Skocz do zawartości
Zdjęcie

"Diabelskie Drzewo" - Bernards Township, New Jersey

diabelskie drzewo New Jersey tajemnicze nawiedzone miejsca

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

Legendarny..

  King of Nothing, Slave to No One

 • Postów: 964
 • Tematów: 187
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Każdy region ma swoje miejsca uchodzące, przynajmniej lokalnie, za legendarne. Historie na temat takich miejsc obrastają na przestrzeni lat w plotki i bywają z reguły przesadzone. Będąc przekazywanymi z ust do ust wzbogacają się o nowe detale i wydarzenia, dodające przyprawy lokalnemu krajobrazowi. Historia znajdującego się w stanie New Jersey tzw. Diabelskiego Drzewa ma prawdopodobnie więcej wspólnego z plotką niż faktem, jednakże wiele osób je wizytujących donosiło o rozmaitych osobliwościach mających miejsce na samym drzewie i w jego okolicy.
 

Devils-Tree1.jpg

Fot/ weirdnj.com

 
Liczące sobie setki lat Diabelskie Drzewo to stary, naznaczony przez czas dąb z rozłożystymi gałęźmi wznoszący się w miejscowości Bernards Township w stanie New Jersey. Jest on bohaterem wielu lokalnych legend. Najstarsza historia mówi o farmerze, który zamordował całą swoją rodzinę, by następnie powiesić się na gałęzi rzeczonego drzewa. Jego "dziedzictwo" wydaje się być kontynuowane, jak wskazują opowieści o mnóstwie innych morderstw i samobójstw dokonywanych później w pobliżu tego obiektu przyrody.
 
Bernards Township wskazywane bywa jako rzekoma niegdysiejsza siedziba główna na stan New Jersey niesławnego Ku Klux Klanu. W tamtych czasach Diabelskie Drzewo miało być znacznie bardziej odosobnionym miejscem niż dziś, otoczonym zewsząd jedynie przez lasy i pola. Niektórzy wierzą, że Ku Klux Klan wieszał swoje ofiary właśnie na gałęziach Diabelskiego Drzewa, co przyczyniło się do zaabsorbowania przez dąb ogromnej ilości negatywnej energii wytworzonej przez te wydarzenia.
 
Istnieją wzmianki o tym, jakoby już wiele osób próbowało ściąć drzewo, za każdym razem bez skutku. Relacje te potwierdzają ślady siekier i pił jakie można dostrzec na powierzchni pnia. Legendy mówią, że każdego śmiałka który podjął się próby skarczowania Diabelskiego Drzewa spotkała rychła śmierć. Być może również dlatego od pewnego czasu dolna część pnia owinięta jest metalową siatką.
 

devils-tree-on-google-maps.jpg

Diabelskie Drzewo na Google Maps

 
Paranormalna aktywność wokół Diabelskiego Drzewa
 
Niektórzy z miejscowych wierzą, że drzewo ma swojego "ochroniarza" poruszającego się czarną półciężarówką Forda. Pojazd udaje się rzekomo w pogoń za każdym kto zdecyduje się odwiedzić to miejsce nocną porą i zwyczajnie znika kiedy wygoni delikwenta wystarczająco daleko od drzewa (jeśli nie, to delikwent znika razem z nim).
 
Na YouTube znaleźć możemy wiele filmów wykonanych przez ludzi odwiedzających tę okolicę, którym, jak się wydaje, udaje się opuścić miejsce bez szwanku i bycia napastowanym przez demonicznego pick-up'a. Faktem jest jednak, że są to głównie filmy wykonane za dnia, więc być może to jest powodem 'szczęścia' turystów.
 

Devils-Tree-Park.jpg
Fot/ weirdnj.com

 
Znane są relacje o ludziach, którzy po odwiedzeniu drzewa i powrocie do zaparkowanych w pobliżu samochodów zastawali pęknięte lub stłuczone szyby, jak byli przekonani, bez żadnej przyczyny. Twierdzili, że przed opuszczeniem samochodu chwilę wcześniej nie było żadnych uszkodzeń, toteż głównym podejrzanym bywało Diabelskie Drzewo.
 
Przechodnie nieraz donosili, że z oddali widzieli coś co przypominało zwisające na gałęziach ciało. Te jednak okazywały się najczęściej być zwykłymi kukłami przedstawiającymi jedną z lokalnych drużyn footballowych, które drużyna rywali wieszała aby zwiększyć szanse swojego zwycięstwa w nadchodzącym meczu, bądź zwyczajnie dla żartu. 
 
Zespół portalu Weird New Jersey, który odwiedził Bernards Township, wspomina w swoim artykule o mężczyźnie imieniem Rob S. który stwierdził, że przejeżdżając nocą przy pełni księżyca w pobliżu drzewa można odnieść wrażenie jakby na jego gałęziach zwisały ciała, powoli kołyszące się na wietrze.
 
Inny rozmówca opowiada o okręgu o promieniu od 8 do 12 stóp (2,5 do 3,5 metrów) wokół drzewa na którym nigdy w zimę nie utrzymuje się śnieg, nawet kiedy dookoła jest go pełno. Weird New Jersey wspomina również opowieść Steve'a K., który wraz z przyjacielem miał znaleźć po przybyciu do Diabelskiego Drzewa wisielczą pętlę zwisającą z największej z gałęzi oraz coś co przypomniało jego zdaniem ślady pazurów dużego zwierzęcia widniejące na powierzchni pnia. Steve miał wspiąć się na drzewo, zauważając że te same ślady widnieją również na wyższych jego partiach oraz słysząc dziwne odgłosy dochodzące ponoć z wnętrza dębu. Kiedy próbował odwiązać sznur, uderzenie niewidzialnej energii połączone z głośnym hukiem miało zrzucić go z gałęzi, czego efektem było złamanie kostki.
 
Diabelskie Drzewo dzisiaj
 
Legenda Diabelskiego Drzewa zawiera w sobie najprawdopodobniej potężną ilość zwykłych plotek, które wrastały w nią na przestrzeni lat. Intrygującym jest jednak jak wiele ludzkiej uwagi poświęcono 'zwykłemu' drzewu, fakt ten skłania do zastanowienia się, czy przypadkiem aby na pewno w całej jego paranormalnej otoczce nie tkwi gdzieś ziarno prawdy. 
 
Poniżej krótki film przedstawiający Diabelskie Drzewo i okolicę nagrany przez jednego z odwiedzających w 2011 roku:
 

 

Oraz krótki film z kanału Phenomenal Travel Videos, również przedstawiający pokrótce historię drzewa, wraz z kilkoma niewspomnianymi wyżej elementami (po angielsku, z opcją angielskich napisów):
 

 

 

Tłumaczenie własne.
Źródło: fringeparanormal.wordpress.com

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 05.05.2016 - 02:21

 • 7#2

Topielica.
 • Postów: 176
 • Tematów: 13
 • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Samo drzewo nie wygląda jakoś demonicznie ale wierzę ,że miejsca przesiąkają historią, emocjami. 


 • 0

#3

Anunnaki.
 • Postów: 540
 • Tematów: 10
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

uważam że   w każdej historii są  drobiny prawdy , może ktoś kiedyś na tym drzewie popełnił samobójstwo  przypadki ciekawe ale  z tym tirem goniącym ludzi to przesada.

w polsce też mieliśmy przeklęte drzewo choć news jest stary jak świat  warto pcozytać.  http://www.gk24.pl/w...lotek,id,t.html


 • 0

#4

skittles.
 • Postów: 1323
 • Tematów: 8
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stary buk, jak stwierdzili już po zdarzeniu doświadczeni drwale i leśnicy, zachował się w bardzo nietypowy sposób. W trakcie wycinki pękł wzdłuż pnia i rozpadł się.

Czytaj więcej: http://www.gk24.pl/w...lotek,id,t.html

 

Stary news, ale szukanie sensacji to samo ;) Buk jak dla mnie zachował się wręcz w bardzo typowy sposób. Te drzewa mają tendencję to pękania wzdłuż włókien przy ścince, a wręcz "strzelania" odłamanymi szczapami. Taka postrzępiona decha potrafi odlecieć na odległość kilku metrów dzięki sile naprężeń występujących w pniu. Trudno się więc doszukiwać nie wiadomo czego, po prostu był to tragiczny wypadek. Nawet przy prawidłowo założonych rzazach takie rzeczy mają prawo się zdarzyć - ciężko się domyślać jak drzewo wygląda w środku, czy to monolit czy występują jakieś zrosty generujące naprężenia o trudnych do przewidzenia kierunkach itp. Drwal to niebezpieczny zawód.


Użytkownik skittles edytował ten post 05.05.2016 - 14:42

 • 1#5

TechnikWiertnik.
 • Postów: 37
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe, że ludzie jeszcze z pochodniami nie poszli. Pewnie się boją, że zamiast drzewa podpalą siebie. :D

 

Ciekawy artykuł, skoro mieszkania mogą (?) być na nawiedzone, to czemu nie drzewo. 


 • 0

#6

Pionier.
 • Postów: 52
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę ze na większości wsi  w Polsce można znaleźć podobne miejsca co opisane tutaj. Dobre historyjki nie są złe, często sprawiając ze  osoby które tam przybywają czują  ten klimat, nie raz wkręcając sobie ze coś widzieli, usłyszeli czy poczuli. Opowiadają historie kolejnym i tak to się roznosi wokół miejscowej ludności a potem nawet i dalej. U mnie  takich legend itd jest  bardzo wiele, ale akurat z naprawdę dobrą opowiastką  są  może 3 takie miejsca, często  ludzie  nawet i starzy potrafią  naprawdę z bardzo wielkim zaangażowaniem opowiadać o historiach które im lub komuś innemu się tam przydarzyły, a nawet omijać to miejsce właśnie z powodu tego CZEGOŚ. 


Użytkownik Pionier edytował ten post 06.05.2016 - 22:59

 • 0

#7

malylolo.
 • Postów: 26
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eksplorując opuszczone kopalnie , fabryki czy inne zabudowania zauważyłem jedną ciekawą rzecz. Czasem siedząc 100metrów pod ziemią w opuszczonej kopalni wyglądającej jak z horroru czuję się swobodnie a czasem eksplorując mały obiekt typu drewniana chatka gdzieś na wsi czuję się jakby ktoś kazał mi stąd wyjść albo zrobi mi coś złego. Dziwnę to trochę ale idzie się przyzwyczaić :)


 • 2

#8

Fufu.
 • Postów: 6
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet drzewa mogą czasami być zabójcze. Ale co tak naprawdę się tam dzieje... Pewnie nigdy się nie dowiemy...


 • 0

#9

Claire.
 • Postów: 294
 • Tematów: 12
 • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Amerykanie i Anglicy mają ogromną tendencję do wyolbrzymiania. Tam każde nawiedzone drzewo, każdy krzak.. każdy kij od miotły może stać się obiektem kultu. Mogę się założyć, że przybywają tam fanatycy, można wynająć przewodnika, pewnie powstał hotel na tą okoliczność, mapki informacyjne i można kupić pamiątki z wizerunkiem drzewa w pobliskim miasteczku :)

 

Mieszkałam w New Jersey parę lat i tam jest sporo takich miejsc, nawiedzonych domów, jaskiń...  Oni po prostu lubią się bać. O tym drzewie akurat nie słyszałam ale stan jest ogromny, więc to pewnie dlatego. Mieszkałam natomiast w Woodridge i tam jest kilka nawiedzonych domów, nawiedzony plac zabaw oraz podobno nocami jeździ stary samochód widmo co porywa samotne dziewczyny. 


Użytkownik Claire edytował ten post 03.06.2016 - 22:36

 • 1

#10

Zuzełka.
 • Postów: 192
 • Tematów: 2
 • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W moim rodzinnym miasteczku, parę lat temu popełnił samobójstwo jeden chłopiec, wieszając się na cmentarnym drzewie. Później kolejno z roku na rok, o tej samej porze powiesiło się na tym samym drzewie trzech jego braci. Cmentarne drzewo zebrało jeszcze plon dwóch innych śmierci: dziewczyny, która sobie podcięła żyły w tym miejscu i staruszki, która po prostu umarła z powodu wylewu, właśnie w pobliżu nieszczęsnego drzewa. 

Teraz już wszyscy mówią, że to przeklęte miejsce. A mnie się po prostu wydaje, że właśnie tam udają się samobójcy, może trochę już tak "z tradycji". Staruszka wydaje się przypadkiem... No i wcale do konca nie wiadomo, czy umarła akurat pod tą lipą... 

 

Takie miejsca wywołują pewnego rodzaju masową histerię. I choćby były najnormalniejsze na świecie, poprzez wcześniejsze tragedie zostają... przeklęte. 


 • 1

#11

Latrans666.

  Wszyscy kłamią....

 • Postów: 79
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet drzewa mogą czasami być zabójcze. Ale co tak naprawdę się tam dzieje... Pewnie nigdy się nie dowiemy...

Ty tak serio z tymi zabójczymi roślinami? Rozumiem trujące ale nie niebezpieczne musiałbyś się nieźle naszprycować by ci coś zrobiło. Dlaczego nigdy się nie dowiemy? Kupujesz bilet, lecisz, odwiedzasz za dnia/nocą i czekasz. Co prawda zmarnujesz nieco kasy by zobaczyć stare drzewo ale cóż.... Nawiedzone miejsca mają często to do siebie że pełno o nich relacji/opowiadań/historii ale ani jednego dowodu czy nagrania idealnej jakości na potwierdzenie tych bredni. Na twoim miejscu uważałbym na roślinki domowe a nóż paprotka cię zarżnie.


 • 0
Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: diabelskie, drzewo, New Jersey, tajemnicze, nawiedzone, miejsca

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u