Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto stworzył Wszechświat? Powstanie Wszechświata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
176 odpowiedzi w tym temacie

#31

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Za dużo facetów w czerni

Fakt. był motyw w filmie... ale jak to pisałem to nawet myśl o filmie mi się nie przetoczyła :P
  • 0

#32

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

'Są rzeczy, które sie nawet fizjologom nie śniły'. - Ferdynand Kiepski.

do rzeczy:
Ja to se myślę, ze na samym początku było po prostu nic xD . Miało kolor biały [pdst. kolor z którego można skminić resztę kolorów |chociaż czarny lepiej pasuję do tego wydarzenia] czyli tak jakby do naszych oczu przystawić białą kartkę, która zasłaniałaby nam wszystko dookoła. Gdzieś tam w tej przepastnej otchłani zaczęły się do siebie zbliżać i jednocześnie kumulować jakieś cząsteczki, materia, najmniejsze atomy i nie wiadomo co jeszcze przez ogromną ilość czasu. Kiedy było tego tak wiele, że przypominało to ogromną skumulowaną kule [na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie wam opisać wielkości, może kiedy indziej xD .] niczym kula uderzeniowa rodem z mangi 'Dragon Ball' normalnie wszystko tak się rozdupcyło, iż powstały 'mniejsze' skupiska tej energii [może są to dzisiejsze galaktyki albo coś] porozsyłane po całym wszechświecie. Siła wybuchu była tak wielka, że kolor biały aż się okopcił i stracił swoją umiejętność przypominania koloru białego [hehe]. W składzie tego całego skupiska energii były NOL'owate cząstki, które potem nie wiadomo z jakich przyczyn-przyczyniły się do powstania cieczy jaką była woda i cieczy, dzięki której żyjemy. Przez kolejne okresy wszystkie te mniejsze skupiska materii kształtowały się i odpowiednio rozwijały, aż powstały planety... no a potem sprawa się nieco komplikuje... rofl. ^^

Wszystkie te psychopatyczne wymysły powstały w mojej chorej na swój sposób głowie, chociaż niektóre epizody mi się przyśniły dawno temu. xD .
  • 0



#33

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fakt. był motyw w filmie... ale jak to pisałem to nawet myśl o filmie mi się nie przetoczyła :P


no nie tylko tobie :D po przeczytaniu 3postu zobaczylem obraz jak to na koniec kazdej czesci pokazywany byl "wiekszy" swiat od naszego ;)

btw. moze mi ktos wytlumaczyc skad my ludzie wiemy ze ten o to wszechświat powstal przez ten "Big Bang"?
Naukowcy nawet nie umieją udowodnic ze gdzies tam istnieja inne cywilizacje, a tego sa pewni :/

Jak dla mnie to swiat polega na okreslonej hierarchij. My wiezymy w Boga, Bog wiezy w kogos wyzszego i tak dalej bez konca ;) ale kto w nas wieży ? :o (pewno mrówki albo bakterie :D xD a w bakterie atomy a w atomy protony a w protony elektrony [z czego skladaja sie elektrony bo zapomnialem xD ])
  • 0

#34

eltom.
  • Postów: 204
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio na Discovery czy NG leciał programik poświęcony Wszechświatowi. Jego powstaniu, trwaniu i końcu. I było to, według mnie, dość przekonywaujące. Nic nie wspominali, co było przed wybuchem i co będzie po zaniku energii. W każdym bądź razie Wszechświat powiększa się coraz szybciej i jest to już udowodnione. Koniec ma polegać na wygaśnięciu wszystkich gwiazd, galaktyk... Cała energia się rozproszy i nie pozostanie nic. Ale to tylko teoria.
  • 0

#35

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co do końca wszechświata mam następujące zdanie - myśle że ze wszechświatem jest , podobnie jak z trójkątem bermudzkim,tzn.ma on swój koniec , ale kiedy do niego dotrzemy , przenosi nas w inne miejsce we wszechświecie.Jest to jedyne w miare 'logiczne' wytłumaczenie ;]

A jak powstało coś , z niczego ? - tego nie da się objąć ludzkim umysłem.
  • 0

#36

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cała energia się rozproszy i nie pozostanie nic.


Nie zostanie nic??
I zacznie się wszystko od począdku... cała wygasła materia przestanie dominować nad anty materią i zacznie się skupiać w jeden punkt... i znowu WIELKI WYBUCH... cała historia od począdku... i znowu wszystko potoczy się tak samo...
Czy to teoria na DE JA WU (czy jak to się pisze...) :D :D :D
  • 0

#37

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jak powstało coś , z niczego ? - tego nie da się objąć ludzkim umysłem.

Nie musisz tego niczym obejmować. Powstaniu czegoś z niczego zaprzecza fundamentalnej zasadzie zachowania energii..
  • 0

#38

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jak powstało coś , z niczego ? - tego nie da się objąć ludzkim umysłem.

Nie musisz tego niczym obejmować. Powstaniu czegoś z niczego zaprzecza fundamentalnej zasadzie zachowania energii..


Ale jak tu wytłumaczyć (przyjmując że wszechświat powstał w wielkim wbuchu) to że coś powstało z niczego... jeżeli ludzkość udowoni że był wielki wybych... to wiara w Boga się umocni... ponieważ ludzie nie będą mogli sobie ogarnąć w myślach tego jak mogło powstać coś z niczego... wtedy najlepszym wytłumaczeniem będzie tylko Bóg... :/ :/
  • 0

#39

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jak powstało coś , z niczego ? - tego nie da się objąć ludzkim umysłem.

Nie musisz tego niczym obejmować. Powstaniu czegoś z niczego zaprzecza fundamentalnej zasadzie zachowania energii..


Ale jak tu wytłumaczyć (przyjmując że wszechświat powstał w wielkim wbuchu) to że coś powstało z niczego... jeżeli ludzkość udowoni że był wielki wybych... to wiara w Boga się umocni... ponieważ ludzie nie będą mogli sobie ogarnąć w myślach tego jak mogło powstać coś z niczego... wtedy najlepszym wytłumaczeniem będzie tylko Bóg... :/ :/

Nie słyszałeś o teorii wieloświata. Ona całkowici eleminuje jakiś początek czegokolwiek.
Co prawda nie możliwa do potwierdzenia eksperymentalnie, jeżli jednak M-Teoria jest prawdziwa, to oteria wieloświata równierz jest prawdziwa pod względem matematycznym.
  • 0

#40

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

'wtedy najlepszym wytłumaczeniem będzie tylko Bóg... :/ :/ ' - a ogarnąć rozumem , skąd wzioł się Bóg ... to dopiero sztuka.
  • 0

#41

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

'wtedy najlepszym wytłumaczeniem będzie tylko Bóg... :/ :/ ' - a ogarnąć rozumem , skąd wzioł się Bóg ... to dopiero sztuka.


Poczytaj stary testament... może się dowiesz... nawet jeżeli to i tak to tylko globalna legenda...
  • 0

#42

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bóg był zawsze . Zawsze nie ma początku .
Wyobrażacie sobie coś co istnieje od zawsze ?coś musi mieć początek ale , co było przed początkiem ? pusta kartka ? na której 'narysował' to wszystko Bóg ? a kto go stowrzył Boga ...? a kto stowrzył , stowrzyciela boga ? - te pytania nie da się objąć rozumem.
  • 0

#43

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlatego ładnie i zgrabnie przyjmuje się teorie wiecznego multiwszechświata i kwantowej piany [;.
  • 0

#44

link.
  • Postów: 51
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wszechświat przypomina bankę ma swoją granice , jego powstanie jest bardziej skomplikowane ;) coś zapoczątkowało tworzenie się materii jaką znamy teraz
  • 0

#45

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ok , coś zapoczątkowało istnienie wszechświata ale , co zapoczątkowało , to co zapoczątkowało istnieje wszechświata ...?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych