Skocz do zawartości
Zdjęcie

Co się ze mną dzieje?


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
166 odpowiedzi w tym temacie

#166

Endinajla.

  Empatyczny Demon

 • Postów: 2151
 • Tematów: 159
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@CzłowieSarna

 

^Niet, to jest po prostu pamięć ruchowa. Tak jak z jazdą samochodem gdy się uczymy jeździć, na początku patrzymy jak biegi zmieniać, zastanawiamy się który pedał wcisnąć itp a z czasem te czynności robimy z automatu.

To nie jest pamięć ruchowa.. Zatem zamieńmy nazwy, by dziwnie się nie kojarzyło. Przyjmijmy, że w mózgu działają dwa systemy. System I i System II.

System I i system II działają  równolegle, ale w momencie podejmowania decyzji, z reguły jeden z nich sprawdza się lepiej.

 

System I- działa w sposób szybki i automatyczny. Nie czujemy, że mamy nad nim jakąś tam kontrolę. Nie odczuwamy wysiłku. Odpowiada za intuicję i szybkie reagowanie w chwilach niebezpieczeństwa, gdy nie ma czasu na zastanawianie się.

 

System II – to proces, który wymaga większego wysiłku, skupienia uwagi. W tym momencie jedziemy na świadomości. Polegamy w dużej mierze na logice

 

Oba te procesy, zaliczane są do procesów psychicznych a nie ruchowych. Wiążą się one z działaniem mózgu w różnym zakresie..

 

Do przykładowych działań Systemu I, czyli nieświadomego, można zaliczyć np. Odwracanie głowy w kierunku źródła dźwięku; brzydzenie się ( robienie takiej miny) na widok czegoś obrzydliwego; odpowiadanie na pytanie wyuczone np. 1+1=? etc.

 

Do przykładowych działań Systemu II – świadomego, można zaliczyć, wyszukiwanie wzrokiem spośród tłumu, blondyna o brązowych oczach; pilnowanie własnego zachowania w towarzystwie; rozwiązywanie zadań logicznych; obliczanie trudnych rachunków.

 

Mam nadzieję, że zrozumiałeś.

 

 

Tylko że taki ptak nawet nie wie że jest ptakiem, a dziobu używa dlatego, że tak go stworzyła matka natura. Chodzi o instynkt samozachowawczy.

Już sam "instynkt", polega na nieświadomych procesach.


Użytkownik Endinajla edytował ten post 30.05.2017 - 17:35

 • 0#167

Wszystko.
 • Postów: 9496
 • Tematów: 72
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poczytajcie sobie
http://www.fizyka.um...-Wolna wola.pdf
 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u