokumentów dotyczących rzekomej katastrofy UFO w Kecksburgu, a ostatecznie skierowała pozew do sądu przeciwko NASA. Proces odniósł skutek w roku 2007, kiedy to po przegranej batalii sądowej NASA musiała przekazać niezbędne dokumenty pani Leslie Kean, dziś mamy możliwość skorzystania z tych informacji, taport pod tytułem „Wnioski z procesu przeciw NASA dotyczącego przypadku w Kecksburgu z 1965 roku" wyjaśnia, w jaki sposób toczyły się losy tej sprawy.

 

KecksburgGBGHeadline.jpg

fot. pabook2.libraries.psu.edu

Z dokumentów wynika, że tak w tym przypadku jak i w każdym innym, kiedy mowa o obiektach z kosmosu, kluczową rolę odegrała NASA. Jednak dokumenty udostępnione przez Amerykańską Agencję Kosmiczną nie rozwiewają wątpliwości ani sprawy nie wyjaśniają.

 

Pozostaje nam oficjalne wyjaśnienie, iż był to średniej wielkości meteor. Przypadek ten czasem bywał nazywany "Pennsylvania Roswell" (czyli Pensylwańskie Roswell),

 

 

 

Tłumaczenie własne.

 

Źródło: Wikipedia, DailyKos, UFO Evidence

dk-logo-med-03a7590e5058ed6afa14298c6d7e


Użytkownik critter☆ edytował ten post 01.08.2016 - 14:14

  • 4

#2

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Detroit to nie stan, tylko miasto, a temat już był - http://www.paranorma...won#entry490853


  • 0

#3 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Poprawione. Temat mógł faktycznie już być, ale chciałem troszkę po swojemu ująć sprawę ze swoim źródłami. Nie zaszkodzi. 


  • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u