Skocz do zawartości
Zdjęcie

Kto stworzył Wszechświat? Powstanie Wszechświata


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
176 odpowiedzi w tym temacie

#166

Aidil.

  Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

 • Postów: 4465
 • Tematów: 89
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Są cząstki które powstają z niczego nazywamy je wirtualnymi. Przeważnie są to fotony które tworzą parę elektron-pozyton, następnie po zderzeniu tej pary powstaje kolejny foton i czasami coś jeszcze. Tak to w skrócie można opisać.

 

 

tiaa ... powstają z niczego w przestrzeni która jest niczym ^^,   toż to czysta Magia.


 

Nie powstają z niczego. Albo może inaczej, nie powstają "w niczym". Jest przestrzeń, jest świat, jest wszystko dookoła.

 

To zależy czy uznamy że sama przestrzeń to już jest coś czy nic. Kiedyś uważano że w próżni nic się nie dzieje, od pewnego czasu odkryto właśnie cząstki wirtualne które w tej przestrzeni powstają z niczego.

 

 

 

W przestrzeni która jest a przecież jest niczym powstaje cząstka z niczego i to jest Magia.
I z pyłu powstałeś,  którego nie ma, i stałeś się człowiekiem, czystą inteligencją, której nie ma.


 • 0#167

Wszystko.
 • Postów: 10021
 • Tematów: 74
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Napisała ta co twierdziła że paraliż senny to atak demona, a autyzm wynika z nierównowagi ciał subtelnych.Nie wysilaj się, bo nie wiesz o czym piszemy.
Znalazłem dość ciekawy art min. na temat wirtualnych cząstek
https://www.wprost.p...ZA-PROZNIA.html
Pojawia się w nim pare razy stwierdzenie że cząstki powstają z niczego.
Można też zamienić cząstki wirtualne na rzeczywiste nadając im energię kinetyczną

http://kopalniawiedz...ia-fotony,14316

Użytkownik Wszystko edytował ten post 18.06.2016 - 16:30
#168

Sh@dowly.
 • Postów: 47
 • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

A moze PARADOKS wynikajacy ze sprzezenia zwrotnego dodatniego badz ujemnego(w zaleznosci od kaprysu), czyli podstawowa czastka tj. kwark powstal poprzez wplyw jej samej. Jednoczesnie jest inicjatorem i inicjowanym, a jest to proces cykliczny, ktory popiera decydujaco hipoteze Permenidesa, ze byt jest wieczny, nie ma poczatku ani konca. Ktos moze spytac, ale jak to, przeciez ten cykl musi miec jakis "debiut", nic nie dzieje sie bez przyczyny, ale wlasnie na tym polega caly sens a raczej bezsens. Jesli kwark powstal dzieki sobie, to ma on taki sam wplyw na powstanie innych kwarkow do czasu, kiedy nie pojawi sie na "POCZATKU" lancucha i nie stworzy kwarku, ktory go zapoczatkowal, no chyba ze jest to dzialanie bezposrednie, i tak naprawde krazy niczym pies goniacy za wlasnym ogonem ("a ogon goni psa"). Narysujcie na ten przyklad olowkiem kolo na kartce wyrwanej z zeszytu, papirusu, skrawku papieru toaletowego, na czym tam chcecie. Nie musi byc to idealne kolo, bo nie wiadomo, czy ruch podstawowej czasteczki nie ulegal fluktuacji, moze byc to nawet elipsa, jak kto woli, tak naprawde nie ma to znaczenie, wazne jest aby nie bylo zadnych przerw w ciaglosci linii. Co zauwazacie? Niezaleznie od tego jak niedbale to nakreslicie, zwroci wasza uwage brak jakiegokolwiek poczatku i konca figury. Nic nie jest w stanie dostac sie tam z ZEWNATRZ ani WEWNATRZ. No tak ale wy tworzac szkic musieliscie docisnac dlugopis do kartki, stawiajac tak naprawde pierwsza kropke, ktora zapoczatkowala serie zdarzen. W takim razie Hologram obala wszystkie dotychczasowe teorie, hipotezy, antytezy etc.

Użytkownik n3cro edytował ten post 18.06.2016 - 18:52

 • 0

#169

Wszystko.
 • Postów: 10021
 • Tematów: 74
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Próżnia wykonuje spontanicznie kwantową muzykę hip-hopową, która rozbłyska niewidocznymi dla naszych oczu kwantami energii, która szu mi, kipi i  wrze  na  sposób  kwantowy.  Pod  tymi słowami  ukryte są  procesy spontanicznego  kreowania  i  anihiliowania (znanych i nieznanych nam) cząstek elementarnych, zwanych cząstkami wirtualnymi. Procesy te  trwają  non  stop.  Gdy  jedna  cząstka  znika,  rodzą  się  nowe.  Cząstki  wirtualne  pojawiają  się  nagle na krótko znikąd (to jest właśnie ten kwantowy hip), by następnie zniknąć (i to jest kwantowy hop)

źródło ,, wstęp do fizyki kwantowej. notatki do kursu" Instytut Fizyki Politechniki Wrocławskiej http://www.if.pwr.wr.../is/old_qm1.pdf

#170

Endinajla.

  Empatyczny Demon

 • Postów: 2169
 • Tematów: 162
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moje hipoteza holograficznego wszechświata, powoli zaczyna nabierać kształtów widzę :D

 

Nowe dowody potwierdzające, że nasz wszechświat to hologram
Środa, 29 kwietnia 2015 (13:20)

Najnowsze badania austriackich naukowców wskazują, że wszechświat potrzebuje mniej wymiarów niż pierwotnie przypuszczaliśmy. Okazuje się, że może być to jedna z fundamentalnych właściwości naszego uniwersum.

 

00046N8F27VSELR2-C116-F4.jpg

 

 

Na pierwszy rzut oka, wszechświat wygląda tak jakby posiadał trzy wymiary. Jednak zasada holograficzna opisuje uniwersum w sposób matematyczny jako byt dwuwymiarowy. Trójwymiarowy wszechświat może być po prostu dwuwymiarową strukturą informacyjną znajdującą się na horyzoncie kosmologicznym. Uczeni porównują go do hologramów, jakie znajdują się na kartach kredytowych - w rzeczywistości są one dwuwymiarowe, choć my widzimy je jako trójwymiarowe.

W 1997 roku fizyk Juan Maldacena zaproponował pojęcie, według którego z jednej strony istnieje zgodność między teorią grawitacji w tzw. zakrzywionej przestrzeni anty-de Sittera, a z drugiej strony istnieje zgodność teorii pola kwantowego w przestrzeni o jeden wymiar mniejszej. Zjawisko grawitacji jest opisywane w tej teorii w trzech wymiarach, natomiast zachowanie cząsteczek kwantowych obliczane jest już w dwóch wymiarach. Dla naukowców zgodność ta jest zaskakująca - na temat korespondencji AdS/CFT Maldena opublikowano już ponad 10 tysięcy prac naukowych.

Daniel Grumiller z Uniwersytetu Technologicznego w Wiedniu powiedział, że my nie żyjemy w przestrzeni anty-de Sittera. Jego zdaniem nasz Wszechświat jest dość płaski i posiada dodatnią krzywiznę. Jednak naukowiec podejrzewa, że zasada korespondencji może okazać się prawdziwa również w przypadku naszego uniwersum. Aby zbadać tę hipotezę, należałoby stworzyć teorie grawitacyjne, które nie brałyby pod uwagi przestrzeni anty-de Sittera, ale płaskiej powierzchni. Jego zespół badawczy przy współpracy z naukowcami ze Szkocji, USA, Indii i Japonii pracowali nad tym przez trzy lata.

Na łamach czasopisma "Physical Review Letters" pojawił się artykuł który potwierdził zasadę korespondencji w płaskim wszechświecie. Grumiller wyjaśnia, że jeśli grawitacja kwantowa w płaskiej przestrzeni pozwala na holograficzny opis poprzez standardową teorię kwantową, to muszą być również wielkości fizyczne, które można obliczyć w obu teoriach - a wyniki muszą być zgodne. Zwłaszcza jedna kluczowa cecha mechaniki kwantowej - splątanie kwantowe - musi pojawić się w teorii grawitacji.

Gdy cząsteczki kwantowe są splątane, nie można opisywać ich indywidualnie. Tworzą one jeden kwantowy obiekt, nawet jeśli znajdują się daleko od siebie. Za pomocą entropii kwantowej można obliczyć liczbę splątań w układzie kwantowym. Naukowcy wykazali, że entropia splątań przyjmuje taką samą wartość w płaskiej grawitacji kwantowej oraz w teorii niskowymiarowego pola kwantowego.

Max Riegler powiedział, że dzięki dokonanym obliczeniom potwierdzono iż zasada holograficzna może być również realizowana w płaskich przestrzeniach. Uczeni zdobyli dowód na ważność tej korespondencji w naszym wszechświecie. Przeprowadzone badania jeszcze nie udowadniają, że żyjemy w hologramie, lecz teoria ta staje się coraz bardziej prawdopodobna.

źródło: http://nt.interia.pl...ram,nId,1725444


 • 0#171

Sh@dowly.
 • Postów: 47
 • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Wszechswiat ma plaska powierzchnie, mam rozumiec taka, ktora nie posiada zadnych krawedzi, jest dwuwymiarowa, ale w jaki sposob cos takiego moze istniec, skoro nie mozemy tego nawet rzutowac na kartce papieru (chyba ze hipotetycznie, aby zwizualizowac problematyke), chocby dlatego, ze jego szerokosc nie posiada wartosci dodatniej, a wrecz przeciwnie, jest ona rowna 0. Jest tak plaskie, ze nie mozliwe do prezentacji. A plaszczyzna 2D tym bardziej musi byc wyswietlana przez inna strukture, bo jej wystepowania racjonalnie nie wyjasnimy. Czytalem o pewnych sprzecznosciach zwiazanych z przypuszczalnie podstawowymi elementami materii i antymaterii (kwarki, leptony), wedlug niektorych ich "wielkosc i masa" jest moze nie skrupulatnie ale mozliwa do zmierzenia, natomiast inni upieraja sie ze jest to zupelnie nonsensowne i mowiac inaczej:"nie posiadaja zadnego rozmiaru", za opoke stawiajac swoje wlasne racjonalnie dac sie ujac przemyslenia, a w zasadzie pytania retoryczne, na ktore obecnie nie mamy odpowiedzi, mianowicie jak cos co bylo pierwotnym bytem moze byc wizualizowane na podstawie powszechnie znanych parametrow. Tak naprawde moze wyjsc na to, ze wielkosci opisujace dane cialo/element/czastke nie maja zadnych podstaw, albowiem wszystko wokol formuje sie w sposob samoistny i nieuporzadkowany ( albo wrecz przeciwnie), napedza sie cyklicznie bez zadnego dna, poczatku, konca. Natomiast wymiary, rozmiary, gestosci, prawa fizyki, ciezkosc, masa sa nam relatywnie potrzebne do uzyskania falszywej enigmatycznej odpowiedzi na nurtujace nas odwiecznie pytanie.
 • 0

#172

Endinajla.

  Empatyczny Demon

 • Postów: 2169
 • Tematów: 162
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cała odpowiedź tkwi w hipotetycznym  dwuwymiarowym wszechświecie, gdzie są zapisane wszystkie prawa fizyk i nie można zmienić ich z poziomu 3D.

Wydaje mi się , że kiedyś naukowcy pokuszą sie o stworzenie własnego wszechświata w iście laboratoryjnych warunkach, coś jak zderzacz hadronów, ale mo wiele, wiele bardziej spektakularnego :D :D


 • 0#173

Wszystko.
 • Postów: 10021
 • Tematów: 74
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

#174

Jooe.
 • Postów: 212
 • Tematów: 32
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wczoraj przeczytałem na telefonie do spania cały temat i miałem wrażenie jakbym był na forum paranormalne.pl w wersji dla nawiedzonych, spalonych maniaków teorii spiskowych, a'la Fox Mulder, chociaż niektórzy ni trochę nie grzeszyli umiejętnościami logicznego myślenia, a co dopiero przelania tego przez klawiaturę na ekran w jakiejś cywilizowanej, trzymającej pion formie... Na szczęście czytając już te ostatnie strony wróciło "stare" wrażenie... (Dana Scully :D)

 

Abstrahując...co do tematu, nie wiem dlaczego niektórzy wyjaśniają wszystko istnieniem Boga, popierając to takimi argumentami, że wszechświat nie mógł powstać sam z siebie, nie może istnieć od zawsze. Przecież to się nawzajem wyklucza. Bo co z Bogiem? Czym on jest? Stworzył sam siebie czy istniał od zawsze? Gdzie był i czym był kiedy nie było niczego? A może jednak coś było kiedy nie było wszechświata, jakaś przestrzeń...niematerialna? Inne nieznane nam wymiary, nie pojęte dla naszego mózgu, gdzie według praw w nich panujących zasada zachowania energii nie istnieje, albo ma całkiem inne przełożenie na otaczającą "rzeczywistość"

 

Druga sprawa to teoria która zakłada, że jesteśmy eksperymentem, matrixem, czy czymś tam jeszcze. Dobra, to może wiele wyjaśniać, ale poza naszym eksperymentalnym światem musi istnieć jeszcze jakiś inny świat i skąd on się wziął? 

 

Może zbyt subiektywnie odbieram teorię strun, ale według mnie pośrednio wyjaśnia najwięcej zagadnień z tematów i pytań na które ciężko odpowiedzieć, Bóg, nieskończoność czasu w obydwu kierunkach, przestrzeni...


 • 0

#175

szałki93.
 • Postów: 10
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nowe dowody potwierdzające, że nasz wszechświat to hologram

Środa, 29 kwietnia 2015 (13:20)
Najnowsze badania austriackich naukowców wskazują, że wszechświat potrzebuje mniej wymiarów niż pierwotnie przypuszczaliśmy. Okazuje się, że może być to jedna z fundamentalnych właściwości naszego uniwersum.

 

Już za czasów liceum interesowałem się tym zagadnieniem a strona matematyczna tego zagadnienia to dopiero tropiki! :D

Zasada Holograficzna jest przydatnym narzędziem a teoria mówiąca o tym,że Wszechświat można sprowadzić do dwóch wymiarów przestrzennych jest ciekawa.

Najważniejszym pytaniem jakie można sobie zadać to czym jest czas? Zgodnie z OTW czas i przestrzeń tworzą swoistą "tkaninę" .

Czas w teorii hologramu jest generowaną informacją z granicy kosmosu. Podstawą tej teorii która zaproponował L.Susskind jest entropia. Entropia to ilość możliwych stanów nieuporządkowania,inaczej mówiąc wszystko wokół ulega degradacji. Entropia nie istnieje jako funkcja czasu ale to właśnie czas jest funkcją entropii. Gdyby nie ta podstawowa zasada przepływ czasu byłby nie potrzebny a każdy układ w tym wszechświecie byłby stacjonarny.

 

Ciekawa teoria ale dużo tu luźnego rozmyślania nie popartego faktami :) Ale warto dyskutować by pobudzić szare komórki :)

 

Pozdrawiam!


Użytkownik szałki93 edytował ten post 01.08.2016 - 19:45

 • 1

#176

Endinajla.

  Empatyczny Demon

 • Postów: 2169
 • Tematów: 162
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja uważam , że nasz wszechświat jest trójwymiarowym obrazem , który powstał na dwuwymiarowej matrycy :) Również wierzę w holograficzny wszechświat :)

Dlatego uważam , że podróże w czasie są możliwe, w sensie podróżowania w młodsze lub starsze obrazy, które powstały na matrycy 2D będące 3D hologramem. Czas składa się z teraźniejszości- nie ma przeszłości i przyszłości a każdy moment teraźniejszości, który trwa tyle co 0,00000000000000000000000000000000000000000000539116(13)s. może być nieruchomym obrazem 3D w tym holograficznym wszechświecie :)


 • 0#177

szałki93.
 • Postów: 10
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja uważam , że nasz wszechświat jest trójwymiarowym obrazem , który powstał na dwuwymiarowej matrycy :) Również wierzę w holograficzny wszechświat :)

Dlatego uważam , że podróże w czasie są możliwe, w sensie podróżowania w młodsze lub starsze obrazy, które powstały na matrycy 2D będące 3D hologramem. Czas składa się z teraźniejszości- nie ma przeszłości i przyszłości a każdy moment teraźniejszości, który trwa tyle co 0,00000000000000000000000000000000000000000000539116(13)s. może być nieruchomym obrazem 3D w tym holograficznym wszechświecie :)

Dokładnie. Przepływ czasu jest tylko obrazem/informacją generowaną przez hologram :)


 • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u