Skocz do zawarto軼i
Zdj璚ie

Nasze zmys造


 • Zaloguj si, aby doda odpowied
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

kpiarz.
 • Post闚: 1986
 • Tematów: 388
 • P貫:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podobnie jak rzeka, informacja duchowa również nieustannie płynie. Czasami wrażliwi ludzie w naturalny sposób wyciągają ręce i dotykają tych informacyjnych rzek. Czasami te umiejętności są związane z falami radiowymi, do których należy się dostroić by odbierać od nich wiadomości. Te informacje są możliwe do odebrania przez nasze zmysły. Zazwyczaj człowiek ma jeden lub dwa dominujące z pośród pozostałych.

 

Niektórzy ludzie w naturalny sposób dopasowują się swoimi zmysłami. U większości wymaga to jednak czasu i praktyki, ale można nauczyć się tego kontrolować i staje się to swojego rodzaju zabawą.

 

Mamy pięć podstawowych zmysłów: wzrok, słuch, smak, węch i dotyk. Mamy również tzw. zmysły psychiczne połączone z naszymi pięcioma podstawowymi zmysłami. Dodać tez należy tzw. szósty zmysł, zwany poczuciem intuicji. Oto te zmysły:

 

1. Jasnowidzenie

 

Jest to umiejętność, która jest znana jako możliwość używania trzeciego oka, aby zobaczyć poza nasze normalne postrzeganie. Medytując ludzie potrafią zobaczyć inne miejsca, inne czasy, a na pewnym stopniu zaawansowania potrafią mieć wizje i przebłyski widzenia przyszłości. Poziom szczegółowości widzenia zależy od umiejętności. Podobnie jak niektórzy ludzie mają lepsze widzenie niż inni, niektórzy widzą więcej szczegółów i kolorów, podczas gdy inni tylko przebłyski.

 

2. Jasnosłyszenie

 

Czasami ludzie słyszą muzykę, słowa lub dźwięki w swych umysłach. Takim trywialnym przykładem jest gdy mówimy, że piosenka wpadła nam do głowy i jakiś czas chodzimy i ją nucimy. Jeżeli byśmy się nad tym zastanowili to tak naprawdę słyszymy ją w głowie. Z daru jasnosłyszenia słyną muzycy, tancerze, śpiewacy, oratorzy czy pisarze. Czasami ich połączenie z muzyką jest tak silne, że te osoby doświadczają tzw. out of body experience podczas słuchania muzyki.

 

3.Czyste powonienie lub Clairalience

 

Jest to możliwość czucia zapachów, które są poza światem fizycznym. Takie osoby potrafią wyczuć zmianę pogody i czują nadchodzące burze. Potrafią wyczuć aurę drugiego człowieka. Jednak najczęściej ludzie z takimi zdolnościami potrafią umiejętnie zaparzyć herbatę, są dobrymi degustatorami win lub mają umiejętność doboru kwiatów w ogrodzie.

 

4. Czucie smaku lub Clairgustance

 

Jest to umiejętność czucia smaku bez wkładania czegokolwiek do ust. Na przykład, ktoś wyczuwa smak żywności którą spożywa jego przyjaciel, ukochana osoba. Czasem takie osoby nagle poczują smak jedzenia, które przyrządza np. babcia. Są osoby które jedząc potrafią wyczuć samopoczucie osoby która to jedzenie przyrządzała. I tak jeżeli kucharz był zadowolony lub zły to taka osoba to wyczuje w przyrządzonym jedzeniu.

 

Jak można się domyśleć tacy ludzie często są dobrymi kucharzami lub krytykami kulinarnymi. Tacy ludzie potrafią wyczuć szkodliwe toksyny w żywności.

 

5. Czucie dotyku lub Clairsentience, to także silne powiązanie ze zdolnością empatii

 

Ten zmysł jest często ujawniany u bliźniąt. Gdy jednemu się coś stanie drugie czuje ból, gdy jednemu jest dobrze, błogo to drugie jest wesołe. Czasem również matki mają tzw. przeczucie, że coś się źle dzieje z ich dzieckiem i czują ból w miejscu gdzie ich dziecko odniosło rany.

 

Druga strona to uczucie empatii, gdzie emocje są wspólne. Czy kiedykolwiek naprawdę byliście zdenerwowani i niepewni dlaczego? Czy nie dowiedzieliście się później, że w tym czasie co chodziliście poddenerwowani bliska Wam osoba była również zła lub przeżywała ogromny stres? Jesteśmy bardziej wrażliwi niż myślimy i nawet przypadkowo możemy odebrać uczucia innych osób. Pod tym względem ludzie są bardzo wrażliwi i bardzo łatwo im uzyskać nie swój przepływ energii.

 

Ludzie którzy dominują w tych zmysłach często szukają sposobów, aby załagodzić ból innych ludzi. Stają się uzdrowicielami, terapeutami, są wrażliwi i rozumieją swoich bliskich.

 

6. Szósty zmysł - intuicja lub Claircognizance

 

Jest to wiedza na temat wydarzeń lub osób, o których normalnie nie byli byśmy w stanie się dowiedzieć. Intuicyjnie wiemy, że ktoś potrzebuje pomocy lub wyczuwamy trzęsienie ziemi, zagrożenie. Intuicyjnie unikamy pewnych spotkań. Często ludzie intuicyjnie nie wsiadają do statku, samolotu, samochodu który później ulega wypadkowi.

 

Choć ten dar może być mylony z jasnowidzeniem nie jest on z nim związany. Często jest to krótki przebłysk lub czyjeś przewodnictwo. Nie pojawia się jako obraz a raczej dziwne uczucie np w jelitach.

 

Na koniec pytanie czy człowiek może posiąść wszystkie te zmysły?

 

Jest ona twierdząca. Posiadamy te wszystkie zmysły jednak są one uśpione i czekają byśmy je aktywowali. Czasami aktywują je nasze doświadczenia życiowe. Czasami uda nam się uaktywnić jedno lub dwa zmysły ale zamiast próbować je rozwijać uważamy, że był to przypadek. By móc z nich korzystać musimy być ich świadomi. Musimy nauczyć się panować nad własnym ciałem. Pierwszym krokiem jest nauka medytacji... 

 

http://www.paranorma...item/854-zmysly


 • 3#2

kurado.
 • Post闚: 130
 • Tematów: 2
 • P貫:M篹czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

5. Mimo że mam brata bliźniaka jeszcze takiego fenomenu nie poczułem. Wszyscy nas o to pytali :huh:Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

U篡tkownik kurado edytowa ten post 02.05.2016 - 08:15

 • 0

#3

Wszystko.
 • Post闚: 9335
 • Tematów: 72
 • P貫:M篹czyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Są osoby które jedząc potrafią wyczuć samopoczucie osoby która to jedzenie przyrządzała. I tak jeżeli kucharz był zadowolony lub zły to taka osoba to wyczuje w przyrządzonym jedzeniu.

 

No jeśli potrawa była dobra w smaku to można przypuszczać że kucharz był w dobrym nastroju. Ale tylko tyle. Kucharze pracują przeważnie wiele godzin dziennie, wiele dni w tygodniu. Nie trudno się domyślić, że kiedy są najbardziej zmęczeni, są też zirytowani. Ale to nie znaczy że dania jakie robią będą gorzej smakowały.

 

Ogólnie ten tekst to nic ciekawego. Zwykłe teoretyzowanie, powtarzanie popularnych mitów i stereotypów.U篡tkownicy przegl康aj帷y ten temat: 1

0 u篡tkownik闚, 1 go軼i oraz 0 u篡tkownik闚 anonimowych

stat4u